Постанова № 82888706, 05.07.2019, Тростянецький районний суд Вінницької області

Дата ухвалення
05.07.2019
Номер справи
147/549/19
Номер документу
82888706
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Тростянецький районний суд

Вінницької області

справа № 147/549/19

номер провадження № 3/147/187/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2019 року суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Дудіков А.В., при секретарі Подолян Т.І., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріал, який надійшов від Тростянецького ВП Бершадського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №068651 від 19.05.2019р., 19.05.2019р. о 21 год. 20 хв. в смт. Тростянець по вул. О.Довженка, водій ОСОБА_1 керував автомобілем МАЗ, державний номерний знак НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння: різкий запах алкоголю з ротової порожнини. Від проходження огляду на стан сп`яніння за допомогою приладу Драгер та в медичному закладі водій відмовився у присутності двох свідків.

Зазначеними діями ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2.5 Правил дорожнього руху України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та вказав, що 19.05.2019 р. о 21.30 год. був зупинений працівниками поліції. У нього не було при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом, тому працівники поліції склали протокол за керування транспортним засобом без посвідчення водія. Зазначив, що у той день взагалі не вживав алкогольних напоїв. Свідків, коли його зупинили, не було. Працівники поліції не пропонували проходити тест Драгером, ні їхати до лікарні. Його привезли до відділку, склали протокол і він поїхав додому. В подальшому, ОСОБА_1 підтвердив, що працівники поліції пропонували йому пройти тест на виявлення стану алкогольного сп`яніння, з використанням спеціальних технічних засобів або лікарем в закладі охорони здоров`я, однак від відмовився, вважає, що працівники поліції примусово повинні були доставити його в лікарню для встановлення факту перебування в стані алкогольного сп`яніння. У нього піднявся тиск і він відмовився від проходження тесту. Просив не позбавляти його прав керування транспортними засобами, оскільки йому потрібно оплачувати кредити і за навчання дочки.

Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що у той вечір він з ОСОБА_3 прийшли в поліцію писати заяву про зникнення телефону. ОСОБА_1 з ним привітався, говорив чітко. У їх присутності ОСОБА_1 пропонували пройти тест на виявлення стану алкогольного сп`яніння, з використанням спеціальних технічних засобів або лікарем в закладі охорони здоров`я, однак останній відмовився. Також свідок підтвердив письмові пояснення написані 19.05.2019р.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , допитавши свідка, переглянувши відеозапис з бодікамери працівника поліції, дослідивши надані докази в справі, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідальність за ч. 1 ст. 130 КпАП України передбачена у зв`язку з керуванням транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передачею керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмовою особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Враховуючи склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 130 КУпАП, об`єктивна сторона цього правопорушення полягає у керуванні транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, також передача керування транспортними засобами особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння, а так само і ухилення осіб від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №068651, 19.05.2019р. о 21 год. 20 хв. в смт. Тростянець по вул. Довженка, водій ОСОБА_1 керував автомобілем МАЗ, державний номерний знак НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння: почервоніння обличчя, не чітка мова, запах алкоголю з ротової порожнини. Від проходження огляду на стан сп`яніння за допомогою приладу Драгер та в медичному закладі водій відмовився у присутності двох свідків.

В судовому засіданні встановлено, що інспектор СРПП Тростянецького ВП ОСОБА_4 ., разом з іншими поліцейськими, зупинив автомобіль під керуванням ОСОБА_1 і виявив у нього ознаки алкогольного сп`яніння, після чого останньому пропонувалося пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння, однак останній відмовився.

Згідно з п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Відповідно до Інструкції Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, зареєстрованої в МЮУ 11.11.2015 за № 1413/27858 огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану.

Відповідно до п.7 даної Інструкції, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 КУпАП (далі заклад охорони здоров`я).

Відповідно до п.8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою КМУ від 17.12.2008 року №1103 (зі змінами), у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Аналогічний порядок проходження огляду закріплений в ч.2,3 ст. 266 КУпАП.

Проаналізувавши докази, вважаю, що поліцейськими зазначеного порядку не було порушено.

Також, у судовому засіданні в присутності ОСОБА_1 було переглянутого відео з засобів технічної відеофіксації відзняте 19.05.2019 р. З даного відеозапису вбачається, що 19.05.2019р. ОСОБА_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння, в присутності двох свідків, пропонувалося пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння за допомогою приладу Драгер та в медичному закладі.

Пояснення ОСОБА_1 про те, що він в стані алкогольного сп`яніння не перебував, та поліцейські примусово повинні були доставити його до медичного закладу, не заслуговують на увагу та спростовуються дослідженими у судовому засіданні доказами і свідчать про те, що останній намагається уникнути відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.

Будь-яких зауважень чи заперечень щодо порядку проведення працівниками поліції огляду на стан алкогольного сп`яніння та оформлення протоколу щодо нього не зазначав, із заявами про неправильність дій чи порушення його прав під час складання протоколу, до компетентних органів не звертався і матеріали справи таких не містять.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, підтверджуються дослідженими судом доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення (а.с.1); поясненнями ОСОБА_1 наданими в судовому засіданні; письмовими поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_2 (а.с.3,4); направленням на огляд водія ОСОБА_1 , згідно якого водій відмовився від проходження огляду (а.с.2), актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, поясненнями наданими у судовому засіданні свідком ОСОБА_2 , відеозаписом з бодікамери від 19.05.2019 р.

Вище перелічені докази узгоджуються між собою, будь-яких сумнівів у їх належності, допустимості не має, оскільки водій ОСОБА_1 за наявності ознак алкогольного сп`яніння, як особа яка керує транспортним засобом, в присутності двох свідків, від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився, тому в його діях вбачається склад адміністративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.130 КУпАП.

Санкція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає стягнення у вигляді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік для водіїв, а також штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для інших осіб.

Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

При накладенні стягнення відповідно до ст. 33, 34 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 23, 33, 130, 251, 252, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , притягнути до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день винесення постанови становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень, в дохід держави, з позбавленням права керування всіма видами транспортних засобів строком на 1 (один) рік.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір у розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.

Строк позбавлення права керування транспортними засобами відраховувати з моменту примусового вилучення посвідчення водія або з моменту його добровільної здачі.

Постанова суду може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Судовий збір на користь держави - стягувач Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ 26255795, місце знаходження: вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601). Реквізити: отримувач ГУК у м. Києві/ м. Київ/, код отримувача (код ЄДРПОУ)-37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Суддя: