
Справа № 545/1224/19
Провадження № 3/545/373/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"01" липня 2019 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Стрюк Л.І., розглянувши матеріали, які надійшли з Полтавського управління ГУ ДФС у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , директора ТОВ «Сигнал», реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , інші відомості суду не відомі,
за ч.1 ст.163-1 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 25.04.2019 року в с.Розсошенці, вул.Комарова АДРЕСА_2 буд АДРЕСА_3 10 вчинив правопорушення передбачені пунктом 198.6 статті 198 Податкового кодексу України, а саме занизив ПДВ до сплати в бюджет на 11529,46 грн., що зафіксовано в акті камеральної перевірки №19037/16-31-56-12-10/13936536 від 25.04.2019 року. Своїми діями ОСОБА_1 скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, попередньо надавши письмові пояснення у яких зазначив, що порушення ведення податкового обліку відсутні, оскільки за результатами камеральної перевірки, підприємством поданий уточнений розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість за березень 2019 року, яким підтверджено реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних від контрагентів підприємства на суму ПДВ 11529,46 грн.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
За змістом ч.1 ст.163-1 КУпАП адміністративна відповідальність настає за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Полтавським управлінням ГУ ДФС у Полтавській області проведено камеральну перевірку податкової звітності ТОВ «Сигнал» з податку на додану вартість за березень 2019 року. Камеральною перевіркою встановлено порушення ТОВ «Сигнал» п.198.6 ст.198, п.200.1, п.200.2 ст.200 Податкового кодексу України, що призвело до завищення податкового кредиту в декларації з податку на додану вартість за березень 2019 року у розмірі 11529,46 грн. та заниження ПДВ до сплати в бюджет на 11529,46 грн. Акт перевірки від 24.04.2019 року №19037/16-31-56-12-10/13936536 вручений платнику податків 02.05.2019 року.
ТОВ «Сигнал» 03.05.2019 року до контролюючого органу поданий уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок за березень 2019 року, яким відкореговано дані на загальну суму ПДВ 11529,46 грн.
Пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України передбачено право контролюючих органів проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.
Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов`язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах (підпункт 75.1.1 статті 75 Податкового кодексу України).
Відповідно до пункту 76.1 статті 76 Податкового кодексу України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов`язкова.
Отже, камеральна перевірка є окремим самостійним видом перевірок і не належить ні до планових, ні до позапланових.
Відповідно до пункту 50.1. статті 50 Податкового кодексу України у разі, якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов`язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.
Пунктом 50.2 статті 50 Податкового кодексу України визначено, що платник податків під час проведення документальних планових та позапланових перевірок не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.
Отже, пунктом 50.2 статті 50 Податкового кодексу України встановлено обмеження щодо подачі уточнення показників поданої звітності лише у разі проведення документальної планової або позапланової перевірки.
Тому у випадках отримання акта камеральної перевірки щодо певної податкової декларації платник податків не обмежений у праві подати уточнюючий розрахунок до цієї декларації.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верхового Суду від 13.06.2019 року у справі №820/5299/17.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення передбачений ч.1 ст.163-1 КУпАП.
На підставі викладеного та керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 163-1 КУпАП – закрити.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд Полтавської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: Л.І. Стрюк