Рішення № 82894556, 09.07.2019, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.07.2019
Номер справи
340/1319/19
Номер документу
82894556
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

_______________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2019 року м.Кропивницький Справа № 340/1319/19

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Пасічника Ю.П., розглянув за правилами спрощеного (письмового) провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області, (вул. В. Перспективна, 55, м.Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ 39393501) до Комунального підприємства "Теплокомуненерго" Олександрійської міської ради, (вул. Перспективна, 32 а, м.Олександрія, Олександрійський район, Кіровоградська область, 28000, код ЭДРПОУ 00185330) про стягнення податкового боргу

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить:

- стягнути з Комунального підприємства "Теплокомуненерго" Олександрійської Міської ради (код ЄДРПОУ 00185330) кошти у рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість за рахунок готівки в розмір: 7712611,14 грн. в т.ч. 5779882.00 грн. основного зобов`язання, 419079,23 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 1513649,91 грн. пені, на користь Державного бюджету України.

Ухвалою суду від 31 травня 2019 року відкрито провадження за правилами спрощеного (письмового) провадження та встановлено відповідачу строк для подання до суду відзиву на позовну заяву - упродовж 10 днів від дня отримання цієї ухвали. Ухвала направлена на адресу відповідача та отримана ним 03.06.2019 року. Відповідач правом подати відзив на позовну заяву не скористався.

Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Згідно із п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно з п. 56.1 ст. 56 Податкового кодексу України, не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу г випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Судом встановлено, що 22.11.2018 контролюючий орган провів камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, за результатами якої складено акт №002808/11-28-53-05/185330 (а.с.25).

Як вбачається, перевіркою встановлено порушення п.201.10 ст. 201 ПК України, а саме відповідачем несвоєчасно зареєстровано податкові накладні на суму ПДВ 2469518,53 грн., зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням термінів реєстрації.

На підставі вказаного акту перевірки сформоване податкове повідомлення-рішення від 22.11.2018 року №0108025305, згідно якого до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 306915,14 грн. (а.с.27).

Податкове повідомлення рішення №0108025305 було отримане відповідачем 29.11.2018 р. Податкове повідомлення рішення №0108025305, не оскаржувалось ні в адміністративному, ні в судовому порядку.

29.01.2019 року контролюючий орган провів камеральну перевірку щодо своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, за результатамиякої було складено акт № 000168/11-28-53-05/185330.

Як вбачається, перевіркою встановлено порушення п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, а саме: КП Теплокомуненерго податкові накладні, виписані 2017 та 2018 року на суму ПДВ 168113,51 грн. зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням термінів -реєстрації.

На підставі вказаного акту перевірки сформоване податкове повідомлення-рішення від 29.01.2019 року № 0006535305 згідно якого відповідачу було визначено грошове зобов`язання за платежем податок на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 50875,54 грн.

Податкове повідомлення рішення №0006535305 було отримане відповідачем 04.02.2019 р. та не оскаржувалось ні в адміністративному. ні в судовому порядку.

04.03.2019 року контролюючий орган провів камеральну перевірку, своєчасності сплати податку до бюджету, за результатами перевірки було складено акт № 001334/11-28-53-05/23224848.

Актом перевірки було встановлено: порушення п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, а саме несвоєчасно сплачено податок на додану вартість в сумі 152461,75 грн.

На підставі вказаного акту перевірки сформоване податкове повідомлення-рішення від 04.03.2019 року №0021635305 згідно якого відповідачувизначено грошове зобов`язання за платежем податок на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 30492,35 грн..

Податкове повідомлення рішення № 0021635305 було отримане відповідачем 11.03.2019 р. та не оскаржувалось ні в адміністративному, ні в судовому порядку.

19.03.2019 року контролюючий орган провів камеральну перевірку щодо своєчасності реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, за результатами перевірки було складено акт№ 000634/11-28-53-05/185330.

Актом перевірки було встановлено порушення п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, а саме: КП Теплокомуненерго податкові накладні, виписані 2018 та 2019 року на суму ПДВ 307666,88 грн зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням термінів реєстрації.

На підставі вказаного акту перевірки сформоване податкове повідомлення-рішення від 27.03.2019 року № 0032555305 згідно якого відповідачу визначено грошове зобов`язання за платежем податок на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 30796,20 грн.

Податкове повідомлення рішення № 0032555305 було отримане відповідачем 27.03.2019 р. та не оскаржувалось ні в адміністративному, ні в судовому порядку.

З даних облікової картки судом встановлено, що податковий борг комунального підприємства "Теплокомуненерго" Олександрійської міської ради становить 7712611,14 грн. в т.ч. 5779882,00 грн. основного зобов`язання, 419079,23 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 1513649,91 грн. пені.

Згідно п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

25.10.2001 року податковим органом відповідачу виставлено першу податкову вимогу №1/3, яку відповідач отримав 29.10.2001 року.

Також відповідачу виставлено другу податкову вимогу форм №2/113 від 05.12.2001 року та яка 07.12.2001 року ним отримана.

Згідно п.95.1. ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно ч.2 ст.139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Враховуючи те, що позивачем свідки у справі не залучались, експертизи не проводились, судові витрати з відповідача на стягуються.

Керуючись ст.ст.139, 241-246, 250, 251 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області (вул. В. Перспективна, 55, м.Кропивницький, 25006, код ЄДРПОУ 39393501) до Комунального підприємства "Теплокомуненерго" Олександрійської міської ради, (вул. Перспективна, 32 а, м.Олександрія, Олександрійський район, Кіровоградська область, 28000, код ЭДРПОУ 00185330) про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства "Теплокомуненерго" Олександрійської Міської ради (код ЄДРПОУ 00185330) кошти у рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість за рахунок готівки в розмір: 7 712 611,14 грн. в т.ч. 5 779 882,00 грн. основного зобов`язання, 419 079,23 грн. штрафних (фінансових) санкцій та 1 513 649,91 грн. пені, на користь Державного бюджету України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, встановленому ст.255 КАС України та може бути оскаржено до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295-297 КАС України. Відповідно до підпункту 15.5 п.15 Розділ VII Перехідні положення КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду Ю.П. Пасічник