Ухвала суду № 82867164, 03.07.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.07.2019
Номер справи
420/1524/19
Номер документу
82867164
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/1524/19

У Х В А Л А

03 липня 2019 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Корой С.М.,

секретаря судового засідання Чернецької О.А.,

за участю сторін:

представника позивача Хабарова Г.В. (за довіреністю),

представника відповідача Мітрієва М.М. (за довіреністю),

розглянувши у підготовчому засіданні клопотання представника відповідача про залишення без розгляду позовної заяви Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» про стягнення штрафу, -

ВСТАНОВИВ:

15.03.2019 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» про стягнення штрафу.

Ухвалою від 11.04.2019 року Одеським окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

02.05.2019 року від представника відповідача надійшов відзив на позов, в якому ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» просить суд залишити позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області без розгляду.

16.05.2019 року від представника позивача надійшов відзив на позовну заяву.

24.05.2019 року від представника відповідача надійшли заперечення, в яких ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» просить суд залишити позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області без розгляду.

У підготовче засідання 03.07.2019 року прибув представник позивача та проти заявленого клопотання заперечував. Представник відповідача у підготовчому засіданні підтримав клопотання про залишення позовної заяви без розгляду.

Розглянувши клопотання представника відповідача про залишення позову без розгляду, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень встановлюється тримісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб`єкту владних повноважень право на пред`явлення визначених законом вимог. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб`єкта владних повноважень.

Частинами 1, 3 статті 120 КАС України визначено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Строк, що визначається місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця цього строку.

Предметом позову у даній справі є стягнення з ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» штрафів, які застосовані до відповідача рішеннями від 25.06.2018 року №2 та від 06.08.2018 року №4.

Як вбачається з матеріалів справи, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області прийняті:

- рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 25.06.2018 року №2, яким за порушення вимог ч.1 ст.13 Закону України «Про ціни і ціноутворення», п.2 ч.7, ст.31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п.2 Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України

від 01.06.2011 року № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», рішення виконавчого комітету Одеської міської ради від 27.11.2014 року №349 «Про встановлення тарифів на послуги утримання будинку і споруд та прибудинкової території, розташованих за адресою: м.Одеса, вул.Михайла Грушевського, 39/2, корп.. АДРЕСА_1 , для ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ», на підставі п.6 ч.1 ст.18, п.1 ч.1, ч.2 ст.20 Закону України «Про ціни і ціноутворення», ч.9 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» застосовано до ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» штраф у розмірі 57575,60 грн.;

- рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 06.06.2018 року №4, яким за порушення вимог абз.3 ст.11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на підставі п.6 ч.1 ст.18, п.4 ч.1, ч.2 ст.20 Закону України «Про ціни і ціноутворення», ч. ст..4, ч.9 ст.7, ч.1 ст.12 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» застосовано до ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» штраф у розмірі 3400,00 грн.

У вказаних рішеннях про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін вказано, що вони можуть бути оскаржені.

У відзиві на позовну заяву ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» зазначає, що рішення від 25.06.2018 року №2 отримано відповідачем 26.06.2018 року, а рішення від 06.08.2018 року №4 отримано 13.08.2018 року.

Судом встановлено, що ні Законом України «Про ціни і ціноутворення», ні Про житлово-комунальні послуги» «Про житлово-комунальні послуги», не встановлено спеціального строку для оскарження суб`єктами господарювання рішень про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін та не встановлено спеціального строку для звернення органів Держпродспоживслужби до суду із позовами про стягнення суми штрафів за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін

Отже, до даних правовідносин застосовуються строки звернення до суду, встановлені КАС України.

З урахуванням строку, визначеного відповідачу ч.2 ст.122 КАС України останнім днем на оскарження рішення від 25.06.2018 року №2 було 27.12.2018 року, а рішення від 06.08.2018 року №4 -15.02.2019 року.

Оскільки, у визначений ч.2 ст.122 КАС України строк відповідачем вищевказані рішення оскаржені не були, першим днем шестимісячного строку, визначеного позивачу ч.2 ст.122 КАС України для звернення до суду з позовною заявою про стягнення суми штрафів за вказаними рішеннями були 27.12.2018 року та 15.02.2019 року.

В свою чергу останнім днем тримісячного строку, визначеного позивачу ч.2 ст.102 КАС України для звернення Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області до суду з позовною заявою про стягнення суми штрафів було:

- 28.03.2019 року на підставі рішення від 25.06.2018 року №2;

- 16.05.2019 року на підставі рішення від 06.08.2018 року №4.

В той же час, з даною позовною заявою позивач звернувся до суду 15.03.2019 року, тобто у межах тримісячного строку, визначеного ч.2 ст.102 КАС України.

З наведеного вбачається, що строк звернення до адміністративного суду, встановлений ч. 2 ст. 102 КАС України позивачем не пропущений.

На підставі наведеного, суд вважає, що позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» про стягнення штрафів подано у строк, установлений законом.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позивачем не пропущено строк звернення до суду, у зв`язку з чим відсутні підстави для задоволення клопотання представника відповідача про залишення без розгляду позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 123, 183, 240, 295, 297 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

У задоволені клопотання представника відповідача про залишення без розгляду позовної заяви Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до ТОВ «ТРАНСБУД-ПРОЕКТ» про стягнення штрафу – відмовити.

Ухвала окремо від кінцевого рішення по справі не оскаржується.

Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.

Повний текст ухвали підписано суддею 08.07.2019 року.

Суддя Корой С.М.