
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2019 року ЛуцькСправа № 140/1756/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Смокович В.І.,
розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської районної державної адміністрації Волинської області про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась із позовом до Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської районної державної адміністрації Волинської області (далі - Управління) про визнання протиправним і скасування рішення у формі повідомлення про порядок повернення їй зайво нарахованих коштів субсидії № 768/08/2-19 від 22 березня 2019 року; зобов`язання повернути на особові рахунки, відкриті у постачальників житлово-комунальних послуг, вилучені суми субсидії за листопад, грудень 2018 року, січень 2019 року, донарахувати і виплатити суми субсидії за лютий-квітень 2019 року у сумі 10 203 грн 54 коп.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що 20 грудня 2018 року Комісією з питань соціального захисту населення, надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям та надання пільг за соціальною ознакою по місцю фактичного проживання пільговика (далі - Комісія) ОСОБА_1 було призначено житлову субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, з листопада по квітень 2019 року у розмірі 3 401 грн 18 коп. на місяць домогосподарство за адресою: АДРЕСА_1 . Позивач призначену субсидію отримувала із листопада 2018 року по лютий 2019 року.
У березні 2019 року ОСОБА_1 отримала від Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської районної державної адміністрації Волинської області повідомлення про припинення виплати житлової субсидії із вимогою про повернення зайво нарахованих коштів на рахунок Мінсоцполітики у строк до 30 квітня 2019 року. Вказане рішення відповідача мотивоване тим, що ОСОБА_1 , при зверненні із заявою про надання субсидії, надала недостовірну інформацію щодо перебування члена домогосподарства (її колишнього чоловіка) за кордоном більше 60 днів протягом періоду, за який нараховувались доходи для призначення житлової субсидії.
Позивач уважає таке рішення протиправним і необґрунтованим, оскільки разом із заявою про призначення субсидії надала усі необхідні документи та достовірну інформацію щодо членів своєї сім`ї. Шлюб із ОСОБА_2 розірвано у січні 2016 року і з того часу він проживає за іншою адресою, однак зареєстрований за адресою місця проживання ОСОБА_1 та їхніх спільних трьох неповнолітніх дітей. Оскільки колишній чоловік не є членом сім`ї ОСОБА_1 , проживає окремо, тому не є і членом домогосподарства по АДРЕСА_1 .
Таким чином, оскільки ОСОБА_2 хибно зараховано до членів домогосподарства по АДРЕСА_1 , а надання недостовірної інформації щодо останнього стало підставою для припинення виплати субсидії, тому позивач просить визнати протиправним і скасувати рішення у формі повідомлення про порядок повернення їй зайво нарахованих коштів субсидії № 768/08/2-19 від 22 березня 2019 року та зобов`язати повернути на особові рахунки, відкриті у постачальників житлово-комунальних послуг, вилучені суми субсидії за листопад, грудень 2018 року, січень 2019 року, донарахувати і виплатити суми субсидії за лютий-квітень 2019 року у сумі 10 203 грн 54 коп.
У відзиві на позов № 1519 від 25 червня 2019 року відповідач його вимог не визнав (арк. спр. 67-68). Вказав, що Комісією, при призначенні 20 грудня 2018 року житлової субсидії ОСОБА_1 , було ураховано, що остання проживає із трьома дітьми, здійснює догляд за дитиною інвалідом, шлюб із ОСОБА_2 розірвано. Колишній чоловік ОСОБА_2 зареєстрований у житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 , тому він є членом вказаного домогосподарства. Однак, 05 лютого 2019 року відповідач отримав із Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України інформацію про те, що член домогосподарства ОСОБА_2 протягом періоду, за який нараховуються доходи для призначення субсидії, перебував за кордоном більше 60 днів (усього - 111 днів). У зв`язку із перебуванням останнього за кордоном більше 60 днів протягом періоду, за який нараховуються доходи для призначення субсидії, тому субсидію було припинено, проведено перерахунок та зобов`язано ОСОБА_1 повернути на рахунок Мінсоцполітики переплачену субсидію у сумі 3 401 грн 18 коп., отриману готівкою за лютий 2019 року, а субсидію за листопад 2018 року - січень 2019 року у сумі 10 203 грн 54 коп. Управлінням знято із рахунків постачальників житлово-комунальних послуг.
Керуючись наведеним відповідач уважає оскаржене рішення правомірним, просить у задоволенні позову відмовити.
Суд, перевіривши доводи позивача і відповідача у заявах по суті справи, дослідивши письмові докази на предмет належності, допустимості, достовірності кожного доказу окремо, а також достатності і взаємозв`язку доказів у їхній сукупності, встановив такі обставини.
22 листопада 2018 року ОСОБА_1 звернулась до Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської районної державної адміністрації Волинської області за призначенням житлової субсидії (адреса домогосподарства: АДРЕСА_1 ) із врахуванням осіб, що фактично проживають у будинку: заявниця і її троє неповнолітніх дітей без урахування чоловіка ОСОБА_2 , з яким вони розлучені і не проживають разом. Для цього вона подала заяву та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням субсидії. Комісією було вирішено призначити ОСОБА_1 субсидію на опалювальний період - з листопада 2018 року по квітень 2019 року у розмірі 3 401 грн 18 коп. на місяць (протокол № 64 від 20 грудня 2018 року).
Вказані обставини визнаються учасниками справи, не викликають у суду обґрунтованого сумніву щодо їх достовірності, зазначені у заявах по суті, а отже не підлягають доказуванню в силу статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
У березні 2019 року ОСОБА_1 отримала від Управління повідомлення про порядок повернення зайво нарахованих коштів субсидії № 768/08/2-19 від 22 березня 2019 року (арк. спр.58). Зазначеним документом відповідач повідомив позивача про те, що унаслідок проведеної перевірки відомостей, наданих нею у декларації та заяві при зверненні за субсидією на оплату житлово-комунальних послуг 22 листопада 2018 року, було виявлено факт подання недостовірної інформації щодо перебування члена домогосподарства або члена сім`ї особи із складу домогосподарства за кордоном сукупно понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. Вказано, що позивачу надмірно виплачені кошти у сумі 3 401 грн 18 коп. У зв`язку із наведеним, відповідно до пункту 22 постанови Кабінету Міністрів України №848 від 21 жовтня 1995 року «Про спрощення порядку надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» ОСОБА_1 було припинено виплату субсидії із листопада 2018 року. Зобов`язано останню до 30 квітня 2019 року повернути переплачену суму субсидії на рахунок Мінсоцполітики у розмірі 3 401 грн 18 коп.
Із листа Камінь-Каширської районної державної адміністрації Волинської області № К-138 від 24 квітня 2019 року судом установлено, що загальна сума переплати субсидії, на переконання останнього, становить 13 604 грн 72 коп. Із особових рахунків ОСОБА_1 було знято переплату у сумі 10 203 грн 54 коп., а 3 401 грн 18 коп. зобов`язано повернути, оскільки їх було виплачено готівкою (арк. спр. 12).
Отже підставою для припинення виплати субсидії ОСОБА_1 є виявлення відповідачем факту подання недостовірної інформації щодо перебування члена домогосподарства або члена сім`ї особи із складу домогосподарства за кордоном сукупно понад 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. Така інформація стосується колишнього чоловіка позивачки, після розлучення з яким у 2016 року, вона спільно не проживає.
Позивач не погоджується із такими висновками відповідача, у зв`язку із чим звернулась із даним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із такого.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до частини другої статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Суд дійшов висновку, що відповідач не довів правомірність оскаржуваного у даній адміністративній справі рішення, з огляду на таке.
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовідносини, що виникли між сторонами, регулюються Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2018 року № 329, далі - Положення).
Відповідно до пункту 1 Положення житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою громадянам - мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.
Житлова субсидія призначається одному із членів домогосподарства, які зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку). Субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання (пункт 8 Положення).
Згідно із пунктом 9 Положення, житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства. До складу домогосподарства включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні (будинку), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.
Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім`ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.
У разі коли у складі домогосподарства кількість фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства є меншою за кількість членів домогосподарства, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), за рішенням комісії соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування розраховуються на фактично проживаючих зареєстрованих за даною адресою членів домогосподарства. Рішення комісії в такому випадку приймається з урахуванням норм, зазначених в абзаці десятому пункту 7 цього Положення.
Пунктом 13 Положення, окрім іншого, визначено, що для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання): заяву про призначення житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - заява); декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація); довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру; договір найму (оренди) житла (у разі наявності).
Забороняється вимагати від громадян документи, що не передбачені цим Положенням.
Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
У разі коли кількість осіб, зазначених у відомостях про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, відрізняється від кількості осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, внески/платежі об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком для призначення житлової субсидії використовуються дані, зазначені у відомостях про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб.
У разі неподання органами місцевого самоврядування або уповноваженими ними органами відомостей про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб у строки, встановлені цим Положенням, а також відсутності таких відомостей рішення про кількість членів домогосподарства, на яких призначається житлова субсидія, приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
На підставі рішення комісії управителі або об`єднання, виконавці комунальних послуг нараховують плату за житлово-комунальні послуги, внески/платежі об`єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком виходячи з кількості осіб домогосподарства, на яких призначено субсидію.
Отже, для призначення субсидії особа подає заяву про призначення житлової субсидії до відповідного органу, декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами та довідки про доходи. При цьому, громадянин несе відповідальність виключно за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
Таким чином, із аналізу вказаних норм Положення слідує, що для призначення субсидії особою зазначаються лише відомості про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично проживають в житловому приміщенні. Обов`язок перевірки правильності зазначення таких відомостей покладається на орган, що призначає субсидію.
Відповідно до абзацу одинадцятого пункту 7 Положення житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім`ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, були такими, що зазначені в абзацах другому - четвертому підпункту 3 пункту 6 цього Положення, і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім випадку, зазначеного в абзаці четвертому пункту 7 цього Положення, а також якщо працездатні особи в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, перелік яких розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики). До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.
Як визначено абзацом п`ятим пункту 22 Порядку за рішенням комісії надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об`єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли:, зокрема у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії.
Судом установлено, що позивачка проживає та зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , є власницею ? будинку (арк. спр. 24-25, 48). Разом із нею за вказаною адресою проживають ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (дочка), ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (дочка), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (дочка) (арк. спр. 20-22, 33).
Відповідно до рішення Камінь-Каширського районного суду Волинської області від 18 січня 2016 року шлюб між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 розірвано (арк. спр. 23). Колишнє подружжя після розірвання шлюбу разом не проживають, спільного побуту не мають.
У довідці від 15 квітня 2019 року про склад сім`ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 значиться як зареєстрований власник ? будинку (арк. спр. 24-25, 33). У акті обстеження матеріально-побутових умов сім`ї від 15 квітня 2019 року щодо ОСОБА_2 зазначена інформація: колишній чоловік, зареєстрований, але не проживає (арк. спр. 34).
Таким чином, на підставі наявних у матеріалах справи доказів, судом установлено, що станом на листопад 2018 року - квітень 2019 року у домогосподарстві за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживали ОСОБА_1 та троє її неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .
Водночас, ОСОБА_2 (колишній чоловік заявниці, власник ? будівлі) зареєстрований за цією ж адресою, але фактично не проживає.
Вказану обставину відповідач не заперечив, не спростував належними, допустимими і достатніми доказами.
Згідно із частиною другою статті 2 Сімейного кодексу України, сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки.
З огляду на наведене, оскільки зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_2 фактично не проживає із позивачкою, спільним побутом вони не пов`язані, відтак не може бути включеним до членів її сім`ї.
Окрім того, матеріали справи свідчать, що обґрунтовуючи припинення виплати субсидії з листопада 2018 року та зобов`язуючи повернути переплачені суми субсидії із одночасним зняттям коштів із особових рахунків позивачки, відповідач посилався на факт подання недостовірної інформації щодо перебування члена сім`ї або домогосподарства ОСОБА_2 за кордоном більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
Однак, в оскарженому рішенні у формі повідомлення від 22 березня 2019 року відповідач не вказав на підставі яких доказів ґрунтується такий висновок. Із наданої Камінь-Каширською районною державною адміністрацією відповіді від 24 квітня 2019 року на звернення ОСОБА_1 та відзиву випливає, що інформацію про перебування ОСОБА_2 за кордоном надано Державною прикордонною службою України.
Суд звертає увагу, що відповідачем на підтвердження обґрунтованості відмови у призначенні субсидії не надано жодного доказу ані позивачу ані суду (зокрема тих, які стали підставою для припинення виплати субсидії).
Таким чином, з огляду на вказане і на те, що ОСОБА_2 не є членом сім`ї ОСОБА_1 та не є членом домогосподарства за адресою АДРЕСА_1 , тому рішення про припинення виплати субсидії позивачці є необґрунтованим і протиправним.
З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства, суд дійшов висновку, що оскаржене рішення суб`єкта владних повноважень є необґрунтованим, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для його прийняття.
Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень (частина перша статті 2 КАС України).
Повноваження суду при вирішенні справи визначені статтею 245 КАС України. Як встановлено частиною другою вказаної статті, у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; інший спосіб захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист таких прав, свобод та інтересів.
Беручи до уваги зібрані та досліджені докази у їх сукупності, враховуючи вимоги статті 245 КАС України, суд дійшов висновку, що належним способом захисту порушеного права позивача є прийняття судом рішення про визнання протиправними дій Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської районної державної адміністрації Волинської області щодо припинення виплати субсидії ОСОБА_1 із листопада 2018 року; зобов`язання ОСОБА_1 повернути переплачену суму субсидії у розмірі 3 401 грн 18 коп. на рахунок Мінсоцполітики; зняття з особових рахунків, відкритих ОСОБА_1 у постачальників житлово-комунальних послуг, 10 203 грн 54 коп. виплаченої субсидії та зобов`язання Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської районної державної адміністрації поновити призначену ОСОБА_1 на листопад 2018 року - квітень 2019 року житлову субсидію; повернути зняту із особових рахунків ОСОБА_1 субсидію у сумі 10 203 грн 54 коп.
Ухвалою суду від 08 липня 2019 року позивачу за його клопотанням повернуто сплачену суму судового збору на підставі пункту 1 частини першої статті 7 Закону України «Про судовий збір».
Відтак, питання про розподіл судових витрат за результатами даного спору відповідно до вимог статті 139 КАС України не вирішується.
Керуючись статтями 139, 243-246, 257, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Постанови Кабінету Міністрів України №848 від 21 жовтня 1995 року «Про спрощення порядку надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської районної державної адміністрації Волинської області (44501, Волинська область, Камінь-Каширський район, місто Камінь-Каширський, вулиця Воля, 2, ідентифікаційний код юридичної особи 03192023) про визнання протиправним і скасування рішення, зобов`язання вчинити дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської районної державної адміністрації Волинської області щодо припинення виплати субсидії ОСОБА_1 із листопада 2018 року та зобов`язання ОСОБА_1 повернути переплачену суму субсидії у розмірі 3 401 грн 18 коп. (три тисячі чотириста одна грн. 18 коп.) на рахунок Мінсоцполітики, зняття з особових рахунків, відкритих ОСОБА_1 у постачальників житлово-комунальних послуг, 10 203 грн 54 коп. нарахованої субсидії.
Зобов`язати Управління соціального захисту населення Камінь-Каширської районної державної адміністрації поновити призначену ОСОБА_1 . на листопад 2018 року - квітень 2019 року житлову субсидію та повернути зняту із особових рахунків ОСОБА_1 субсидію у сумі 10 203 грн 54 коп. (десять тисяч двісті три грн. 54 коп.).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Суддя В.І. Смокович
Повне судове рішення складене 10 липня 2019 року.