
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
02 липня 2019 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2147/19
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін справу за адміністративним позовом адвоката Ковтун Любові Яківни в інтересах ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
24 травня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява адвоката Ковтун Любові Яківни в інтересах ОСОБА_1 (далі – позивач, ОСОБА_1 ) до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (далі – відповідач, УПФУ в м. Лисичанську, управління), в якій позивач просить суд:
- визнати бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області щодо не призначення ОСОБА_1 пенсії у зв`язку з втратою годувальника з урахуванням довідки № 1888 від 14.04.2003 протиправними з 25.04.2018 року;
- зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області, перерахувати ОСОБА_1 пенсію, у зв`язку з втратою годувальника, після смерті чоловіка ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , виходячи з довідки про заробітну плату, виданої Відкритим Акціонерним Товариством “Лисичанська сода” № 1888 від 14.04.2003, - з 25.04.2018 року та виплатити недоотримані суми пенсії з 25 квітня 2018 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що чоловік позивачки ОСОБА_2 отримував державну пенсію по інвалідності, отриманої внаслідок Чорнобильської катастрофи, як інвалід II групи, ІНФОРМАЦІЯ_1 він помер. Згідно з експертним висновком Центральної відомчої експертної комісії МОЗ та МНС України від 19.02.2018 № 7928, захворювання, що призвело до смерті чоловіка позивача пов`язане з виконанням обов`язків військової служби по ліквідації наслідків на ЧАЄС.
Позивач ОСОБА_1 є пенсіонером за віком і з 25.04.2018 їй призначена пенсія у зв`язку з втратою годувальника в розмірі - 50% пенсії по інвалідності померлого годувальника. Однак позивач отримує пенсію у мінімальному розмірі - 1452,00 грн.
У відповідях на звернення позивача відповідач пояснив їй, що виплата пенсії ій в мінімальному розмірі здійснюється у зв`язку з неможливістю врахувати довідку про заробітну плату чоловіка позивача за період роботи в зоні відчуження, що видана ВАТ «Лисичанська сода» 14.04.2003 №1888.
Позивач вважає протиправною бездіяльність відповідача щодо невнарахування вказаної довідки про заробітну плату її чоловіка при призначенні їй пенсії за втратою годувальника, оскільки з урахуванням цієї довідки відповідач нараховував пенсію її чоловіку.
Ухвалою суду від 29.05.2019 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження з викликом (повідомленням) сторін (а.с.1,2).
Від представника УПФУ в м. Лисичанську надійшов відзив на позов від 12.06.2019 № 5546/07-33 (а.с.40), в якому зазначено, що управління позовні вимоги не визнає та заперечує проти них з таких підстав.
Позивачу за її заявою від 25.04.2018 призначена пенсія у зв`язку з втратою годувальника в розмірі фактичних збитків згідно з Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в сумі - 1452,00 грн. згідно з її власною заявою - з 25.04.2018.
Пенсія позивачу призначена відповідно до ст.ст. 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" 28 лютого 1991 року № 796-XII (Закон №796) - в розмірі 50% пенсії по інвалідності померлого годувальника. Пенсія годувальника ОСОБА_2 була розрахована на підставі довідки від 14.04.2003 про заробітну плату, отриману за роботу в зоні відчуження, відповідно до наказу головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 04.02.2003 № 10 (який не мав юридичної сили, оскільки не був зареєстрований в Міністерстві юстиції України і діяв до 04.11.2008, оскільки скасований наказом ГУ ПФУ в Луганській області від 04.01.2008 № 93). З 01.01.2012 діє Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210 (далі Порядок № 1210), яким передбачено, що пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до ст. ст. 54 і 57 Закону №796 можуть призначатись, виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження у 1986- 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Обчислення пенсії відповідно до Закону №796 здійснюється на підставі довідок про заробітну плату, які відповідно до ст. 15 цього закону видаються установами та організаціями на підставі первинних документів (особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату). Підставою для проведення розрахунку заробітної плати за роботу в зоні відчуження є первинні документи про нараховану заробітну плату та фактичну тривалість роботи безпосередньо в зоні відчуження.
У разі ліквідації без визначення правонаступника підприємства, установи та організації визначенням даним про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження у 1986-1990 роках займаються комісії з визначення таких даних згідно з Типовим положенням про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження у 1986-1990 роках, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 № 886. Відповідно до п. 8 вказаного Типового положення регіональна комісія розглядає письмові заяви громадян України з числа осіб, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи про видачу довідки про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження у 1986-1990 роках, у разі, коли підприємство, установу або організацію ліквідовано без правонаступника.
Тому правові підстави призначення пенсії позивачу у зв`язку з втратою годувальника з урахуванням даної довідки, на думку відповідача, тепер відсутні, оскільки ця довідка недійсна. Отже, відсутні законні підстави для задоволення позову.
До відзиву відповідач надав копію пенсійної справи на 97-ми аркушах.
Суд розглядає справу в порядку письмового провадження за відсутності учасників справи відповідно до вимог ст. 205 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77 КАС України, суд встановив такі обставини справи.
Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебувала з 05.12.1987 у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 , що підтверджується копією паспорта позивача, копією свідоцтва про одруження від 10.10.1994 серії НОМЕР_1 (а.с.11, 28-29).
Чоловік позивача, ОСОБА_2 , був учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 році, що підтверджено копією посвідчення від 01.12.1992 серія НОМЕР_2 (а.с.12), мав інвалідність ІІ групи з 31.05.2005 безстроково, захворювання пов`язане з виконанням військових обов`язків з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, згідно з витягом з акту огляду МСЄК (а.с.14), помер ІНФОРМАЦІЯ_3 у віці 61 року відповідно до копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 від 08.09.2017 (а.с.10).
Відповідно до експертного висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії МОЗ та МНС України від 19.02.2018 № 7928 захворювання, яке призвело до смерті ОСОБА_2 , пов`язане з виконанням обов`язків військової служби з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (а.с.15).
Матеріалами пенсійної справи підтверджено, що ОСОБА_2 отримував пенсію відповідно до Закону №796, звертався до пенсійного органу в м. Лисичанську з заявою від 14.04.2003 про перерахунок пенсії на підставі нової довідки про заробітну плату на ЧАЕС (а.с.102).
В матеріалах пенсійної справи наявна довідка про заробітну плату чоловіка позивача за період роботи в зоні відчуження, що видана ВАТ «Лисичанська сода» 14.04.2003, №1888, розрахунок заробітної плати для призначення пенсії як учаснику ліквідації наслідків на ЧАЕС, здійснений на підставі наказу ВАТ «Лисичанська сода» №63 від 09.04.2003 і довідки №2796/15 від 06.05.1987, копія вказаного наказу №63 від 09.04.2003 ВАТ «Лисичанська сода» про перерахунок заробітної плати та видачу довідок (а.с.103-105).
Відповідач у відзиві визнає ту обставину, що пенсія ОСОБА_2 була розрахована на підставі довідки від 14.04.2003 про заробітну плату, отриману за роботу в зоні відчуження.
Інших довідок про заробітну плату в зоні відчуження, на підставі яких ОСОБА_2 після встановлення інвалідності і по день смерті нараховувалася пенсія як особі з ІІ групою інвалідності, яка встановлена в наслідок захворювання, пов`язаного з виконанням військових обов`язків з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, відповідач суду не надав.
Так само відповідач не надав суду і наказів чи судових рішень про скасування цієї довідки, визнання її нечинною чи недійсною, тощо.
Матеріалами пенсійної справи підтверджено і визнається відповідачем, що чоловік позивача ОСОБА_2 з 22.06.2005 і до дня смерті отримував пенсію, яка нараховувалася йому як особі з ІІ групою інвалідності, яка встановлена в наслідок захворювання, пов`язаного з виконанням військових обов`язків з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (а.с.107-128).
Крім того, право чоловіка позивача на отримання пенсії як особи з ІІ групою інвалідності, яка встановлена в наслідок захворювання, пов`язаного з виконанням військових обов`язків з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, визнано в судовому порядку відповідно до постанови Лисичанського міського суду Луганської області від 16.04.2009 в справі №2а-1184/2009, копія якої також є в матеріалах пенсійної справи (а.с.119-120).
Відповідач не довів обставин, на які посилався у відзиві, стосовно нечинності вказаної довідки №1888 від 14.04.2003, оскільки не надав суду наказу головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 04.02.2003 № 10, а також наказу щодо його скасування. Вказані відповідачем накази головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області не є нормативними актами, дія яких розповсюджується на всю територію України, отже для набуття ними юридичної сили вони не мають бути зареєстровані в Міністерстві юстиції України, що спростовує аргументи відповідача з цього приводу.
Таким чином, судом встановлено, що пенсія чоловіка позивача ОСОБА_2 як особі з ІІ групою інвалідності, 80% втрати працездатності (а.с.111) в наслідок захворювання, пов`язаного з виконанням військових обов`язків з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, була розрахована на підставі довідки №1888 від 14.04.2003 про заробітну плату за період роботи в зоні відчуження, що видана ВАТ «Лисичанська сода».
Матеріалами пенсійної справи також підтверджено, що позивач на день смерті чоловіка - ІНФОРМАЦІЯ_3 вже отримувала пенсію за віком, а 25.04.2018 звернулась до УПФУ в м. Лисичанську Луганської області з заявою про переведення її на пенсію у зв`язку з втратою годувальника (а.с.65-64).
До заяви від 25.04.2018 позивач додала копії: паспорта; свідоцтва про шлюб від 10.10.1994; свідоцтва про смерть ОСОБА_2 від 08.09.2017; експертного висновку Центральної міжвідомчої експертної комісії від 19.02.2018; посвідчення членам сімей ветеранів війни; трудової книжки від 11.06.1974; довідки про склад сім`ї від 13.03.2018 (а.с.42,43).
Згідно з розпорядженням від 10.05.2018 №812011 позивачу призначена пенсія по втраті годувальника в розмірі фактичних збитків, в розрахунку якої з нульовими показниками зазначено: основний розмір пенсії від мінімального розміру пенсії її чоловіка та основний розмір пенсії з урахуванням коефіцієнтів (а.с.41).
Відповідно до рішення від 15.05.2018 №75 відповідачем стягувалася з позивача переплата в розмірі 550 грн 56 копійок, яка виникла за період з 25.04.2018 по 31.05.2018 у зв`язку з переходом пенсії за віком на пенсію по втраті годувальника (а.с.85).
Листом від 21.05.2018 № 159/П-7 УПФУ в м. Лисичанську Луганської області повідомлено позивача, що згідно з заявою від 25.04.2018 призначено їй пенсію у зв`язку з втратою годувальника в розмірі 1452,00 грн. Пенсія нарахована в мінімальному розмірі у зв`язку з неможливістю залучення до розрахунку довідки про заробітну плату від 14.04.2003 № 188, яка була видана ОСОБА_2 ВАТ «Лисичанська сода» на підставі наказу ГУ ПФУ в Луганській області від 04.02.2013 № 10, який діяв до 04.11.2008 і скасований наказом ГУ ПФУ в Луганській області від 04.01.2008 № 93 (а.с.9).
Листом від 15.05.2019 № 166/П-7 УПФУ в м. Лисичанську Луганської області повідомлено, що звернення позивача щодо розрахунку пенсії розглянуто та зазначено, що пенсія нарахована в мінімальному розмірі у зв`язку з неможливістю залучення до розрахунку довідки про заробітну плату від 14.04.2003 № 188, яка була видана ОСОБА_2 ВАТ «Лисичанська сода» на підставі наказу ГУ ПФУ в Луганській області від 04.02.2013 № 10, який діяв до 04.11.2008 і скасований наказом ГУ ПФУ в Луганській області від 04.01.2008 № 93. Крім того, роз`яснено позивачу, що довідки про заробітну плату видаються на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ або організацій або архівними установами.
Суду на підтвердження права позивача на отримання пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату її чоловіка в зоні відчуження №1888 від 14.04.2003 позивач також надала копії таких документів: довідки про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках (а.с.16,17), архівні довідки, видані трудовим архівом Лисичанської міської ради, від 13.07.2018 № 2993/01-26, від 18.12.2018 № 5155/01-26, від 18.12.2018 № 5156/01-26 щодо заробітної плати ОСОБА_2 , видані на підставі розрахункових відомостей (а.с.19,20,21), довідка Центрального архіву Міністерства оборони України від 14.03.1997 № 51/1/1453 (а.с.22), довідки від 14.04.2003 № 188, виданої ВАТ «Лисичанська сода» (а.с.23), розрахунки заробітної плати, для призначення пенсії учаснику ЧАЕС ОСОБА_2 (а.с.25-27).
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених позовних вимог, суд керується такими вимогами чинного законодавства.
Згідно з частиною першою статті 10 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв`язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 13 Закону України "Про статус та соціальний захист осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 №796-ХІІ (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) держава бере на себе відповідальність за завдану шкоду громадянам та зобов`язується відшкодувати її за втрату годувальника, якщо його смерть пов`язана з Чорнобильською катастрофою.
Як встановлено судом позивач на час смерті чоловіка отримувала песію за віком, її чоловік отримував пенсію як особа з ІІ групою інвалідності в розмірі фактичних збитків 80% втрати працездатності в наслідок захворювання, пов`язаного з виконанням військових обов`язків з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Його смерть пов`язана з Чорнобильською катастрофою. Відповідач згідно з розпорядженням від 10.05.2018 №812011 призначив позивачу пенсію по втраті годувальника за її заявою від 25.04.2018, визначивши мінімальний розмір пенсії позивачу, оскільки не врахував довідку про заробітну плату годувальника в зоні відчуження, зазначивши в розрахунку її пенсії розмір його пенсії з нульовими показниками.
Отже спірним питанням цієї справи є саме правомірність неврахування відповідачем розміру пенсії годувальника (яка розраховувалася на підставі довідки №1888 про заробітну плату чоловіка позивача за період роботи в зоні відчуження, що видана ВАТ «Лисичанська сода» 14.04.2003) в розрахунок пенсії позивача за втратою годувальника.
Відповідно до частини першої статті 37 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" пенсія у зв`язку з втратою годувальника призначається на одного непрацездатного члена сім`ї в розмірі 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебувала у шлюбі з ОСОБА_2 та з отримує пенсію з 25.04.2018 за втратою годувальника ОСОБА_2 в розмірі 50% пенсії померлого годувальника на підставі розпорядження від 10.05.2018 №812011.
Згідно з частиною першою статті 54 Закону України "Про статус та соціальний захист осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.
Порядком обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 №1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", визначено механізм обчислення пенсій у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Згідно з пунктом 11 "Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" мінімальний розмір пенсії у разі втрати годувальника становить на одного непрацездатного члена сім`ї померлого годувальника, який був на його утриманні - 50 відсотків пенсії по інвалідності померлого годувальника.
Аналіз зазначених норм чинного законодавства дозволяє зробити висновок про те, що отримання пенсії у зв`язку з втратою годувальника безпосередньо залежить від виду та розміру пенсійного забезпечення, що було призначено померлому годувальнику.
Постановою правління Пенсійного фонду України "Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" №22-1 від 25.11.2005, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846, затверджено "Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій".
Пунктом 2.3 "Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій" визначено перелік документів, необхідних для призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Так, до заяви про призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника подаються документи померлого годувальника, перелічені в підпунктах 2, 3 пункту 2.1 цього розділу, якими є документи про стаж, що визначені "Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637, а також індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01.07.2000 року, які надаються відділом персоніфікованого обліку для підтвердження заробітної плати та довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року, яка подається за бажанням пенсіонера. Також надаються такі документи: документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтво про загальнообов`язкове державне соціальне страхування особи, якій призначається пенсія, та померлого годувальника (подається у разі, якщо особа, яка звернулася із заявою про призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника, має такі документи); свідоцтво про народження або паспорт особи, якій призначається пенсія; довідка про склад сім`ї померлого годувальника та копії документів, що засвідчують родинні стосунки члена сім`ї з померлим годувальником (за наявності); свідоцтво органу ДРАЦС про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення його померлим; документи про вік померлого годувальника сім`ї за відсутності таких даних у свідоцтві про смерть чи рішенні суду про визнання годувальника безвісно відсутнім або оголошення його померлим; документи про місце проживання (реєстрації); документ про перебування членів сім`ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника; експертний висновок про встановлення причинного зв`язку смерті годувальника з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. До заяви про призначення пенсії членам сім`ї померлого пенсіонера повинні бути додані необхідні документи, зазначені в цьому пункті. Заробіток у такому випадку визначається за документами, що є в пенсійній справі померлого годувальника, або за поданими додатково документами відповідно до вимог частини першої статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до пункту 2.8. "Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій" переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється за бажанням пенсіонера за документами, що є у пенсійній справі, та відповідають вимогам законодавства, що діяло на момент призначення цього виду пенсії.
Отже, як встановлено судом в пенсійній справі чоловіка позивача знаходилась довідка №1888 про заробітну плату чоловіка позивача за період роботи в зоні відчуження, що видана ВАТ «Лисичанська сода» 14.04.2003, а відповідач визнав, що пенсія чоловіку позивача виплачувалася з урахуванням цієї довідки, відповідно до вимог ст.54 Закону №796.
Враховуючи те, що померлому годувальнику позивача пенсія нараховувалась відповідно до довідки 14.04.2003 № 1888, остання повинна бути врахована під час здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 у зв`язку із втратою годувальника для обчислення розміру пенсії годувальника, на отримання 50% якої має право позивач як особа, якій призначено відповідачем пенсію за втратою годувальника.
Відповідач не довів суду правомірності розрахунку пенсії позивачу
Тому суд визнає протиправною бездіяльність відповідача з приводу не врахування під час призначення позивачу пенсії по втраті годувальника довідки від 14.04.2003 № 1888, виданої ВАТ «Лисичанська сода».
На думку суду позивачем обрано ефективний спосіб захисту свого порушеного права, тому її вимогі в частині зобов`язання відповідача здійснити перерахунок її пенсії у зв`язку з втратою годувальника з урахуванням довідки про розмір заробітної плати її чоловіка за роботу в зоні відчуження від 14.04.2003 № 1888 і сплатити заборгованість з виплати їй пенсії з 25.04.2018 - є обгрунтованими і підлягають задоволенню.
Таким чином позовні вимоги задовольняються судом в повному обсязі.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем при зверненні до суду з даним позовом сплачено судовий збір у сумі 768,40 грн (а.с.3).
Таким чином, судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 768,40 грн підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 19, 20, 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов адвоката Ковтун Любові Яківни в інтересах ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області в частині не врахування ОСОБА_1 при призначені пенсії у зв`язку з втратою годувальника довідки № 1888 від 14.04.2003, виданої Відкритим акціонерним товариством "Лисичанська сода".
Зобов`язати управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області здійснити перерахунок пенсії з 25.04.2018 ОСОБА_1 у зв`язку з втратою годувальника з урахування довідки про заробітну плату ОСОБА_2 № 1888 від 14.04.2003, виданої Відкритим акціонерним товариством "Лисичанська сода" та виплатити заборгованість.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 ; місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (код за ЄДРПОУ 21792407; місцезнаходження: 93100, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. ім. В. Сосюри, 347) витрати по сплаті судового збору в сумі 768,40 (сімсот шістдесят вісім грн. 40 коп.).
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено та підписано 08 липня 2019 року.
Суддя В.С. Шембелян