
Справа № 545/1593/19
Провадження № 3/545/467/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"05" липня 2019 р. р. Полтавський районний суду Полтавської області в складі:
головуючого судді Поеттій А.Г.,
з участю секретаря Кудря А.Р.,
прокурора Айдаєва Р.З..,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку с.Кротенки Полтавського району, громадянку України, українку, тимчасово не працюючу, зареєстровану та проживаючу АДРЕСА_1 ,
за вчинення корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И В :
Наказом Надержинщинської виправної колонії УДДУПВП у Полтавській області (№65) від 11.08.2008 року № 106 о/с гр. ОСОБА_1 було прийнято на посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки з 15.08.2008.
Наказом ДУ «Надержинщинська виправна колонія (№65)» від 30.04.2018 № 49/ОС-18 гр. ОСОБА_1 було звільнено з посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки.
Відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» особи рядового і начальницького складу державної кримінально- виконавчої служби є суб`єктами відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
Суб`єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, п.п. "а" і "в" п. 2, п. 4 і 5 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, ОСОБА_1 була особою рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби на яку поширюється дія Закону та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов`язання, передбачені Законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до підпункту 2 п. 5, п.8 та п. 9 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення, (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (далі - перед звільненням) подається не пізніше дня такого припинення. Після заповнення усіх необхідних полів форми документа суб`єкт декларування підписує документ накладенням на нього власного ЕЦП.
Перед підписанням документа суб`єкт декларування підтверджує ознайомлення з попередженням про настання відповідальності за подання недостовірних відомостей шляхом проставлення відповідної відмітки в документі. Кожному поданому документу Реєстр автоматично надає унікальний ідентифікатор документа та накладає на нього електронну печатку Реєстру, що унеможливлює внесення несанкціонованих змін до поданого документа (забезпечує цілісність документа). Подання документа до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб`єкту декларування на адресу його електронної пошти, вказану під час реєстрації в Реєстрі, та до персонального електронного кабінету суб`єкта декларування. Після отримання зазначеного повідомлення суб`єкт декларування повинен невідкладно, але не пізніше семи днів після дня отримання такого повідомлення, перевірити зміст поданого ним документа та у разі виявлення неповних або недостовірних відомостей в ньому подати виправлений документ відповідно до цього Порядку. Відповідно до пункту 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях.
Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки ДУ «Надержинщинська виправна колонія (№65)», була зобов`язана подати декларацію «перед звільненням» особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не пізніше ЗО квітня 2018 року.
ОСОБА_1 у своєму попередженні перед звільненням підтвердила доведення їй вимог подання е-декларації згідно ЗУ «Про запобігання корупції».
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування (за текстом - Реєстр), декларація «перед звільненням» ОСОБА_1 зареєстрована в Реєстрі лише 27.05.2018 о 20 год. 29 хв. (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції - https://public.nazk.gov.ua/declaration/b5371e7e-c658-4aea-9fbd- 7а03718аа3б0), тобто несвоєчасно.
Поважних причин для несвоєчасного подання е-декларації «перед звільненням» особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у ОСОБА_1 не було.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки ДУ «Надержинщинська виправна колонія (№65)», відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування, а саме лише 27.05.2018 подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію «перед звільненням», чим умисно вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 провину у скоєному визнала в повному обсязі.
Прокурор в судовому засіданні вказував на доведеність провини ОСОБА_1 у вчиненому корупційному правопорушенні, та прохав застосувати щодо останньої покарання у вигляді штрафу.
Суд, з`ясувавши думку учасників, приходить до висновку про доведеність провини ОСОБА_1 в інкримінованому правопорушенні.
Вина правопорушника повністю підтверджується матеріалами справи, а саме: даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями.
Обставини що обтяжують чи пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 відсутні.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу ОСОБА_1 ступінь вини, майновий стан, відсутність обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, вважаю за необхідне визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї стягнення у виді штрафу.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи , що притягується до адміністративної відповідальності стягується судовий збір - 0,2 розміру мінімальної заробітної плати
На підставі викладеного, керуючись ст.172-6, ст.ст. 34,35 283-285, 287-290, 294 КУпАП, ЗУ «Про судовий збір»,суд,-
ПОСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 850 грн. на користь держави.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 384,20 грн., на користь держави: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського Апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Полтавський районний суд Полтавської області. За відсутності скарги постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку встановленого для її оскарження.
Суддя: А.Г.Потетій