
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 липня 2019 року м. Житомир
справа № 240/6443/19
категорія 111031102
Житомирський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Горовенко А.В.,
розглянувши у письмовому провадженні у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області №0030943-5113-0610 від 29.03.2019.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що йому на праві власності належить транспортний засіб "Mercedes-Benz GLS 350", 2016 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 , об`єм двигуна 2987 куб. см. 29 березня 2019 року відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0030943-5113-0610 від 29.03.2019, в якому було визначено суму податкового зобов`язання з транспортного податку за 2019 рік у розмірі 25000 грн.
Зазначає, що норми Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”, оподаткуванню підлягають автомобілі, середньоринкова вартість яких перевищує 1564875грн, тому позивач вважає, що його автомобіль не є об`єктом оподаткування, оскільки згідно з розрахунком офіційного сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, середньоринкова вартість належного йому легкового автомобіля складає 1040158,35 грн. Окрім того, відповідно до Переліку легкових автомобілів, що міститься на офіційному веб-порталі Міністерства економіки розвитку і торгівлі України, легковий автомобіль "Mercedes-Benz GLS 350" є об"єктом оподаткування транспортним податком строком експлуатації до 1 року, однак належний йому на праві власності автомобіль 2016 року випуску, тому станом на 2019 рік не є таким, що відноситься до Переліку легкових автомобілів, які підпадають під об"єкт оподаткування транспортним податком.
Вважаючи податкове повідомлення-рішення №0030943-5113-0610 від 29.03.2019 Головного управління Державної фіскальної служби в Житомирській області протиправним, позивач звернувся до суду із даним позовом.
Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 26.04.2019 провадження у справі відкрито, справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з протокольною ухвалою суду від 23.05.2019 у судовому засіданні оголошена перерва до 27.06.2019, для надання позивачу можливості звернутися до контролюючого органу із відповідною заявою про звірку даних об"єкта оподаткування та надати документи, що підтверджують стан автомобіля.
Позивач у судовому засіданні, 27.06.2019, позов підтримав та просив задовольнити позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві. Додатково зазначав, що відповідно до договору купівлі-продажу №8046/2018/1119397 від 25.09.2018, на підставі якого набув право власності на автомобіль "Mercedes-Benz GLS 350", 2016 року випуску з об"ємом двигуна 2987 куб. см., тип пального - дизель, вартість автомобіля становить 990000 грн. Окрім того, 18 червня 2019 року на зазначеному автомобілі ТОВ "Авторесурс Київ" було виконано ремонтні роботи, що на думку позивача, підтверджує факт купівлі автомобіля у пошкодженому стані.
Вказує, що податкове повідомлення–рішення №0030943-5113-0610 від 29.03.2019 не відповідає вимогам Податкового кодексу України, оскільки його автомобіль "Mercedes-Benz GLS 350", 2016 року випуску, не є об`єктом оподаткування.
Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував у повному обсязі з підстав, викладених у відзиві на адміністративний позов від 22.05.2019 (за вх.№12417/19), та просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
В обґрунтування своєї правової позиції зазначає, що згідно з наявної у контролюючого органу інформації за фізичною особою ОСОБА_1 зареєстровано автомобіль "Mercedes-Benz GLS 350", 2016 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 , об`єм двигуна 2987 куб. см.
Відповідно до п.п.267.1.1 п.267.1 ст.267 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 п.267.1 цієї статті є об`єктами оподаткування. Згідно з підпункту 267.2.1 п.267.1 ст.267 ПК України об`єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Головним управлінням Державної фіскальної служби в Житомирській області було прийняте податкове повідомлення-рішення з транспортного податку з фізичних осіб №0030943-5113-0610 від 29.03.2019 на суму 25000 грн за 2019 рік. Таким чином, належний позивачу автомобіль 2016 року випуску, є об`єктом оподаткування у 2019 році відповідно до приписів статті 267 ПК України та з урахуванням Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей віднесення таких автомобілів до об"єктів оподаткування транспортного податку, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №66 від 18.02.2016.
З огляду на зазначене, податкове повідомлення-рішення прийняте відповідачем відповідає вимогам чинного законодавства.
В ході судового розгляду справи, 27.06.2019 судом оголошено зміст позовної заяви, заслухано пояснення позивача та представника відповідача, досліджено письмові докази, долучені до матеріалів справи та відповідно до протокольної ухвали суд на місці ухвалив перейти до розгляду справи у письмовому провадженні.
Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складене у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з урахуванням положень ст.258 КАС України - не пізніше закінчення строків розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку.
Згідно з ч.5 ст.250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Суд, розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, зазначає наступне.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , з 26.09.2018 є власником легкового автомобіля марки "Mercedes-Benz GLS 350" із об`ємом двигуна 2987 куб. см, державний номерний знак НОМЕР_1 , 2016 року випуску. Первинна реєстрація даного автомобіля здійснена 04.11.2016, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 (а.с.11, 69-70).
Рішенням п"ятдесят третьої сесії VIІ скликання другого пленарного засідання Коростишівської міської ради від 21 червня 2018 року №453 "Про встановлення податку на майно в частині транспортного податку на 2019 рік", вирішено встановити на території Коростишівської міської ради податок на майно в частині транспортного податку, а саме: на легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п"яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Платниками даного податку є фізичні та юридичні особи, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі, що підпадають під оподаткування.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000грн за кожен легковий автомобіль, що є об"єктом оподаткування.
Зазначено, що рішення набирає чинності з 01 січня 2019 року (а.с.42).
29 березня 2019 року Головне управління Державної фіскальної служби у Житомирській області, згідно із пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 та відповідно до пп. 267.6.2 п.267.6 ст.267 Податкового кодексу України, прийнято податкове повідомлення-рішення форми "Ф" №0030943-5113-0610, яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобов`язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2019 рік в розмірі 25000 грн (а.с.10).
Позивач вважаючи, що його автомобіль не є об`єктом оподаткування транспортним податком звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Статтею 67 Конституції України проголошено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
У відповідності до п. 6.1 ст. 6 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - ПК України), податком є обов`язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.
Елементи податку на майно визначені розділом XII Податкового кодексу України.
В силу приписів статті 265 ПК України податок на майно складається, зокрема, з транспортного податку.
Підпунктом 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 ПК України встановлено, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об`єктами оподаткування.
Згідно із положеннями підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 ПК України, об`єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об`єму циліндрів двигуна, типу пального. Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об`єм циліндрів двигуна, тип пального.
Відповідно до пп. 267.3.1 п. 267.3 ст. 267 ПК України базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об`єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Пунктом 267.4 вказаної статті ПК України закріплено, що ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об`єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Згідно з пп. 267.5.1 п.267.5 ст. 267 ПК України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
Порядок обчислення та сплати податку врегульовано пунктом 267.6 статті 267 ПК України.
Так, у підпункті 267.6.1 цього пункту статті 267 ПК України визначено, що обчислення суми податку з об`єкта/об`єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.
Відповідно до пп. 267.6.3 п. 267.3 ст. 267 ПК України органи внутрішніх справ зобов`язані до 1 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об`єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами. З 1 квітня 2015 року органи, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, зобов`язані щомісяця у десятиденний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами, за місцем реєстрації об`єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
Підпунктом 267.6.7 п. 267.6 ст. 267 ПК України визначено, що у разі спливу п`ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п`яти років.
Зі змісту вищенаведеної норми слідує, що об`єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, які відповідають таким критеріям, а саме: 1) з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно); 2) середньоринкова вартість становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року; 3) повинен бути зазначений у переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, розміщеному на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку.
В разі відповідності транспортного засобу наведеним ознакам об`єкта оподаткування, їх власники є платниками транспортного податку.
Перевіряючи наявність у транспортного засобу, належного на праві приватної власності позивачу, обумовлених ознак об`єкта оподаткування транспортним податком у 2019 році, судом враховано наступне.
Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, яка встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів (далі - автомобілі) для цілей віднесення таких автомобілів до об`єктів оподаткування транспортним податком, затверджено постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів та внесення змін у додатки 1 і 2 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів" від 18 лютого 2016 року №66.
Пунктом 2 Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року №66 (далі - Методика) встановлено, що середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за такою формулою: С ср = Ц н х (Г / 100), де Ц н - ціна нового транспортного засобу в Україні з урахуванням марки, моделі, об`єму циліндрів двигуна, типу пального; Г - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів з урахуванням строку експлуатації транспортних засобів у роках згідно з додатком 1 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 року №403 (Офіційний вісник України, 2013 року, №44, ст. 1576).
Відповідно до п.13 вказаної Методики Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п`яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об`єм циліндрів двигуна, тип пального. У разі відсутності на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку інформації про марку, модель легкового автомобіля, що має ознаки об`єкта оподаткування транспортним податком, Мінекономрозвитку за зверненням Державної фіскальної служби та/або власника зазначеного легкового автомобіля визначає його середньоринкову вартість, доповнює перелік, зазначений в абзаці першому цього пункту, такою інформацією та розміщує її на своєму офіційному веб-сайті.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23.11.2018 № 2629-VIII установлено у 2019 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 4173 гривні.
Таким чином, об`єктом оподаткування у 2019 році є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких станом на 01.01.2019 становить понад 1564875 грн = (375 х 4173 грн ).
Відповідно до витягу з офіційного сайту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України середньоринкова вартість автомобіля марки "Mercedes-Benz GLS - Class" із об`ємом двигуна 3,0, дизель, 2016 року випуску, розрахованої за Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України №66 від 18 лютого 2016 року, становить 1040158,35 грн, тобто є меншою, а ніж 375 розмірів мінімальної заробітної плати на 2019 рік (а.с.73).
Окрім того, суд зауважує, що відповідно до Переліку автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком на 2019 рік, розміщеному на офіційному сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, легкові автомобілі марки «Mercedes-Benz GLS – Class»; об"єм циліндрів двигуну 3,0; тип пального – дизель; можливі ідентичні, аналогічні автомобілі – «GLS 350 d, GLS 350 d 4 MATIC» входять до зазначеного переліку з урахуванням строку експлуатації до 2 років.
Однак суд зауважує, що сторонами не заперечується, що автомобіль марки "Mercedes-Benz GLS 350", з об"ємом двигуна 2987 куб. см., номерний знак НОМЕР_1 , який є власністю позивача, саме 2016 року випуску, тобто, у 2019 році строк його експлуатації становив понад 2 роки.
Суд критично ставиться до доводів позивача, що при визначенні вартості автомобіля, як об`єкта оподаткування з транспортного податку, існує необхідність визначати чітку вартість транспортного засобу з врахуванням його індивідуальних, якісних характеристик, в тому числі з урахуванням дефектів, пошкоджень, стану лако-фарбового покриття, стану салону чи будь-яких інших особливостей конкретного транспортного засобу.
Суд зазначає, що саме Податковим кодексом України чітко передбачена процедура визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню, оскільки визначальною для віднесення транспортного засобу до об`єкта оподаткування є його середньоринкова вартість, яка визначається відповідно до Методики.
Щодо доводів відповідача, що позивач не звертався до контролюючого органу у порядку визначеному п.п. 267.6.10 п.267.6 ст.267 Податкового кодексу України із заявою для проведення звірки даних щодо об"єкта оподаткування, який перебуває у власності платника податку, а саме автомобіля марки "Mercedes-Benz GLS 350", з об"ємом двигуна 2987 куб. см., номерний знак НОМЕР_1 , суд зазначає наступне.
Відповідно до п.п. 267.6.10 п.267.6 ст.267 Податкового кодексу України фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:
а) об`єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;
б) розміру ставки податку;
в) нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об`єкт оподаткування, перехід права власності на об`єкт оподаткування), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Під час судового розгляду адміністративної справи судом було надано позивачу час для звернення до контролюючого органу із відповідною заявою в порядку, визначеному п.п.267.6.10 п.267.6 ст.267 Податкового кодексу України, однак в матеріалах справи відсутні докази звернення позивача до Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області із заявою для звірки даних, щодо об"єкта оподаткування.
Суд зауважує, що з огляду на системний аналіз норм чинного законодавства, при визначенні середньоринкової вартості автомобіля марки "Mercedes-Benz GLS 350", з об"ємом двигуна 2987 куб. см., номерний знак НОМЕР_1 , 2016 року випуску, що є власністю позивача, Головним управління Державної фіскальної служби у Житомирській області не було взято до уваги, що відповідно до Методики необхідно враховувати ще й такий показник, як строк експлуатації транспортного засобу відповідної моделі.
Суд зазначає, що згідно з Переліком легкових автомобілів з року випуску яких минуло не більше п"яти років (включно) та середньоринкова варстість яких становить 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2019 (звітного) року, який міститься на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, легкові автомобілі марки «Mercedes-Benz GLS – Class»; об`єм циліндрів двигуну 3,0; тип пального – дизель; можливі ідентичні, аналогічні автомобілі – «GLS 350 d, GLS 350 d 4 MATIC» входять до зазначеного переліку з урахуванням того, що експлуатуються до 2 років.
З огляду ви викладене, суд дійшов до висновку, що автомобіль марки "Mercedes-Benz GLS 350", з об"ємом двигуна 2987 куб. см., номерний знак НОМЕР_1 , 2016 року випуску, який перебуває у власності ОСОБА_1 , відповідно до зазначеного Переліку, Методики та положень Податкового кодексу України не є об"єктом оподаткування транспортним податком у 2019 році, оскільки з року випуску такого автомобіля минуло понад 2 роки.
Згідно зі статтею 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Європейський суд у справі Clawson Ltd. v. Papierwerke AG, (1975) AC 591 at 638 вказав, що сприйняття верховенства права як конституційного принципу вимагає того, аби будь-який громадянин, перед тим, як вдатися до певних дій, мав змогу знати заздалегідь, які правові наслідки настануть.
Сутність принципу правової визначеності Європейський суд визначив як забезпечення передбачуваності ситуації та правовідносин у сферах, що регулюються, цей принцип не дозволяє державі посилатись на відсутність певного правового акта, який визначає механізм реалізації прав і свобод громадян, закріплених у конституційних та інших актах.
Як зазначив Європейський суд у справі Yvone van Duyn v. Home Office, принцип правової визначеності означає, що зацікавлені особи повинні мати змогу покладатись на зобов`язання, взяті державою, навіть якщо такі зобов`язання містяться в законодавчому акті, якій загалом не має автоматичної прямої дії.
Така дія названого принципу пов`язана із іншим принципом - відповідальності держави, який полягає в тому, що держава не може посилатись на власне порушення зобов`язань для запобігання відповідальності.
На державні органи покладено обов`язок запровадити внутрішні процедури, які посилять прозорість і ясність їхніх дій, мінімізують ризик помилок ("Лелас проти Хорватії", заява № 55555/08, пункт 74, від 20 травня 2010 року, і "Тошкуце та інші проти Румунії", заява № 36900/03, п. 37, від 25 листопада 2008 року) і сприятимуть юридичній визначеності у правовідносинах ("Онер`їлдіз проти Туреччини", пункт 128, та "Беєлер проти Італії", пункт 119).
Державні органи, які не впроваджують або не дотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов`язків ("Лелас проти Хорватії", пункт 74).
З огляду на викладене, суд дійшов до висновку що відповідачем не було дотримано порядок визначення середньоринкової вартості об"єкта оподаткування відповідно до Методики визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №66 від 18 лютого 2016 року, а тому автомобіль марки "Mercedes-Benz GLS 350", з об"ємом двигуна 2987 куб. см., номерний знак НОМЕР_1 , 2016 року випуску, який перебуває у власності ОСОБА_1 не є об"єктом оподаткування транспортним податком у 2019 році. Аналогічна модель вказана у Переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком, розміщеному на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку, лише до 2-х років випуску.
Підсумовуючи наведене, суд дійшов до висновку, що податкове повідомлення-рішення відповідача від 29.03.2019 №0030943-5113-0610, яким ОСОБА_1 визначено суму податкового зобов`язання за платежем транспортний податок з фізичних осіб за 2019 рік в розмірі 25000 грн підлягає скасуванню, як протиправне.
Згідно зі ч. 1 та ч.2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На виконання цих вимог відповідач, як суб`єкт владних повноважень, доказів, які б спростували доводи позивача, не надав.
З огляду на викладене та беручи до уваги докази наявні у матеріалах справи у їх сукупності, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 6-9, 32, 77, 90, 139, 242-246, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-
вирішив:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідн. номер НОМЕР_3 ) до Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області (вул.Ю.Тютюнника, буд.7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 39459195) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області №0030943-5113-0610 від 29.03.2019.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору у сумі розміром 768 (сімсот шістдесят вісім) грн 40 (сорок) коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.
Рішення складено у повному обсязі 10 липня 2019 року.
Суддя А.В. Горовенко