
Справа № 354/400/19
Провадження № 3/354/402/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 липня 2019 року м.Яремче
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого- судді: Польської М.В.
секретаря: Савчук М.І.
з участю: прокурора: Федорчука В.Ю.
правопорушника: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні справи про адміністративні правопорушення, що надійшли з Управління захисту економіки в Івано-Франківській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7 та за ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, т.в.о. директора Комунального некомерційного підприємства ’’Яремчанський центр первинної медико-санітарної допомоги’’ Яремчанської міської ради, жителя АДРЕСА_1 , одруженого,-
встановив:
27.05.2019 року до Яремчанського міського суду Івано-Франківської області надійшли справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-7 та за ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Постановою судді від 08.07. 2019 року вказані справи об`єднані в одне провадження.
У протоколі про адміністративне правопорушення №145-149/2019 від 23.05.2019 року (а.с.6-13), зазначено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-7 КУпАП : неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а саме будучи відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» (надалі Закон), суб`єктом на якого поширюється дія даного Закону, порушив вимоги ст.28 Закону, а саме не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив безпосереднього керівника - голову Яремчанської міської ради про наявність у нього в підпорядкованому підрозділі Татарівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини реального конфлікту інтересів із його дружиною медичною сестрою ЗПСМ Татарівської амбулаторії ЗПСМ ОСОБА_2 при здійсненні преміювання останньої, а саме: 25.07.2018, 17.08.2018, 23.09.2018, 16.10.2018, 26.11.2018.
Так, відповідно до розпорядження міського голови Яремчанської міської ради Івано-Франківської області №76-р від 18.04.2018 року лікаря загальної практики сімейної медицини Татарівської амбулаторії ЗПС ОСОБА_1 призначено тимчасово виконуючим обов`язки директора Комунального некомерційного підприємства ’’Яремчанський центр первинної медико-санітарної допомоги’’ Яремчанської міської ради.
За таких обставин ОСОБА_1 з 18.04.2018, працюючи на посаді т.в.о. директора Комунального некомерційного підприємства ’’Яремчанський центр первинної медико-санітарної допомоги’’ Яремчанської міської ради, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, являється суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, як на посадову особу юридичної особи публічного права.
Згідно з ч. 1 ст. 28 Закону особи, зазначені у п.1, 2 ч.1 ст. 3 цього Закону, зобов`язані:
1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реальної, потенційного конфлікту інтересів;
2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатись про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентстве; чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реальної конфлікту інтересів;
4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційної конфлікту інтересів.
Відповідно до статті 1 Закону під реальним конфліктом інтересів слід: розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими в т.ч. представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у том числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Реальний конфлікт інтересів повинен складатися з трьох об`єктивних компонентів: приватний інтерес; службове повноваження, представницьке повноваження; протиріччя між ними, що впливає на об`єктивність або неупередженість рішення, діяння службової особи.
Т.в.о. директора Комунального некомерційного підприємства ’’Яремчанський центр первинної медико-санітарної допомоги’’ Яремчанської міської ради, ОСОБА_1 вимоги ст.28 вищевказаного закону порушив, а саме не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив безпосереднього керівника - голову Яремчанської міської ради про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а саме ОСОБА_1 будучи т.в.о. директора Комунального некомерційного підприємства ’’Яремчанський центр первинної медико-санітарної допомоги’’ Яремчанської міської ради, достовірно знаючи, що ОСОБА_2 є його дружиною, та працює медичною сестрою в підпорядкованому йому підрозділі Татарівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, в порушення вимог ст..28 Закону, в період часу з липня по листопад 2018 року видавав, виписував та скріплював печаткою даного закладу накази про преміювання ОСОБА_2 на підставі яких останній було виплачено премій на загальну суму 26056, 88 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення цього адміністративного правопорушення є 25.07.2018, 17.08.2018, 23.09.2018, 16.10.2018, 26.11.2018.
Моментом виявлення правопорушення є дата, коли особа, яка вправі складати адміністративний протокол, оцінюючи зібрані докази, доходить висновку про наявність чи відсутність складу правопорушення. У даному випадку датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, тобто 23.05.2019р.
Окрім того, у протоколі про адміністративне правопорушення №150-154/2019 від 23.05.2019 року (а.с.79-86) зазначено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП : вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів, а саме будучи відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону, суб`єктом на якого поширюється дія даного Закону, порушив вимоги ст.28 Закону, а саме 25.07.2018, 17.08.2018, 23.09.2018, 16.10.2018, 26.11.2018 вчиняв дії і приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виражалось в одноособовому підписанні та скріпленні печаткою КНП наказів ’’Про преміювання’’ своєї дружини – медичної сестри ЗПСМ Татарівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини ОСОБА_2 .
ОСОБА_1 будучи т.в.о. директора Комунального некомерційного підприємства ’’Яремчанський центр первинної медико-санітарної допомоги’’ Яремчанської міської ради, достовірно знаючи, що ОСОБА_2 є його дружиною, та працює медичною сестрою в підпорядкованому йому підрозділі Татарівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, в порушення вимог ст..28 Закону, в період часу з липня по листопад 2018 року видавав, виписував та скріплював печаткою даного закладу накази про преміювання ОСОБА_2 на
підставі яких останній було виплачено премій на загальну суму 26056, 88 грн., чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Датою вчинення цього адміністративного правопорушення є 25.07.2018, 17.08.2018, 23.09.2018, 16.10.2018, 26.11.2018.
Моментом виявлення правопорушення також є дата складання протоколу, тобто 23.05.2019р.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, що підтверджується також і поясненнями в протоколах. Пояснив, що його призначено на посаду 18.04.2018 року т.в.о. директора Комунального некомерційного підприємства ’’Яремчанський центр первинної медико-санітарної допомоги’’ Яремчанської міської ради, також одночасно працює лікарем загальної практики сімейної медицини в Татарівській амбулаторії ЗПСМ, де і працює його дружина ОСОБА_2 на посаді медичної сестри загальної практики сімейної медицини. Ним видавалися та скріплювались печатками накази про преміювання, в тому числі і його дружини. Про необхідність повідомлення НАЗК про виникнення у нього реального конфлікту інтересів йому не було відомо, а тому і не повідомляв НАЗК про виникнення у нього реального конфлікту інтересів.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що вина ОСОБА_1 повністю доведена матеріалами адміністративної справи, а в його діях наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Роз`яснивши ОСОБА_1 вимоги ст.268 КУпАП, заслухавши його пояснення, дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 дійсно вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Згідно зі ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, згідно копії розпорядження міського голови Яремчанської міської ради Івано-Франківської області №76-р від 18.04.2018 року лікаря загальної практики сімейної медицини Татарівської амбулаторії ЗПС ОСОБА_1 призначено тимчасово виконуючим обов`язки директора Комунального некомерційного підприємства ’’Яремчанський центр первинної медико-санітарної допомоги’’ Яремчанської міської ради (а.с.19).
23.04.2018 року між Яремчанською міською радою, в особі міського голови ОСОБА_3 та ОСОБА_1 укладено контракт (а.с.20-27).
Встановлено, що ОСОБА_1 як т.в.о. директора Комунального некомерційного підприємства ’’Яремчанський центр первинної медико-санітарної допомоги’’ Яремчанської міської ради є посадовою особою юридичної особи публічного права, тобто суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» у відповідності до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до статті 1 Закону України "Про запобігання корупції", під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень. Приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях. Реальний конфлікт інтересів повинен складатися з трьох об`єктивних компонентів: - приватний інтерес; - службове повноваження,
представницьке повноваження; - протиріччя між ними, що впливає на об`єктивність або неупередженість рішення, діяння службової особи. Згідно з ч.1 ст.28 Закону України "Про
запобігання корупції" особи, зазначені у п.1, 2, ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатись про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів. З наведеного вбачається, що особи, на яких поширюється законодавство щодо конфлікту інтересів, повинні вживати заходів щодо недопущення його виникнення та заходів щодо його врегулювання, якщо він все-таки виник.
Таким чином, ОСОБА_1 являючись відповідно до підпункту ’’а’’ пункту 2 ч. 1 ст. 3 Закону України ’’Про запобігання корупції’’ суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України ’’Про запобігання корупції ’’, в порушення ст.28 Закону, не вжив заходів щодо недопущення виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомив безпосереднього керівника - голову Яремчанської міської ради про наявність у нього в підпорядкованому підрозділі Татарівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини реального конфлікту інтересів із його дружиною медичною сестрою ЗПСМ Татарівської амбулаторії ЗПСМ ОСОБА_2 при здійсненні преміювання останньої, а саме: 25.07.2018, 17.08.2018, 23.09.2018, 16.10.2018, 26.11.2018, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Окрім того, ОСОБА_1 будучи відповідно до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону, суб`єктом на якого поширюється дія даного Закону, порушив вимоги ст.28 Закону, а саме 25.07.2018, 17.08.2018, 23.09.2018, 16.10.2018, 26.11.2018 вчиняв дії і приймав рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що виражалось в одноособовому підписанні та скріпленні печаткою КНП наказів ’’Про преміювання’’ своєї дружини – медичної сестри ЗПСМ Татарівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини ОСОБА_2 , чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за яке передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до переконання про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст.172-7 КУпАП.
Відповідно до правил ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, ставлення до скоєного правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до н ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення, яке передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП - штраф.
Згідно ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у зв`язку з постановленням судом постанови про накладання на правопорушника адміністративного стягнення, з ОСОБА_1 підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 384,20 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.33, 172-7,221,283,284,285 КУпАП, суддя,-
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 ( три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України,
місце знаходження: вул.Липська, 18/5, м. Київ, 01601, з зарахуванням на рахунок 31211256026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 384 гривні 20 копійок судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Івано-Франківської області через Яремчанський міський суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред`явлення до виконання 3 (три) місяці.
Суддя: М. В. Польська