
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2019 року м. Житомир справа № 240/3955/19
категорія 1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Черняхович І.Е., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про зобов`язання вчинити дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області (далі - відповідач), в якому, з урахуванням уточненої позовної заяви від 27.06.2019, просить зобов`язати відповідача внести зміни в актовий запис про розірвання шлюбу №147 від 26.02.1992, складений відділом реєстрації актів цивільного стану Богунського районного управління юстиції м.Житомира, де у графі "дата народження" замість зазначеного ІНФОРМАЦІЯ_1 вказати ІНФОРМАЦІЯ_3.
В обґрунтування позовної заяви ОСОБА_1 вказав, що 19 березня 2019 року він звернувся до Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області із заявою, в якій просив внести виправлення в актовий запис про розірвання шлюбу № 147 від 26.02.1992, а саме в графі дата народження вказати "ІНФОРМАЦІЯ_3", оскільки на даний час там помилково зазначено "ІНФОРМАЦІЯ_1". Однак, відповідач листом від 21.03.2019 №1441/36/9.23-23 відмовив йому у внесенні змін до вищезазначеного актового запису, посилаючись при цьому на те, що в актових записах про перший шлюб заявника №1299 від 28.07.1979, про розірвання першого шлюбу заявника №539 від 26.11.1986 та про другий шлюб заявника №6 від 03.01.1987 зазначена дата народження " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", однак прізвище громадянина стосовно якого вони складені зазначено як " ОСОБА_1 ". З огляду на це, відповідач вказав, що не може однозначно ідентифікувати особу заявника - ОСОБА_1 та упорядкувати документи у зв`язку з тим, що зазначене у паспорті прізвище заявника " ОСОБА_1 " не підтверджується жодним актовим записом цивільного стану. Позивач вважає відмову Житомирського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області протиправною, а тому він звернувся з даним позовом до суду.
Ухвалою від 01 квітня 2019 року позовну заяву було залишено без руху, а позивачу надано строк для усунення зазначених в ній недоліків позовної заяви.
04 квітня 2019 року до відділу документального забезпечення суду на виконання вимог ухвали від 01.04.2019 надійшла заява з усуненими недоліками.
Ухвалою від 10 квітня 2019 року відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.
24 квітня 2019 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечував проти заявлених позовних вимог. В підтвердження своєї позиції зазначив, що має право вносити зміни до актового запису на підставі беззаперечних доказів про факт помилки, допущеної при державній реєстрації. Натомість, за результатами розгляду заяви позивача було виявлено, що в актових записах про перший шлюб заявника №1299 від 28.07.1979, про розірвання першого шлюбу заявника №539 від 26.11.1986 та про другий шлюб заявника №6 від 03.01.1987 зазначена дата народження " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", однак прізвище громадянина стосовно якого вони складені зазначено як "ОСОБА_1". Тоді як у паспорті та у свідоцтві про його народження зазначено прізвище заявника " ОСОБА_1 ". Враховуючи зазначене, відповідач прийшов до висновку, що прізвище заявника " ОСОБА_1 " не підтверджується жодним актовим записом цивільного стану, у зв`язку з чим, однозначно ідентифікувати особу заявника - ОСОБА_1 та упорядкувати його документи не можливо. З огляду на це, у листі від 21.03.2019 №1441/36/9.23-23 для вирішення питань про внесення змін до актового запису запис про розірвання шлюбу № 147 від 26.02.1992 позивачу було рекомендовано упорядкувати документи (актові записи), що були складені до реєстрації розірвання його шлюбу у 1992 році, так як на даний час відділ не може однозначно визначити приналежність вищезазначених актових записів заявнику.
Відповідач вважає, що надана ОСОБА_1 за результатами його заяви відповідь є правомірною, обґрунтованою та такою, що відповідає вимогам чинного законодавства щодо державної реєстрації актів цивільного стану, а тому просить відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі (а.с.26-30).
Крім того, 24 квітня 2019 року до відділу документального забезпечення суду надійшло клопотання, в якому відповідач, керуючись ч. 5 ст. 262 КАС України просив суд провести розгляд справи в судовому засіданні з викликом сторін.
Розглянувши дане клопотання, суд прийняв ухвалу від 06 травня 2019 року, якою відмовив у задоволенні клопотання про розгляд адміністративної справи № 240/3955/19 в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Ухвалою суду від 18 червня 2019 року у відповідача було витребувано належним чином завірені копії актових записів №1299 від 28.07.1979, №539 від 26.11.1986, №6 від 03.01.1987 та № 147 від 26.02.1992, складених відносно ОСОБА_1 , та зобов`язано його надати витребувану судом інформацію в строк до 25 червня 2019 року.
Також 18 червня 2019 року судом було прийнято ухвалу, якою позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху, а позивачу надано строк протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали, для усунення зазначених в ухвалі недоліків, шляхом надання до суду уточненої позовної заяви , із зазначенням в ній позовних вимог, які будуть відповідати зазначеним в описовій частині цієї позовної заяви обставинам, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
20 червня 2019 року до суду від відповідача надійшли витребувані ухвалою від 18 червня 2019 року копії актових записів №1299 від 28.07.1979, №539 від 26.11.1986, №6 від 03.01.1987 та № 147 від 26.02.1992.
Крім того, 27 червня 2019 року ОСОБА_1 на виконання вимог ухвали від 18 червня 2019 року про залишення позовної заяви без руху надійшла уточнена позовна заява.
Ухвалою від 05 липня 2019 року продовжено розгляд адміністративної справи №240/3955/19.
Ухвалою суду від 05 липня 2019 року замінено відповідача в адміністративній справі № 2400/4883/18 з Житомирського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області на правонаступника - Житомирський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області (код ЄДРПОУ 42506517).
Розгляд справи проводиться за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні), з особливостями, визначеними ст.ст. 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, ОСОБА_1 звертався до Житомирського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Житомирській області із заявою щодо внесення змін до актового запису про розірвання шлюбу №147 від 26.02.1992, складеного на ОСОБА_1 та ОСОБА_5 , а саме: просив виправити прізвище чоловіка до та після розірвання шлюбу з " ОСОБА_1 " на " ОСОБА_1 " та по батькові з " ОСОБА_1 " на " ОСОБА_1 ". Однак, за наслідками розгляду його заяви Житомирським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції в Житомирській області було складено висновок від 05.06.2018, яким позивачу відмовлено у внесенні змін до актового запису про розірвання шлюбу заявника №147 від 26.02.1992 у зв`язку з відсутністю підтверджуючих документів та у зв`язку з тим, що прізвище заявника " ОСОБА_1 ", що зазначено в паспорті, не підтверджується жодним актовими записом цивільного стану.
Не погоджуючись з діями відповідача щодо висновку про неможливість внесення змін до актового запису про розірвання шлюбу, позивач оскаржив його до суду.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 17.01.2019 у справі №240/5354/18 позов ОСОБА_1 до Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального Управління юстиції у Житомирській області було задоволено. Визнано протиправним висновок Житомирського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про відмову у внесення змін до актового запису цивільного стану від 05.06.2018 та зобов`язано Житомирський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області внести зміни в актовий запис про розірвання шлюбу №147 від 26.02.1992, складений відділом реєстрації актів цивільного стану Богунського районного управління юстиції м.Житомира, зазначивши у графі "прізвище" ОСОБА_1 , в графі "ім`я та по батькові" - ОСОБА_1 в графі "після реєстрації розірвання шлюбу присвоюються прізвища: йому" вказати ОСОБА_1 ", в графі "свідоцтво видано" вказати ОСОБА_1 .
14 березня 2019 року Житомирським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 17.01.2019 у справі №240/5354/18 було внесено зміни до актового запису про розірвання шлюбу №147 від 26.02.1992, а саме: змінено прізвище громадянина до та після розірвання шлюбу з " ОСОБА_1 " на "ОСОБА_1" та по батькові громадянина з " ОСОБА_1 " на " ОСОБА_1 ".
В подальшому позивачем було виявлено, що в актовому записі про розірвання шлюбу №147 від 26.02.1992, складеному відділом реєстрації актів цивільного стану Богунського районного управління юстиції м. Житомира, в графі дата народження вказано " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", тоді як правильною є дата "ІНФОРМАЦІЯ_3".
У зв`язку з цим, що 19 березня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області із заявою, в якій просив внести виправлення в актовий запис про розірвання шлюбу № 147 від 26.02.1992, а саме: в графі дата народження вказати "ІНФОРМАЦІЯ_3", оскільки на даний час там помилково зазначено "ІНФОРМАЦІЯ_1". Однак Житомирський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, за наслідками розгляду заяви позивача, листом від 21.03.2019 №1441/36/9.23-23 відмовив ОСОБА_1 йому у внесенні змін до вищезазначеного актового запису про розірвання шлюбу № 147 від 26.02.1992.
В якості підстави для відмови відповідач зазначив, що в актових записах про перший шлюб заявника №1299 від 28.07.1979, про розірвання першого шлюбу заявника №539 від 26.11.1986 та про другий шлюб заявника №6 від 03.01.1987 зазначена дата народження " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", однак прізвище громадянина стосовно якого вони складені зазначено як " ОСОБА_1 ". З огляду на це, відповідач вказав, що не може однозначно ідентифікувати особу заявника - ОСОБА_1 та упорядкувати документи у зв`язку з тим, що зазначене у паспорті прізвище заявника " ОСОБА_1 " не підтверджується жодним актовим записом цивільного стану (а.с.17-18).
Позивач вважає відмову Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області, оформлену листом від 21.03.2019 №1441/36/9.23-23, протиправною, а тому він звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить із наступного.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з того, що відповідно до частини другої статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відносини, пов`язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, регулюються Законом України від 01.07.2010 № 2398-VI "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" (далі - Закон № 2398-VI), згідно зі статтею 2 якого актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов`язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб`єктом цивільних прав та обов`язків.
Державній реєстрації відповідно до вказаного вище Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.
Статтею 3 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" від 01.07.2010 № 2398-VI визначено, що державна реєстрація актів цивільного стану у встановлених законом випадках є обов`язковою. Відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть підлягають обов`язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру в обсязі, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус". Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться відповідно до цього Закону, Цивільного та Сімейного кодексів України та інших актів законодавства органами державної реєстрації актів цивільного стану.
Частиною 1 статті 6 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.
Відповідно до статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.
Згідно із статтею 21 Закону, про кожний факт реєстрації акта громадянського стану органами реєстрації актів громадянського стану видаються відповідні свідоцтва про народження, смерть, одруження, розірвання шлюбу, встановлення батьківства, переміну прізвища, імені та по батькові на бланках суворої звітності, виготовлених за єдиними зразками.
Частиною 3 та 4 статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" передбачено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану. Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису. У разі зберігання актового запису цивільного стану у державній архівній установі внесення змін безпосередньо до актового запису проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Відповідно до частини першої статті 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.
За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.
Порядок реєстрації актів цивільного стану в Україні регламентується Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 року №52/5 та Правилами внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 року №96/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 року за № 55/18793.
Відповідно до пункту 1.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.01.2011 року за № 55/18793, внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством.
У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.
Пунктом 1.7 Правил встановлено, що зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил.
Пунктом 2.1 Правил встановлено, що заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану подаються до відділу реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу реєстрації актів цивільного стану районного, районного в місті, міського (міста обласного значення) міськрайонного управління юстиції за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб. Відділ реєстрації актів цивільного стану не вправі відмовити громадянину в прийнятті та розгляді заяви про внесення змін.
Пунктом 2.6 Правил передбачено, що разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються:
- свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні;
- інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.
Пунктом 2.12 Правил встановлено, що на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін, доповнень до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.
Пунктом 2.13 Правил встановлено, що підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є серед іншого, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану районного, районного в місті, міського (міст обласного значення), міськрайонного управління юстиції, а також постанова адміністративного суду.
Судом досліджено матеріали адміністративної справи та встановлено, що в актовому записі про розірвання шлюбу №147 від 26 лютого 1992 року, складеному відділом реєстрації актів цивільного стану Богунського районного управління юстиції м.Житомира (а.с.51) в графі "дата народження" ОСОБА_1 зазначено " ІНФОРМАЦІЯ_2 ".
Натомість, згідно свідоцтва про народження ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 від 31.07.1952, виданого Новодар`ївською селищною радою Ровеньківського району Ворошиловоградської області, датою народження позивача є ІНФОРМАЦІЯ_3 , про що в книзі записів актів цивільного стану про народження 31 липня 1952 зроблено відповідний актовий запис за №49 (а.с.14-15).
Крім того, як вбачається з наявної у матеріалах справи копії паспорта позивача серії НОМЕР_2 , вбачається, що датою його народження є ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.12).
Таким чином, матеріали справи свідчать про те, що в актовому записі про розірвання шлюбу №147 від 26 лютого 1992 року, складеному відділом реєстрації актів цивільного стану Богунського районного управління юстиції м. Житомира, порівняно з інформацією вказаною в свідоцтві про народження серії НОМЕР_1 від 31.07.1952 та в паспорті серії НОМЕР_2 , дійсно наявна невідповідність в зазначені дати народження ОСОБА_1 .
Вказані обставини свідчать про розбіжності в написанні дати народження ОСОБА_1 та про наявність підстав для внесення змін до актового запису про розірвання шлюбу №147 від 26 лютого 1992 року, складеному відділом реєстрації актів цивільного стану Богунського районного управління юстиції м.Житомира, для виправлення зазначених розбіжностей.
З приводу доводів відповідача про те, що в актових записах про перший шлюб заявника №1299 від 28.07.1979, про розірвання першого шлюбу заявника №539 від 26.11.1986 та про другий шлюб заявника №6 від 03.01.1987 зазначена дата народження " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", однак прізвище громадянина стосовно якого вони складені зазначено як "ОСОБА_1", що у свою чергу не дає можливості однозначно ідентифікувати особу заявника - ОСОБА_1 та упорядкувати документи, оскільки у паспорті прізвище позивача вказано як " ОСОБА_1 ", суд зазначає наступне.
Актовий запис про народження є первинним документом, що підтверджує факт народження особи. В свою чергу, актові записи цивільного стану, що були складені після актового запису про народження (про шлюб, розірвання шлюбу, народження дітей) є другорядними при вирішенні питання про внесення змін.
Як вже було встановлено судом, у свідоцтві про народження ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 від 31.07.1952, виданого Новодар`ївською селищною радою Ровеньківського району Ворошиловоградської області, зазначено, що датою його народження є ІНФОРМАЦІЯ_3 , про що в книзі записів актів цивільного стану про народження 31 липня 1952 зроблено відповідний актовий запис за №49 (а.с.14-15).
Таким чином, вищезазначене свідоцтво про народження є первинним документом, який підтверджує, що датою народження ОСОБА_1 є ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Натомість, зазначення в актових записах про перший шлюб заявника №1299 від 28.07.1979, про розірвання першого шлюбу заявника №539 від 26.11.1986 та про другий шлюб заявника №6 від 03.01.1987 дата народження позивача " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", а також наявність у цих записах розбіжностей в написанні прізвища позивача, не може бути підставою для відмови позивачу у внесенні змін до актового запису про розірвання шлюбу №147 від 26 лютого 1992 року, складеному відділом реєстрації актів цивільного стану Богунського районного управління юстиції м. Житомира, оскільки зазначені актові записи є другорядними при вирішенні питання про внесення змін. Тоді як, та обставина, що датою народження ОСОБА_1 є ІНФОРМАЦІЯ_3 підтверджена первинним документом - свідоцтвом про народження ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 від 31.07.1952, виданим Новодар`ївською селищною радою Ровеньківського району Ворошиловоградської області (а.с.14).
Враховуючи викладене та з метою усунення розбіжностей, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обгрунтованими та підлягають задоволенню, шляхом зобов`язання Житомирський міськрайонний відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області внести зміни в актовий запис про розірвання шлюбу №147 від 26.02.1992, складений відділом реєстрації актів цивільного стану Богунського районного управління юстиції м. Житомира, зазначивши дату народження ОСОБА_1 " ІНФОРМАЦІЯ_3 " замість "ІНФОРМАЦІЯ_2".
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Позивачем під час розгляду справи доведено та підтверджено наявною у матеріалах справи сукупністю належних, допустимих, достовірних та достатніх доказів наявність підстав для внесення змін до актового запису про розірвання шлюбу №147 від 26.02.1992, складеного відділом реєстрації актів цивільного стану Богунського районного управління юстиції м. Житомира, шляхом виправлення дату народження позивача з "ІНФОРМАЦІЯ_2" на "ІНФОРМАЦІЯ_3", а тому позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно квитанції №П10953К від 27.03.2019 та № П5295К від 04.04.2019 позивачем під час звернення до суду з вказаними позовом було сплачено судовий збір у розмірі 768,40 грн., який підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 77, 90, 242-246, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, -
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) до Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області (майдан Соборний, 1, м. Житомир, 10014; код ЄДРПОУ 42506517) про зобов`язання вчинити дії - задовольнити.
Зобов`язати Житомирський міськрайонний відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області (майдан Соборний, 1, м. Житомир, 10014; код ЄДРПОУ 42506517) внести зміни в актовий запис про розірвання шлюбу №147 від 26.02.1992, складений відділом реєстрації актів цивільного стану Богунського районного управління юстиції м. Житомира, зазначивши в графі "дата народження" ОСОБА_1 " ІНФОРМАЦІЯ_3 " замість "ІНФОРМАЦІЯ_2 ".
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Житомирського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області (майдан Соборний, 1, м. Житомир, 10014; код ЄДРПОУ 42506517) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_3 ) судові витрати у вигляді судового збору у сумі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя І.Е.Черняхович