Рішення № 82855452, 04.07.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.07.2019
Номер справи
520/4587/19
Номер документу
82855452
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Харків

04 липня 2019 р. № 520/4587/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Мельникова Р.В.,

за участю секретаря судового засідання - Дирявої К.І.,

позивача - ОСОБА_1 ,

представника відповідача Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" - Новікова В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Харківській області, Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому з урахуванням уточнень просить суд:

- визнати неправомірною відмову відповідача у видачі ОСОБА_1 довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, в якій має бути врахована інформація (довідка) органу місцевого самоврядування (Кам`яноярузької сільської ради) про його заробітну плату;

- зобов`язати відповідача надати ОСОБА_1 довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, в якій має бути врахована інформація (довідка) органу місцевого самоврядування (Кам`яноярузької сільської ради) про його заробітну плату.

В обґрунтування позову позивачем зазначено, що відповідачем було протиправно відмовлено його у видачі нової довідки із зазначенням посадового окладу на посаді, на яку він був відряджений до Кам`яноярузької сільської ради. Зазначені обставини зумовили звернення позивача до суду з даним позовом задля захисту порушених прав.

Ухвалою суду від 29.05.2019 року прийнято адміністративний позов до розгляду та відкрито спрощене провадження в зазначеній справі, а також призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою суду від 18.06.2019 року замінено неналежного відповідача у справі Головне управління Національної поліції України в Харківській області на належного Ліквідаційну комісію Головного управління МВС України в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5, м. Харків, 61002); залучено в якості другого відповідача Державну установу "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" (61002, Харківська обл., м. Харків, вул. Гіршмана, буд. 8/10).

Позивач в судове засідання прибув, позовні вимоги підтримав та просив суд задовольнити позов.

Представник відповідача Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Харківській області у судове засідання не прибув, про дату, час та місце слухання справи повідомлений належним чином, про причини неприбуття суд повідомив. Відповідач правом подання відзиву на позов або заяви про визнання позов не скористався.

Відповідно до положень ч. 6 ст.162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Як передбачено приписами п.1 ч.3 ст. 205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Представник відповідача Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" в судове засідання прибув, проти заявленого позову заперечував з підстав, викладених у письмовому відзиві на позов.

Заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ з 08.01.1981 року по 07.12.2005 року.

При цьому, наказом УМВС України в Харківській області від 27.05.2002 року №72 о/с позивач був звільнений від займаної посади зі збереженням в кадрах МВС України та відряджений до Кам`яноярузької сільської ради Чугуївського району Харківської області.

Наказом УМВС України в Харківській області від 07.12.2005 року № 356 о/с згідно з наказом МВС України від 01.11.2003 року № 1236 майору міліції ОСОБА_1 (С-434277), який прибув з Кам`яноярузької сільської ради Чугуївського району Харісівської області, встановлено посадовий оклад у розмірі 115 грн., надбавки за кваліфікацію у розмірі 50% до окладів грошового забезпечення та за безперервну службу у розмірі 90% від грошового забезпечення, доплату від суми пенсії у розмірі 50% та премію у розмірі 33,3%, з 07.11.2005; згідно з Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України звільнити у відставку за ст. 65 п. «А» (за віком): звільнено майора міліції ОСОБА_1 (С -434277 ), який прибув з Кам`яноярузької сільської ради Чугуївського району Харківської області, з 07.12.2005, вислуга років на день звільнення складала у календарному обчисленні - 26 років 11 місяців 18 днів, у пільговому обчисленні - 33 роки 00 місяців 19 днів; згідно з наказами МВС України від 01.11.2003 року № 1236 та від 21.01.2004 року №64 встановлено стаж для виплати відсоткової надбавки на посаді дільничного інспектора міліції станом на 07.12.2002: майору міліції ОСОБА_1 ( С434277 ), який прибув з Кам`яноярузької сільської ради чугуївського району Харківської області - 12 рок. 02 міс. 03 дн.

Зі змісту позову вбачається, що позивач службу проходив в Чугуївському РВ УМВС України в Харківській області на посаді старшого дільничого інспектора (на день звільнення).

Як вказано позивачем у позовній заяві, з 04.04.2002 року рішенням сесії XXIV скликання Кам`яноярузької сільської ради Чугуївського району обраний Кам`яноярузьким сільським головою. З 05.12.2005 року був звільнений у відставку за віком, та позивачу була призначена пенсія згідно діючого законодавства.

Судовим розглядом справи встановлено, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103 було проведено перерахунок пенсії згідно довідки №100/29040 про грошове забезпечення, виданої ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області від 23.03.2018 року.

Позивач звернувся до начальника Головного управління Національної поліції України в Харківській області із заявою про надання довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії по формі, передбаченій постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 року.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачу була видана довідка №100/29040 від 23.03.2018, в якій протиправно, на думку позивача, в порушення п.3 та 4 Постанови Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 року, зазначено посадовий оклад на посаді старшого дільничого інспектора міліції в розмірі 2500 грн. замість посадового окладу на посаді, на яку позивач був відряджений до Кам`яноярузької сільської ради, що складало 2909 грн.

Позивач повторно звернувся до відповідача із проханням виправити зазначену помилку та видати нову довідку, в якій зазначити посадовий оклад сільського голови.

Листом Головного управління МВС України в Харківській області від 12.04.2019 року №К-33/119-29-2/02-2019 за підписом члена ліквідаційної комісії у відповідь на заяву позивача із посиланням на положення постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 повідомлено, що довідки про розмір грошового забезпечення надаються уповноваженими структурними підрозділами тієї силової структури, з якої особа звільнилася з військової служби, а особам, які відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами. Також вказано, що наказом Мінсоцполітики від 19.07.2010 № 195 затверджено Порядок видачі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств, ліквідованих без визначення правонаступника, та були звільнені зі служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, або у разі перейменування (відсутності) посад. З огляду на вказане зазначено, що Міністерство внутрішніх справ України вважає за можливе при складанні довідок про розмір грошового забезпечення зазначеним особам враховувати військове (спеціальне) звання та розмір відсоткової надбавки за вислугу років на дату звільнення, а посаду - на дату відрядження. Таким чином, вказано, що виготовити нову довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області відсутні правові підстави.

Вважаючи зазначену відмову протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом задля захисту своїх порушених прав.

Суд зазначає, що спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ). Цим Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з частиною четвертою статті 63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" (далі - Закон № 900-VIII).

Цим Законом внесено доповнення до статті 63 Закону № 2262-ХІІ. Статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Статтею 51 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

При цьому, відповідно до абзацу другого розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Згідно із статтею 102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Кабінет Міністрів України постановою від 11 листопада 2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова № 988) та постановою від 18 листопада 2015 року № 947 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року № 268" встановив розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

На підставі вказаних постанов Кабінету Міністрів України Міністерством внутрішніх справ України видано наказ від 06.04.2016 № 260 «Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів зі специфічними умовами кавчання», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за № 669/28799.

Водночас, суд зазначає, що порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Згідно із пунктами 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 Порядку № 45 рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв`язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п`ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п`ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Пунктом 5 Порядку №45 встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.

Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.

Наказом МВС України від 17.02.2017 р. №138 затверджений Перелік посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що прирівнюються до посад поліцейських.

Так, відповідно до пункту 2 розділу ХХІV встановлено, що посада в ОВС України "старший дільничний інспектор міліції" прирівнюється до посади в Національній поліції України "старший дільничний офіцер поліції".

Додатком 7 до постанови КМУ від 10.11.2015 р. №988, посадовий оклад по посаді старший дільничний офіцер поліції встановлений у розмірі 2500,00 грн. на місяць.

Судом під час розгляду справи встановлено, що на виконання вищевказаних норм відповідачем було складено довідку №100/29040 від 23.03.2018 року про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, в якій відповідно ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та 11.11.2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 року за посадою ст. дільничий інспектор міліції ВВС Чугуївського р-ну Харківської обл. - старший дільничний офіцер поліції, відповідно до якої посадовий оклад становить 2500,00 грн.

З огляду на вищевикладене суд зазначає, що оскільки позивач зі служби в міліції був звільнений з посади старшого дільничного інспектора поліції, яка відповідно до норм діючого станом на момент виникнення підстав для перерахунку пенсії позивача прирівняна до посади старший дільничний офіцер поліції, то відповідачем правомірно визначено у довідці №100/29040 від 23.03.2018 року посадовий оклад у розмірі 2500,00 грн.

При цьому, враховуючи обставини справи, судом встановлено, що спірні правовідносини виникли у зв`язку з неправомірною, на думку позивача, відмовою відповідача здійснити додатковий розрахунок грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням довідки органу місцевого самоврядування від 20.02.2019 року №02-37/140, виданої Виконавчим комітетом Кам`яноярузької сільської ради Чугуївського району Харківської області.

Суд зазначає, що відповідно до частини 12 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та деяким іншим особам, які мають право на пенсію за цим Законом і які були відряджені для роботи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування або у сформованих ними органах, на підприємствах, в установах, організаціях, вищих навчальних закладах та одержували заробітну плату в порядку і розмірах, установлених для працівників цих органів та організації!, пенсії обчислюються виходячи з посадового окладу, встановленого за аналогічною посадою відповідно для осіб офіцерського складу, прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, поліцейських, співробітників Служби судової охорони та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Як вбачається з наявних в матеріалах справи доказів після відкомандирування до Кам`яноярузької сільської ради Чугуївського району Харківської області наказом від 05.12.2005 року №356 о/с встановлено, що позивач прибув з вказаного органу місцевого самоврядування з 07.11.2005 року.

Також, вказаним наказом з 07.12.2005 року позивача було звільнено з посади дільничного інспектора поліції.

Водночас, на посаді сільського голови Кам`яноярузької сільської ради Чугуївського району Харківської області позивач працював вже після його звільнення з органів внутрішніх справ.

З огляду на вищевикладене суд приходить до висновку, що у відповідача були відсутні підстави для здійснення додаткового розрахунку грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням довідки органу місцевого самоврядування від 20.02.2019 року №02-37/140, виданої Виконавчим комітетом Кам`яноярузької сільської ради Чугуївського району Харківської області, про що і було повідомлено позивача листом від 12.04.2019 року №К-33/119-29-2/02-2019.

Таким чином, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позовних вимог позивача про визнання неправомірною відмови відповідача у видачі ОСОБА_1 довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, в якій має бути врахована інформація (довідка) органу місцевого самоврядування (Кам`яноярузької сільської ради) про його заробітну плату.

Водночас, суд зазначає, що позовні вимоги позивача про зобов`язання відповідача надати ОСОБА_1 довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, в якій має бути врахована інформація (довідка) органу місцевого самоврядування (Кам`яноярузької сільської ради) про його заробітну плату є похідними від першої позовної вимоги, а отже з огляду на висновки суду про відмову у задоволенні позову, задоволенню також не підлягають.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З урахуванням встановлених фактів, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст. 243-246, 250, 255, 257-262, 295, 297 КАС України, суд

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5, м. Харків, 61002), Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" (вул. Гіршмана, буд. 8/10, м. Харків, Харківська обл., 61002) про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, або спрощеного позовного провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст рішення виготовлено 05 липня 2019 року.

Суддя Мельников Р.В.