
справа № 274/3348/19
провадження № 3/0274/1459/19
ПОСТАНОВА
Іменем України
05.07.2019 року. м. Бердичів
Суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Вдовиченко Т.М., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Управління захисту економіки в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Республіки Молдова, громадянина України, не працюючого, пенсіонера, депутата Бердичівської міської ради Житомирської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягався,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
В с т а н о в и в:
Згідно протоколу № 192 про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, від 04.06.2019 року, ОСОБА_1 відповідно до підпункту "б" пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про запобігання корупції" (далі-Закон), являючись суб"єктом відповідальності за правопорушення, пов"язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік лише 02.04.2019 р., тобто несвоєчасно та без поважних причин, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в інкримінованому йому правопорушенні визнав, пояснивши суду, що щорічну електронну декларацію за 2018 р. він подав невчасно, оскільки був несправний електронний ключ. Тому він двічі звертався до податкової служби, яка в подальшому усунула дану несправність лише 01.04.2019 р. При цьому, зазначив, що він мав час та можливість подати декларацію до 01.04.2019 р., однак збирав відомості про доходи, тому лише 02.04.2019 р. він подав необхідну декларацію.
Прокурор Бердичівської місцевої прокуратури Висоцька О.В. в судовому засіданні обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, підтримала, зазначила про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а тому просила призначити стягнення порушнику у вигляді мінімального штрафу.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора Висоцьку О.В., та дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до статей 245, 278, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її у точній відповідності з законом.
Судом встановлено, що протоколом від 10.11.2015 р. №1 першої сесії 7 скликання Бердичівської міської ради визнано повноваження ОСОБА_1 як депутата Бердичівської міської ради Житомирської області (а.с. 20-21).
Приписами статті 3 Закону визначено коло осіб, на яких поширює свою дію цей Закон, зокрема підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону передбачено його розповсюдження на народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Отже, ОСОБА_1 є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, пов`язані із корупцією, у тому числі за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до частини першої статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
- перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:
щорічні декларації за 2016 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
декларації, передбачені абзацом першим частини другої статті 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище.
- другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Однак, згідно даних з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік лише 02.04.2019 р., тобто несвоєчасно (а.с. 14).
Згідно з інформацією, наданою з Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового Департаменту ДФС, встановлено, що ОСОБА_1 отримав новий сертифікат строком дії з 25.03.2019 по 25.03.2021 р. Зазначене свідчить про те, що на момент виникнення у ОСОБА_1 обов`язку подати щорічну декларацію за 2018 рік до 00:00 год. 01.04.2019 року, його сертифікати були діючі (а.с. 9-10).
Окрім того, з рекомендаціями з підготовки до чергового етапу електронного декларування, отримання друкованих роз`яснень щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно фінансового контролю та заходів фінансового контролю, а також з інформацією з метою недопущення порушень антикорупційного законодавства ОСОБА_1 був ознайомлений особисто під розпис (22-25).
Судом встановлено, що доказами винуватості ОСОБА_1 в інкримінованому йому правопорушенні, окрім визнання ним вини в судовому засіданні, також є протокол № 192 від 04.06.2019 р. про адміністративне правопорушення, пов"язане з корупцією, та матеріали справи, а саме: витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, згідно якого ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік тільки 02.04.2019 р.; копія протоколу від 10.11.2015 р. №1 першої сесії 7 скликання Бердичівської міської ради, яким визнано повноваження ОСОБА_1 як депутата Бердичівської міської ради Житомирської області; повідомлення НАЗК про факт несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; довідка Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового Департаменту ДФС, відповідно до якої ОСОБА_1 отримав новий сертифікат строком дії з 25.03.2019 по 25.03.2021 р.; письмові пояснення ОСОБА_1 від 10.04.2019 року на підтвердження обставин, викладених в протоколі.
Отже, на підставі вищенаведеного, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , прокурора Висоцьку О.В., та дослідивши матеріали справи в їхній сукупності, суд приходить до висновку, про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При цьому, суд критично ставиться до пояснень ОСОБА_1 на рахунок того, що електронний ключ підпису він отримав лише 01.04.2019 р., оскільки його доводи спростовуються матеріалами справи, а саме довідкою Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового Департаменту ДФС, відповідно до якої ОСОБА_1 отримав новий сертифікат PH 7545282 строком дії з 25.03.2019 по 25.03.2021 р. Таким чином, на момент виникнення у ОСОБА_1 обов`язку подати щорічну декларацію за 2018 рік до 00:00 год. 01.04.2019 року, його сертифікати були діючі, тому він мав технічну можливість подати електронну щорічну декларацію вчасно.
Призначаючи стягнення, суддя враховує характер вчиненого діяння, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (вперше притягається до адміністративної відповідальності), відношення до вчиненого (вину визнає), майновий стан (не працює, пенсіонер), відсутність обставин, що пом"якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 та ступінь його вини, тому вважає доцільним накласти на нього стягнення в межах санкції зазначеної статті, у виді штрафу, яке буде достатнім для його виправлення та запобігатиме вчиненню ним нових правопорушень.
Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір, розмір і порядок сплати якого встановлюється законом.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", розмір судового збору, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись статтями 23, 27, 33, 40-1, 283, 284, 172-6 ч. 1 КУпАП, суддя,-
П о с т а н о в и в:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі п"ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 850 (вісімсот п"ятдесят) грн., який сплатити на р/рахунок: 31116106006005, отримувач: Бердичів, УК /м.Бердичів/ 21081100, код отримувача: 37752874, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку: 899998, код класифікації: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп., який сплатити на р/р: 31210206006005, отримувач коштів: Бердичів, УК /м.Бердичів/, 22030101, код за ЄДРПОУ: 37752874, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача: 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд протягом десяти днів з моменту її винесення.
Суддя Т.М.Вдовиченко