Рішення № 82854913, 02.07.2019, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2019
Номер справи
440/1662/19
Номер документу
82854913
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2019 року м. ПолтаваСправа № 440/1662/19

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Сич С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання - Гнітько О.О.,

представника позивача - ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Карлівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

10 травня 2019 року ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Карлівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (надалі - Карлівське об`єднане УПФУ Полтавської області, відповідач) про:

- визнання протиправною та скасування відмови, яка викладена у листі Карлівського об`єднаного УПФУ Полтавської області №06/Д-02 від 04.02.2019, про відмову у призначенні пенсії ОСОБА_1 , із зменшенням пенсійного віку на підставі статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";

- зобов`язання Карлівського об`єднаного УПФУ Полтавської області вчинити дії по призначенню та виплаті з 04.02.2019 ОСОБА_1 пенсії із зменшенням пенсійного віку у відповідності до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

В обґрунтування позову позивач зазначив, що з 03.12.1985 по 01.08.1991 працював водієм у Карлівському заводі продтоварів "Подолянка". За доводами позивача у період з 28.07.1986 по 27.10.1986 у зв`язку з виконанням трудових обов`язків він перебував безпосередньо у зоні відчуження по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується довідкою Карлівського заводу продтоварів "Подолянка" № 231 від 22.02.1993, архівною довідкою Карлівсько-Машівського об`єднаного районного військового комісаріату Полтавської області № 1928 від 26.12.2014 та довідкою № 4/267 від 20.12.2017, у зв`язку з чим вважає, що наданими ним документами підтверджено наявність у нього права на призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 14 травня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі №440/1662/19, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження з викликом учасників справи, призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 10:30 год. 11 червня 2019 року, витребувано від відповідача Карлівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області докази.

27.05.2019 до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву /а.с. 27-30/, в якому представник відповідача просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, посилаючись на те, що відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено право на зменшення пенсійного віку на 10 років, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" особам, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 01 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 01 липня 1986 року по 31 грудня 1986 - не менше 5 календарних днів. Водночас, документально не підтверджено факт роботи позивача у зоні відчуження 5 днів або більше, оскільки: довідка галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 23.01.2015 № 179/1/975 про період участі у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з 25.07.1986 по 27.10.1986 підтверджує лише 4 календарні дні виїзду в зону відчуження ОСОБА_1 ; довідка, видана позивачу Карлівським заводом продовольчих товарів "Подолянка" від 22.02.1993 № 231 про період участі в ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з 28.07.1986 по 27.10.1986 не містить підстави для її видачі, натомість згідно з довідкою районного трудового архіву Карлівської районної ради від 07.04.2015 № 05-64/404, у розрахунково-платіжних відомостях Карлівської харчосмакової фабрики за серпень-грудень 1986 року відсутні записи за скільки днів проведено підвищену оплату праці ОСОБА_1 та не вказано населені пункти де проводилися роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Відповідач зазначає, що на підставі викладеного та відповідно до абзацу сьомого підпункту 5 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, управлінням раніше було прийнято рішення №3 від 08.04.2015 про відмову у призначенні позивачу пенсії згідно зі статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у зв`язку з відсутністю необхідної тривалості роботи в зоні відчуження по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Ухвалами Полтавського окружного адміністративного суду від 11.06.2019 витребувано від відповідача Карлівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області засвідчені належним чином копії: звернення ОСОБА_1 зі всіма доданими до нього документами, за результатами розгляду якого позивачу надано відповідь листом від 04 лютого 2019 року №06/Д-02, та оголошено перерву у судовому засіданні до 10:00 02 липня 2019 року.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання повторно не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, надіслав до суду клопотання про розгляд справи без його участі /а.с. 60-61/.

Відповідно до частини 1 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Пунктом 2 частини 3 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника), незалежно від причин неявки.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності представника відповідача.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, встановив наступні обставини та спірні правовідносини.

20.03.2015 позивач звернувся до Карлівського об`єднаного УПФУ Полтавської області із заявою про призначення пенсії за віком, як ліквідатору аварії на ЧАЕС. До зазначеної заяви позивачем додавалися: копія трудової книжки, довідка про заробітну плату, документи про стаж, копія паспорта та ідентифікаційного коду, копія посвідчення, що підтверджується розпискою-повідомленням до заяви /а.с. 31-48/.

Рішенням управління Пенсійного фонду України в Карлівському районі від 08.04.2015 № 3 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в зв`язку з відсутністю необхідної тривалості роботи в зоні відчуження. У цьому рішенні зазначено, що аналіз наданої позивачем довідки, виданої Карлівським заводом продовольчих товарів "Подолянка" від 22.02.1993 № 231 про період участі в ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з 28.07.1986 по 27.10.1986 не містить підстави для її видачі. Довідка галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 23.01.2015 № 179/1/975 про період участі у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з 25.07.1986 по 27.10.1986 підтверджує лише 4 календарні дні виїзду в зону відчуження ОСОБА_1 Згідно довідки районного трудового архіву Карлівської районної ради від 07.04.2015 № 05-64/404 у розрахунково-платіжних відомостях Карлівської харчосмакової фабрики за серпень-грудень 1986 року відсутні записи за скільки днів проведено підвищену оплату праці ОСОБА_1 та не вказано населені пункти де проводилися роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС /а.с. 49/.

01.02.2019 позивач звернувся до Карлівського об`єднаного УПФУ Полтавської області із заявою (вх. №06/Д-02), в якій просив повторно розглянути заяву про призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" /а.с. 76/.

Листом Карлівського об`єднаного УПФУ Полтавської області від 04.02.2019 № 06-Д-02 позивача повідомлено про розгляд його звернення. Зокрема зазначено, що статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено право на зменшення пенсійного віку на 10 років, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" особам, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 01 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 01 липня 1986 року по 31 грудня 1986 - не менше 5 календарних днів. Вказано, що аналіз наданої позивачем довідки, виданої Карлівським заводом продовольчих товарів "Подолянка" від 22.02.1993 № 231 про період участі в ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з 28.07.1986 по 27.10.1986, не містить підстави для її видачі. Довідка галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 23.01.2015 № 179/1/975 про період участі у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з 25.07.1986 по 27.10.1986 підтверджує лише 4 календарні дні виїзду в зону відчуження ОСОБА_1 . Згідно довідки районного трудового архіву Карлівської районної ради від 07.04.2015 № 05-64/404, у розрахунково - платіжних відомостях Карлівської харчосмакової фабрики за серпень-грудень 1986 року відсутні записи за скільки днів проведено підвищену оплату праці ОСОБА_1 та не вказано населені пункти де проводилися роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Вказано, що рішенням управління від 08.04.2015 № 3 позивачу відмовлено у призначенні пенсії згідно зі статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в зв`язку з відсутністю необхідної тривалості роботи в зоні відчуження /а.с. 18-19/.

Вважаючи протиправною викладену у листі Карлівського об`єднаного УПФУ Полтавської області №06/Д-02 від 04.02.2019 відмову у призначенні пенсії із зменшенням пенсійного віку на підставі статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 № 796-XII (надалі - Закон №796-XII, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Положеннями абзацу 2 пункту 1 частини 1 статті 55 Закону №796-XII встановлено, що особам, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 1 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 1 липня 1986 року по 31 грудня 1986 року - не менше 5 календарних днів, мають право на зменшення пенсійного віку на 10 років.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 2Закону України "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" зона відчуження - це територія, з якої проведено евакуацію населення в 1986 році.

Частиною 1 статті 44 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Згідно пункту 4.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України 07.07.2014 № 13-1) та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за № 1566/11846 /надалі - Порядок 22-1/, орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).

Форма заяви про призначення/перерахунок пенсії встановлена додатком 3 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (пункт 4.1 розділу ІV).

Пунктом 1.7 Порядку 22-1 визначено, що днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

Відповідно до пункту 1.2 Порядку 22-1 заява про призначення пенсії працюючим особам, а також членам сім`ї у зв`язку з втратою годувальника подається заявником до органу, що призначає пенсію, через уповноважену посадову особу підприємства, установи, організації (далі - посадова особа) за місцезнаходженням такого підприємства, установи або організації. За бажанням особи така заява може бути подана особисто за місцем проживання (реєстрації) або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально, або законного представника.

У пункті 2.1 Порядку 22-1 міститься перелік документів, які додаються до заяви про призначення пенсії за віком.

Згідно з пунктом 2.23 Порядку 22-1 документи, необхідні для призначення пенсії, можуть бути подані як в оригіналах, так і копіях, посвідчених нотаріально або адміністрацією підприємства, установи, організації, що подає документи заявника для призначення пенсії, чи органом, що призначає пенсію. Документи про стаж, вік та заробітну плату подаються тільки в оригіналах. У разі якщо підтвердженням страхового стажу є трудова книжка, надається копія з неї, завірена адміністрацією підприємства, установи, організації за місцем останньої роботи або органом, що призначає пенсію.

Відповідно до п. 4.2 Порядку 22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі; 4) видає пам`ятку пенсіонеру (додаток 4), копія якої зберігається у пенсійній справі.

Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України (пункт 4.3 Порядку 22-1).

Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.

Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження (пункт 4.7 Порядку 22-1).

Аналізуючи наведені норми права можна дійти висновку, що підставою для вчинення дій, спрямованих на призначення пенсії за віком, є відповідна заява особи та додані до неї необхідні документи, подані до уповноваженого органу ПФУ в установленому порядку.

Аналогічний висновок зроблено Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 19.04.2018 у справі №601/198/16.

Як встановлено судом, 01.02.2019 позивач звернувся до Карлівського об`єднаного УПФУ Полтавської області із заявою (вх. №06/Д-02), в якій просив повторно розглянути заяву про призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" /а.с. 76/.

Таким чином, заява ОСОБА_1 від 01.02.2019 вх. №06/Д-02 не відповідає формі заяви про призначення/перерахунок пенсії, яка є додатком 3 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" (пункт 4.1 розділу ІV) та не містить необхідних відомостей, які мають бути зазначені у заяві про призначення пенсії.

Позивачем не дотримано встановленого порядку звернення за призначенням пенсії, оскільки 01.02.2019 він не звертався до відповідача із заявою встановленого зразка про призначення та виплату пенсії за віком відповідно до вимог статті 44 Закону №1058-IV, та необхідним пакетом документів, що визначає право на даний вид пенсії, а відтак відповідач не мав підстав для призначення пенсії на підставі цієї заяви.

На звернення позивача від 01.02.2019 листом Карлівського об`єднаного УПФУ Полтавської області від 04.02.2019 № 06-Д-02 ОСОБА_1 повідомлено про розгляд його звернення. Зокрема зазначено, що статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено право на зменшення пенсійного віку на 10 років, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" особам, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 01 липня 1986 року незалежно від кількості робочих днів, а з 01 липня 1986 року по 31 грудня 1986 - не менше 5 календарних днів. Вказано, що аналіз наданої позивачем довідки, виданої Карлівським заводом продовольчих товарів "Подолянка" від 22.02.1993 № 231 про період участі в ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з 28.07.1986 по 27.10.1986, не містить підстави для її видачі. Довідка галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 23.01.2015 № 179/1/975 про період участі у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС з 25.07.1986 по 27.10.1986 підтверджує лише 4 календарні дні виїзду в зону відчуження ОСОБА_1 Згідно довідки районного трудового архіву Карлівської районної ради від 07.04.2015 № 05-64/404, у розрахунково - платіжних відомостях Карлівської харчосмакової фабрики за серпень-грудень 1986 року відсутні записи за скільки днів проведено підвищену оплату праці ОСОБА_1 та не вказано населені пункти де проводилися роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Вказано, що рішенням управління від 08.04.2015 № 3 позивачу відмовлено у призначенні пенсії згідно зі статтею 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", в зв`язку з відсутністю необхідної тривалості роботи в зоні відчуження /а.с. 18-19/.

Оцінюючи доводи відповідача, викладені у вказаному вище листі-відповіді на звернення позивача від 01.02.2019, суд зазначає наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, раніше 20.03.2015 позивач звертався до Карлівського об`єднаного УПФУ Полтавської області із заявою про призначення пенсії за віком, як ліквідатору аварії на ЧАЕС. До зазначеної заяви позивач додавав: копію трудової книжки, довідку про заробітну плату, документи про стаж, копію паспорта та ідентифікаційного коду, копію посвідчення, що підтверджується розпискою-повідомленням до заяви /а.с. 31-48/.

Рішенням управління Пенсійного фонду України в Карлівському районі від 08.04.2015 № 3 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії відповідно до статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в зв`язку з відсутністю необхідної тривалості роботи в зоні відчуження.

Рішення управління Пенсійного фонду України в Карлівському районі від 08.04.2015 №3 позивачем не оскаржувалося, на даний час є чинним та не оскаржується у даній справі.

Відповідно до абзацу сьомого підпункту 5 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" до заяви про призначення пенсії за віком додається, зокрема документи, які засвідчують особливий статус особи: посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року N 122, або довідка військової частини, у складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об`єкт, де особою виконувались роботи з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на територіях радіоактивного забруднення, видана органами місцевого самоврядування (підприємствами, установами, організаціями) (при призначенні пенсії за віком із застосуванням норм статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи").

За відомостями трудової книжки ОСОБА_1 у період з 03.12.1985 по 01.08.1991 позивач працював водієм у Карлівській харчосмаковій фабриці /а.с. 14/.

Згідно архівною довідкою Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 23.01.2015 №179/1/975 ОСОБА_1 приймав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в період з 25.07.1986 по 27.10.1986, дні виїзду в зони (на об`єкти, населені пункти): "ЗОНА № 3" липень: 29 (один день); серпень: 9 (один день); вересень: 18, 21 /а.с. 37/.

Отже, даною архівною довідкою Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 23.01.2015 №179/1/975 підтверджено лише чотири дні роботи позивача у зоні відчуження.

Довідка, видана Карлівським заводом продовольчих товарів "Подолянка" від 22.02.1993 № 231 /а.с. 15/ не відповідає формі, затвердженій постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09 березня 1988 року N 122 та суперечить за своїм змістом (в частині періоду роботи в населених пунктах с. Тенехів зони відчуження з 28.07.1986 по 27.10.1986) архівній довідці Галузевого державного архіву Міністерства оборони України від 23.01.2015 №179/1/975, за змістом якої ОСОБА_1 приймав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в період з 25.07.1986 по 27.10.1986, дні виїзду в зони (на об`єкти, населені пункти): "ЗОНА № 3" липень: 29 (один день); серпень: 9 (один день); вересень: 18, 21. Підставою для видачі Карлівським заводом продовольчих товарів "Подолянка" довідки від 22.02.1993 № 231 зазначено: 08.11.1986 платіжна відомість, однак згідно з архівною довідкою Об`єднаного трудового архіву Карлівської районної ради Полтавської області від 07.04.2015 № 05-64/404, яка видана ОСОБА_1 зазначено, що у розрахунково-платіжних відомостях Карлівської харчосмакової фабрики за серпень-грудень 1986 року відсутні записи за скільки днів проведено підвищену оплату праці ОСОБА_1 та не вказано населені пункти де проводилися роботи по ліквідації аварії на ЧАЕС /а.с. 48/.

Інші документи, які згідно підпункту 5 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" засвідчують особливий статус особи, відповідачу ОСОБА_1 не надавалися.

Таким чином, доводи позивача про неправомірність дій відповідача, якими б порушувалися права позивача, не знайшли свого підтвердження у під час розгляду справи, протиправна бездіяльність щодо не призначення пенсії позивачу, якою би порушувалися права позивача, у спірних відносинах відсутня, викладена у листі Карлівського об`єднаного УПФУ Полтавської області №06/Д-02 від 04.02.2019 відмова у призначенні пенсії ОСОБА_1 із зменшенням пенсійного віку на підставі статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" ґрунтується на вимогах законодавства України.

За встановлених обставин та наведених норм права, суд дійшов висновку про необхідність відмови у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1

Підстави для розподілу судових витрат відсутні.

На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 2, 3, 6-10, 205, 241-245, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, -

В И Р І Ш И В:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Карлівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області (ідентифікаційний код 40377053, вул. Полтавський шлях, 81, м. Карлівка, Полтавська область, 39500) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Другого апеляційного адміністративного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.

Повне рішення складено 04 липня 2019 року.

Суддя С.С. Сич