
Дата документу 04.07.2019
Справа №320/5228/19
3/320/908/19
Справа №320/5226/19
3/320/907/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2019 року м. Мелітополь
Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Юрлагіна Т.В., розглянувши адміністративні матеріалі, які надійшли з Відділення Військової служби правопорядку Запорізького зонального відділу Військової служби правопорядку у збройних силах України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП – НОМЕР_1 , місце роботи - військова частина А3840, старший технік корабля авіаційної ескадрилії інженерно-авіаційної служби, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст. 172-15, ч.3 ст.172-20 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
26.06.19 року в м. Мелітополі, Запорізької області під час несення обов`язків військової служби у добовому наряді в якості чергового стоянки підрозділу, старший лейтенант ОСОБА_1 ,. будучи військовою службовою особою, неналежно виконував свої обов`язки та самоусунувся від підтриманням порядку на стоянці підрозділу. Крім того, 28.06.2019 року на території військової частини А3840 в м. Мелітополі Запорізької області під час несення обов`язків військової служби у добовому наряді в якості чергового стоянки підрозділу, старший лейтенант ОСОБА_1 вживав наркотичні засоби (канабіс) та ніс службу у стані наркотичного сп`яніння.
Так, 27.06.2019 року у вільний час, приблизно о 19 годині 00 хвилин, в АДРЕСА_2 Мелітополі по вул. Мініна, в приватному секторі, під стовпом освітлення забрав пакунок з наркотичним засобом (канабіс) вагою до 1 гр, (так звана "закладка"), який придбав через месенджер "Теlegram" за 130 грн. В той же вечір за місцем проживання приготував наркотичний засіб до вживання, спорядивши папіросну гільзу. 28.06.19 року він прибув на службу та приніс наркотичний засій з собою, помістивши його до журналу з кросвордами та поклавши до рюкзаку з особистими речами. 28.06.19 о 9.00 у м. Мелітополі старший лейтенант ОСОБА_1 заступив у добовий наряд черговим стоянки підрозділу, отримав пістолет ПМ 9 мм СУ № НОМЕР_2 та 16 патронів до нього. До обов`язків чергового стоянки підрозділу входить підтримання порядку на цій стоянці, що являє собою технічну територію, частину військового аеродрому. Черговий стоянки підрозділу під час наряду підпорядковується черговому стоянки військової частини.
Десь о 13-30 годині 28.06.2019 року під час несення служби на території військової частини А3840 старший лейтенант ОСОБА_1 самостійно, таємно, вжив наркотичний засіб «канабіс», викуривши папіросу.
Приблизно о 14-00 годині помічник чергового стоянки військової служби старший ОСОБА_2 ОСОБА_3 при перевірці несення служби помітив, що ОСОБА_1 дивно себе поводить, не реагує на навколишню обстановку. Старший лейтенант ОСОБА_3 підійшов до старшого лейтенанта ОСОБА_1 та зміг відкрито, безперешкодно витягти у нього з кабури пістолет. Як встановлено в результаті медичного обстеження, старший лейтенант ОСОБА_1 перебував у стані наркотичного сп`яніння.
На сьогоднішній день по всій території України діє особливий період.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" особливий період — це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов`язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової).
Відповідно до Указу Президента України від 17 березня 2014 року N 303 Про часткову мобілізацію" (Указ N 303/2014), затвердженого встановленим порядком, оголошено часткову мобілізацію, у зв`язку з чим в Україні настав особливий період.
Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" не визначено чіткого порядку припинення особливого періоду.
Водночас зазначеним Законом передбачено такий захід, як демобілізація - комплекс заходів, рішення про порядок і терміни проведення яких приймає Президент України, спрямованих на планомірне переведення національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на роботу і функціонування в умовах мирного часу, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати мирного часу.
Згідно зі статтею 11 зазначеного Закону рішення про демобілізацію із внесенням його на затвердження Верховною Радою України приймає Президент України.
Указом Президента України "Про звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року N 15" від 26 вересня 2016 року N 411/2016 (Указ N 411/2016) прийнято рішення провести у вересні - жовтні 2016 року звільнення в запас військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, призваних під час третьої черги часткової мобілізації відповідно до Указу Президента України від 14 січня 2015 року N 15 Про часткову мобілізацію" (Указ N 15/2015), крім тих, які висловили бажання продовжувати військову службу.
При цьому рішення щодо проведення демобілізації Президентом України не приймалося.
Роз`яснення про дію особливого періоду міститься в листі Міністерства Оборони України від 01.10.2015 р. №322/2/8417. Зазначений особливий період розпочався з 17 березня 2014 року, коли було оприлюднений Указ Президента України від 17.03.2014 р. №303/2014 «Про часткову мобілізацію» і триває до тепер. Скасування особливого періоду буде здійснено Указом Президента «Про демобілізацію» після стабілізації ситуації на Сході України.
Водночас питання щодо наявності особливого періоду в державі поза часом проведення мобілізації було предметом судового розгляду.Вищий адміністративний суд України у постанові від 16 лютого 2015 року (справа N 800/582/14) (Постанова N 800/582/14), виходячи із системного аналізу норм Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", зазначив, що закінчення періоду мобілізації не є підставою для припинення особливого періоду.
Ураховуючи вимоги вищезазначених законодавчих актів України, а також з огляду на зміст заходів мобілізації та демобілізації, визначених Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", закінчення заходів мобілізації не припинило особливий період.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративні правопорушення, передбачені ч.2 ст.172-15 КУпАП, якою передбачена адміністративна відповідальність за недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду, а також ч.3 ст. 172-20 КУпАП, згідно якої передбачена адміністративна відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов`язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об`єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, або виконання ними обов`язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп`яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень визнав повністю.
Здійснення ОСОБА_1 вказаних адміністративних правопорушень підтверджується зібраними у справі доказами: даними протоколів про адміністративне правопорушення № ДНЗ/МЛ №82 та №ДНЗ/МЛ №83 від 02 липня 2019 року; висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 563 від 28.06.2019 року, поясненнями ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , доданими до протоколу про адміністративне правопорушення, копією витягу з наказу командира військової частини А3840 №40 від 27.02.2015 року, а також іншими матеріалами справи.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила декілька адміністративних правопорушень, справи за якими одночасно розглядаються одним й тим самим органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції статті, встановленої за більш суворе порушення з числа скоєних. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність об`єднання в одне провадження адміністративних матеріалів № 320/5228/19 (3/320/908/19) та № 320/5226/19 (3/320/907/19) з присвоєнням єдиного номеру № 320/5228/19 та розглядати вказані справи одночасно.
Згідно зі ст. 33 КУпАП при накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його провини, майновий стан, обставини, які пом`якшують та обтяжують відповідальність.
З урахуванням обставин вчиненого правопорушення та особи правопорушника, який у судовому засіданні визнав свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, суд вважає необхідним призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу, передбаченого санкцією статті КУпАП, встановленої за більш суворе порушення з числа скоєних.
Крім того, на підставі ст. 40-1 КУпАП України, з правопорушника також підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 384,2 гривень.
Керуючись ст.ст. 33, 36, 41, 172-15, 172-20, 283, 284, 294 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в одне провадження, присвоївши об`єднаній справі єдиний номер №320/5228/19.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 172-15, ч.3 ст.172-20 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3655 (три тисячі шістсот п`ятдесят п`ять) гривень («Адміністративні штрафи та інші санкції», р/р №31117106008013, КБК 21081100, Отримувач: Мелітопольське УК/ Мелітополь/21081100, ЄДРПОУ 37968956, Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), МФО – 899998).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 384 /триста вісімдесят чотири/ гривні 20 коп. (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998 Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у 15-денний строк з дня повідомлення про винесення зазначеної постанови, в порядку примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: Т.В.Юрлагіна