Рішення № 82894906, 25.06.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.06.2019
Номер справи
300/636/19
Номер документу
82894906
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"25" червня 2019 р. справа № 300/636/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Остап`юк С.В.,

за участю секретаря Котик Д.М.,

представника позивача Тепак Л.П.,

представника відповідачів Яремака Т.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Фермерського господарства "Острівецький органіксад" до Державної фіскальної служби України, Головного управління державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування рішень та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

22.03.2019 Фермерське господарство "Острівецький органіксад" (далі - позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України, Головного управління державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій щодо внесення Фермерського господарства "Острівецький органіксад" до переліку ризикових платників податків; зобов`язання виключити з переліку ризикових платників податків; визнання протиправними та скасування рішень; зобов`язання зареєструвати податкові накладні.

27.03.2019 ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній адміністративній справі, ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання.

12.04.2098 відповідач подав відзив на позовну заяву із викладом заперечень проти позову, також сторонами долучались письмові пояснення щодо даної справи.

За результатами підготовчого засідання закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач в порушення вимог статті 201 Податкового кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України за №117 від 21.02.2018, оскаржуваними рішеннями відмовив у реєстрації податкової накладної за № 5 від 20.11.2017. Протиправність оскаржуваного рішення відповідача мотивована підтвердженням реальності здійснення господарський операцій, на підставі яких складено податкові накладні за № 1 від 30.10.2018, № 4 від 02.11.2018, № 6 від 05.11.2018, № 8 від 06.11.2018, № 7 від 05.11.2018, № 5 від 05.11.2018, № 1 від 08.11.2018, № 2 від 10.11.2018. Вважає протиправними дії щодо внесення Фермерського господарства "Острівецький органіксад" до переліку ризикових платників податків, у зв`язку з чим просить виключити його з переліку ризикових платників податків, рішення відповідача про відмову в реєстрації податкових накладних вважає протиправними та таким, що підлягають скасуванню, а податкові накладні - реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених в позовній заяві. Просив позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідачів в судовому засіданні проти позову заперечила з мотивів, викладених у відзиві на позовну заяву. Просив в задоволенні позову відмовити.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази і письмові пояснення, викладених у заявах по суті справи, встановив наступне.

Фермерське господарство "Острівецький органіксад" є юридичною особою, зареєстрованою в Єдиному державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, перебуває на податковому обліку в Городенківському відділенні Тисменицької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області, з 01.04.2018 є платником податку на додану вартість. Основний вид економічної діяльності: 01.11 вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

Позивачем складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну за № 1 від 30.10.2018 на загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість 200 000 гривень, в тому числі податок на додану вартість 33 333, 33 гривень.

Квитанцією про реєстрацію податкової накладної / коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено реєстрацію податкової накладної за № 1 від 30.10.2018, з підстав перевищення обсягу постачання товару/послуги 1005 величини залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам підпункту 2.1 пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем направлено повідомлення за № 1 від 19.11.2018 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригувань, реєстрацію яких зупинено, та пояснено, що позивачем 30.10.2018 отримано попередню оплату за кукурудзу вологу в сумі 20 000 гривень, проведено реєстрацію податкової накладної від 30.10.2018 за № 1. Загальна площа сільськогосподарських угідь, які використовуються господарством - 188, 6 га, в тому числі ріллі 167, 6 га, землі сільських рад Городенківського району, площа посіву кукурудзи - 60 га. Фактична відгрузка кукурудзи 01.11.2018 транспортом та за рахунок покупця. Працюючі три чоловіка. Основні засоби є власність позивача.

Квитанцією за № 2 підтверджено про отримання повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим податковим накладним/розрахункам коригувань, за результатами обробки документи доставлено до Городенківського відділення Тисменицької об`єднаної держаної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області та прийнято 19.11.2018.

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області за № 998764/41976465 від 23.11.2018 відмовлено позивачу в реєстрації податкової накладної за № 1 від 30.10.2018, у зв`язку з відсутністю первинних документів щодо придбання насіння кукурудзи (договорів, видаткових накладних, розрахункових документів), документів щодо зберігання, навантаження, розвантаження продукції, документів щодо підтвердження наявності виробничих та трудових ресурсів.

Рішенням комісії з питань розгляду скарг за №50639/41976465/2 від 12.12.2018, відповідно до пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України залишено скаргу без задоволення та рішення комісії ДФС без змін.

Позивачем складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну за № 4 від 02.11.2018 на загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість 394 467, 60 гривень, в тому числі податок на додану вартість 65 744, 60 гривень.

Квитанцією про реєстрацію податкової накладної / коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено реєстрацію податкової накладної за № 4 від 02.11.2018, з підстав перевищення обсягу постачання товару/послуги 1005 величини залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам підпункту 2.1 пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем направлено повідомлення за № 3 від 17.12.2018 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригувань, реєстрацію яких зупинено, та пояснено, що позивачем відповідно до договору поставки зернових отримано попердню оплату за кукурудзу вологу в сумі 394 467, 60 гривень, проведено реєстрацію податкової накладної від 02.11.2018 за № 4. Загальна площа сільськогосподарських угідь, які використовуються господарством - 188, 6 га, в тому числі ріллі 167, 6 га, землі сільських рад Городенківського району, площа посіву кукурудзи - 60 га. Фактична відгрузка кукурудзи 02.11.2018 транспортом та за рахунок покупця. Працюючі три чоловіка. Основні засоби є власність позивача.

Квитанцією за № 2 підтверджено про отримання повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим податковим накладним/розрахункам коригувань, за результатами обробки документи доставлено до Городенківського відділення Тисменицької об`єднаної держаної податкової інспекції Головного управління ДФС в Івано-Франківській області та прийнято 17.12.2018.

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області за № 1031575/41976465 від 20.12.2018 відмовлено позивачу в реєстрації податкової накладної за № 4 від 02.11.2018, у зв`язку з ненаданням видаткових накладних на придбання та постачання товару, товарно-транспортних накладних на перевезення товару від постачальника, документів щодо навантаження, розвантаження продукції, складських документів.

Рішенням комісії з питань розгляду скарг за №2050/41976465/2 від 11.01.2019, відповідно до пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України залишено скаргу без задоволення та рішення комісії ДФС без змін.

Позивачем складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну за № 6 від 05.11.2018 на загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість 169 257 гривень, в тому числі податок на додану вартість 28 209, 50 гривень.

Квитанцією про реєстрацію податкової накладної / коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено реєстрацію податкової накладної за № 6 від 05.11.2018, з підстав перевищення обсягу постачання товару/послуги 1005 величини залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам підпункту 2.1 пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем направлено повідомлення за № 5 від 21.12.2018 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригувань, реєстрацію яких зупинено, та пояснено, що позивачем відповідно до договору поставки зернових отримано попердню оплату за кукурудзу вологу в сумі 394 467, 60 гривень, проведено реєстрацію податкової накладної від 02.11.2018 за № 4. Загальна площа сільськогосподарських угідь, які використовуються господарством - 188, 6 га, в тому числі ріллі 167, 6 га, землі сільських рад Городенківського району, площа посіву кукурудзи - 60 га. Фактична відгрузка кукурудзи 02.11.2018 транспортом та за рахунок покупця. Працюючі три чоловіка. Основні засоби є власність позивача.

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області за № 1036342/41976465 від 27.12.2018 відмовлено позивачу в реєстрації податкової накладної за № 6 від 05.11.2018, у зв`язку з відсутністю первинних документів на пальне, насіння, засоби захисту рослин, видаткових накладних на реалізацію, відомостей щодо навантажувально-розвантажувальних робіт, складських приміщень.

Рішенням комісії з питань розгляду скарг за №2049/41976465/2 від 11.01.2019, відповідно до пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України залишено скаргу без задоволення та рішення комісії ДФС без змін.

Позивачем складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну за № 8 від 06.11.2018 на загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість 222 821, 60 гривень, в тому числі податок на додану вартість 37 136, 93 гривень.

Квитанцією про реєстрацію податкової накладної / коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено реєстрацію податкової накладної за № 8 від 06.11.2018, з підстав перевищення обсягу постачання товару/послуги 1005 величини залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам підпункту 2.1 пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем направлено повідомлення за № 7 від 26.12.2018 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригувань, реєстрацію яких зупинено, та пояснено, що позивачем відповідно до договору поставки зернових отримано попердню оплату за кукурудзу вологу в сумі 394 467, 60 гривень, проведено реєстрацію податкової накладної від 06.11.2018 № 8. Загальна площа сільськогосподарських угідь, які використовуються господарством - 188, 6 га, в тому числі ріллі 167, 6 га, землі сільських рад Городенківського району, площа посіву кукурудзи - 60 га. Фактична відгрузка кукурудзи 02.11.2018 транспортом та за рахунок покупця. Працюючі три чоловіка. Основні засоби є власність позивача.

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області за № 1041281/41976465 від 02.01.2019 відмовлено позивачу в реєстрації податкової накладної за № 8 від 06.11.2018, у зв`язку з ненаданням видаткових накладних на придбання та постачання товару, товарно-транспортних накладних на перевезення товару від постачальника, документів щодо навантаження, розвантаження продукції, складських документів.

Рішенням комісії з питань розгляду скарг за №4003/41976465/2 від 21.01.2019, відповідно до пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України залишено скаргу без задоволення та рішення комісії ДФС без змін.

Позивачем складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну за № 7 від 05.11.2018 на загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість 86 178 гривень, в тому числі податок на додану вартість 14 363 гривні.

Квитанцією про реєстрацію податкової накладної / коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено реєстрацію податкової накладної за № 7 від 05.11.2018, з підстав перевищення обсягу постачання товару/послуги 1005 величини залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам підпункту 2.1 пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем направлено повідомлення за № 6 від 21.12.2018 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригувань, реєстрацію яких зупинено, та пояснено, що позивачем відповідно до договору поставки зернових отримано попердню оплату за кукурудзу вологу в сумі 394 467, 60 гривень, проведено реєстрацію податкової накладної від 02.11.2018 за № 4. Загальна площа сільськогосподарських угідь, які використовуються господарством - 188, 6 га, в тому числі ріллі 167, 6 га, землі сільських рад Городенківського району, площа посіву кукурудзи - 60 га. Фактична відгрузка кукурудзи 02.11.2018 транспортом та за рахунок покупця. Працюючі три чоловіка. Основні засоби є власність позивача.

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області за № 1041282/41976465 від 02.01.2019 відмовлено позивачу в реєстрації податкової накладної за № 7 від 05.11.2018, у зв`язку з ненаданням видаткових накладних на придбання та постачання товару, товарно-транспортних накладних на перевезення товару від постачальника, документів щодо навантаження, розвантаження продукції, складських документів.

Рішенням комісії з питань розгляду скарг за №4001/41976465/2 від 21.01.2019, відповідно до пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України залишено скаргу без задоволення та рішення комісії ДФС без змін.

Позивачем складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну за № 5 від 05.11.2018 на загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість 149 568 гривень, в тому числі податок на додану вартість 24 928 гривень.

Квитанцією про реєстрацію податкової накладної / коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено реєстрацію податкової накладної за № 5 від 05.11.2018, з підстав перевищення обсягу постачання товару/послуги 1005 величини залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам підпункту 2.1 пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем направлено повідомлення за № 4 від 21.12.2018 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригувань, реєстрацію яких зупинено, та пояснено, що позивачем відповідно до договору поставки зернових отримано попердню оплату за кукурудзу вологу в сумі 394 467, 60 гривень, проведено реєстрацію податкової накладної від 02.11.2018 за № 4. Загальна площа сільськогосподарських угідь, які використовуються господарством - 188, 6 га, в тому числі ріллі 167, 6 га, землі сільських рад Городенківського району, площа посіву кукурудзи - 60 га. Фактична відгрузка кукурудзи 02.11.2018 транспортом та за рахунок покупця. Працюючі три чоловіка. Основні засоби є власність позивача.

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області за № 1041283/41976465 від 02.01.2019 відмовлено позивачу в реєстрації податкової накладної за № 5 від 05.11.2018, у зв`язку з ненаданням видаткових накладних на придбання та постачання товару, товарно-транспортних накладних на перевезення товару від постачальника, документів щодо навантаження, розвантаження продукції, складських документів.

Рішенням комісії з питань розгляду скарг за №4002/41976465/2 від 21.01.2019, відповідно до пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України залишено скаргу без задоволення та рішення комісії ДФС без змін.

Позивачем складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну за № 1 від 08.11.2018 на загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість 336 724, 50 гривень, в тому числі податок на додану вартість 56 120, 75 гривень.

Квитанцією про реєстрацію податкової накладної / коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено реєстрацію податкової накладної за № 6 від 05.11.2018, з підстав перевищення обсягу постачання товару/послуги 1005 величини залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам підпункту 2.1 пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем направлено повідомлення за № 1 від 11.12.2018 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригувань, реєстрацію яких зупинено, та пояснено, що позивачем відповідно до договору поставки зернових культур № 36-18-09 від 02.11.2018 реалізовано кукурудзу вологу Державному підприємству спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрсприт». Перевезення кукурудзи вологої проведено за рахунок продавця позивача фізичними особами-підприємцями ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (платники єдиного податку 3 групи).

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області за № 1027207/41976465 від 17.12.2018 відмовлено позивачу в реєстрації податкової накладної за № 1 від 08.11.2018, у зв`язку з відсутністю первинних документів щодо постачання/придбання товару, зберігання й транспортування, навантаження-розвантаження продукції (видаткові накладні, ТТН).

Рішенням комісії з питань розгляду скарг за №1406/41976465/2 від 08.01.2019, відповідно до пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України залишено скаргу без задоволення та рішення комісії ДФС без змін.

Позивачем складено та подано на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну за № 2 від 10.11.2018 на загальну суму коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку на додану вартість 215 303, 33 гривень, в тому числі податок на додану вартість 35 883, 89 гривень.

Квитанцією про реєстрацію податкової накладної / коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено реєстрацію податкової накладної за № 2 від 10.11.2018, з підстав перевищення обсягу постачання товару/послуги 1005 величини залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам підпункту 2.1 пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податків. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Позивачем направлено повідомлення за № 2 від 11.12.2018 про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригувань, реєстрацію яких зупинено, та пояснено, що позивачем відповідно до договору поставки зернових культур № 36-18-09 від 02.11.2018 реалізовано кукурудзу вологу Державному підприємству спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрсприт». Перевезення кукурудзи вологої проведено за рахунок продавця позивача фізичними особами-підприємцями ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (платники єдиного податку 3 групи).

Рішенням комісії Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області за № 1027208/41976465 від 17.12.2018 відмовлено позивачу в реєстрації податкової накладної за № 2 від 10.11.2018, у зв`язку з відсутністю первинних документів щодо постачання/придбання товару, зберігання й транспортування, навантаження-розвантаження продукції (видаткові накладні, ТТН).

Рішенням комісії з питань розгляду скарг за №1407/41976465/2 від 08.01.2019, відповідно до пункту 56.23 статті 56 Податкового кодексу України залишено скаргу без задоволення та рішення комісії ДФС без змін.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Пунктом 201.1 Податкового кодексу України встановлено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України постановою Кабінету Міністрів України за № 1246 від 29.12.2010 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, який визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр).

Згідно пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки, в тому числі, наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування (далі - Порядок).

Відповідно до пунктів 13, 14 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція). Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

Пунктом 15 Порядку встановлено, що у квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.

Згідно з пунктом 17 Порядку у разі зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування формується квитанція про зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Така квитанція одночасно надсилається постачальнику (продавцю) та отримувачу (покупцю) - платнику податку.

Відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України постановою Кабінету Міністрів України за № 117 від 21.02.2018 затверджено: Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації; Порядок розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Згідно з пунктом 2 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних критерій оцінки ризиків, достатній для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, - визначений показник моніторингу, що характеризує ризик.

Згідно пункту 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні / розрахунки коригування, що подаються на реєстрацію в Реєстрі до проведення моніторингу, за результатами якого можливе зупинення їх реєстрації, перевіряються відповідно до таких ознак: податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, що є звільненою від оподаткування; обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної / розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку; одночасно значення показників D та P, розрахованих у наведеному у цьому підпункті, мають такі розміри: D>0,03, Р<Рмx1,4 (далі Порядок зупинення).

У разі коли за результатами перевірки податкової накладної / розрахунку коригування визначено, що податкова накладна / розрахунок коригування відповідають одній з ознак, визначених у пункті 3 цього Порядку, такі податкова накладна / розрахунок коригування не підлягають моніторингу та підлягають реєстрації в Реєстрі (пункт 4 Порядку зупинення).

Податкова накладна / розрахунок коригування, які підлягають моніторингу, перевіряються на відповідність критеріям ризиковості платника податку, критеріям ризиковості здійснення операцій та показникам позитивної податкової історії платника податку (пункт 5 Порядку зупинення).

У разі коли за результатами моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну / розрахунок коригування, відповідає критеріям ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування зупиняється (пункт 6 Порядку зупинення).

ДФС формує і веде у відкритому доступі окремий Реєстр податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, за формою згідно з додатком 1 та щодня оприлюднює його на своєму офіційному веб-сайті (пункт 8 Порядку зупинення).

Критерії ризиковості платника податку, критерії ризиковості здійснення операцій, перелік показників, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку, визначає ДФС та надсилає на погодження Мінфіну в електронній формі через систему електронної взаємодії органів виконавчої влади (пункт 10 Порядку зупинення).

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації (пункт 12 Порядку зупинення).

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: номер та дата складання податкової накладної / розрахунку коригування; порядковий номер, номенклатура товарів/послуг продавця, код товару згідно з УКТЗЕД / послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, зазначені у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрація яких зупинена; критерій(ї) ризиковості платника податку та/або критерій(ї) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого(их) зупинено реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (пункт 13 Порядку зупинення).

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 14 цього Порядку, платник податку подає до ДФС в електронній формі засобами електронного зв`язку, визначеними ДФС, з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку (пункт 16 Порядку зупинення).

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів (пункт 18 Порядку зупинення).

Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м. Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС) (пункт 19 Порядку зупинення).

Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (пункт 20 Порядку зупинення).

Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства (пункт 21 Порядку зупинення).

Як встановив суд, підставою для відмови позивачу в реєстрації податкових накладних за № 1 від 30.10.2018, № 4 від 02.11.2018, № 6 від 05.11.2018, № 8 від 06.11.2018, № 7 від 05.11.2018, № 5 від 05.11.2018, № 1 від 08.11.2018, № 2 від 10.11.2018 була відсутність: у позивача первинних документів щодо придбання насіння кукурудзи (договорів, видаткових накладних, розрахункових документів), документів щодо зберігання, навантаження, розвантаження продукції, документів щодо підтвердження наявності виробничих та трудових ресурсів, видаткових накладних на придбання та постачання товару, товарно-транспортних накладних на перевезення товару від постачальника, документів щодо навантаження, розвантаження продукції, складських документів, первинних документів на пальне, насіння, засоби захисту рослин, видаткових накладних на реалізацію, відомостей щодо навантажувально-розвантажувальних робіт, складських приміщень, первинних документів щодо постачання/придбання товару, зберігання й транспортування, навантаження-розвантаження продукції (видаткові накладні, ТТН).

10.03.2018 між Фермерським господарством «Острівецький Екосад» та позивачем укладено договір поворотної допомоги, згідно якого позивачу надано поворотну допомогу, з поверненням до кінця 31.12.2018, посівного матеріалу кукурудзи (власного урожаю 2016 року) 72 посівні одиниці ( 1 332 кг) для весняно польових робіт 2018 року (а. с. 118)

На виконання вказано договору виписано накладну за №01/18 від 10.03.2018 на насіння кукурудзи, кількістю 1 332 кг (а. с. 119).

25.10.2018 між Фермерським господарством «Острівецький оганіксад» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Агро Фонд» укладено договір за №25/10/2018-3 поставки продукції сільськогосподарського призначення - кукурудзи вологої, кількістю 500 тон, за ціною 3 050 гривень за тону, вартістю 1 525 000 гривень, що підтверджується специфікацією № 1 додатку до Договору поставки за №25/10/2018-3 від 25.10.2018 (а. с. 78 - 79).

29.10.2018 позивач уклав з фізичною особою-підприємцем Колодій Я. договір за № 01/18 виконання робіт по перевезенню сільськогосподарської продукції, на виконання якого підписано акт № 1 приймання-здавання робіт - перевезення кукурудзи вологої (а. с. 108 - 109).

Також, 29.10.2018 позивач уклав з фізичною особою-підприємцем Василів Р.Б. договір за № 02/18 виконання робіт по перевезенню сільськогосподарської продукції, на виконання якого підписано акт № 2 приймання-здавання робіт - перевезення кукурудзи вологої (а. с. 106 - 107).

Виписано накладну за № 2 від 02.11.2018 на суму 394 467, 60 гривень, в тому числі податок на додану вартість 65 744, 60 гривень, товарно-транспортні накладні за № 00002/11/8/18, № 00002/11/8/19, № 00002/11/8/20, № 00002/11/8/21, № 00002/11/8/22, № 00002/11/8/23, № 00002/11/8/24 від 02.11.2018, накладну за № 3 від 05.11.2018 на суму 149 568 гривень, в тому числі податок на додану вартість 24 925 гривень, товарно-транспортні накладні за № 00005/11/8/12, № 00005/11/8/14, № 00005/11/8/15 від 05.11.2018, накладну за № 4 від 05.11.2018 на суму 169 257 гривень, в тому числі податок на додану вартість 28 209, 50 гривень, товарно-транспортні накладні за № 00005/11/8/10, № 00005/11/8/11, № 00005/11/8/13, № 00005/11/8/16 від 05.11.2018, накладну за № 5 від 05.11.2018 на суму 86 178 гривень, в тому числі податок на додану вартість 14 363 гривні, товарно-транспортні накладні за № 00005/11/8/05, № 00005/11/8/06 від 05.11.2018, накладну за № 6 від 06.11.2018 на суму 222 821, 60 гривень, в тому числі податок на додану вартість 37 136, 93 гривень, товарно-транспортні накладні за № 00006/11/8/26, № 00006/11/8/27, № 00006/11/8/28, № 00006/11/8/29, № 00006/11/8/30 від 06.11.2018 (а. с. 80 - 105).

02.11.2018 між Державним підприємством спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» та Фермерським господарством «Острівецький органіксад» укладено договір поставки зернових культур за № 36-18-09 та додаткову угод за № 1 від 02.11.2018 до вказаного договору - кукурудзи вологої, обсягом 1000 тон, за ціною 3 850 гривень, період поставки 02.11.2018 - 13.11.2018, адреса поставки: вулиця Заводська, 2 село Долішнє Залуччя, Снятинський район, Івано-Франківська область, Залучинське МПД (а. с. 65 - 69).

Видано товарно-транспортні накладні за № 1, №2, №3, № 4 від 08.11.2018, №5, №6 від 10.11.2018 (а. с. 70 - 75), видаткову накладну за № 1 від 08.11.2018 на загальну суму 336 724, 50 гривень, в тому числі податку на додану вартість 56 120, 75 гривень та видаткову накладну за № 2 від 10.11.2018 на загальну суму 215 303, 32 гривень, в тому числі податку на додану вартість 215 303, 32 гривень (а. с. 209).

Також, суд звертає увагу на те, що відвантаження кукурудзи позивач здійснював безпосередньо з поля, а згідно статті 3 Закону України «Про фермерське господарство» членами фермерського господарства можуть бути подружжя, їх батьки, діти, які досягли 14-річного віку, інші члени сім`ї, родичі, які об`єдналися для спільного ведення фермерського господарства.

Таким чином, в судовому засіданні, вказаними документами, підтверджено реальність здійснення позивачем господарських операцій з реалізації сільськогосподарської продукції - кукурудзи вологої.

Крім того, Квитанціями про реєстрацію податкової накладної / коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено реєстрацію податкових накладних за № 1 від 30.10.2018, № 4 від 02.11.2018, № 6 від 05.11.2018, № 8 від 06.11.2018, № 7 від 05.11.2018, № 5 від 05.11.2018, № 1 від 08.11.2018, № 2 від 10.11.2018, з підстав перевищення обсягу постачання товару/послуги 1005 величини залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає вимогам підпункту 2.1 пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податків.

З цього приводу суд зазначає, що контролюючий орган не зазначив які саме документи складені з порушенням законодавства та яких саме документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію податкових накладних. Натомість платником податків надано до податкового органу первинні документи на підтвердження реальності господарських операцій, а постачання здійснено створеної продукції (вирощеного урожаю кукурудзи), а не придбаного.

Суд зазначає, що загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.

Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на підпункту 2.1 пункту 2 Критеріїв ризиковості платника податку, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкових накладних.

Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності.

Прийняття протиправного рішення про зупинення реєстрації податкової накладної зупинення реєстрації податкової накладної є передумовою прийняття відповідного рішення Комісії.

Як наслідок, є протиправними та підлягають скасуванню рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області за № 998764/41976465 від 23.11.2018, № 1031375/41976465 від 20.12.2018, № 10363342/41976465 від 27.12.2018, № 1041281/41976465 від 02.01.2019, № 1041282/41976465 від 02.01.2019, № 1041283/41976465 від 02.01.2019, № 1027207/41976465 від 17.12.2018, № 1027208/41976465 від 17.12.2018 про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та рішення комісії Державної фіскальної служби України з питань розгляду скарг за № 50639/41976465/2 від 12.12.2018, № 2050/41976465/2 від 11.01.2019, № 2049/41976465/2 від 11.01.2019, № 4003/41976465/2 від 21.01.2019, № 4001/41976465/2 від 21.01.2019, № 4002/41976465/2 від 21.01.2019, № 1406/41976465/2 від 08.01.2019, № 1407/41976465/2 від 08.01.2019, а позовні вимог в цій частині є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Щодо позовних вимог про зобов`язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №5 від 20.11.2017 суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 2 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, серед іншого, про: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій.

Згідно з частиною 3 статті 245 даного Кодексу у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов`язати суб`єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

Відповідно до частини 4 статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд.

У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку (пункт 27 Порядку зупинення).

Податкова накладна / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийнято та набрало чинності рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (пункт 27 Порядку зупинення).

Таким чином, нормами Податкового кодексу України та Порядку визначено настання такої події, як набрання законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної та зазначення дати її реєстрації.

Так, Європейський суд з прав людини у рішенні від 13.01.2011 (остаточне) по справі "ЧУЙКІНА ПРОТИ УКРАЇНИ" (CASE OF CHUYKINA v. UKRAINE) (Заява N28924/04) констатував: "Суд нагадує, що процесуальні гарантії, викладені у статті 6 Конвенції, забезпечують кожному право звертатися до суду з позовом щодо своїх цивільних прав та обов`язків. Таким чином стаття 6 Конвенції втілює "право на суд", в якому право на доступ до суду, тобто право ініціювати в судах провадження з цивільних питань становить один з його аспектів (див. рішення від 21 лютого 1975 року у справі "Голдер проти Сполученого Королівства" (Golder v. the United Kingdom), пп. 28 - 36, Series A N18). Крім того, порушення судового провадження саме по собі не задовольняє усіх вимог пункту 1 статті 6 Конвенції. Ціль Конвенції гарантувати права, які є практичними та ефективними, а не теоретичними або ілюзорними. Право на доступ до суду включає в себе не лише право ініціювати провадження, а й право отримати "вирішення" спору судом. Воно було б ілюзорним, якби національна правова система Договірної держави дозволяла особі подати до суду цивільний позов без гарантії того, що справу буде вирішено остаточним рішенням в судовому провадженні. Для пункту 1 статті 6 Конвенції було б неможливо детально описувати процесуальні гарантії, які надаються сторонам у судовому процесі - провадженні, яке є справедливим, публічним та швидким, не гарантувавши сторонам того, що їхні цивільні спори будуть остаточно вирішені (див. рішення у справах "Мултіплекс проти Хорватії" (Multiplex v. Croatia), заява N58112/00, п. 45, від 10 липня 2003 року, та "Кутіч проти Хорватії" (Kutic v. Croatia), заява N48778/99, п. 25, ECHR 2002-II)".

В даних правовідносинах, задоволення позовної вимоги щодо зобов`язання зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних вказаних податкових накладних за датою її подання, є дотриманням судом гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Суд звертає увагу, що відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Такий підхід узгоджується з практикою Європейського суду з прав людини. Так, у пункті 110 рішення від 23 липня 2002 року у справі "Компанія "Вестберґа таксі Актіеболаґ" та Вуліч проти Швеції" Суд визначив, що "…адміністративні суди, які розглядають скарги заявників стосовно рішень податкового управління, мають повну юрисдикцію у цих справах та повноваження скасувати оскаржені рішення. Справи мають бути розглянуті на підставі поданих доказів, а довести наявність підстав, передбачених відповідними законами, для призначення податкових штрафів має саме податкове управління".

В адміністративному судочинстві діє принцип офіційності, який полягає в активній позиції суду щодо з`ясування всіх обставин у справі. Обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на суб`єкта владних повноважень, якщо він як відповідач заперечує адміністративний позов.

Позивач належними доказами підтвердив правомірність своїх вимог щодо скасування спірного рішення Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За таких обставин, для відновлення прав позивача суд вважає необхідним зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Фермерського господарства "Острівецький органіксад" (індекс 78153, вулиця Миру, будинок 34-Б, село Виноград, Городенківський район, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 41976465) за № 1 від 30.10.2018, № 4 від 02.11.2018, № 6 від 05.11.2018, № 8 від 06.11.2018, № 7 від 05.11.2018, № 5 від 05.11.2018, № 1 від 08.11.2018, № 2 від 10.11.2018, а позовні вимог в цій частині є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Щодо позовних вимог про визнання протиправними дій щодо внесення Фермерського господарства "Острівецький органіксад" до переліку ризикових платників податків та зобов`язання виключити з переліку ризикових платників податків, то такі вимоги задоволенню не підлягають, оскільки позивач не включений до переліку ризикових платників податків.

За таких обстав, заявлений адміністративний позов є обґрунтованим, а позовні вимоги підлягають до задоволення частково.

Стаття 132 Кодексу адміністративного судочинства України визначає види судових витрат.

Відповідно до частини 1 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 132 даного Кодексу до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно з частиною 1 статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

Відповідно частини 2 статті 134 даного Кодексу за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.

Згідно з пунктом 1 частини 3 зазначеної статті Кодексу адміністративного судочинства України для цілей розподілу судових витрат: розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою.

Відповідно до частини 4 статті 134 Кодексу адміністративного судочинства України для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Частина 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Частиною 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Документально підтвердженими судовими витратами в даній справі є витрати позивача на сплату судового збору в розмірі 9 605 гривень, згідно платіжного доручення за №104 від 12.03.2019. Витрат, пов`язаних з розглядом справи (на професійну правничу допомогу) позивачем не доведено.

Таким чином, враховуючи, що заявлені позовні вимоги підлягають до задоволення частково, суд робить висновок про стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області судовий збір в розмірі 2 881, 50 гривень та за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України судовий збір в розмірі 2 881, 50 гривень, пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області (індекс 76018, вулиця Незалежності, будинок 20, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 39394463) за № 998764/41976465 від 23.11.2018, № 1031375/41976465 від 20.12.2018, № 10363342/41976465 від 27.12.2018, № 1041281/41976465 від 02.01.2019, № 1041282/41976465 від 02.01.2019, № 1041283/41976465 від 02.01.2019, № 1027207/41976465 від 17.12.2018, № 1027208/41976465 від 17.12.2018 про відмову в реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України (площа Львівська, будинок 8, місто Київ, код ЄДРПОУ 39292197) з питань розгляду скарг за № 50639/41976465/2 від 12.12.2018, № 2050/41976465/2 від 11.01.2019, № 2049/41976465/2 від 11.01.2019, № 4003/41976465/2 від 21.01.2019, № 4001/41976465/2 від 21.01.2019, № 4002/41976465/2 від 21.01.2019, № 1406/41976465/2 від 08.01.2019, № 1407/41976465/2 від 08.01.2019.

Зобов`язати Державну фіскальну службу України (площа Львівська, будинок 8, місто Київ, код ЄДРПОУ 39292197) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні Фермерського господарства "Острівецький органіксад" (індекс 78153, вулиця Миру, будинок 34-Б, село Виноград, Городенківський район, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 41976465) за № 1 від 30.10.2018, № 4 від 02.11.2018, № 6 від 05.11.2018, № 8 від 06.11.2018, № 7 від 05.11.2018, № 5 від 05.11.2018, № 1 від 08.11.2018, № 2 від 10.11.2018,.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь Фермерського господарства "Острівецький органіксад" (індекс 78153, вулиця Миру, будинок 34-Б, село Виноград, Городенківський район, Івано-Франківська область, код ЄДРПОУ 41976465) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної фіскальної служби України в Івано-Франківській області (індекс 76018, вулиця Незалежності, будинок 20, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 39394463) сплачений судовий збір в розмірі 2 881 (дві тисячі вісімсот вісімдесят одну) гривню 50 копійок та за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (площа Львівська, будинок 8, місто Київ, код ЄДРПОУ 39292197) сплачений судовий збір в розмірі 2 881 (дві тисячі вісімсот вісімдесят одну) гривню 50 копійок.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Остап`юк С.В.

Рішення складене в повному обсязі 05 липня 2019 р.