
221/4055/19
3/221/1870/2019
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2019 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області ПИСАНЕЦЬ Н.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від в.о. заступника начальника Головного управління - начальника управління оперативного забезпечення на ОТЗ АТО ГУ ДФС у Донецькій області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Старогнатівка Волноваського району Донецької області, громадянина України, не працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий Волноваським РВ УМВС України в Донецькій області, РНОКП 2588707796,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
ВСТАНОВИВ:
Згідно з даними протоколу про адміністративне правопорушення № 0480 від 20.05.2019 року встановлено, що 20.05.2019 року о 14 годині 20 хвилин ОСОБА_1 приїхав на КПВВ «Новотроїцьке» (дорожній коридор «Маріуполь-Донецьк (через Волноваху)») після детального огляду автомобіля Volkswagen Caddy, державний номерний знак НОМЕР_2 , працівниками ДФС України, ДПС України та оперативною групою 1 з операції в органах військового управління оперативно тактичного управління «СХІД» та спільною (міжвідомчою) групою (підрозділи, що здійснюють державний контроль) було виявлено товарно-матеріальні цінності (взуття, агрохімія, косметика, мобільні телефони та аксесуар до них, картки пам`яті, флеш накопичувачі. Всього товарів на загальну суму 208053,70 гривень.
Вказані товари ОСОБА_1 перевозив з м. Волноваха до м. Донецьк, рухався в сторону непідконтрольної території України, вздовж лінії зіткнення між блокпостам першим та другим рубежів.
Тим самим, ОСОБА_1 було допущено порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, а саме: перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з контрольованої території на неконтрольовану територію, чим допустив перевищення граничних норм перевезення товарів через лінію зіткнення з контрольованої території на неконтрольовану територію товари, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 гривень на одну особу, що переміщується до тимчасово неконтрольованих територій, чим порушено вимоги п. 9 «Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» затвердженого Постановою КМУ від 1 березня 2017р. № 99.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 1.03.2017р. п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджений МТОТ (НАКАЗ від 24.03.2017 № 39 "Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення". /зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 березня 2017 р. за № 417/30285).
Вислухавши ОСОБА_1 , який пояснив, що він рухався через КПВВ «Новотроїцьке» з м. Волноваха в сторону міста Донецька і в ході огляду автомобіля було виявлено товарно матеріальні цінності, які належать його знайомим ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .. ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .
Окрім того, з заявою до суду звернулися ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .. ОСОБА_6 та ОСОБА_7 які пояснили, що вказані товари належать їм та вони попросили свого знайомого, ОСОБА_1 перевезти вказані товари
до м. Донецьк оскільки власних транспортних засобів вони не мають. Товари просили повернути їм як власникам.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, заслухавши пояснення ОСОБА_1 та проаналізувавши заяви, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_8 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204-3 КУпАП з наступних підстав.
Відповідно до Конституції України, яка має вищу юридичну силу, держава Україна є правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права.
Згідно ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Статтею 204-3 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність настає за порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, яка тягне за собою накладення штрафу на осіб, які переміщують такі товари з конфіскацією таких товарів.
Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року п.9 передбачено, що фізичні особи здійснюють переміщення товарів у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі автомобільним транспортом за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), що затверджуються МТОТ.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що вина ОСОБА_1 у скоєнні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП підтверджується наступними доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 0480 від 20.5.2019 року; протоколом вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об`єктом правопорушення від 20.05.2019 року; поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності., фото-таблицями.
З наданих заяв ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 та долученим до них товарних чеків вбачається, що ТМЦ, які перевозив ОСОБА_1 а належать їм, і на їх прохання ОСОБА_1 намагався привезти вказані товарно-матеріальні цінності до м. Донецька.
Враховуючи обставини справи, об`єм переміщуваних товарно-матеріальних цінностей, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь суспільної шкідливості вчиненого правопорушення, вважаю що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП, та вважаю доцільним призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу, у розмірі передбаченому санкцією ч. 1 ст. 204-3 КУпАП без конфіскації товарів, оскільки підстав для конфіскації виявлених та вилучених у ОСОБА_1 товарно-матеріальних цінностей не вбачається, з огляду на положення ст. 29 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки виявлені та вилучені товарно-матеріальні цінності не є його власністю.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в сумі 384, 20 грн. до спеціального фонду Державного Бюджету України.
Керуючись ст. ст. 29, 40-1, 204-3, 221, 283, 284, 278 ч.1 п.2 КУпАП, постановою КМУ «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», Закону України «Про судовий збір», суддя –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-3 КУпАП
та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 (сто сімдесят) гривень, які сплатити в дохід держави на розрахунковий рахунок 31117106005179, МФО 899998, ОКПО 37980308, код доходу 21081100, отримувач Волноваське УК/Волноваськ.р-н..
Стягнути з ОСОБА_1 до спеціального фонду Державного Бюджету України на р/р №31211256026001 код класифікації доходів бюджету: 22030106, код банку отримувача 899998, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код за ЄДРПОУ: 37993783, отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.
Товарно-матеріальні цінності, згідно протоколу вилучення речей що є знаряддям або безпосереднім об`єктом правопорушення від 20.05.2019 року, які вилучені та опечатані печатками з мокрими підписами понятих та ОСОБА_1 та передані на відповідальне зберігання старшому оперуповноваженому з ОВС першого відділу УОЗ на окремих територіях зон АТО ГУ ДФС у Донецькій у податкової міліції Мазурчаку О.В. та зберігаються на території «КПВВ Новотроїцьке» відповідно до накладних № 188 від 17.05.2019 року № 163 від 17.05.2019 року повернути за належністю ОСОБА_6 ; відповідно накладних № 158 від 17.05.2019 року, № 186 від 17.05.2019 року , видаткової накладної № 96 від 17.05.2019 року повернути за належністю ОСОБА_4 ; відповідно накладних № 184 від 17.05.2019 року, № 180 від 17.05.2019 року № 161 від 17.05.2019 року повернути за належністю ОСОБА_3 ; відповідно накладних № 182, №171, №183 від 17.05.2019 року повернути з належністю ОСОБА_2 ; відповідно накладних № 143, № 193 від 17.05.2019 року повернути за належністю ОСОБА_5 ; відповідно накладної № 160 від 17.05.2019 року повернути за належністю ОСОБА_7 , відповідно видаткової накладної № 97 від 17.05.2019 року повернути за належністю ОСОБА_1 .
Роз`яснити положення ст. ст. 307, 308 КУпАП, відповідно до яких штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу ДВС за місцем проживання порушника. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові.
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Донецької області через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови, та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з моменту її винесення до 27.09.2019 року.
Суддя Н.В. Писанець