
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Харків
25 червня 2019 р. Справа № 520/2741/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Супруна Ю.О.,
при секретарі судового засідання - Вязьмітіновій Т.В.,
за участю:
представника позивача - Маринів Н.А.,
представників відповідача - Лютянського М.Я., Чуйко В.В., Доленко Н.І.,
розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Комунального підприємства "ЕКО-САН" Лозівської міської ради Харківської області (код ЄДРПОУ 38429746, 64603, Харківська область, м. Лозова, вул. Правди, буд. 4) до Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області (код ЄДРПОУ 39599198, 61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 46) про визнання протиправним скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Комунальне підприємство "ЕКО-САН" Лозівської міської ради Харківської області (надалі по тексту - КП «ЕКО-САН» ЛМР, позивач) звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області (надалі за текстом - ГУ ДФС у Харківській області, відповідач), в якому просить суд:
- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області від 23 листопада 2018 року № 00008111307; №00008121307; № 00000371413; № 00000381413; № 00000391413; №00000401413 та від 20 лютого 2019 року № 00000011413.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що оскаржувані податкові повідомлення - рішення є протиправними та підлягають скасуванню як такі, що не відповідають вимогам чинного законодавства, що регулює питання справляння податків, зборів. Позивач вважає, що оскільки незаконна перевірка не породжує юридичний факт, що виключає наявність у контролюючого органу компетенції на прийняття податкового повідомлення-рішення, а тому висновки акта перевірки, проведеного з порушення існуючого порядку, не можуть бути підставою для податкових повідомлень-рішень, що є предметом даного оскарження.
Відповідачем надано відзив на позов, в якому вказано, що доводи та аргументи, які покладені в обґрунтування позовних вимог є безпідставними та помилковими, а позов є таким, що не підлягає задоволенню у зв`язку з тим, що перевіркою встановлено порушення КП «ЕКО-САН» ЛМР: по податку на прибуток п.44.1 ст.44, п.п.14.1.36, п.п.14.1.54, п.14.1 ст.14, п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), ст.2,3 Закону України від 16.07.1999 р. № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (зі змінами та доповненнями), П(С)БО №1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженого наказом Мінфіну України від 07.02.2013 № 73 та зареєстрованого в Мін`юсті України 28.02.2013 за №336/22868, вимог П(С)БО 27, затвердженого наказом Мінфіну України від №617 вiд 07.11.2003, з урахуванням вимог Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби» затвердженого наказом Мінфіну України від 27.04.2000 №92, з урахуванням п.3 П(С)БО №1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженого наказом Мінфіну України від 07.02.2013 № 73 та зареєстрованого в Мін`юсті України 28.02.2013 за №336/22868, з урахуванням вимог п. 4, п. 7 П(С)БО 10 "Дебіторська заборгованість" (затверджено наказом Мінфіну України від 08 жовтня 1999 року №237; зареєстровано в Мінфіні України 25 жовтня 1999 року за №725/4018), з урахуванням П(С)БО 9 "Запаси", затвердженого наказом Мінфіну України від 20 жовтня 1999 р. N246 та зареєстрованого в Мінфіні України 2 листопада 1999 р. за N751/4044, П(С)БО 15 «Доходи», затвердженого наказом Мінфіну України від 29 листопада 1999 р. № 290 та зареєстрованого в Мінфіні України 14 грудня 1999 р. за № 860/4153, затвердженого наказом Мінфіну України від 20 жовтня 1999 р. № 246 та зареєстрованого в Мінфіні України 2 листопада 1999 р. за №751/4044, п.10, п.11 П(С)БО 16 "Витрати", затвердженого наказом Мінфіну України від 31 грудня 1999 р. № 318 та зареєстрованого в Мінфіні України 19 січня 2000 р. за № 27/4248, занижено фінансовий результат до оподаткування за загальну суму 2668033 грн., в тому числі за 2015 рік в сумі 616806 грн. та за 2016 рік в сумі 1182006 грн. та за 2017 рік 1659976 грн., що призвело до завищення суми задекларованих збитків за 2017 рік в сумі 790755 грн., до заниження податку на прибуток у розмірі 480246 грн., в тому числі за 2015 рік в сумі 111025 грн. та за 2016 рік в сумі 212761 грн. та за 2017 рік 156460 грн. та заниження частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті (ряд.09 Розрахунку частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями) на загальну суму 400205 грн., в тому числі за 2015 рік в сумі 92521 грн. та за 2016 рік в сумі 177301 грн. та за 2017 рік 130383 грн.; по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в порушення п.п.266.3.3 п.266.3 ст.266 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (із змінами та доповненнями) не визначено базу оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об`єкту нежитлового приміщення, що надавалось в оренду в 2016 році, внаслідок чого занижено податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на загальну суму 1816,89 грн., в т.ч. за 2016р. - на 1816,89 грн., в порушення пп.49.18.3 п. 49.18 ст. 49, п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, підприємством КП «ЕКО-САН» ЛМР не надано податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за період 2016р.; по земельному податку в порушення п.п. 271.1.1. п.271.1 ст.271 Податкового кодексу України (із змінами) підприємством КП «ЕКО-САН» ЛМР за 2017р. невірно визначено базу оподаткування земельним податком, що призвело до заниження земельного податку на загальну суму 95909,95 грн., в т.ч. за 2017р. на суму 95909,95 грн.; збір за місця паркування транспортних засобів в порушення п.п.2681.1.1. п. 2681.1. ст. 2681 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (із змінами та доповненнями) підприємством КП «ЕКО-САН» ЛМР в 4 кварталі 2017р. не визначено об`єкт оподаткування збором за місця паркування транспортних засобів за майданчик для паркування за адресою: м. Лозова, вул.. Привокзальна, де здійснювались послуги з паркування протягом 45 днів, внаслідок чого занижено суму збору за місця паркування транспортних засобів всього на загальну суму 6855,84 грн., в т.ч. за 4 квартал 2017р. в сумі 6855,84 грн., неподання звіту про суми податкових пільг за ф.1-ПП в порушення пп.49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, п. 3 «Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб`єктом господарювання до бюджету у зв`язку з отриманням податкових пільг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1233, підприємством ТОВ КП «ЕКО-САН» ЛМР не надано звіт про суми податкових пільг (з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та збору за місця паркування транспортних засобів) за ф.1-ПП за періоди: 1 квартал 2017р., півріччя 2017р., 9 місяців 2017р., 2017 р.; по екологічному податку в порушення вимог п.п.242.1.1 п.242.1 ст..242 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (із змінами) підприємством КП «ЕКО-САН» ЛМР невірно визначено обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що призвело до заниження задекларованих сум екологічного податку за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення на загальну суму 1 177,04 грн., в т.ч.: за 3 кв.2015р. на суму 120,79грн., за 4 кв.2015р. на сумі 93,99 грн., за 1 кв.2016р. на суму 113,48 грн., за 2 кв.2016р. на суму 113,48 грн., за 3 кв.2016р. на суму 113,48 грн., за 4 кв.2016р. на суму 113,48 грн., за 1 кв.2017р. на суму 127,09 грн., за 2 кв.2017р. на суму 127,09 грн., за 3 кв.2017р. на суму 127,09 грн., за 4 кв.2017р. на суму 127,09 грн.; порушення ст.115 Кодексу Законів про працю України, ст.24 Закону України від 25.03.95р. №108/95-ВР «Про оплату праці порушено строки виплати заробітної плати за січень - грудень 2015 року, січень - грудень 2016р.,січень - грудень 2017 року заробітна плата виплачувалась пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснювалась виплата, що відповідає касовим документам, розрахунково-платіжним відомостям; пп. 47.1.3 п. 47.1 ст. 47, пп. 49.18.2 п.49.18 ст. 49, п.51.1 ст.51, абз.1,2 пункту 119.2 статті 119п, «б» 176.2 ст. 176. Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI та Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку" за формою 1 ДФ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4, зареєстрованого в Мін`юсті України 30.01.2015 року за № 111/26556; пп. 168.1.2, пп. 168.1.4 п. 168.1, пп. 168.4.1., 168.4.4 п. 168.4 ст.168 пп. «а» п.176.2 ст.176 Податкового Кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010р., податок на доходи фізичних осіб за період березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад 2015 року, січень, червень, серпень, жовтень 2016 року, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, вересень, жовтень, листопад 2017 року у сумі 375367,07 грн. перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб із виплаченої заробітної плати працівникам не своєчасно; пп. 168.1.2, пп. 168.1.4 п. 168.1, пп. 168.4.1., 168.4.4 п. 168.4 ст.168 п.176.2 ст. 176 , ст161 Перехідних положень Підрозділу 10 Податкового Кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010р., військовий збір за період - січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, жовтень, 2015 р., січень - грудень 2016 року, січень - листопад 2017 року у сумі 151994,63 грн. ( в т.ч. із заробітної плати - 151919,38 грн., із орендної плати - 75,25 грн.) доповненнями несвоєчасно перераховано до бюджету військовий збір із виплаченої заробітної плати працівникам та орендної плати; порушення ч.1 п.2 ст.6, ч.1 ст.7, ч.5 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування зі змінами та доповненнями від 08 липня 2010 року № 2464 зі змінами та доповненнями» - несвоєчасне відображення донарахованого та/або до утриманого єдиного внеску у зв`язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах - за лютий 2016 року єдиний внесок за січень 2016 року - 109,84 грн., за листопад 2016 року єдиний внесок за жовтень 2016 року - 345,14 грн., за грудень 2016 року єдиний внесок - за жовтень 2016 року -35,2 грн., за травень 2017 року єдиний внесок за квітень 2017 року - 188,68 грн., за червень 2017 року єдиний внесок за квітень 2017 року - 133,44 грн., за травень 2017 року - 294,79 грн. за липень 2017 року єдиний внесок за червень 2017 року - 309,96 грн., за серпень 2017 року єдиний внесок за травень 2017 року - 578,17 грн., за жовтень 2017 року єдиний внесок за липень 2017 року - 32,84 грн., за серпень 2017 року - 94,97 грн., за грудень 2017 року єдиний внесок за вересень 2017 року - 18,94 грн., за листопад 2017 року - 75,18 грн..
Відповідач зазначає, що за наслідками виявлених порушень контролюючим органом винесено на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначений законом, оскаржувані податкові повідомлення-рішення, а тому підстави для задоволення позовних вимог відсутні. У наданих до суду додаткових поясненнях представники учасників справи надали правове обґрунтування власної позиції щодо виявлених під час перевірки порушень позивачем податкового законодавства.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив задовольнити адміністративний позов з підстав та мотивів, викладених в ньому.
Представники відповідача у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечували, підтримали правову позицію, викладену у відзиві, та просили суд у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши пояснення представників учасників справи, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що Комунальне підприємство "ЕКО-САН " Лозівської міської ради Харківської області створене відповідно до рішення Лозівської міської ради № 794 від 14 грудня 2012 року та засноване на комунальній власності територіальної громади міста Лозова і підпорядковане Лозівській міській раді (номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців 14761020000000914 на підставі рішення №794 від 14.12.2012 Лозівської міської ради Харківської області XLIII сесії VI скликання). Як платник податків позивач перебуває на обліку в Лозівській ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області.
Учасниками справи не заперечувалось, що в період з 27.07.2018 року по 07.09.2018 року на Комунальному підприємстві «ЕКО-САН» Лозівської міської ради Харківської області посадовими особами Головного управління ДФС у Харківській області проведена планова виїзна документальна перевірка з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, валютного законодавства за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, з питань єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, за результатами якої складено акт від 14.09.2018 № 3826 /20-40-14-03-07/38429746.
Не погодившись із висновками отриманого акту, КП «ЕКО-САН надано заперечення на акт перевірки ГУ ДФС у Харківській області від 20.09.2018 № 34150/10, від 24.09.2018 №34410/10.
За результатами розгляду заперечень КП «ЕКО-САН» ЛМР та висновку ГУ ДФС у Харківській області №533/20-40-14-03-07 від 28.09.2018, контролюючим органом прийнято рішення щодо проведення позапланової перевірки КП «ЕКО-САН» ЛМР податкового законодавства за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, з питань єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 згідно п.п.78.1.5 п. 78.1 ст. 78 Податкового Кодексу України на підставі наказу ГУ ДФС у Харківській області № 7308 від 03.10.2018.
Згідно п.п.78.1.5 п. 78.1 ст. 78 Податкового Кодексу України така перевірка проводиться виключно з питань, що стали предметом оскарження.
Копію наказу про проведення позапланової виїзної документальної перевірки КП «ЕКО-САН» ЛМР від 03.10.2018 року № 7308 вручено 19.10.2018 головному бухгалтеру КП «ЕКО-САН» ЛМР Книш І.Є..
Направлення на перевірку від 17.10.2018 року №10409 (Чуйко В.В.), від 17.10.2018 року № 10410 (Доленко Н.І.), від 17.10.2018 року № 10401 (Твердохліб О.Л.), надано для ознайомлення 19.10.2018 головному бухгалтеру КП «ЕКО-САН» ЛМР Книш І.Є..
Термін проведення перевірки продовжувався з 26.10.2018 по 29.10.2018 на підставі наказу ГУ ДФС у Харківській області від 24.10.2018 № 7939 «Про продовження строку проведення документальної позапланової виїзної перевірки Комунального підприємства "ЕКО-САН" Лозівської міської ради Харківської області (код за ЄДРПОУ 38429746)».
Копію наказу Головного управління ДФС у Харківській області від 24.10.2018 №7939 «Про продовження строку проведення документальної позапланової виїзної перевірки Комунального підприємства "ЕКО-САН" Лозівської міської ради Харківської області (код за ЄДРПОУ 38429746)» вручено 25.10.2018 головному бухгалтеру Книш І.Є. , особисто, про що вчинено відповідний запис.
Судом встановлено, що у ході перевірки КП «ЕКО-САН» ЛМР вручено запит від 23.10.2018 року про надання у повному обсязі всіх документів, що належать або пов`язані з предметом перевірки.
Відповідно до наданої копії опису наданих копій документів позивачем надано акт звірки взаєморозрахунків КП «ЕКО-САН» ЛМР з КП «ЖИТЛОВА УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ» ЛМР Харківської області за грудень 2015 про наявність кредиторської заборгованості станом на 01.12.2015 року КП «ЖИТЛОВА УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ» ЛМР Харківської області перед КП «ЕКО-САН» ЛМР у сумі 37201,24 грн. та надано письмове пояснення головного бухгалтера про включення до складу доходів результатів перевірки результатів акту №760-15/014 від 08.12.2015 року), який складено Державною фінансовою інспекцією в Харківській області за період з 01.01.2013 по 31.08.2015 року в сумі 37201,24 грн.; заяви кредиторів, які не були надані до попередньої перевірки та заперечень до неї б/н б/д (вх. ГУ ДФС від 20.09.2018 № 34150/10, від 24.09.2018 №34410/10); даних бухгалтерського обліку по рахунку 201 «Сировина й матеріали», та завірені копії сторінок головних книг за 2015,2016,2017 роки по рахунку 201 «Сировина й матеріали».
Відповідачем вказано, що позивачем на вказаний запит не надано документального підтвердження врахування результатів акту № 760-15/014 від 08.12.2015 року), який складено Державною фінансовою інспекцією в Харківській області за період з 01.01.2013 по 31.08.2015 року в сумі 1373,82 грн., а також документального підтвердження витрат, в частині формування собівартості реалізованої готової продукції на загальну суму 4510 053,19 грн.
За результатами перевірки контролюючим органом складено акт «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки Комунального підприємства "ЕКО-САН" Лозівської міської ради Харківської області (податковий номер 38429746, адреса електронної пошти lozkomserwis@mail.ru податкового законодавства за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - за період з 01.01.2015 по 31.12.2017» від 05.11.2018 №4631/20-40-14-03-07/38429746 (далі по тексту - акт перевірки).
Актом перевірки встановлено наступні порушення позивачем норм податкового законодавства: по податку на прибуток п.44.1 ст.44, п.п.14.1.36, п.п.14.1.54, п.14.1 ст.14, п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), ст.2,3 Закону України від 16.07.1999р. № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (зі змінами та доповненнями), П(С)БО №1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженого наказом Мінфіну України від 07.02.2013 № 73 та зареєстрованого в Мін`юсті України 28.02.2013 за №336/22868, вимог П(С)БО 27, затвердженого наказом Мінфіну України від №617 вiд 07.11.2003, з урахуванням вимог Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби» затвердженого наказом Мінфіну України від 27.04.2000 № 92, з урахуванням п.3 П(С)БО №1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженого наказом Мінфіну України від 07.02.2013 № 73 та зареєстрованого в Мін`юсті України 28.02.2013 за №336/22868, з урахуванням вимог п. 4, п. 7 П(С)БО 10 "Дебіторська заборгованість" (затверджено наказом Мінфіну України від 08 жовтня 1999 року №237; зареєстровано в Мінфіні України 25 жовтня 1999 року за №725/4018), з урахуванням П(С)БО 9 "Запаси", затвердженого наказом Мінфіну України від 20 жовтня 1999 р. №246 та зареєстрованого в Мінфіні України 2 листопада 1999 р. за №751/4044, П(С)БО 15 «Доходи», затвердженого наказом Мінфіну України від 29 листопада 1999 р. №290 та зареєстрованого в Мінфіні України 14 грудня 1999 р. за N 860/4153, затвердженого наказом Мінфіну України від 20 жовтня 1999 р. №246 та зареєстрованого в Мінфіні України 2 листопада 1999 р. за №751/4044, п.10, п.11 П(С)БО 16 "Витрати", затвердженого наказом Мінфіну України від 31 грудня 1999 р. № 318 та зареєстрованого в Мінфіні України 19 січня 2000 р. за № 27/4248, занижено фінансовий результат до оподаткування за загальну суму 2668033 грн., в тому числі за 2015 рік в сумі 616806 грн. та за 2016 рік в сумі 1182006 грн. та за 2017 рік 1659976 грн., що призвело до завищення суми задекларованих збитків за 2017 рік в сумі 790755 грн., до заниження податку на прибуток у розмірі 480246 грн., в тому числі за 2015 рік в сумі 111025 грн. та за 2016 рік в сумі 212761 грн. та за 2017 рік 156460 грн. та заниження частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті (ряд.09 Розрахунку частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями) на загальну суму 400205 грн., в тому числі за 2015 рік в сумі 92521 грн. та за 2016 рік в сумі 177301 грн. та за 2017 рік 130383 грн.; по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в порушення п.п.266.3.3 п.266.3 ст.266 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року (із змінами та доповненнями) не визначено базу оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об`єкту нежитлового приміщення, що надавалось в оренду в 2016 році, внаслідок чого занижено податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на загальну суму 1816,89 грн., в т.ч. за 2016р. - на 1816,89 грн., в порушення пп.49.18.3 п. 49.18 ст. 49, п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, підприємством КП «ЕКО-САН» ЛМР не надано податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за період 2016р.; по земельному податку в порушення п.п.271.1.1. п.271.1 ст.271 Податкового кодексу України (із змінами) підприємством КП «ЕКО-САН» ЛМР за 2017р. невірно визначено базу оподаткування земельним податком, що призвело до заниження земельного податку на загальну суму 95909,95 грн., в т.ч. за 2017р. на суму 95909,95 грн.; збір за місця паркування транспортних засобів в порушення п.п.2681.1.1. п. 2681.1. ст. 2681 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (із змінами та доповненнями) підприємством КП «ЕКО-САН» ЛМР в 4 кварталі 2017р. не визначено об`єкт оподаткування збором за місця паркування транспортних засобів за майданчик для паркування за адресою: м. Лозова, вул.. Привокзальна, де здійснювались послуги з паркування протягом 45 днів, внаслідок чого занижено суму збору за місця паркування транспортних засобів всього на загальну суму 6855,84 грн., в т.ч. за 4 квартал 2017р. в сумі 6855,84 грн., неподання звіту про суми податкових пільг за ф.1-ПП в порушення пп.49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями, п. 3 «Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб`єктом господарювання до бюджету у зв`язку з отриманням податкових пільг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233, підприємством ТОВ КП «ЕКО-САН» ЛМР не надано звіт про суми податкових пільг (з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та збору за місця паркування транспортних засобів) за ф.1-ПП за періоди: 1 квартал 2017р., півріччя 2017р., 9 місяців 2017р., 2017 р.; по екологічному податку в порушення вимог п.п.242.1.1 п.242.1 ст..242 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (із змінами) підприємством КП «ЕКО-САН» ЛМР невірно визначено обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що призвело до заниження задекларованих сум екологічного податку за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення на загальну суму 1 177,04 грн., в т.ч.: за 3 кв.2015р. на суму 120,79грн., за 4 кв.2015р. на сумі 93,99 грн., за 1 кв.2016р. на суму 113,48 грн., за 2 кв.2016р. на суму 113,48 грн., за 3 кв.2016р. на суму 113,48 грн., за 4 кв.2016р. на суму 113,48 грн., за 1 кв.2017р. на суму 127,09 грн., за 2 кв.2017р. на суму 127,09 грн., за 3 кв.2017р. на суму 127,09 грн., за 4 кв.2017р. на суму 127,09 грн.; порушення ст.115 Кодексу Законів про працю України, ст.24 Закону України від 25.03.95р. №108/95-ВР «Про оплату праці порушено строки виплати заробітної плати за січень - грудень 2015 року, січень - грудень 2016р.,січень - грудень 2017 року заробітна плата виплачувалась пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснювалась виплата, що відповідає касовим документам, розрахунково-платіжним відомостям; пп. 47.1.3 п. 47.1 ст. 47, пп. 49.18.2 п.49.18 ст. 49, п.51.1 ст.51, абз.1,2 пункту 119.2 статті 119п, «б» 176.2 ст. 176. Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI та Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку" за формою 1 ДФ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4, зареєстрованого в Мін`юсті України 30.01.2015 року за № 111/26556; пп. 168.1.2, пп. 168.1.4 п. 168.1, пп. 168.4.1., 168.4.4 п. 168.4 ст.168 пп. «а» п.176.2 ст.176 Податкового Кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010р., податок на доходи фізичних осіб за період березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад 2015 року, січень, червень, серпень, жовтень 2016 року, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, вересень, жовтень, листопад 2017 року у сумі 375367,07 грн. перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб із виплаченої заробітної плати працівникам не своєчасно; пп. 168.1.2, пп. 168.1.4 п. 168.1, пп. 168.4.1., 168.4.4 п. 168.4 ст.168 п.176.2 ст. 176 , ст.161 Перехідних положень Підрозділу 10 Податкового Кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010р., військовий збір за період - січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, жовтень, 2015 р, січень - грудень 2016 року, січень - листопад 2017 року у сумі 151994,63 грн. ( в т.ч. із заробітної плати - 151919,38 грн., із орендної плати - 75,25 грн.) доповненнями несвоєчасно перераховано до бюджету військовий збір із виплаченої заробітної плати працівникам та орендної плати; порушення ч.1 п.2 ст.6, ч.1 ст.7, ч.5 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування зі змінами та доповненнями від 08 липня 2010 року N2464 зі змінами та доповненнями» - несвоєчасне відображення донарахованого та/або до утриманого єдиного внеску у зв`язку з виправленням помилки, допущеної в попередніх звітних періодах - за лютий 2016 року єдиний внесок за січень 2016 року - 109,84 грн., за листопад 2016 року єдиний внесок за жовтень 2016 року - 345,14 грн., за грудень 2016 року єдиний внесок - за жовтень 2016 року -35,2 грн., за травень 2017 року єдиний внесок за квітень 2017 року - 188,68 грн., за червень 2017 року єдиний внесок за квітень 2017 року - 133,44 грн., за травень 2017 року - 294,79 грн. за липень 2017 року єдиний внесок за червень 2017 року - 309,96 грн., за серпень 2017 року єдиний внесок за травень 2017 року - 578,17 грн., за жовтень 2017 року єдиний внесок за липень 2017 року - 32,84 грн., за серпень 2017 року - 94,97 грн., за грудень 2017 року єдиний внесок за вересень 2017 року - 18,94 грн., за листопад 2017 року - 75,18 грн..
На підставі висновків акту перевірки відповідачем винесено оскаржувані позивачем податкове повідомлення-рішення від 23.11.2018 № 00008111307, яким визначено суму грошового зобов`язання з військового збору в сумі 162035,24 грн., у тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 105310,76 грн. та пенею - 924,48 грн.; податкове повідомлення-рішення від 23.11.2018 № 00008121307, яким визначено суму грошового зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб в сумі 205627,53 грн., у тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 205296,7 грн. та пенею - 330,83 грн.; податкове повідомлення-рішення від 23.11.2018 № 00000371413, яким зменшено суму від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток у сумі 790755 грн.; податкове повідомлення-рішення від 23.11.2018 № 00000381413, яким визначено суму грошового зобов`язання з податку на прибуток в сумі 572551,25 грн., у тому числі за податковим зобов`язанням - 480246 грн., та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 92305,25 грн.; податкове повідомлення-рішення від 23.11.2018 №00000391413 , яким збільшено суму грошового зобов`язання за платежем частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств в сумі 400205 грн.; податкове повідомлення-рішення від 23.11.2018 № 00000401413, яким визначено суму грошового зобов`язання із земельного податку в 119887,44 грн., у тому числі за податковим зобов`язанням - 95909,95 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 23977,49 грн.; податкове повідомлення-рішення від 23.11.2018 № 00000451413, яким визначено суму грошового зобов`язання за надходженням від викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення в сумі 1471,30 грн., у тому числі за податковим зобов`язанням - 1177,04 грн., та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 294,26 грн..
Не погодившись із вищевказаними рішеннями, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд керується наступними приписами норм чинного законодавства.
Згідно з п.п.20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
Відповідно до п. 75.1 ст. 75 ПК України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Підпунктом 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК України передбачено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом. Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об`єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Статтею 78 ПК України встановлено особливості проведення документальної позапланової перевірки та п.78.1 ст. 78 ПК України унормовано підстави, за наявності хоча б однієї з яких здійснюється документальна позапланова перевірка.
У спірних правовідносинах такою підставою є передбачена ПК України, а саме пп. 78.1.5 п. 78.1 ст. 78 зазначеного кодексу - платником податків подано в установленому порядку контролюючому органу заперечення до акта перевірки та/або додаткові документи в порядку, визначеному пунктом 44.7статті 44 цього Кодексу, або скаргу на прийняте за її результатами податкове повідомлення-рішення, в яких вимагається повний або частковий перегляд результатів відповідної перевірки або скасування прийнятого за її результатами податкового повідомлення-рішення у разі, коли платник податків у своїй скарзі (запереченнях) посилається на обставини, що не були досліджені під час перевірки, та об`єктивний їх розгляд неможливий без проведення перевірки. Така перевірка проводиться виключно з питань, що стали предметом оскарження. Наказ про проведення документальної позапланової перевірки з підстав, зазначених у цьому підпункті, видається: у разі розгляду заперечення до акта перевірки та/або додаткових документів у порядку, визначеному пунктом 44.7 статті 44 цього Кодексу, - контролюючим органом, який проводив перевірку; під час проведення процедури адміністративного оскарження - контролюючим органом вищого рівня, який розглядає скаргу платника податків.
Пунктом 78.4 ст. 78 ПК України закріплено, що про проведення документальної позапланової перевірки керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Виходячи з аналізу наведених правових норм, документальна позапланова перевірка проводиться на підставі наказу керівника контролюючого органу та за наявності підстав для її проведення.
Допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу. Документальна позапланова невиїзна перевірка здійснюється у порядку, передбаченому статтею 79 цього Кодексу (п.78.5 ст. 78 ПК України).
Пунктом 81.1 статті 81 ПК України передбачено, що посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред`явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб`єкта (прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об`єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Непред`явлення або не надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред`явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.
Результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка (п. 86.1 статті 86 ПК України).
Так, платник податку, який вважає порушеним порядок та підстави призначення податкової перевірки щодо нього, має захищати свої права шляхом не допуску посадових осіб контролюючого органу до такої перевірки.
Якщо ж, допуск до податкової перевірки відбувся, в подальшому предметом розгляду в суді має бути лише суть виявлених порушень податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Судовим розглядом встановлено, що у межах спірних правовідносин відповідачем дотримано вищенаведені вимоги ПК України щодо призначення та проведення перевірки, а тому аргументи позивача щодо процедурних порушень посадових осіб контролюючого органу як підстава для визнання окремих висновків, викладених в акті перевірки, щодо порушення позивачем податкового законодавства, є неприйнятними.
Допитані у судовому засіданні як свідки ОСОБА_1 , та ОСОБА_2 , підтвердили правову позицію позивача, викладену у позові, однак такі показання свідків не спростовують вищевикладені висновки суду в цій частині аргументів позову.
По суті виявлених під час перевірки порушень суд зазначає наступне.
З 01.01.2015 року відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами і доповненнями (надалі - ПКУ) об`єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III ПКУ.
Відповідно до п. 44.2 ст. 42 ПКУ для обрахунку об`єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування.
Пунктом 2 ст. 3 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (надалі - Закон № 996) передбачено, що податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Відповідно до ст. 4 Закону N 996 бухгалтерський облік та фінансова звітність ґрунтуються, зокрема, на принципі відповідності доходів і витрат.
Так, для визначення фінансового результату звітного періоду необхідно порівняти доходи звітного періоду з витратами, що були здійснені для отримання цих доходів. При цьому доходи і витрати відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів.
Перевіркою встановлено, що за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 КП «ЕКО-САН» ЛМР задекларовано в рядку 01 декларації (й) "Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку" у сумі 48150618,00 грн..
Перевіркою відображених у рядку 01 декларацій "Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку" показників за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 встановлено, що на формування цих показників мало вплив здійснення операцій у сфері надання послуг з благоустрою міста Лозова.
Перевіркою повноти визначення задекларованих КП «ЕКО-САН» ЛМР показників у рядку 01 Декларацій "Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку" за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 встановлено їх заниження на загальну суму 1249910,45 грн.: заниження на загальну суму 1249910,45 грн. в тому числі за 2015 рік у сумі 29356,05 грн. за 2017 рік, в сумі 1220554,40 грн.
Згідно даних податкового обліку "Доходи від реалізації продукції (товарiв, робіт, послуг)" з урахуванням даних бухгалтерського обліку встановлено, що загальна сума доходу від реалізації товарів, робiт, послуг за період 2015- 2017 роки становить за даними підприємства 48150618,00 грн. в тому числі 2015р. в сумі 12583 884 грн., 2016р в сумі 16244 022 грн., 2017р в сумі 19322 712 грн. За даними перевірки: 49437729,69 грн. 2015 рік - в сумі 12613240,05 грн., 2016 рік - в сумі 16244022 грн., 2017 рік в сумі 20543266,40 грн. Відхилення - 1249910,45 грн.: в тому числі за 2015 рік у сумі 29356,05 грн. за 2017 рік, в сумі 1220554,40 грн.
Дані порушення виникли за рахунок не включення до даних показника у рядку 01 Декларацій "Дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку" за період з 01.01.2015 по 31.12.2017, визначених за правилами бухгалтерського обліку, а саме: перевіркою встановлено невідповідність даних бухгалтерського обліку, даних відображених у податковій декларації з податку на прибуток та даних р. 2120 Звіту про фінансові результати за 2015р. 2017 рік відповідно на загальну суму 29985,00 грн., в тому числі: за 2015 рік у сумі 27982,23 грн. та за 2017 рік у сумі 2002,77 грн..
Згідно наданих підприємством до перевірки даних бухгалтерського обліку (Дт 71 "Інші доходи" Кт 79 «Фінансовий результат») інші доходи за період: 2015 р. складають 255982,23 грн., 2017р. складають 855002,77 грн., що підтверджено документально.
Згідно даних Звіту про фінансові результати (Форма № 2-м) по ряд.2120 «Iншi операцiйнi доходи» відображено: 2015 р. - складають суму 228 000,00 грн., 2017 р. складають суму 853000,00 грн..
Таким чином, відхилення склало на загальну суму 29985,00 грн., в тому числі: 2015 рік 27982,23 грн., 2017 рік 2002,77 грн..
Перевіркою встановлено не відображення в бухгалтерському та податковому обліку результатів ревізії фінансово-господарської діяльності та стану збереження майна (акт №760-15/014 від 08.12.2015 року), який складено Державною фінансовою інспекцією в Харківській області за період з 01.01.2013 по 31.08.2015 року на загальну суму 1373,82 грн. (доход, р.2120 Звіту про фінансові результати за 2015 рік).
Судом встановлено, що КП «ЕКО-САН» ЛМР було перевірено Державною фінансовою інспекцією в Харківській області за період з 01.01.2013 по 31.08.2015 року, про що складено акт ревізії фінансово-господарської діяльності та стану збереження майна №760-15/014 від 08.12.2015 року. За результатами даного акту було встановлено (дані наведено лише за період, який підлягає перевірки з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р.): за І півріччя: У ф.№2 «Звіт про фінансові результати»: у рядку 2120 «Інші операційні доходи» занижено доходи на суму 1373,82 грн., у рядку 2505 «Витрати на оплату праці» завищено витрати на суму 2527,44 грн. та у рядку 2510 «Відрахування на соціальні заходи» завищено витрати - на суму 1678,43 грн.; у рядку 2515 «Амортизація» завищено витрати на суму 4727,62 грн..
Підприємством результати акту ревізії фінансово-господарської діяльності та стану збереження майна № 760-15/014 від 08.12.2015 року, який складено Державною фінансовою інспекцією в Харківській області за період з 01.01.2013 по 31.08.2015 року, в бухгалтерському та податковому обліку не враховано.
Доказів протилежного до суду не надано.
Враховуючи, вищенаведене позивачем за 2015 рік ф.№2 «Звіт про фінансові результати»: у рядку 2120 «Інші операційні доходи» занижено доходи на суму 1373,82 грн.
Згідно п.2 ст.3 Закону України від 16.07.1999, № 996-XIV "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" бухгалтерський облік є обов`язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.
Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 "Доходи", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29 листопада 1999 р. № 290 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1999 р. за № 860/4153:
п.5. Дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов`язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.
Критерії визнання доходу, наведені в цьому Положенні (стандарті), застосовуються окремо до кожної операції. Проте ці критерії потрібно застосовувати до окремих елементів однієї операції або до двох чи більше операцій разом, якщо це випливає із суті такої господарської операції (операцій).
Згідно п.п.134.1.1. п. 134.1 ст.134 розділу ІІІ «Податок на прибуток підприємств» Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями) об`єктом оподаткування є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.
Таким чином на порушення п.44.1, ст.44, п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), ст.2,3 Закону України від 16.07.1999р. № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (зі змінами та доповненнями), з урахуванням вимог ПС(Б)О 15 «Доходи», який затверджено 29.11.1999 року № 290 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1999 р. за № 860/4153 (з урахуванням змін та доповнень) не включено до складу доходів суму в розмірі 31358,82 грн., в тому числі за 2015 рік - 29356,05 грн., за 2017 рік -2002,77 грн..
Під час перевірки також встановлено не включення позивачем до складу доходів безнадійної кредиторської заборгованості у сумі 283165,1 грн. (р. 2120 звіт про фінансові результати за 2017 рік).
Сторонами не заперечувалось, що Рішенням Лозівської міської ради від 30.12.2013 №1106 до КП «ЕКО-САН» ЛМР було приєднано Комунальне підприємство «Лозівська шляхова ремонтно-будівельна дільниця» Лозівської міської ради Харківської області (пн. 03332731), складено передавальний акт основних засобів, малоцінних і швидкозношувальних предметів та матеріальних цінностей від 31.12.2013р. До передавального акту від КП «ЛШРБД» ЛМР на баланс КП «ЕКО-САН» ЛМР станом на 01.01.2014 р. була передана кредиторська заборгованість, яка станом на 31.01.2017 року (більше 1095 днів) не є погашеною, на загальну суму 282429,1 грн.
Також вищевказаним рішенням приєднано Комунальне підприємство «ПАРК» Лозівської міської ради Харківської області (пн. 38053106) та складено передавальний акт основних засобів, малоцінних і швидкозношувальних предметів та матеріальних цінностей від 30.12.2013р. До передавального акту від КП «ПАРК» ЛМР на баланс КП «ЕКО-САН» ЛМР станом на 01.01.2014 р. була передана кредиторська заборгованість, яка станом на 31.01.2017 року (більше 1095 днів) не є погашеною, на загальну суму 736,0 грн.
До перевірки позивачем не надано документів, що свідчили б про те, що кредиторська заборгованість у сумі 283165,1 грн. за період з 01.01.2014 р. по 31.12.2017 року погашена.
Згідно даних бухгалтерського обліку КП «ЕКО-САН» ЛМР вищевказана кредиторська заборгованість обліковується станом на 31.12.2017 року по рахунку 631 «Розрахунки з постачальниками та підрядниками».
Позивачем не надано інформації та/або документального підтвердження, щодо здійснених відповідних заходів або дій для погашення заборгованості у сумі 283165,1 грн.
Сторонами не заперечувалось, що КП «ЕКО-САН» ЛМР надано до перевірки заяви, підписані ОСОБА_3 (датована 12.11.2017), ОСОБА_4 (датована 10.10.2017), ОСОБА_5 (датована 30.10.2017). Заяви містять інформацію про прохання повернути позики у відповідних сумах, які надавались підприємству «ЛШРБД» в листопаді 2013 року. До попередньої перевірки дані заяви надані не були.
Фактично даних, які б ідентифікували осіб, як надавачів позик підприємству «ЛШРБД» до перевірки не надані. Документального підтвердження щодо здійснення контрагентами дій (позовні заяви до судових органів або інші заходи), направлених на стягнення заборгованості до перевірки не надано.
Порядок розрахунку об`єкта оподаткування з податку на прибуток викладено в статті 134 ПКУ, згідно якої оподатковується прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III ПКУ (підприємства, у яких річний дохід від будь-якої діяльності за останній річний звітний період не перевищує двадцяти мільйонів гривень мають право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату).
Відповідно до підпункту 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 ПКУ безнадійна заборгованість - заборгованість, що відповідає зокрема одній з таких ознак, у тому числі заборгованість за зобов`язаннями, щодо яких минув строк позовної давності.
Отже, в розумінні ПКУ безнадійна заборгованість, у тому числі кредиторська, трактується як заборгованість за зобов`язаннями, щодо яких минув строк позовної давності (підпункт а), або прострочена заборгованість (підпункти ґ), або заборгованість, стягнення якої неможливо за інших обставин, а також заборгованість суб`єктів господарювання, визнаних банкрутами у встановленому законом порядку або припинених як юридичні особи у зв`язку з їх ліквідацією
Відповідно статті 256 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV (зі змінами та доповненнями) позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.
Згідно статті 257 Цивільного кодексу загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
Згідно з пунктом 3 Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку №1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 № 73 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.02.2013 за №336/22868, зобов`язання - заборгованість підприємства, яка виникла внаслідок минулих подій і погашення якої в майбутньому, як очікується, призведе до зменшення ресурсів підприємства, що втілюють у собі економічні вигоди.
Пунктом 15 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.99 № 290 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 14.12.99 за № 860/4153, визначено, що доходом визнається сума зобов`язання, яке не підлягає погашенню.
Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про зобов`язання та її розкриття у фінансовій звітності викладені у Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку №11 «Зобов`язання», затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 31.01.2000 №20 та зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 11.02.2000 за № 85/4306 (надалі - П(С)БО №11).
Відповідно до вимог пункту 5 П(С)БО №11, якщо на дату балансу раніше визнане зобов`язання не підлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звітного періоду.
З метою ведення бухгалтерського обліку зобов`язання поділяються на: довгострокові та поточні (пункт 6 П(С)БО №11).
Поточні зобов`язання включають у тому числі поточну кредиторську заборгованість за довгостроковими зобов`язаннями, за товари, роботи, послуги, за розрахунками з бюджетом, у тому числі з податку на прибуток, за розрахунками зі страхування, за розрахунками з оплати праці, за розрахунками з учасниками, за розрахунками із внутрішніх розрахунків; короткострокові векселі видані (пункт 11 П(С)БО №11).
Тобто, з урахуванням вищевикладеного, списання з балансу кредиторської заборгованості з минулим строком позовної давності відбувається одночасно з визнанням іншого операційного доходу того періоду, в якому зобов`язання визнано таким, що не підлягає погашенню.
Таким чином, правомірними є висновки відповідача про те, що КП «ЕКО-САН» ЛМР в порушення пункту 5 П(С)БО №11 сума безнадійної кредиторської заборгованості за товари (роботи, послуги), що обліковується за даними бухгалтерського обліку підприємства по К-ту рахунку 631 в розмірі 283165,1 грн., з балансу не списана та інший операційний дохід у відповідному розмірі з цього зобов`язання, що не підлягає погашенню, не визначений, а тому КП «ЕКО-САН» ЛМР занижено інший операційний дохід на 283165,1 грн., в тому числі за 2017 рік, в результаті не включення до складу інших операційних доходів суми безнадійної кредиторської заборгованості.
За період з 01.01.2015 по 31.12.2017 рішеннями Лозівської міської ради «Про безоплатну передачу» на баланс КП «ЕКО-САН» ЛМР передано: ХХХІ сесії VІІ скликання № 641 від 08.06.2017: трактор колісний «Беларус» 320.4, реєстраційний номер НОМЕР_1 , інвентарний номер 279182503, первісна вартість 335172,5 грн.,залишкова вартість станом на 01.07.2017р. 319847,62 грн.; ХХХІ сесії VІІ скликання №641 від 08.06.2017: трактор колісний «Беларус» 320.4, реєстраційний номер НОМЕР_2 , інвентарний номер НОМЕР_3 , первісна вартість 334339,17 грн., залишкова вартість станом на 01.07.2017р. 320050,40 грн.; ХХVІ сесії VІІ скликання №534 від 26.01.2017: автовишка АП-18 (на базі ГАЗ-3309) кузов 9590, реєстраційний номер НОМЕР_4 , інвентарний номер 10510001, рік випуску 2016р., первісна вартість 1359000,0 грн., знос 0,0 грн.; ХХІ сесії VІІ скликання № 430 від 17.11.2016: сміттєвоз з боковим завантаженням «ВЛІВ МІНІ Б 12-12 МZ 4380», реєстраційний номер НОМЕР_5 , інвентарний номер 110510000, рік випуску 2016, первісна вартість 1380000,0 грн., знос 0,0 грн.
Комунальним підприємством "ЕКО-САН" Лозівської міської ради Харківської області здійснювалось нарахування амортизації по безоплатно отриманим основним засобам у сумі 664767,57 грн. без компенсації доходами, які повинні нараховуватися при списанні суми додаткового капіталу, що виникла при зарахуванні безоплатно отриманих активів на баланс підприємства, що не заперечувалось позивачем.
Згідно зі статтею 78 Господарського кодексу України майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство). Одержані на праві господарського відання комунальним комерційним підприємством основні засоби зараховуються на баланс за дебетом рахунку обліку необоротних активів зі збільшенням додаткового капіталу, якщо інше не зазначено в розпорядчому акті щодо передачі майна.
Згідно п. 10 П(С)БО 7 первісна вартість безоплатно отриманих основних засобів дорівнює їх справедливій вартості на дату отримання з урахуванням витрат, передбачених п. 8 Положення (стандарту) 7. У бухгалтерському обліку вартість безоплатно одержаних необоротних активів відноситься до додаткового капіталу і на дату придбання не визнається доходом.
Відповідно до пункту 22 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 № 92, об`єктом амортизації є вартість всіх основних засобів, окрім вартості землі і незавершених капітальних інвестицій.
Відповідно до пункту 30 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 № 9230, суму нарахованої амортизації всі підприємства/установи відображають збільшенням суми витрат підприємства і зносу основних засобів. Одночасно на суму нарахованої амортизації об`єктів зовнішнього благоустрою та житлових будинків, що перебувають на балансах житлово-комунальних організацій, які належать до сфери управління органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади, а також автомобільних доріг загального користування збільшуються доходи цих підприємств і організацій із зменшенням додаткового капіталу (капіталу у до оцінках, у разі проведення переоцінки зазначених об`єктів), а при його недостатності - статутного капіталу.
Таким чином, водночас враховуючи вимоги п. 30 ПБО 7, до рахунку 42 «Додатковий капітал» згідно Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов`язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 №291, балансоутримувачем визнається дохід зі зменшенням додаткового капіталу.
Згідно з вимогами Плану рахунків та враховуючи вимоги Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов`язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99 №291, залишок додаткового капіталу на субрахунку 424 зменшується на суму визнаного доходу протягом строку корисного використання безоплатно одержаних об`єктів необоротних активів та при їх вибутті.
Дохід у бухгалтерському обліку визнається на субрахунку 745 «Дохід від безоплатно одержаних активів» в сумі амортизації такого ОЗ одночасно з її нарахуванням.
Тобто, сума витрат, визнаних при нарахуванні амортизації за безоплатно отриманим ОЗ, компенсується доходами, які нараховуються при списанні суми додаткового капіталу, що виникла при зарахуванні безоплатно отриманих активів на баланс підприємства.
Таким чином, відповідач дійшов обґрунтованих висновків про те, що позивачем на порушення п.44.1, ст.44, п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134, Податкового кодексу України, ст.2,3,9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», з урахуванням вимог Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000 №92, ПС(Б)О 15 «Доходи», який затверджено 29.11.1999 року № 290 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1999 р. за № 860/4153 не включено до складу доходів суму в розмірі 664767,57 грн., в тому числі за 2017 рік.
Комунальне підприємство "ЕКО-САН" Лозівської міської ради Харківської області при визначенні суми доходу від реалізації товарів, робiт, послуг за період 2017 не враховані акт приймання виконаних будівельних робіт (які оформлені належним чином та є підтвердженням виконаних робіт) на загальну суму 270618,96 грн., а саме: за травень 2017 року - не враховано у складу доходів акт приймання виконаних будівельних робіт на загальну суму (без ПДВ) 15036,96 грн. №24, за листопад 2017 року - не враховано у складу доходів акт приймання виконаних будівельних робіт на загальну суму (без ПДВ) 255555,00 грн. №115, що підтверджується даними бухгалтерського обліку. Доказів протилежного до суду не надано.
Тобто, контролюючий орган правомірно встановив порушення позивачем пп.44.1 ст.44, п.п.14.1.36, п.п.14.1.54, п.14.1 ст.14, п.п. 134.1.1. п. 134.1 ст.134 Податкового кодексу України, ст.2,3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» з урахуванням, вимог П(С)БО 15 «Доходи», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29 листопада 1999 р. № 290 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 1999 р. за № 860/4153, оскільки позивачем не включено до складу доходів суму 270618,96 грн. по актам виконаних робіт, в тому числі за 2017 рік.
Перевіркою при співставленні даних задекларованих показників рядка 02 Декларацій „Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності" та даних по ряд. 2290 (2295) "Фінансовий результат дo оподаткування" у Звітах про фінансові результати форми №2 задекларовано фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток) визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності у сумі 137,0 тис. грн., в тому числі:
за 2015 рік відображено фінансовий результат до оподаткування в розмірі 370000 грн. (370,0 тис. грн.) (прибуток), за 2016 рік відображено фінансовий результат до оподаткування в розмірі 466000 грн. 466,0 тис. грн. (прибуток), за 2017 рік відображено фінансовий результат до оподаткування в розмірі 699000 грн. 699,0 тис. грн. (збиток) та встановлено розбіжність у сумі 205900 грн. та на суму збитку на 91755 грн., в тому числі: за 2015 рік 132748,0 грн., за 2016 рік 73152,0 грн., за 2017 рік 91755 грн., дані суми документально не підтверджені, що призвело до заниження фінансового результату до оподаткування.
Позивачем не надано до суду доказів протилежного, а тому висновки відповідача про заниження позивачем фінансового результату до оподаткування за період 2015 рік у сумі 132748 грн., за 2016 рік у сумі 73152 грн., за 2017 рік у сумі 91755 грн. є правомірним.
Перевіркою повноти визначення фінансового результату до оподаткування (прибуток або збиток) за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 встановлено його заниження на загальну суму 3161132,62 грн. з урахування завищення збитків 2462132,62 грн., в тому числі за 2015 рік в сумі 484057,66 грн. та за 2016 рік в сумі 1108854,25 грн. та за 2017 рік 1568220,71 грн. (з урахуванням збитків 869220,71 грн. (1568220,71 грн. - 699000 грн.))
Разом доходи, задекларовані підприємством КП «ЕКО-САН» ЛМР в розмірі 48150,0 грн. (за 2015р. - 12584,0 тис. грн., за 2016р - 16 244,0 тис. грн. , за 2017р. - 19 322,0 тис грн., складаються з: Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (ряд.2000) - 46421,0 тис. грн. (за 2015р. - 12 356,0 тис. грн., за 2016р - 15 596,0 тис. грн., за 2017р. - 18469,0 тис грн.); Iншi операцiйнi доходи (ряд.2120) - 1729,0 тис. грн. (за 2015р - 228,0 тис. грн., за 2016р.- 648 тис. грн., за 2017р. - 853,0 тис. грн.).
Посадовими особами під час аналізу даних бухгалтерського та податкового обліку під час перевірки встановлено заниження показника: Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) (ряд.2000) встановлено його заниження за 2017р у сумі 270618,96 грн. (270,6 тис. грн.): «Iншi операцiйнi доходи (ряд.2120) встановлено його заниження у сумі 979291,49 грн. (1016,5 тис. грн.) в тому числі: за 2015 рік у сумі 29356,05 грн. (29,4 тис. грн.), та за 2017р у сумі 949935,44 грн.(949,9 тис. грн.), тобто підприємством не включено до складу доходів суму в розмірі 1249910,45 грн. в тому числі за 2015 рік у сумі 29356,05 грн., за 2017 рік, в сумі 1220554,40 грн.
Разом з цим під час перевірки встановлено завищення показника «Собівартість реалізованої продукції (товарів, робiт, послуг)» (ряд.2050) за період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р. на загальну суму 2004,4 тис. грн. (2004430,01 грн.) в тому числі: за 2015 рік у сумі 547,9 тис. грн. (547923,57 грн.) за рахунок: заниження показника «собівартість реалізованої продукції (товарів, робiт, послуг)» (ряд.2050) у сумі 486,0 тис. грн. (486010,45 грн.) та завищення у сумі 1033,9 тис. грн. (1033919,99 грн.), за 2016 рік у сумі 1108,9 тис. грн. (1108854,25 грн.) за рахунок: заниження показника «собівартість реалізованої продукції (товарів, робiт, послуг)» (ряд.2050) у сумі 509,8 тис. грн. (509850,85 грн.) та завищення у сумі 1618,7 тис. грн. (1618705,10 грн.), за 2017 рік у сумі 347,7 тис. грн. (347666,31 грн.) за рахунок: заниження показника «собівартість реалізованої продукції (товарів, робiт, послуг)» (ряд.2050) у сумі 1509,6 тис. грн. (1509663,76 грн.) та завищення у сумі 1857,3 тис. грн. (1857330,07 грн.)
Таким чином, за результатами співставлення відхилення складає 2505525,06 грн. (2505,5 тис. грн.), а тому встановлено: заниження позивачем показника „Собівартість реалізованої продукції (товарiв, робіт, послуг)" (суми витрат), визначених за правилами бухгалтерського обліку на загальну суму 2505525,06 грн.(2505,5 тис. грн.), в т.ч. за 2015рік. 486010,45 грн. (486,0 тис. грн.), за 2016 рік 509850,85 грн. (509,8 тис. грн.) та за 2017 рік у сумі 1509663,76 грн. (1509,6 тис. грн.).
Окрім того, перевіркою встановлено подвійне включення по р. 2050 Звіту про фінансові результати за 2015 р., 2016 р., 2017 р., а саме документально не підтверджені витрати на загальну суму 4509955,07 грн. (4519,9 тис. грн.) в тому числі за 2015 рік у сумі 1 033919,99 грн. (1033,9 тис. грн.), за 2016 рік 1 618 705,10 грн. (1618,7 тис. грн.), за 2017 рік у сумі 1857 330,07 грн. (1857,3 тис. грн.), що призвело до завищення даного показника.
Згідно наданих до перевірки документів відповідачем встановлено, що підприємством виробнича собівартість виготовлення суміші та іншої готової продукції за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 рік рахувалось по дебіту рахунку 232 "Виробничі витрати» та формувалась з кредиту рахунків 201,207,661,651,206,203 (матеріальні витрати, заробітна плата та податки) та склала 12845793,01 грн., що документально підтверджено матеріальними звітами (форма №М-19), звітами про витрати основних матеріалів на будівництво в порівнянні з виробничими нормами по об`єкту (ділянка АБЗ) (форма №М-29), накладними, сменними рапортами, актами списання та інше).
Згідно наданих до перевірки головних книг за 2015 р., 2016 р. та 2017 рік на сторінках: по рахунку 232 «Виробництво» який є кореспондуючим з рахунком 201«Сировина й матеріали» оприбуткування готової продукції (суміші по собівартості виготовленої продукції) на загальну суму 12845793,01 грн. відображено наступними проводками: 2015 рік Дт 201 Кт 232 на суму 3 076 085,24грн.; 2016 рік Дт 201 Кт 232 на суму 4 205 695,64 грн.; 2017 рік Дт 201 Кт 232 на суму 5 564 012,13 грн.
Слід зауважити, що по рахунку 201 «Сировина й матеріали» (згідно даних головних книг) оприбуткування готової продукції (суміші по собівартості виготовленої продукції), який є кореспондуючим з рахунком 232, вже інший запис (ніж наведено по рахунку 232) та оприбуткування готової продукції здійснюється вже за іншою собівартістю, проводки на загальну суму 17484853,05, а саме: 2015 рік Дт 201 Кт 232 на суму 4130916,22 грн. (відхилення склало 1054830,98 грн.); 2016 рік Дт 201 Кт 232 на суму 5865029,26 грн. (відхилення склало 1659333,62 грн.); 2017 рік Дт 201 Кт 232 на суму 7488907,57 грн. (відхилення склало 1924895,44 грн.), тобто, виготовлена продукція оприбутковувалась по дебіту рахунку 201 «Матеріали» (що підтверджено наданими до перевірки картками по рахунку 201 та їх завіреними копіями, які надані до акту перевірки), вже по іншій собівартості, на загальну суму 17484867,08 грн..
Фактична виробнича собівартість виготовленої продукції за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 рік, згідно наданих до перевірки документів, в бухгалтерському обліку формувалась на підставі: калькуляцій на приготування асфальтобетонних сумішів, калькуляцій вартості піщано-щебеневих сумішів, калькуляцій приготування бетонних сумішів, калькуляцій на виготовлення іншої продукції.
Жодного документального підтвердження щодо щоденного обліку виробництва готової продукції, відпуску у виробництво сировини та матеріалів, часу використання основних засобів на виробництві за кожний окремий день, дати виготовлення продукції за день, дати її оприбуткування (звіти за сміну, картки обліку (руху) матеріалів та готової продукції) за кожний день (та інше), підприємством не надано.
Відповідачем зазначено, що згідно наданих в ході перевірки усних та письмових пояснень та наданих у підтвердження формування собівартості продукції, калькуляцій на всі види виготовленої та фактично реалізованої продукції, як товару або в складі актів виконаних робіт та наданих послуг, фактична собівартість реалізованої продукції (товарiв, робіт, послуг) враховувалась також на підставі тих самих калькуляцій, на загальну сумі 17484867,08 грн. в тому числі 2015 рік - 4130930,25 грн., 2016 рік - 5 865 029,26 грн., 2017 рік -7 488 907,57 грн..
До складу виробничої собівартості, згідно наданих калькуляцій, на приготування сумішів віднесено наступні статті: сировина та матеріали, паливо та енергія на технологічні цілі, заробітна плата, відрахування на соціальні заходи, витрати на утримання та експлуатацію устаткування (амортизація), загальновиробничі витрати, адміністративні витрати, прибуток.
Згідно наданих до перевірки матеріальних звітів станом на 31.12.2017 по рахунку 20.1 залишки виготовленої продукції, а саме щебнево-пісчана суміш складають 0,42 т на 84 грн., (виготовлена у 2016 році залишок станом на 31.12.2016 року 0,42 т на суму 84 грн. та до складу доходів або собівартості реалізованої продукції (товарiв, робіт, послуг) не включається.
Таким чином, враховуючи наявність залишків станом на 31.12.2017 на загальну суму 84 грн. перевіркою встановлено, що підприємством завищено собівартість реалізованої продукції (товарiв, робіт, послуг) на загальну суму 4509955,07 грн. в тому числі за 2015 рік у сумі 1 033 919,99 грн. за 2016 рік 1 618 705,10 грн., за 2017 рік у сумі 1 857 330,07 грн. за рахунок включення до складу витрат, які документально не підтверджені.
Позивачем в ході судового розгляду не надано до суду доказів протилежного.
Відповідно до ст. 336 розділу I „ Документи, що створюються в управлінні діяльності" основної частини Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 № 578/5, первинні документи і додатки до них, що фіксують факт виконання господарських операцій і стали підставою для записів у регістрах бухгалтерського обліку та податкових документах
Калькуляція - це обчислення собівартості одиниці продукції, виконаних робіт і послуг, а також заготівельної собівартості матеріальних цінностей та засобів виробництва за елементами витрат Та потрібно зауважити, що за своїм призначенням калькуляція не відповідає всім ознакам первинного документа, оскільки калькуляцією не фіксуються господарські операції, розпорядження чи дозволи на проведення господарських операцій. Калькуляція не вважається первинним документом, тому не вважається підставою для здійснення записів у бухгалтерському обліку.
У п. 11 ПБО 16 зазначаються два види собівартості продукції - виробнича та собівартість реалізованої продукції. Об`єкт витрат - це продукція, роботи, послуги або вид діяльності підприємства, які потребують визначення пов`язаних з їх виробництвом (виконанням) витрат (п. 4 ПБО 16).
Для узагальнення інформації про витрати на виробництво продукції відповідно до Інструкції №291 призначено рахунок 23 «Виробництво». Прямі матеріальні, трудові та інші прямі витрати, а також розподілені загальновиробничі витрати відображаються за Дт рахунку 23. За Кт рахунку 23 відображається, зокрема, вартість фактичної виробничої собівартості завершеної виробництвом готової продукції, яка списується у Дт рахунку 201 «Сировина та матеріали». Аналітичний облік за рахунком 23 ведеться за видами виробництв, статтями витрат і видами або групами продукції, що виробляється.
Відповідно до ст. 4 Закону № 996 бухгалтерський облік та фінансова звітність ґрунтуються, зокрема, на принципі відповідності доходів і витрат. Так, для визначення фінансового результату звітного періоду необхідно порівняти доходи звітного періоду з витратами, що були здійснені для отримання цих доходів. При цьому доходи і витрати відображаються в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності в момент їх виникнення незалежно від дати надходження або сплати коштів.
Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 р. № 318 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 січня 2000 р. за № 27/4248 витрати відображаються в бухгалтерському обліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов`язань. Витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов`язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства, за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені. Витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені. Витрати, які неможливо прямо пов`язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.
Собівартість реалізованих товарів визначається за Положенням (стандартом) бухгалтерського обліку 9 "Запаси". Собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг) складається з виробничої собівартості продукції (робіт, послуг), яка була реалізована протягом звітного періоду, нерозподілених постійних загальновиробничих витрат та наднормативних виробничих витрат.
До виробничої собівартості продукції (робіт, послуг) включаються: - прямі матеріальні витрати; - прямі витрати на оплату праці; - інші прямі витрати; - змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати.
Відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 "Запаси", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 20 жовтня 1999 р. № 246 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 2 листопада 1999 р. за № 751/4044 первісною вартістю запасів, що придбані за плату, є собівартість запасів, яка складається з таких фактичних витрат: суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю), за вирахуванням непрямих податків; суми ввізного мита; суми непрямих податків у зв`язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються підприємству; транспортно-заготівельні витрати (затрати на заготівлю запасів, оплата тарифів (фрахту) за вантажно-розвантажувальні роботи і транспортування запасів усіма видами транспорту до місця їх використання, включаючи витрати зі страхування ризиків транспортування запасів).
інші витрати, які безпосередньо пов`язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання у запланованих цілях. До таких витрат, зокрема, належать прямі матеріальні витрати, прямі витрати на оплату праці, інші прямі витрати підприємства на доопрацювання і підвищення якісно технічних характеристик запасів.
У разі, якщо на момент оприбуткування запасів неможливо достовірно визначити їх первісну вартість, такі запаси можуть оцінюватися та відображатися за справедливою вартістю з наступним коригуванням до первісної вартості.
При цьому П(С)БO 15 встановлено, що дохід визнається під час збільшення активу або зменшення зобов`язання, що зумовлює зростання власного капіталу (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства), за умови, що оцінка доходу може бути достовірно визначена.
Критерії визначення доходу, наведені в цьому Положенні (стандарті), застосовуються окремо до кожної операції. Проте ці критерії потрібно застосовувати до окремих елементів однієї операції або до двох чи більше операцій разом якщо це впливає із суті такої господарської операції (операцій)»
З урахуванням вищевикладеного, відповідач дійшов правомірного висновку, що КП «ЕКО-САН» ЛМР занижено фінансовий результат до оподаткування за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 на загальну суму 2004430,01 грн. (2004,4 тис. грн.), в тому числі за рахунок заниження показника „Собівартість реалізованої продукції (товарiв, робіт, послуг)" по рядку 2050 Звіту про фінансові результати, визначених за правилами бухгалтерського обліку на загальну суму 2505525,06 грн.(2505,5 тис. грн.), в т.ч. за 2015 рік. 486010,45 грн. (486,0 тис. грн.), за 2016 рік 509850,85 грн. (509,8 тис. грн.) та за 2017 рік у сумі 1509663,76 грн. (1509,6 тис. грн.) та завищення цього показника у сумі 4509955,07грн. (4519,9 тис. грн.) в тому числі за 2015 рік у сумі 1 033 919,99 грн. (1033,9 тис. грн.), за 2016 рік 1 618 705,10 грн. (1618,7 тис. грн.), за 2017 рік у сумі 1857 330,07 грн. (1857,3 тис. грн.)
Аналізуючи дані бухгалтерського та податкового обліку, контролюючим органом встановлено заниження показника «Інші операційні витрати» (ряд.2180). на загальну суму 93207,93 грн. (93,2 тис. грн.) за 2015 рік.
Зокрема, згідно наданих до перевірки первинних документів та даних бухгалтерського обліку „Інші операційні витрати" за період 2015 рік 958 884,22 грн. (з них 636676,32 грн. списання вартості матеріалів, які включені до складу собівартості реалізованої продукції іншим замовникам (собівартість реалізованих запасів відображена по рахунку 231 та включена до ряд 2150 Звіту) та списання вартості безплатно отриманих тмц, які є реалізованими (металобрухт, відходи від фрези, дрова, щебінь відпрацьований) це витрати, які виключаються зі складу витрат) таким чином фактично „Інші операційні витрати" за даними бухгалтерського обліку складають 322 207,90 грн., сума інших операційні витрати, що відображається по рядку 2180 Звіту про фінансові результати за 2015 рік - 229000 грн. Відхилення складає 93 207,90 грн., таким чином встановлено заниження показника „Інші операційні витрати", визначених за правилами бухгалтерського обліку на загальну суму 93207,90 грн., в т.ч. за 2015 рік.
Під час перевірки контролюючим органом встановлено, що за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 КП «ЕКО-САН» ЛМР задекларовано податок на прибуток у сумі 113 418 грн. та частину чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями, у сумі 94515 грн. У перевіряємому періоді КП «ЕКО-САН» ЛМР застосовувало ставку 15% при відрахуванні частини прибутку (доходу) до бюджету міста.
Перевіркою повноти визначення податку на прибуток за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 встановлено його заниження на загальну суму 480245,88 грн., в тому числі за 2015 рік в сумі 111025,02 грн. та за 2016 рік в сумі 212761,13 грн. та за 2017 рік 156459,73 грн.
Контролюючим органом зроблено висновок, що за рахунок заниження показників рядка 02 Декларацій „Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності" на загальну суму 2668033 грн., в тому числі за 2015 рік в сумі 616806 грн. та за 2016 рік в сумі 1182006 грн. та за 2017 рік 1659976 грн. але з урахуванням збитків 869221 грн. (1659976 грн. - 790755 грн. (задекларовані збитки за 2017 рік), занижено частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті (ряд.09 Розрахунку частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об`єднаннями) на загальну суму 400205 грн., в тому числі за 2015 рік в сумі 92521 грн. та за 2016 рік в сумі 177301 грн. та за 2017 рік 130383 грн., в результаті допущених порушень податкового законодавства.
Щодо правомірності висновків контролюючого органу в частині перевірки питань дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками, своєчасності, достовірності, повноти нарахування, утримання та сплати податку на доходи фізичних осіб при виплаті доходів на користь платників податків - фізичних осіб, правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, справлянню державного мита до бюджету, повноти нарахування, утримання та сплати до бюджету військового збору, суд зазначає наступне.
Відповідно ст.115 Кодексу Законів про працю та ст. 24 Закону України від 25.03.1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» Заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
В порушення ст.115 Кодексу Законів про працю України, ст.24 Закону України від 25.03.95р. №108/95-ВР «Про оплату праці» позивачем порушено строки виплати заробітної плати за січень - грудень 2015 року, січень - грудень 2016р.,січень - грудень 2017 року, а саме заробітна плата виплачувалась пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснювалась виплата, що відповідає касовим документам, розрахунково-платіжним відомостям.
У ході перевірки встановлено, що позивачем подано податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою №1 ДФ за ІІ кв. 2016 року несвоєчасно ( граничний строк подачі - 09.08.2016 р, фактично подано - 15.09.2016 року), чим порушено пп. 47.1.3 п. 47.1 ст. 47, пп. 49.18.2 п.49.18 ст. 49, п.51.1 ст.51, абз.1, 2 п. 119.2 ст. 119, п. «б» 176.2 ст. 176 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI та Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку" за формою 1 ДФ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4, зареєстрованого в Мін`юсті України 30.01.2015 року за № 111/26556.
Відповідно до абз. «а» п.176.2 ст.176 Податкового Кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010р особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов`язані: своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.
Згідно з п.171.1 ст. 171 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-V зі змінами та доповненнями - „Особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку".
Відповідно до пп.168.4.7 п.168.4 ст.168 Податкового кодексу України відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного бюджету несе юридична особа або її відокремлений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.
Оплата за оренду транспортного засобу підприємством здійснювалось готівкою з каси підприємства. Заробітна плата працівникам підприємства сплачувалась готівкою з каси підприємства та через розрахунковий рахунок.
Відповідно до п.п.168.1.2. п. 168.1 ст. 168 Податкового Кодексу України податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
Згідно із п.п.168.1.4. п. 168.1 ст. 168 Податкового Кодексу України якщо оподатковуваний дохід надається у не грошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання) (норма закону діє у 2015-2016 році). У 2017 році згідно із п.п. 168.1.4. п. 168.1 ст. 168 Податкового Кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010р якщо оподатковуваний дохід надається у не грошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня що настає за днем такого нарахування (виплати, надання)
Відповідно до п. 9.3 ст. 9 Податкового кодексу України зарахування загальнодержавних податків та зборів до державного і місцевих бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України (далі - Бюджетний кодекс). Так ч. 5 ст.45 Бюджетного кодексу встановлено, що податки і збори (обов`язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визначаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування коштів на єдиний казначейський рахунок державного бюджету України. Крім того, відповідно до п. 2.3 глави 2 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Національного банку України від 21.01.2004 року № 22 відповідальність за правильність заповнення реквизітів розрахункового документу несе особа, яка оформила цей документ. Таким чином платник податків, який здійснює виплату доходу нерезиденту, спрямував податок з таких доходів на неправильний код бюджетної класифікації, то кошти не надійдуть до відповідного рахунку, а отже сума податку з доходів не буде сплачена.
Відповідно до п. 87.9 ст. 87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов`язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.
Контролюючим органом під час перевірки дотримання встановлених строків сплати (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб встановлено, що позивачем на порушення вимог пп. 168.1.2, пп. 168.1.4, п. 168.1, пп. 168.4.1., 168.4.4 п. 168.4 ст.168 п.176.2 ст. 176 Податкового Кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010р., податок на доходи фізичних осіб за період березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад 2015 року, січень, червень, серпень, жовтень 2016 року, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, вересень, жовтень, листопад 2017 року у сумі 375367,04 грн. перераховано до бюджету податок на доходи фізичних осіб із виплаченої заробітної плати працівникам не своєчасно.
Доказів протилежного до суду не надано.
Відповідно до п.п. 1.1 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України платниками військового збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ, а саме: фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні, та податковий агент.
Відповідно до п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об`єкта оподаткування.
Відповідно до п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою, визначеною п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ (1,5 відсотка від об`єкта оподаткування).
Під час перевірки встановлено, що згідно журналу ордеру та відомостей до нього, заборгованість по військовому зборі по К-ту рахунку 642 станом на 01.01.2015 р. складає - 2356,31 грн. ( в т.ч. із заробітної плати - 2356,31 грн., із орендної плати - 0,00 грн).
За період 01.01.2015 р.-31.12.2017 р. нараховано військового збору по К-ту рахунку 642 - 217926,63 грн. ( в т.ч. із заробітної плати - 217480,04 грн., із орендної плати - 446,25 грн.). За період з 01.01.2015 р. по 31.12.2017 р. перераховано до бюджету військового збору по Д-ту рахунку 642 складає - 216646,4 грн. ( в т.ч із заробітної плати - 216199,89 грн., із орендної плати -446,25 грн.). На 31.12.2017 заборгованість по військовому зборі згідно К-ту рахунку 642 складає - 3636,82 грн., ( в т.ч. із заробітної плати - 3636,82 грн., із орендної плати - 0,00 грн).
Орендна плата транспортного засобу сплачувалась готівкою з каси, заробітна плата працівникам підприємства сплачувалась готівкою з каси підприємства та через розрахунковий рахунок.
Відповідно до пп..168.1.2. п. 168.1 ст. 168 Податкового Кодексу України, податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Згідно із пп 168.1.4. п. 168.1 ст. 168 Податкового Кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010р., якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом банківського дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання) (норма закону діє у 2015-2016 році). У 2017 році . згідно із пп 168.1.4. п. 168.1 ст. 168 Податкового Кодексу України якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).
Перевіркою дотримання встановлених строків сплати (перерахування) до бюджету військового збору встановлено, що підприємством на порушення вимог пп. 168.1.2, пп. 168.1.4 п. 168.1, пп. 168.4.1., 168.4.4 п. 168.4 ст.168 п.176.2 ст. 176 , ст. 161 Перехідних положень Підрозділу 10 Податкового Кодексу України № 2755-VІ від 02.12.2010р., військовий збір за період - січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, жовтень 2015 р., січень - грудень 2016 року, січень - листопад 2017 року у сумі - 151994,63 грн. ( в т.ч. із заробітної плати - 151919,38 грн., із орендної плати - 75,25 грн.) доповненнями несвоєчасно перераховано до бюджету військовий збір із виплаченої заробітної плати працівникам та орендної плати.
Відповідно до п.8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування зі змінами та доповненнями від 08 липня 2010 року № 2464 зі змінами та доповненнями» періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця її останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.
Відповідно до п. 8 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування зі змінами та доповненнями від 08 липня 2010 року № 2464 зі змінами та доповненнями» платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов`язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).
Підприємством самостійно донараховано та відображено у звітах за лютий 2016 року єдиний внесок за січень 2016 року - 109,84 грн., за листопад 2016 року єдиний внесок за жовтень 2016 року - 345,14 грн., за грудень 2016 року єдиний внесок - за жовтень 2016 року -35,2 грн., за травень 2017 року єдиний внесок за квітень 2017 року - 188,68 грн., за червень 2017 року єдиний внесок за квітень 2017 року - 133,44 грн., за травень 2017 року - 294,79 грн., за липень 2017 року єдиний внесок за червень 2017 року - 309,96 грн., за серпень 2017 року єдиний внесок за травень 2017 року - 578,17 грн., за жовтень 2017 року єдиний внесок за липень 2017 року - 32,84 грн., за серпень 2017 року - 94,97 грн., за грудень 2017 року єдиний внесок за вересень 2017 року - 18,94 грн., за листопад 2017 року - 75,18 грн., (період з 01.01.2015 по 31.08.2015 р. перевірено Лозівською міжрайонною державною фінансовою інспекцією - 08.12.2015 №760-15/014), чим порушило ч.1 п.2 ст.6, ч.1 ст.7, ч.5 ст.8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» щодо несвоєчасного відображення донарахованого та/або доутриманого єдиного внеску у зв`язку з виправленням помилок, допущених в попередніх звітних періодах
Відповідно до п.п. 11.3 п.11 ст.25 розділу VІ ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» №2464-VІ від 08.07.2010р. за донарахування органом доходів і зборів або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.
З 01.01.2015 згідно з ст.266 розділу ХІІ Податкового Кодексу України податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.
Згідно з п.п.266.2.1 п. 266.2 ст.266 об`єктом оподаткування є об`єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка. Базою оподаткування є загальна площа об`єкта житлової та нежитлової нерухомості , в тому числі його частка (п.п.266.3.1 п. 266.3 ст.266 ПК України).
За період з 01.01.2015 по 31.12.2017 КП «ЕКО-САН» ЛМР задекларовано податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в розмірі 3017,76 грн..
Підприємство КП «ЕКО-САН» ЛМР має у власності наступні нежитлові приміщення, які є комунальною власністю територіальної громади м. Лозова в особі Лозівської міської ради і закріплюється за ним на праві господарського відання, за адресами: АДРЕСА_1 , м. Лозова, мн.1, буд.17а, н.п. № 3, м. Лозова, вул.. Паркова буд.1.
Згідно п.п.266.4.2. п.266.4 ст.266 Податкового кодексу України сільські, селищні, міські ради та ради об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об`єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об`єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).
Рішеннями Лозівської міської ради Харківської області № 1330 від 27.01.2015 LXXIX сесії VI скликання «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об`єктів нежитлової нерухомості у 2015році», №52 від 11.12.2015 (п.1.2) IV сесії VII скликання «Про встановлення пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об`єктів нежитлової нерухомості місті Лозова у 2016році», №472 від 22.12.2016р. (п.1.2) ХХIV сесії VII скликання «Про встановлення пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об`єктів нежитлової нерухомості місті Лозова у 2017 році» об`єкти нежитлової нерухомості, що перебувають у власності/господарському віданні/оперативному управлінні комунальних підприємств міської ради, звільнено від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Перевіркою встановлено, що підприємство КП «ЕКО-САН» ЛМР нараховувало та сплачувало податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за об`єкти нерухомості, що надавались підприємством в оренду іншим суб`єктам господарювання.
КП «ЕКО-САН» укладено договір оренди б/н від 02.01.2013 р. з ФОП ОСОБА_7 . ( АДРЕСА_2 ) на оренду нежитлового вбудованого приміщення загальною площею 67,2 кв.м. за адресою: АДРЕСА_3. Орендна плата становить 3848,16 грн. (без ПДВ)/рік. Договором оренди б/н від 01.07.13 орендна плата склала 2950,5 грн. (без ПДВ)/рік. (розпорядження міського голови №188 від 14.06.2013р. про затвердження протоколу засідання конкурсної комісії на право оренди комунального майна територіальної громади м. Лозова)). Договір розірвано з 01.01.2016р. на підставі заяви ОСОБА_7 .
КП «ЕКО-САН» укладено договір оренди № 21 від 01.04.2016р. з ТОВ «Лозівське торговельне підприємство «СВ» (п.н. 39108480) на оренду вищезазначеного приміщення (на підставі рішення №727 від 23.12.2015 Лозівської міської ради Харківської області, яким затверджено звіт про проведення конкурсу на право оренди об`єкта площею 175,8 кв.м. за адресою : АДРЕСА_4 (розпорядження міського голови №33 від 11.02.2016р.). Строк дії договору 3 роки. Орендна плата всього 4164,0 грн./міс. (в т.ч. ПДВ 694,0 грн.). Послуги з надання в оренду приміщення надавались КП «ЕКО-САН» ЛМР з квітня 2016р. на підставі виписаних рахунків-фактур. Сплата за послуги оренди здійснювалась ТОВ «Лозівське торговельне підприємство «СВ» на розрахунковий рахунок КП «ЕКО-САН».
Таким чином, підприємством КП «ЕКО-САН» ЛМР в порушення п.п. 266.3.3 п.266.3 ст.266 Податкового Кодексу України не визначено базу оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об`єкту нежитлового приміщення, що надавалось в оренду в 2016 році, внаслідок чого занижено податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на загальну суму 1816,89 грн., в т.ч. за 2016р. - на 1816,89 грн..
В порушення пп.49.18.3 п. 49.18 ст. 49, п.п.266.7.5 п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України позивачем не надано податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за період 2016р.
Вищенаведені обставини позивачем не спростовані.
При розрахунку податку за 2015р. застосовувались ставки згідно рішення LXXIX сесії VI скликання Лозівської міської ради Харківської області № 1330 від 27.01.2015р., а саме: в розмірі 0,25 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування; за 2016р. застосовувались ставки згідно рішення VIII сесії VII скликання Лозівської міської ради Харківської області № 92 від 16.01.2016р., а саме: в розмірі 1 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування; за 2017р. застосовувались ставки згідно рішення ХХVI сесії VII скликання Лозівської міської ради Харківської області № 518 від 26.01.2017р., а саме: в розмірі 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.
Рішеннями Лозівської міської ради Харківської області № 1330 від 27.01.2015р. LXXIX сесії VI скликання «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об`єктів нежитлової нерухомості у 2015році»; №52 від 11.12.2015р. (п.1.2) IV сесії VII скликання «Про встановлення пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об`єктів нежитлової нерухомості місті Лозова у 2016році»; №472 від 22.12.2016р. (п.1.2) ХХIV сесії VII скликання «Про встановлення пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об`єктів нежитлової нерухомості місті Лозова у 2017році» об`єкти нежитлової нерухомості, що перебувають у власності/господарському віданні/оперативному управлінні комунальних підприємств міської ради, звільнено від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Підпунктом 16.1.6 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв`язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб`єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку) та згідно п.2 «Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб`єктом господарювання до бюджету у зв`язку з отриманням податкових пільг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1233 та п. 30.6 ст. 30 Податкового кодексу України , суб`єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв`язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг за ф.1-ПП.
Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб`єктом господарювання до бюджету у зв`язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233 (далі - Порядок № 1233).
Порядок № 1233 є обов`язковим для виконання суб`єктами господарювання, які відповідно до Податкового кодексу України не сплачують податки та збори до бюджету у зв`язку з отриманням податкових пільг.
Пунктом 3 Порядку № 1233 визначено, що звіт про суми податкових пільг подається суб`єктом господарювання за три, шість, дев`ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб`єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.
В порушення пп.49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового Кодексу, п. 3 «Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб`єктом господарювання до бюджету у зв`язку з отриманням податкових пільг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233, КП «ЕКО-САН» ЛМР звіт про суми податкових пільг по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за ф.1-ПП не надано.
З 01.01.2017 згідно п.120.1 ст.120 Податкового кодексу встановлена відповідальність платника за неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ст. 49 ПКУ), або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов`язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов`язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій.
Згідно з ст. 269 розділу ХІІІ (назву розділу виключено згідно із Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII) об`єктом оподаткування земельним податком є: земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні; земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Відповідно до ст.5 Закон України "Про плату на землю" від 03.07.1992 № 2535-ХІІ зі змінами та доповненнями об`єктом плати за землю є земельна ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.
Суб`єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки і землекористувач, у тому числі орендар.
Відповідно до ст.13 Закону України "Про плату на землю" - підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру за землю.
Згідно з ст.270 розділу ХІІІ Податкового Кодексу України об`єктом оподаткування плати за землю є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Перевіркою встановлено, що за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 КП «ЕКО-САН» ЛМР задекларовано: земельного податку у сумі 229 565,79 грн., орендної плати за землі державної або комунальної власності у сумі 0,0 грн., що не заперечувалось позивачем.
Перевіркою встановлено, що КП «ЕКО-САН» ЛМР є землекористувачем земельних ділянок, на яких знаходяться об`єкти нерухомого майна - нежитлові будівлі, які є комунальною власністю територіальної громади м. Лозова в особі Лозівської міської ради і закріплюється за ним на праві господарського відання.
Згідно з п.п. 271.1.1. п.271.1 ст.271 Податкового кодексу України (із змінами) базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.
Підприємством надані завірені належним чином копії Витягів із технічної документації про нормативно-грошову оцінку земельних ділянок (на 2017р.) за адресами: м. Лозова , вул .Потьомкіна,19; м. Лозова, пров. Технічний; м . Лозова, вул. Севастопольський бульвар,7; м. Лозова, вул. Правди, 4.
Перевіркою достовірності декларування показників у поданих КП «ЕКО-САН» ЛМР податкових деклараціях з земельного податку за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 встановлено, що підприємством КП «ЕКО-САН» ЛМР за 2017р. в якості нормативної грошової оцінки земельної ділянки за 1 кв.м. взято середню (базову) вартість земель населеного пункту в розмірі 121,60 грн. для всіх земельних ділянок.
Таким чином, в порушення п.п. 271.1.1. п.271.1 ст.271 Податкового кодексу України КП «ЕКО-САН» ЛМР за 2017р. невірно визначено базу оподаткування земельним податком, що призвело до заниження земельного податку на загальну суму 95909,95 грн., в т.ч. за 2017р. на суму 95909,95 грн..
Доказів протилежного позивачем ані під час перевірки, а ні до суду не надано.
За період з 01.01.2015 по 31.12.2017 КП «ЕКО-САН» ЛМР задекларовано екологічного податку у сумі 1659627,71 грн., в т.ч.: за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення - 362,38 грн.;
за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об`єктах - 1 659 265,33 грн..
Позивачем задекларовано наступні види забруднюючих речовин: викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (243.1.001 азоту оксиди, 243.1.009 вуглецю окис, 243.1.012 тверді речовини, 243.1.014 марганець та його сполуки)
Судом встановлено, що позивач має Дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, виданими Департаментом екології та природних ресурсів Харківської обласної державної адміністрації, а саме: № 6311000000-2153 від 06.11.2015 р. (місцезнаходження об`єкту - м. Лозова, вул. Потьомкіна, буд.19, термін дії - необмежений, з 06.11.2015) та № 6311000000-2155 від 06.11.2015 р. (місцезнаходження об`єкту - м. Лозова, вул. Правди, буд.4,термін дії - необмежений, з 06.11.2015).
Відповідно до Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 28.01.2015р. №05.03.02-04/2407 (термін дії висновку 5 років) об`єкт за адресою: м . Лозова, вул.Правди,4 відповідає встановленим медичним критеріям безпеки: відпрацьовані масла повторно використовуються на потреби підприємства; передбачена передача ламп розжарювання, відпрацьованих електродів, сміття з території іншим юридичним особам для видалення; дрантя замаслене, відпрацьовані фільтри паливні, масляні, повітряні, відпрацьовані автошини з металокордом будуть передані іншим юридичним особам для подальшого використання; відходи І-ІІІ класів небезпеки видаляються за угодою із ТОВ «Єдині екологічні системи»; відходи ІV класу небезпеки видаляються на звалище твердих побутових відходів м. Лозова, яке обслуговується КП «ЕКО-САН» ЛМР.
Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи на об`єкт за адресою: м. Лозова, вул. Потьомкіна, буд.19 позивачем до перевірки не надано.
КП «ЕКО-САН» ЛМР укладено договір на виконання послуг, пов`язаних із збиранням, перевезенням, зберіганням, видаленням, захороненням відходів № 0121/ЗІ від 21.01.2015, укладений з ТОВ «Єдині екологічні системи» (п.н. 36809856 ) строком дії до 31.12.2015р. з подальшою пролонгацією (ліцензії серії АЕ № 263903 від 22.04.2013, серії АЕ № 263981 від 18.06.2013).
З метою отримання Дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами підприємством ТОВ Науково-технічний центр «СИСТЕМА» (пн. 38000447) складено Звіт від 03.08.2015, яким на підприємстві КП «ЕКО-САН» ЛМР виділено 3 майданчики, де розташовані джерела викидів, а саме: майданчик №1 за адресою: м. Лозова, вул. Правди буд.4 (інформація за даними Звіту: «основні джерела викидів відсутні. Знаходяться наступні об`єкти: адміністративна будівля, відкритий майданчик для стоянки автомобілів, майстерня. Номери будівель за схемою розташування: №1 - труба (котел Vadra), №2 - труба (побутова піч), №3-8 - неорганізовані, норми граничнодопустимих викидів не встановлено (проводяться зварювальні роботи)); майданчик №2 за адресою: м. Лозова, вул. Потьомкіна буд . 19 (інформація за даними Звіту: «основні джерела викидів відсутні. Знаходяться наступні об`єкти: адміністративна будівля, майстерня, майданчик для зберігання авто (сміттєвози), гаражний бокс. Номери будівель за схемою розташування: №9 - труба (котел Ovadra Solidmaster 8F), №10-11 - неорганізовані, норми граничнодопустимих викидів не встановлено (проводяться зварювальні роботи)); майданчик №3 за адресою: м. Лозова, пров. Технічний (інформація за даними Звіту: «територія полігону побутових відходів Знаходяться наступні об`єкти: полігон твердих побутових відходів, господарче приміщення. Номери будівель за схемою розташування: №12 - неорганізовані) та встановлено види та фактичні обсяги викидів забруднюючих речовин, що відображені в Таблиці 2.4. Звіту «Характеристика викидів забруднюючих речовин від основних виробництв (загальна)».
Згідно з п.п. 242.1.1 п.242.1 ст..242 Податкового кодексу України об`єктом та базою оподаткування є обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
Обсяги та види забруднюючих речовин були встановлені Звітом від 03.08.2015р., тому підприємство КП «ЕКО-САН» ЛМР повинно нараховувати екологічний податок за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення, починаючи з 3 кварталу 2015 року.
Відповідач дійшов обґрунтованого висновку про те, що в порушення вимог п.п.242.1.1 п.242.1 ст..242 Податкового кодексу України КП «ЕКО-САН» ЛМР за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 невірно визначено обсяги та види забруднюючих речовин, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, що призвело до заниження задекларованих сум екологічного податку за викиди в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення на загальну суму 1 177,04 грн.
Доказів протилежного позивачем до суду не надано.
Крім того, в ході проведення перевірки встановлено, що одним з видів діяльності КП «ЕКО-САН» ЛМР є 23.63 - виробництво бетонних розчинiв, готових для використання. Підприємство має на балансі асфальтозмішувальну установку Д-158, що розташована за адресою: м. Лозова, вул. Потьомкіна буд.19 (майданчик №2).
Позивачем надано Формуляр ДС-158 00.00.000 ФО на установку асфальтозмішувальну ДС-158, згідно якого установка призначена для приготування асфальтобетонних сумішей, які використовуються в шляховому та іншому видах будівництва (виробник: Кременчуцький ордена Трудового Красного Знамені завод дорожніх машин Кременчуцького ВО «Дормашина». Продуктивність технічна 45+-10% т/год. Витрати палива: мазут не більше 410 кг/год, пічного палива або дизельного 10кг/год.).
Однак, в описовій частині Звіту від 03.08.2015р. та на схемі розташування об`єктів забруднення відсутня інформація про асфальтобетонний завод та викиди, які здійснюються в ході виробництва бетонних розчинів.
При розрахунку сум екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами застосовувались ставки податку, передбачені ст. 246 розд.VІІІ Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (із змінами, що діяли станом на 01.01.2015р., 01.01.2016р., 01.07.2016, 01.03.2017).
КП «ЕКО-САН» ЛМР спеціалізується на збиранні, обробці та видаленні безпечних відходів. До складу КП «ЕКО-САН» ЛМР входить полігон твердих побутових відходів в м. Лозова пров. Технічний (майданчик №3), яке працює з 1962 р. Проектна площа полігону - 6,2 га, зайнята площа - 6,2 га. Полігон обслуговують 2 трактори ДТ-75 та Т-170.
Рішенням Лозівської міської ради № 855 від 15.02.2013 р. в постійне користування передано земельну ділянку по пров. Технічному у м . Лозова площею 6,2 га для обслуговування існуючого звалища для захоронення твердих побутових відходів (розміщення та експлуатація підсобних і допоміжних будівель і споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості).
Позивач має Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, виданими Департаментом екології та природних ресурсів Харківської обласної державної адміністрації, № 6311000000-2154 від 06.11.2015 р..
Згідно Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 28.04.2016р. №05.03.02-04/15277 за адресою: м. Лозова, пров. Технічний нормативна СЗЗ становить 500м. Найближча житлова забудова знаходиться на відстані 2 км, водотоки та водойми - на відстані 2км, водозабірні споруди - на відстані 8 км. На звалище приймають 6 видів відходів: 3-го класу небезпеки - 1 вид відходів; 4-го класу небезпеки - 5 видів відходів.
За результатами експертизи місце видалення відходів за адресою: м. Лозова, пров. Технічний відповідає вимогам діючого санітарного законодавства України.
На підприємстві ведеться журнал обліку відходів, який прошнуровано, пронумеровано та скріплено печаткою підприємства. Позивачем укладено Договір №р-44/15,0 від 27.01.2015р. з Державною установою «Харківський обласний центр Держсанепідслужби України» (п.н. 38493324) на виконання 1 раз на квартал послуг з дослідження проб повітря на межі СЗЗ та на виробничій території м. Лозова, пров. Технічний. Виконання робіт підтверджується актами.
При розрахунку сум екологічного податку за розміщення відходів КП «ЕКО-САН» ЛМР застосовувало ставки податку, передбачені ст. 246 розд.VІІІ Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (із змінами, що діяли станом на 01.01.2015р., 01.01.2016р., 01.07.2016, 01.03.2017), та проводило обчислення цього податку згідно ст.249 ПКУ; з урахуванням вимог п.246.3 ст.246 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (із змінами) ставки податку було збільшено в 3 рази; з урахуванням вимог п.246.5 ст.246 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (із змінами) до ставок податку застосовано коефіцієнт залежно від місця (зони) розміщення відходів у навколишньому середовищі : 3 - в межах населеного пункту або на відстані менше як 3 км від таких меж.
Податкові декларації екологічного податку надавались підприємством з урахуванням вимог ст. 250.2.1 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 за місцем розміщення стаціонарних джерел.
Згідно з п.п.2681.1.1. п. 2681.1. ст. 2681 Податкового Кодексу України КП «ЕКО-САН» ЛМР за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 є платником збору за місця паркування транспортних засобів, задекларовано такого збору на загальну суму 159413,32 грн.
Перевіркою повноти декларування сум збору за місця для паркування транспортних засобів за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 встановлено його заниження на загальну суму 6855,84 грн., в т.ч. за 4 квартал 2017р. в сумі 6855,84 грн..
Об`єктом оподаткування збором є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об`єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (п.п.2681.2.1. п. 2681.1. ст. 2681 Податкового Кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 «із змінами та доповненнями).
Згідно з п.п.2681.3.1 п. 2681.1 ст. 2681 Податкового Кодексу України ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 кв. метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі: з 01.01.2015р. від 0,03 до 0,15 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року; з 01.01.2016р. від 0,03 до 0,15 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року; з 01.01.2017р. до 0,075 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Згідно з п.п.2681.4.1. п. 2681.1. ст. 2681 Податкового Кодексу України ставки збору та порядок сплати збору до бюджету встановлюються відповідною сільською, селищною або міською радою.
Рішеннями Лозівської міської ради: LIІІ сесії VI скликання № 998 від 15.08.2013р за 2015р.: встановлено збір за місця паркування для паркування транспортних засобів за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності у розмірі 0,03% мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року; VIII сесії VII скликання № 89 від 15.01.2016р.,за 2016р. встановлено збір за місця паркування для паркування транспортних засобів за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності у розмірі 0,03% мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року; ХХVI сесії VII скликання № 516 від 26.01.2017 р. за 2017р. для комунальних підприємств, засновником яких є Лозівська міська рада Харківської області, зменшити суму збору за місця для паркування транспортних засобів на 80%.
Рішенням Лозівської міської ради Харківської області LIІІ сесії VI скликання № 998 від 15.08.2013р. «Про організацію тимчасового спеціально обладнаного майданчика для паркування на земельній ділянці на розі вулиць Карла Маркса та Володарського (після зміни назв вулиць: Соборної та Привокзальної) в м. Лозова Харківської області» КП «ЕКО-САН» ЛМР уповноважено організувати та провадити діяльність із забезпечення платного паркування транспортних засобів на зазначеному майданчику. Платником збору визначено КП «ЕКО-САН» ЛМР.
З метою провадження господарської діяльності з обслуговування вищезазначеного майданчика для паркування, підприємством КП «ЕКО-САН» ЛМР придбано реєстратор розрахункових операцій фіскальний номер 2027001919. Книги обліку розрахункових операцій по об`єкту за адресою: м. Лозова, на розі вулиць Соборної та Привокзальної , прошито, пронумеровано та скріплено печаткою підприємства. Фіскальні звітні чеки вклеюються до книги за кожний день провадження діяльності з надання послуг по парковці транспортних засобів. Суми збору за місця для паркування транспортних засобів за період з 01.01.2015 по 31.12.2017 по об`єкту за адресою: м. Лозова, на розі вулиць Соборної та Привокзальної сплачено до бюджету в повному обсязі.
Відповідно до рішення Лозівської міської ради Харківської області ХХХІ сесії VIІ скликання № б/н від 08.06.2017р. «Про затвердження переліку майданчиків для паркування (спеціальних земельних ділянок, відведених для організації та провадження діяльності із забезпечення паркування (транспортних засобів) в м. Лозова Харківської області» затверджено перелік додаткових майданчиків для паркування, за які платником збору за місця паркування транспортних засобів визначено КП «ЕКО-САН» ЛМР та доручено КП «ЕКО-САН» ЛМР здійснити заходи щодо облаштування майданчиків для паркування відповідно до вимог Правил паркування транспортних засобів, за адресами: м. Лозова, вул. Павлоградська (в межах від вул. Покровської до нежитлової будівлі №70 по вул. Павлоградській), м. Лозова, вул. Благовіщенська (в межах від вул. Свято-Миколаївської до вул. Павлоградської), м. Лозова вул. Соборна (в межах від вул. Павлоградська до вул. Михайла Грушевського), м. Лозова, вул. Привокзальна (від вул. Соборна до вул. Свято-Миколаївської).
З метою провадження господарської діяльності з обслуговування вищезазначених майданчиків для паркування підприємством КП «ЕКО-САН» ЛМР було придбано реєстратори розрахункових операцій фіскальний номер 3000349128, 3000349104 та 3000360728.
Відповідачем зазначено, що згідно даних Інформаційно-автоматизованої системи «Податковий блок» ДФС України підсистеми «Виторги РРО» та книги обліку розрахункових операцій, за адресою розташування майданчика для паркування: м. Лозова, вул. Соборна , діяльність КП «ЕКО-САН» ЛМР щодо надання послуг з паркування транспортних засобів у 2017р. не здійснювалась, за адресами розташування майданчиків для паркування: м. Лозова, вул. Привокзальна та м. Лозова, вул. Павлоградська здійснювалась діяльність щодо надання послуг з паркування транспортних засобів, про що свідчать фіскальні звітні чеки, які вклеєні у книгу обліку, починаючи з 03.10.2017р. по 24.11.2017р.
Всього підприємством КП «ЕКО-САН» ЛМР здійснювалась діяльність з надання послуг з паркування автомобілів за адресами розташування майданчиків для паркування: м. Лозова, вул. Привокзальна та м. Лозова, вул. Павлоградська протягом 46 днів.
Таким чином, відповідач дійшов обґрунтованих висновків про те, що в порушення п.п.2681.1.1. п. 2681.1. ст. 2681 Податкового Кодексу України КП «ЕКО-САН» ЛМР в 4 кварталі 2017р. не визначено об`єкт оподаткування збором за місця паркування транспортних засобів за майданчики для паркування за адресами: м . Лозова, вул. Привокзальна та м. Лозова, вул. Павлоградська, де здійснювались послуги з паркування протягом 46 днів, внаслідок чого занижено суму збору за місця паркування транспортних засобів всього на загальну суму 6855,84 грн., в т.ч. за 4 квартал 2017р. в сумі 6855,84 грн..
Доказів протилежного до суду не надано.
Відповідно до рішення Лозівської міської ради ХХVI сесії VII скликання № 516 від 26.01.2017р на 2017р. встановлено надання підприємству КП «ЕКО-САН» ЛМР пільги на зменшення суми збору за місця для паркування транспортних засобів на 80%.
Підпунктом 16.1.6 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв`язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб`єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку) та згідно п.2 «Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб`єктом господарювання до бюджету у зв`язку з отриманням податкових пільг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233 та п. 30.6 ст. 30 Податкового кодексу України , суб`єкт господарювання, що не сплачує податки та збори у зв`язку з отриманням податкових пільг, веде облік сум таких пільг та складає звіт про суми податкових пільг за ф.1-ПП.
Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб`єктом господарювання до бюджету у зв`язку з отриманням податкових пільг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року № 1233 (далі - Порядок № 1233).
Порядок № 1233 є обов`язковим для виконання суб`єктами господарювання, які відповідно до Податкового кодексу України не сплачують податки та збори до бюджету у зв`язку з отриманням податкових пільг.
Пунктом 3 Порядку № 1233 визначено, що звіт про суми податкових пільг подається суб`єктом господарювання за три, шість, дев`ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб`єкт господарювання пільгами не користується, звіт не подається.
В порушення пп.49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового Кодексу, п. 3 «Порядку обліку сум податків та зборів, не сплачених суб`єктом господарювання до бюджету у зв`язку з отриманням податкових пільг», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 №1233, КП «ЕКО-САН» ЛМР звіт про суми податкових пільг зі збору за місця для паркування транспортних засобів за ф.1-ПП не надано.
З 01.01.2017 згідно з п.120.1 ст.120 Податкового кодексу встановлена відповідальність платника за неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ст. 49 ПКУ), або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов`язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов`язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПКУ, передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних (фінансових) санкцій.
Керуючись принципом верховенства права, гарантованим ст. 8 Конституції України та ст. 6 КАС України, суд на підставі ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» застосовує практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до п.58 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Серявін та інші проти України" (Заява № 4909/04, 10 лютого 2010 року) Суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п. 29).
Хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов`язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (див. рішення у справі "Суомінен проти Фінляндії" (Suominen v. Finland), № 37801/97, п. 36, від 1 липня 2003 року).
Перевіряючи юридичну та фактичну обґрунтованість мотивів, які покладені суб`єктом владних повноважень в основу спірних правових актів індивідуальної дії на відповідність вимогам ч. 2 ст. 2 КАС України, суд зазначає, що висновки контролюючого органу, викладені в акті перевірки, на підставі яких винесено оскаржувані позивачем рішення, є правомірними, доводи та аргументи, покладені в обґрунтування позовних вимог, є безпідставними, а позов є таким, що не підлягає задоволенню.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За приписами ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про необґрунтованість заявлених позовних вимог.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до приписів ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст. 13, 14, 139, 241, 243, 246, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Комунального підприємства "ЕКО-САН" Лозівської міської ради Харківської області до Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області про визнання протиправним скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без задоволення.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено 05 липня 2019 року.
Суддя Ю.О. Супрун