
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про закриття провадження у справі)
09 липня 2019 року м. Житомир справа № 240/8879/19
категорія 111020300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Шуляк Л.А.,
розглянувши у письмовому провадженні питання про закриття провадження в адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Житомирській області до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДФС у Житомирській області із позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_1 податкову заборгованість в сумі 25 000,00 грн.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 26.06.2019 відкрито провадження у справі за вказаним позовом та вирішено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін у судове засідання.
Через відділ документального забезпечення суду 05.07.2019 від представника позивача надійшло клопотання про закриття провадження у справі №1199/06-30-10-09 від 05.07.2019. В обґрунтування якого представником позивача зазначено, що ОСОБА_1 згідно інтегрової картки платника податків та інформації управління погашення боргу податковий борг за транспортний податок з фізичних осіб в сумі 25 000,00 грн погашено в повному обсязі.
Суд вважає за можливе розглянути клопотання про закриття провадження у справі в порядку письмового провадження.
Згідно з частиною п`ятою статті 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Розглянувши клопотання представника позивача та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що провадження у справі необхідно закрити, виходячи з наступного.
Частиною третьою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
У силу приписів частини першої статті 47 КАС України позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову.
Згідно з ч.1 ст.189 КАС України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Положеннями ч.6 ст.189 КАС України, які кореспондуються з ч.6 ст.47 КАС України, встановлено, що суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиїх-небудь права, свободи або інтереси.
У контексті наведеного судом з`ясовано, що відмова представника позивача від позову, викладена у клопотанні, не суперечить закону і не порушує чиїх-небудь прав, свобод та інтересів.
За наведених обставин, суд приймає відмову представника позивача від позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 238 КАС України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
В силу положень ч. 1 ст. 142 КАС України, у разі вирішення справи шляхом примирення, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу п`ятдесяти відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Так, згідно матеріалів адміністративної справи, позивачем при поданні позову сплачений судовий збір в сумі 1921,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №718 від 17.05.2019.
Враховуючи, що представник Головного управління ДФС у Житомирській області у цій справі відмовився від позову до початку розгляду справи по суті і така відмова прийнята судом, понесені позивачем судові витрати у вигляді судового збору сплачені при зверненні до суду підлягають поверненню в сумі 960,50 грн. з Державного бюджету України (50 % від сплаченої суми судового збору).
Керуючись статтями 238, 239, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Клопотання Головного управління ДФС у Житомирській області про закриття провадження у справі задовольнити.
Закрити провадження в адміністративній справі № 240/8879/19 за позовом Головного управління ДФС у Житомирській області до ОСОБА_1 про стягнення коштів.
Повернути з Державного бюджету України на користь Головного управління ДФС у Житомирській області (вул. Ю.Тютюнника, 7, м. Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 39459195) судовий збір у розмірі 960 (дев`ятсот шістдесят) грн. 50 коп.
Роз`яснити, що повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу суду складено у повному обсязі: 09 липня 2019 року.
Суддя Л.А.Шуляк
Закрити провадження в адміністративній справі