Рішення № 82894707, 27.06.2019, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.06.2019
Номер справи
1340/5652/18
Номер документу
82894707
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1340/5652/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2019 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Карп`як О.О.,

секретар судового засідання Лубоцька Н.І.,

за участю:

позивача – ОСОБА_1 ,

представника позивача – Галич П.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в:

До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції України у Львівській області (79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка,3) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії, в якому просить суд:

- визнати дії Головного управління Національної поліції України у Львівській області щодо внесення до баз (банків) даних, що входять до Єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України інформації відносно ОСОБА_1 , про те, що він «є особою, якій 23.04.2004 року Галицьким РВ ЛМУ України у Львівській області пред`явлено обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України від 01.06.2004 року. Направлено до суду17.07.2004 р. Відомості про результати судового розгляду кримінальної справи до МВС не надходили» - протиправними;

- зобов`язати Головного управління Національної поліції України у Львівській області зняти з автоматизованого обліку баз (банків) даних, що входять до Єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України запис відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Львів, Львівська область, Україна, про те, що « ОСОБА_1 є особою, якій 23.04.2004 року Галицьким РВ ЛМУ України у Львівській області пред`явлено обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України від 01.06.2004 року. Направлено до суду17.07.2004 р. Відомості про результати судового розгляду кримінальної справи до МВС не надходили»;

- судові витрати стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 . Ухвалою від 28 листопада 2018 року відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі з призначенням підготовчого засідання у справі.

Ухвалою від 21.01.2019 року позовну заяву залишено без руху (після відкриття провадження).

Ухвалою від 06.02.2019 року продовжено розгляд справи після усунення недоліків позову.

Протокольною ухвалою від 08 квітня 2019 року закрито підготовче засідання та призначено до судового розгляду.

Ухвалою від 30.05.2019 року витребувано у відповідача додаткові докази.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у 2018 році позивач звернувся до Територіального сервісного центру № 4641 регіонального центру МВС у Львівській області із запитом про надання довідки про відсутність судимості з метою оформлення візи для виїзду за кордон. На зазначений запит він отримав довідку серії ІАА №0560815 у якій зазначено, що станом на 04.05.2018 року не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває. Окрім іншого, зазначено, що є особою, якій 03.06.2004 Галицьким РВ ЛМУ України Львівської області пред`явлено обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 186 КК України від 01.06.2004. Направлено до суду 17.07.2004. Відомості про результати судового розгляду кримінальної справи до МВС не надходили. З цього приводу позивач звернувся до Галицького районного суду м. Львова із заявою та отримав відповідь про те, що згідно архівних даних за 2004 – 2005 роки кримінальна справа відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до суду не надходила. В подальшому позивач звернувся до Галицького відділу поліції ГУНП у Львівській області де отримав відповідь, що в результаті подій, які мали місце в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року (так звана «Ніч гніву») в слідчому відділі Галицького ВП відсутня інформація про рух та результати розслідування кримінальних справ, а тому надати інформацію щодо стану та результатів розслідування запитуваної кримінальної справи неможливо з вказаних підстав. Крім того зазначає, що із відповіді Львівської місцевої прокуратури № 1 вбачається, що актами прийому – передачі кримінальна справа про обвинувачення ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 186 КК України прокуратурою Галицького району м. Львова не передавалася. Позивач вказує на те, що ніколи не вчиняв ніяких злочинів, ніколи не притягувався до кримінальної відповідальності та не обвинувачувався у вчиненні злочинів, а тому відповідачем не було підстав зберігати будь – яку облікові документи з 2004 по 2018 рік. На думку позивача кримінальна справа за обвинуваченням у скоєнні злочину передбаченого ч.1 ст. 186 КК України не існує, а відтак відсутній факт того, що 03.06.2004 року пред`являлося обвинувачення у скоєнні злочину. Вважає, що вказана відносно позивача інформація, що міститься в базах даних нічим не підтверджена та є неправильною та безпідставно внесеною.

Позивач та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали повністю, з підстав, викладених у позовній заяві.

Відповідач 18.02.2019 року на адресу суду скерував відзив на позов, проти позову заперечив. Вказує, що відсутність в Галицькому ВП ГУНП у Львівській області відомостей про результати розслідування кримінальної справи, про яку відображена інформація у довідці МВС України не може свідчити про відсутність такої кримінальної справи, оскільки в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року (так звана «Ніч гніву») було знищено ряд документів, що в свою чергу унеможливлює пред`явити докази наявності вказаної кримінальної справи чи надсилання її до органів прокуратури. Позовна заява не містить відомостей про те, що позивач звертався до Управління інформаційно – аналітичної підтримки ГУНП у Львівській області з метою з`ясування підстав внесення та зберігання інформації щодо його особи до відповідних обліків, чи оскарження таких дій у досудовому порядку. Зазначає, що Національна поліція не належить до органів внутрішніх справ та не входить до сфери управління МВС України, а є самостійним центральним органом виконавчої влади, який був утворений КМ України. Згідно відомостей ЄДРПОУ, ГУМВС у Львівській області та ГУНП у Львівській області є окремими юридичними особами. Жоден нормативний документ не дають підстав стверджувати, що органи Національної поліції є правонаступниками органів міліції МВС. Звертає увагу на те, що відомості, які є предметом спору, були внесені до обліків у 2004 році. Натомість, ГУ НП у Львівській області було утворено у листопаді 2015 року, відтак вимога про визнання дій ГУНП у Львівській області протиправними є необґрунтованими та безпідставними, оскільки вказана юридична особа не вчиняла жодних дій, що порушували б права позивача.

Представник відповідача в судове засідання не прибув. Про час, місце та дату судового засідання вважається належним чином повідомлений.

Відповідно до частини першої статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

Суд, заслухавши вступне слово учасників справи, з`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, встановив наступне.

ОСОБА_1 в 2018 році звернувся до Територіального сервісного центру № 4641 регіонального центру МВС у Львівській області із запитом про надання довідки про відсутність судимості з метою оформлення візи для виїзду за кордон.

За наслідками розгляду даного запиту позивачу надано довідку серії ІАА №0560815 у якій зазначено, що станом на 04.05.2018 року не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває. Окрім іншого, зазначено, що є особою, якій 03.06.2004 Галицьким РВ ЛМУ України Львівської області пред`явлено обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 186 КК України від 01.06.2004. Направлено до суду 17.07.2004. Відомості про результати судового розгляду кримінальної справи до МВС не надходили.

В подальшому позивач звернувся до Галицького районного суду м. Львова, Галицького відділу поліції ГУНП у Львівській області, Львівської місцевої прокуратури № 1 із заявами про надання інформації.

За наслідками розгляду заяв позивача судом встановлено наступне:

14.05.2018 року позивачу була надана відповідь Галицьким районним судом м. Львова, з якої вбачається, що згідно архівних даних за 2004 – 2005 роки кримінальна справа відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до суду не надходила. (а.с.14).

20.07.2018 року позивачу була надана відповідь Галицьким відділом поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області за № 7101/37/02-18, з якої вбачається, що в результаті подій, які мали місце в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року (так звана «Ніч гніву») в слідчому відділі Галицького ВП відсутня інформація про рух та результати розслідування кримінальних справ, а тому надати інформацію щодо стану та результатів розслідування запитуваної кримінальної справи неможливо з вказаних підстав. (а.с.15-16).

03.09.2018 року позивачу була надана відповідь Львівською місцевою прокуратурою № 1 за № 14-39/273-18, з якої вбачається, що актами прийому – передачі кримінальна справа про обвинувачення ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 186 КК України прокуратурою Галицького району м. Львова не передавалася.

Враховуючи вище викладене, а також з метою вилучення відповідних даних, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Визначаючись щодо заявлених позовних вимог, суд виходив із наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 11 Закону України "Про інформацію", кожному забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законом.

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб`єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес, визначає Закон України від 13.01.2011 № 2939-VI "Про доступ до публічної інформації".

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 10 Закону України "Про доступ до публічної інформації", кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 10 Закону України "Про доступ до публічної інформації", розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов`язані надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом.

Відмова особі в доступі до інформації про неї, приховування, незаконне збирання, використання, зберігання чи поширення інформації можуть бути оскаржені (ч. 5 ст. 10 Закону України "Про доступ до публічної інформації").

Обробка даних оперативно - довідкового обліку здійснюється на підставі вимог спільного наказу Міністерства внутрішніх справ та Державного департаменту України з питань виконання покарань № 823/188 від 23 серпня 2002 року "Про затвердження Інструкції про порядок формування, ведення та використання оперативно - довідкового і дактилоскопічного обліку в органах внутрішніх справ та органах (установах) кримінально - виконавчої системи України, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 вересня 2002 року за № 738/7026 (далі - Інструкція № 823/188).

Департамент інформаційних технологій при МВС України (далі - ДІТ при МВС) разом із зацікавленими службами та Управління (відділи) оперативної інформації при ГУМВС, УМВС і УМВСТ (далі - УОІ-ВОІ) удосконалюють структуру та зміст обліків, відпрацьовують методику і тактику їх застосування з метою запобігання злочинам, їх розкриття та розслідування (п. 1.3 Інструкції №823/188).

Відповідно до п. 2.1 Інструкції №823/188 об`єктами оперативно-довідкового і дактилоскопічного обліку є особи, які на території України обвинувачуються у вчиненні злочинів або засуджені, розшукуються, затримані за підозрою в занятті бродяжництвом, а також громадяни України, що вчинили злочини за її межами і відомості про яких надійшли офіційними каналами згідно з міжнародними договорами у сфері обміну інформацією, які набрали чинності в установленому порядку.

Облік здійснюється шляхом ведення алфавітних оперативно-довідкових картотек (далі - ОДК) і дактилоскопічних картотек (далі - ДК), у тому числі з використанням автоматизованих банків даних та автоматизованих дактилоскопічних інформаційних систем.

Централізований облік здійснюється Департаментом інформаційних технологій при МВС України (далі - ДІТ при МВС), а регіональний (місцевий) облік - управліннями (відділами) оперативної інформації при ГУМВС України в Автономній Республіці Крим та при управліннях МВС України в областях. У місті Києві і Київській області алфавітний і дактилоскопічний облік здійснюється ДІТ при МВС України, а в місті Севастополі - УОІ при ГУМВС України в Автономній Республіці Крим.

Згідно із абз. "б" п. 2.3 Інструкції №823/188 в УОІ-ВОІ регіональному (місцевому) обліку підлягають засуджені особи або особи, яким пред`явлено звинувачення, незалежно від складу злочину чи обраного запобіжного заходу.

Відповідно до п. 3.1 Інструкції №823/188 підстави для поставлення на облік осіб, які засуджені або притягаються до кримінальної відповідальності, оголошені в розшук, затримані за підозрою в занятті бродяжництвом:

а) постанова про притягнення як обвинувачуваного;

б) вирок суду;

в) санкціоновані прокурором протоколи, складені відповідно до статті 426 КПК України;

г) постанова про заведення оперативно-розшукової справи;

ґ) постанова про затримання особи, яка підозрюється в занятті бродяжництвом.

В оперативно-довідкових картотеках (банках даних) ДІТ при МВС і територіальних УОІ-ВОІ облікові документи зберігаються незалежно від погашення або зняття судимості (п. 10.1 Інструкції №823/188).

Згідно із п.п. 10.2.4 п. 10.2 Інструкції №823/188 в оперативно-довідкових картотеках облікові документи зберігаються:

а) на осіб, які вчинили злочини і за рішенням суду поміщені в психіатричні лікарні для примусового лікування або передані під опіку родичів чи інших осіб, що доглядають за хворим, - до досягнення ними 80-річного віку;

б) на осіб, амністованих на стадії досудового слідства, або до вступу вироку в законну силу, - 10 років з моменту прийняття рішення про амністію;

в) на засуджених осіб, амністованих після вступу вироку в законну силу, - на загальних підставах відповідно з підпунктами 10.2.1, 10.2.2, 10.2.3, 10.2.4 Інструкції, але не менш ніж 10 років після звільнення від покарання;

г) на осіб, кримінальні справи стосовно яких припинені відповідно до статей 22, 44-49, 97, - 10 років з дня припинення справи;

ґ) на осіб, оголошених у розшук, - до припинення розшуку його ініціатором;

д) на осіб, затриманих за підозрою в занятті бродяжництвом, - 5 років;

е) на осіб, відносно яких матеріали протокольної форми направлені до суду відповідно до статті 426 КПК України, - 10 років;

є) на іноземців - на загальних підставах відповідно до підпунктів 10.2.1, 10.2.2, 10.2.3, 10.2.4, 10.2.5 Інструкції.

Відповідно до п. 11.1 Інструкції №823/188, з оперативно-довідкових картотек ДІТ при МВС та територіальних УОІ-ВОІ вилучаються:

а) раніше складені облікові документи у разі їх переоформлення на підставі постанов органів слідства (дізнання) або ухвал судів про уточнення (зміну) анкетних даних осіб, що стоять на обліку;

б) алфавітні картки на осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності, до яких не застосовувався запобіжний захід у вигляді взяття під варту, при заміні цих карток на арештантські або картки з рішенням суду;

в) облікові документи на осіб, притягнутих до кримінальної відповідальності як обвинувачені, кримінальні справи стосовно яких припинені на стадії досудового слідства на підставі реабілітації або відносно яких судом прийнято виправдувальний вирок;

г) облікові документи, що підлягають вилученню у зв`язку із закінченням строку їх зберігання відповідно до п.10 Інструкції.

Із аналізу наведених положень слідує, що вилучення з оперативно-довідкових картотек ДІТ при МВС та територіальних УОІ-ВОІ облікових документів осіб, окрім іншого, може мати місце у випадку їх переоформлення на підставі постанов органів слідства (дізнання) або ухвал судів про уточнення (зміну) анкетних даних осіб, що стоять на обліку, а також, якщо кримінальні справи стосовно осіб припинені на стадії досудового слідства на підставі реабілітації або відносно яких судом прийнято виправдувальний вирок.

Так, як вбачається із матеріалів справи, за наслідками розгляду запиту позивача щодо відсутності або наявності за ним непогашеної судимості, відповідачем надано довідкою серії ІАА №0560815 у якій зазначено, що станом на 04.05.2018 року не знятої чи не погашеної судимості не має та в розшуку не перебуває. Окрім іншого, зазначено, що є особою, якій 03.06.2004 Галицьким РВ ЛМУ України Львівської області пред`явлено обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 186 КК України від 01.06.2004. Направлено до суду 17.07.2004. Відомості про результати судового розгляду кримінальної справи до МВС не надходили.

З метою з`ясування будь-якої інформації щодо місця знаходження та результатів розгляду даної кримінальної справи, ухвалою від 30.05.2019 року судом було витребувано у Головного управління Національної поліції України у Львівській області належним чином завірені копії документів у підтвердження інформації, відображеної у довідці серії ІАА №0560815, виданої Департаментом інформаційних технологій МВС України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , станом на 04.05.2018 року (відомостей про результати розслідування кримінальної справи відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , доказів пред`явлення позивачу обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст.186 КК України від 01.06.2004, доказів скерування вказаної кримінальної справи до суду 17.07.2004 року, інформацію про номер кримінальної справи).

З відповіді Управління інформаційно – аналітичної підтримки ГУ Національної поліції у Львівської області від 22.02.2019 року за № 320/21/01 адресованої Т.в.о. начальника сектору правового забезпечення ГУНП у Львівській області лейтенанту поліції Дятлову Д.Л., вбачаться, що 29.05.2004 року Галицьким РВ ЛМУ УМВСУ у Львівській області порушено кримінальну справу № 141-3716, 03.06.2004 року гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 було пред`явлено обвинувачення за ст. 186 ч.1 КК України, 17.07.2004 року вищевказана кримінальна справа скерована до суду в порядку ст..232 КПК України (в редакції 1960 року). У листі також зазначено, що вищевказана інформація була внесена працівником УІТ Галицького РВ ЛМУ УМВС у Львівській області в базу АІС «Статистика» на підставі «Інструкції про єдиний облік злочинів, що затверджена спільним наказом Генеральної прокуратури, СБ, МВС, ДПА та Міністерства юстиції України від 26.03.2002 № 20/84/293/126/1815».

Крім того, відповідачем до матеріалів справи було долучено, зокрема: копію Ф1 ОСОБА_1 ; копію статистичної картки на особу, яка вчинила злочин - ОСОБА_1 ; копію статистичної картки про наслідки розслідування злочину, копію статистичної картки на виявлений злочин; копію статистичної картки на злочин, за вчинення якого особі пред`явлено обвинувачення.

Суд зазначає, що сама лише неможливість встановлення місця знаходження кримінальної справи, на думку суду, не може бути самостійною підставою для вилучення інформації із бази даних оперативно-довідкового обліку, адже не спростовує того факту, що позивач є особою, якій 03.06.2004 року Галицьким РВ ЛМУ України Львівської області пред`явлено обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 186 КК України від 01.06.2004, як і зазначено у виданій відповідачем довідці.

Крім того, судом беруться до уваги заперечення відповідача, викладені у відзиві про те, що позовна заява не містить відомостей про те, що позивач звертався до Управління інформаційно – аналітичної підтримки ГУНП у Львівській області з метою з`ясування підстав внесення та зберігання інформації щодо його особи до відповідних обліків, чи оскарження таких дій у досудовому порядку. Доказів звернення позивача до Управління інформаційно – аналітичної підтримки ГУНП у Львівській області з метою з`ясування підстав внесення та зберігання інформації щодо його особи позивачем не подано.

Крім того, судом беруться до уваги пояснення відповідача про те, що ГУ НП у Львівській області було утворено у листопаді 2015 року, в той час, як відомості відносно позивача, які є предметом спору, були внесені до обліків у 2004 році. Відтак, жодних дій Головне управління НП у Львівській області щодо внесення до баз (банків) даних, що входять до Єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України інформації відносно ОСОБА_1 не вчиняло.

Суд також звертає увагу позивача на те, що обставини, на які він посилається, обґрунтовуючи заявлені вимоги, можуть бути підставою для звернення зі скаргою на рішення, дії чи бездіяльності слідчого або прокурора щодо направлення кримінального провадження на додаткове розслідування та неможливості встановити подальший рух справи, з метою захисту порушеного права в рамках кримінально-процесуального законодавства.

Враховуючи вище викладене, а також беручи до уваги те, що позивачем не надано доказів існування обставин, які в силу п. 11.1 Інструкції №823/188, є підставою для вилучення інформації з бази даних оперативно-довідкового обліку, суд приходить до висновку, що відповідачем не допущено протиправних дій щодо внесення до баз (банків) даних, що входять до Єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України інформації відносно ОСОБА_1 , про те, що він «є особою, якій 23.04.2004 року Галицьким РВ ЛМУ України у Львівській області пред`явлено обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України від 01.06.2004 року.

З викладених підстав похідна позовна вимога про зобов`язання Головне управління Національної поліції України у Львівській області зняти з автоматизованого обліку баз (банків) даних, що входять до Єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України запис відносно громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Львів, Львівська область, Україна, про те, що « ОСОБА_1 є особою, якій 23.04.2004 року Галицьким РВ ЛМУ України у Львівській області пред`явлено обвинувачення у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 186 КК України від 01.06.2004 року. Направлено до суду17.07.2004 р. Відомості про результати судового розгляду кримінальної справи до МВС не надходили», також не підлягає задоволенню.

За приписами вимог пункту 4 частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Відповідно до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, про відсутність підстав для задоволення даного адміністративного позову.

З урахуванням вимог ст. 139 КАС України сплачений при зверненні до суду судовий збір позивачу не присуджується.

Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 293, 295, підп.15.5 п.15 Перехідних положень КАС України, суд, –

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Головного управління Національної поліції України у Львівській області (79007, м. Львів, пл. Генерала Григоренка,3) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,- відмовити повністю.

Судові витрати стягненню не підлягають.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 08 липня 2019 року.

Суддя Карп`як Оксана Орестівна