Ухвала суду № 82901782, 09.07.2019, Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
09.07.2019
Номер справи
353/658/19
Номер документу
82901782
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Справа № 353/658/19

Провадження № 1-кс/353/229/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2019 рокум.Тлумач

Слідчий суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Мануляк Ю.В.,

за участю: секретаря судового засідання Круховської С.М.

розглянув клопотання начальника слідчого СВ Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області Онуфреїв М.Я., у кримінальному провадженні № 12017090240000288, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.12.2017 року, щодо кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, про проведення економічної експертизи.

Клопотання надійшло до суду «09» липня 2019 року о 10 год. 14 хв.

Суд перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та, дослідивши докази по доданих матеріалах, -

В С Т А Н О В И В:

Начальник слідчого СВ Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області Онуфреїв М.Я. звернулась до суду з клопотанням про проведення економічної експертизи. В обґрунтування клопотання слідча зазначає, що 15.12.2017 до чергової частини Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано - Франківській області надійшла заява-повідомлення ОСОБА_1 , про вчинення кримінального правопорушення про те, що службові особи Тлумацької міської ради ОТГ здійснили розтрату та привласнення бюджетних коштів при проведенні ремонтних робіт в м. Тлумач

За даним фактом 15.12.2017 року слідчим відділенням Тлумацького відділення поліції розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12017090240000288 за ч. 2 ст. 191 КК України.

У період часу з 18.12.2017 по 14.03.2018 Управлінням Західного офісу Держаудитслужби було проведено контрольний захід - ревізію фінансово- господарської діяльності Тлумацької міської ради об`єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області за період часу з 01.04.2015 по 31.12.2017.

Проведеною ревізією виявлено, що внаслідок зайвого включення до вартості робіт заробітної плати та транспортних робіт завищено вартість наданих послуг, в результаті чого Тлумацькою міською радою оплачено завищену вартість послуг, наданих комунальним підприємством «Міське комунальне господарство» за період часу з 01.04.2015 по 31.12.2017 на загальну суму 105265,84 грн., чим порушено ч. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996- XIV. Порушення допущено колишнім міським головою ОСОБА_2 , в сумі 91767,94 грн. та міським головою ОСОБА_3 в сумі 13497,90 грн.

Згідно частин 5 статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97 ВР міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

Внаслідок допущеного порушення міській раді завдано матеріальної шкоди (збитків) на суму 105265,84 грн., з яких не відшкодовано 91767,94 грн.

Згідно п.6.1 Статуту комунального підприємства, затвердженого Рішенням III сесії Тлумацької міської ради ОТГ 7 скликання від 16.02.2017 № 91-3/2017, Підприємство утримується за рахунок власних обігових коштів, які поступають на розрахункові рахунки від госпрозрахункової діяльності та коштів міського бюджету та утримання цеху благоустрою. Згідно п.1.4 вказаного Статуту цех благоустрою є неприбутковим, утримується за рахунок коштів міського бюджету. Згідно штатних розписів до 01.04.2017 прибиральники вулиць, робітники парку та кладовища рахувалися у штаті цеху благоустрою, відповідно заробітна плата їм нараховувалась та виплачувалась з міського бюджету, а не з власних обігових коштів Підприємства.

Проте, Виконавцем включено у вартість робіт, виконаних на замовлення Тлумацької міської ради, заробітну плату вищезазначених робітників. Таким чином, Підприємством відображено в актах надання послуг витрати на заробітну плату працівників, які фактично працювали не на підприємстві, а в цеху благоустрою.

Вищезазначене призвело до завищення вартості наданих послуг на загальну суму 38128,00 грн., зокрема: 10970,00 грн. - протягом квітня - грудня 2015 року та 16220,00 протягом 2016 року, 10938,00 грн. - протягом січня - березня 2017 року.

Крім того, порівнянням відповідності роботи машин та механізмів, які відображені в актах наданих послуг витрати на транспортну роботу, яка фактично не здійснювалась, що призвело до завищення вартості наданих послуг на загальну суму 67137,84 грн.

Так, згідно відомостей транспортної роботи екскаватором ЕО-262-1В у травні 2015 року відпрацьовано 5 машино-годин, проте у вартість робіт згідно актів наданих послуг за травень 2015 року включено 125 машино-годин, що призвело до завищення вартості наданих послуг на суму 25784,40 грн.; у липні 2015 року екскаватором ЕО-262-1В - відпрацьовано 94 машино-години, проте вартість робіт згідно актів наданих послуг за липень 2015 року включено 184 м/г, що призвело до завищення вартості послуг на суму 19338,30 грн.

Згідно відомостей транспортної роботи у серпні 2015 року трактором МТЗ-80 відпрацьовано 0 м/г, проте у вартість робіт згідно актів наданих послуг за серпень 2015 року включено 114 м/г, що призвело до завищення вартості наданих послуг на суму 19455,24 грн.

Також, згідно відомостей транспортної роботи у червні 2017 року трактором МТЗ -80 відпрацьовано 141 м/г, проте вартість робіт згідно актів наданих послуг за червень 2017 року включено 156 м/г, що призвело до завищення вартості наданих послуг на суму 2559,90 грн.

Як наслідок, Тлумацькою міською радою оплачено завищену вартість послуг, наданих КП «Міське комунальне господарство» за період з 01.04.2015 по 31.12.2017 на загальну суму 105265,84 грн., з яких не відшкодовано 91767,94 грн.

Внаслідок допущеного порушення у формі 4-3м «Звіт про надходження та використання інших надходжень спеціального фонду» за 2015 рік по КФКВ 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ» завищено касові та фактичні видатки за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» на 75547,94 грн. за 2016 рік - 16220,00 грн., за 2017 рік по КПКВ МБ 00116060 «Благоустрій міст, сіл, селищ» завищено касові та фактичні видатки за КЕКВ 2240 «Оплата послуг(крім комунальних)» на 13497,90 гривень чим порушено ч.1 ст. 3, ч.1 ч.5 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні від 16.07.1999 № 996-ХІV.

Для з`ясування обставин, що мають істотне значення для кримінального провадження, а саме: чи підтверджуються завищення вартості наданих послуг внаслідок зайвого включення до вартості робіт заробітної плати та транспортних робіт, в результаті чого Тлумацькою міською радою оплачено завищену вартість послуг, наданих комунальним підприємством «Міське комунальне господарство» за період часу з 01.04.2015 по 31.12.2017 на загальну суму 105265,84 грн.

Начальник слідчого СВ Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області Онуфреїв М.Я. в судове засідання не з`явилась, була належним чином повідомлена про час та місце розгляду клопотання. На підставі ч.3 ст.244 КПК України суд прийшов до висновку про можливість розгляду клопотання у відсутності слідчого, оскільки не вбачає підстав для визнання участі слідчого у розгляді клопотання обов`язковою.

На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів судового розгляду даного клопотання не здійснюється.

Вивчивши подані матеріали, суд прийшов до наступних висновків.

В провадженні СВ Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області перебуває кримінальне провадження № 12017090240000288 від 15.12.2017 року, з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 2 ст. 191 КК України.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України, у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Частиною 6 ст. 244 КПК України передбачено, що слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулась з ним, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Враховуючи необхідність спеціальних знань для проведення економічної експертизи, що має істотне значення для даного кримінального провадження, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення даного клопотання.

Підстав для виключення в порядку ч.7 ст.244 КПК України питань, запропонованих слідчим для постановки на вирішення судового експерта, не вбачається. Проведення судової експертизи слід доручити Івано-Франківському відділенню Київського науково – дослідного інституту судових експертиз.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст.242, 244, 309 КПК України, слідчий суддя,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017090240000288 від 15.12.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, проведення економічної експертизи.

Проведення економічної експертизи доручити Івано-Франківському відділенню Київського науково – дослідного інституту судових експертиз (вул. Сахарова, 23А, м. Івано-Франківськ) та попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

Перед експертом Івано-Франківського відділення Київського науково – дослідного інституту судових експертиз поставити наступні питання:

1. чи підтверджуються завищення вартості наданих послуг внаслідок зайвого включення до вартості робіт заробітної плати та транспортних робіт, в результаті чого Тлумацькою міською радою оплачено завищену вартість послуг, наданих комунальним підприємством «Міське комунальне господарство» за період часу з 01.04.2015 по 31.12.2017 на загальну суму 105265,84 грн., встановлені актом ревізії окремих питань бюджету та фінансово-господарської діяльності Тлумацької міської ради об`єднаної територіальної громади Тлумацького району Івано-Франківської області за період з 01.04.2015 по 31.12.2017 Управління західного офісу державної аудиторської служби в Івано-Франківській області №08-21/2 від 21.03.2018?

Зобов`язати експерта забезпечити збереження об`єкта експертизи.

Зобов`язати СВ Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області у разі необхідності надати матеріали кримінального провадження № 12017090240000288 для ознайомлення експерту Івано-Франківського відділення Київського науково – дослідного інституту судових експертиз.

Примірник ухвали для виконання надіслати Івано-Франківському відділенню Київського науково – дослідного інституту судових експертиз та для відома начальнику СВ Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області Онуфреїв М.Я.

Контроль за виконанням цієї ухвали покласти на начальника СВ Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області Онуфреїв М.Я.

Висновок експерта надати начальнику СВ Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП України в Івано-Франківській області Онуфреїв М.Я.

Ухвала діє протягом 30 днів з моменту оголошення.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддяЮ. В. Мануляк