
ПОСТАНОВА
Справа № 520/11784/19
Провадження № 3/520/3639/19
05.07.2019 року м. Одеса
Суддя Київського районного суду м.Одеси Борщов І.О., розглянувши у приміщені суду справу про адміністративне правопорушення за протоколом серії АПР18 №003033 від 02.05.2019, складеним ДОП СП Таїровського ВП Київського ВП в м.Одесі ГУНП в Одеській області старшим лейтенантом поліції Новацьким О.Л. щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , офіційно не працевлаштований, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КпАП України,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 02.05.2019 о 20.00 год. за місцем мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив конфлікт з сестрою, в ході якого висловлювався нецензурною лайкою.
Такі дії ОСОБА_1 офіцером поліції були кваліфіковані за ч.1 ст.173-2 КпАП України.
ОСОБА_1 до суду не з`явився, про час та місце проведення судового засідання був сповіщений належним чином.
Згідно рішення ЄСПЛ у справі «Смірнов проти України» від 08.11.2005 року, в силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції. Крім того, в своїх рішеннях Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Тому, з огляду на вищевикладене, оскільки ОСОБА_1 , ознайомлений з протоколом про адміністративне правопорушення, будучи обізнаним про розгляд судом справи щодо нього, отримав повістку але до суду не прибув та не цікавився провадженням щодо нього, дійшов висновку про зловживання ним правами з метою затягування строків розгляду справи. Подальше листування за таких умов буде явно не виправданим витрачання коштів державного бюджету. Виходячи з викладеного ОСОБА_1 вважається таким, що сповіщений належним чином про судове засідання і справу розглянуто без його участі.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_1 визнає свою вину у вчиненні правопорушення.
Згідно ст.278 КпАП України під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи зібрані необхідні додаткові матеріали, які мають значення для правильного вирішення справи.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, дійшов висновку про те, що в адміністративному правопорушенні, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_1 вбачаються ознаки кримінального правопорушення.
Так, з рапорту інспектора УПП в Одеської області ГУНП в Одеській області ДПП лейтенанта поліції Галес М.О. та письмових пояснень потерпілої ОСОБА_2 вбачається, що ОСОБА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, заподіяв ОСОБА_2 удар відром по голові,.
Відповідно до ст.477 КПК України на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, передбачених у т.ч. ст.125 КК України, розпочинається кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення.
Автор протоколу неуважно дослідив надані йому матеріали і безпідставно склав протокол про адміністративне правопорушення за дрібне хуліганство.
В матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутнє процесуальне рішення про закриття кримінального провадження у справі приватного обвинувачення.
Оскільки за наведених обставин діям ОСОБА_1 не була дана відповідна кримінально-правова оцінка, то матеріали справи про адміністративне правопорушення відповідно до ст.253 КпАП України повинні бути спрямовані прокурору.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.173-2 КпАП України виключається, якщо вбачаються ознаки кримінального правопорушення.
Згідно ст.284 КпАП України у випадку направлення матеріалів прокурору провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
На підставі викладеного і керуючись ст.253, 284 КпАП України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Матеріали справи про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КпАП України, направити прокурору Одеської місцевої прокуратури №1.
Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2, закрити.
Постанова про направлення матеріалів справи про адміністративне правопорушення прокурору в порядку ст.253 КпАП України оскарженню не підлягає.
Суддя Борщов І. О.