Ухвала суду № 82930983, 05.07.2019, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
05.07.2019
Номер справи
640/6950/19
Номер документу
82930983
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

05 липня 2019 року м. Київ № 640/6950/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Маруліна Л.О., розглянувши клопотання представника відповідача про залучення третьої особи у справі

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Славсант"

до Міністерства економічного розвитку та торгівлі України

про визнання протиправним та скасування наказу,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Славсант" (далі також - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі також - відповідач), в якому просить визнати нечинним та скасувати наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 11.10.2016 року № 1719 "Про застосування спеціальної санкції - індивідуального режиму ліцензування зовнішньоекономічної діяльності - до суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності України" в частині застосування індивідуального режиму ліцензування зовнішньоекономічної діяльності на території України до Товариства з обмеженою відповідальністю "Славсант" (код ЄДРПОУ 14338180), зазначеного в пункті 28 Додатку до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 11.10.2016 року "Про спеціальної санкції - індивідуального режиму ліцензування зовнішньоекономічної діяльності - до суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29.05.2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Через канцелярію суду 19.06.2019 року відповідачем подано клопотання про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача, Державну фіскальну службу України (далі також - ДФС).

В обґрунтування клопотання відповідачем зазначено, що предметом оскарження у даній справі є застосована до позивача спеціальна санкція - індивідуальний режим ліцензування.

Відповідно до частини другої статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» (у редакції станом на момент видання оскаржуваного наказу) санкції, зазначені у цій статті, застосовуються центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики за поданням органів державної податкової та контрольно-ревізійної служб, митних, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та Національного банку України або за рішенням суду.

Оскаржуваний наказ застосовано до позивача на підставі подання Державної фіскальної служби України від 09.09.2016 року № 15555/5/99-99-14-06-16 (копія та витяг з додатку додано до відзиву).

Таким чином, рішення у даній справі стосується також інтересів ДФС, оскільки органи фіскальної служби наділені повноваженнями на здійснення перевірок суб`єктів господарювання, в тому числі позивача.

Позивачем також зауважено, що відповідно до частини вісімнадцятої статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» застосування санкцій, зазначених у цій статті, може бути оскаржено в суді. Представництво інтересів держави при розгляді таких судових спорів забезпечується центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики та державними органами, які внесли подання про застосування санкцій.

З огляду на викладене, на думку відповідача, залучення ДФС у якості третьої особи до участі у справі має бути здійснено з метою виконання приписів статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність».

Вирішуючи клопотання відповідача про залучення третьої особи, суд дійшов наступних висновків.

Частиною другою статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Дослідивши обґрунтування відповідача, судом встановлено, що статтю 37 виключено на підставі Закону України від 21.06.2018 року № 2473-VIII «Про валюту і валютні операції», отже, слід дійти висновку, що з обставин, вказаних відповідачем у клопотанні, судове рішення за результатами розгляду справи №826/6950/19 не вплине на права та обов`язки ДФС.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання відповідача про залучення до участі у справу третьої особи.

Керуючись статтями 6, 9, 12, 49, 166, 167, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання відповідача про залучення до участі у справу третьої особи відмовити.

Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя Л.О. Маруліна