Постанова № 82831816, 03.07.2019, Балтський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
03.07.2019
Номер справи
493/854/19
Номер документу
82831816
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 493/854/19

Провадження № 3/493/392/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2019 року м.Балта Одеської області

Балтський районний суд Одеської області в складі:

головуючої-судді Мясківської І.М.,

за участю секретаря Тихонової Н.І.,

прокурора Мішустіна М.А.,

розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця смт. Любашівка Одеської області, громадянина України, працюючого на посаді головного лікаря КП «Балтська центральна районна лікарня», зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , який протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,

-за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

14.05.2019 року на адресу Балтського районного суду Одеської області з Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшов протокол № 393 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 393, складеного 10.05.2019 року в м. Одеса, старшим оперуповноваженим відділу протидії злочинам у бюджетній сфері Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України капітаном поліції Бурлакою ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного лікаря КП «Балтська центральна районна лікарня», являючись суб`єктом декларування, та відповідальності за корупційні правопорушення, відповідно до п.п. «а» п. 2 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме 19.04.2019 року, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та скоїв адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину визнав та пояснив, що з 2010 року перебуває на посаді головного лікаря КП «Балтська центральна районна лікарня», та дійсно з запізненням, а саме 19.04.2019 року, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, у зв`язку з великим навантаженням та відсутністю вільного часу, оскільки займався підготовчими моментами для відкриття нового відділення в лікарні.

Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтримав та просив притягнути останнього до адміністративної відповідальності.

Заслухавши пояснення правопорушника, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вирішуючи питання щодо вини ОСОБА_1 у вчинені ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, суд виходить з наступного.

Відповідно до п.п. «а» п. 2. ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті.

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та пункту 1.2. Статуту КП, засновником КП «Балтська центральна районна лікарня» є орган місцевого самоврядування – Балтська районна рада Одеської області.

Відповідно до п. 4.1 Статуту КП «Балтська ЦРЛ» є юридичною особою публічного права, а згідно з п. 8.2 Статуту, керівництво поточною діяльністю лікарні здійснює головний лікар.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Як зазначено у рішенні Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 3, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком та така декларація охоплює звітній рік, період з 01 січня до 31 грудня включно.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

ОСОБА_1 в період подання щорічної електронної декларації за 2018 рік, тобто з 01.01.2019 року по 01.04.2019 року займав посаду головного лікаря КП «Балтська центральна районна лікарня», тобто був посадовою особою юридичної особи публічного права. Однак, всупереч вище встановленим Законом вимогам, ОСОБА_1 подав щорічну електронну декларацію за 2018 рік несвоєчасно, а саме 19.04.2019 року, що підтверджується роздруківкою з Єдиного державного реєстру декларацій та поясненням правопорушника.

Крім визнання своєї вини, вина ОСОБА_1 повністю і об`єктивно підтверджується відомостями, які зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення № 393, складеного 10.05.2019 року в м. Одеса, старшим оперуповноваженим відділу протидії злочинам у бюджетній сфері Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України капітаном поліції Бурлакою М ОСОБА_3 , а також іншими доказами, які знаходяться в матеріалах справи, а саме: рапортами старшого оперуповноваженого відділу протидії злочинам у бюджетній сфері Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Бурлаки М.В. на початок перевірки та на закінчення перевірки, роздруківкою з єдиного державного реєстру декларацій, відомостями з КП «Балтська центральна районна лікарня», а саме: посадовою інструкцією головного лікаря комунальної установи «Балтська центральна районна лікарня» ОСОБА_1 , статутом комунального підприємства «Балтська центральна районна лікарня» Балтської районної ради Одеської області в новій редакції, письмовим поясненням ОСОБА_1 від 23.04.2019 року, відповідно до якого правопорушник зазначив, що з 2010 року перебуває на посаді головного лікаря КП «Балтська центральна районна лікарня», причиною запізнення подачі щорічної декларації за 2018 рік, яку ним було подано 19.04.2019 року о 19 год. 03 хв., вважає відкриття в лікарні нового відділення, оскільки він як керівник лікарні займається всіма підготовчими моментами для відкриття даного відділення, тому із-за браку вільного часу, він не зміг вчасно подати декларацію, зобов`язується на майбутнє вчасно подавати щорічну електронну декларацію.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення судом враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини тощо.

Оцінюючи докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у інкримінованому адміністративному правопорушенні, оскільки правопорушник своїми діями, перебуваючи на посаді головного лікаря КП «Балтська центральна районна лікарня», допустив порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції». Його дії правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, тому правопорушника слід притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, застосувавши до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» ставка судового збору становить 0,2 % розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1, 3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ст. ст. 9, 23, 24, 33, 40-1, 172-6, 245, 280, 283, 284 КУпАП, суд

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, танакласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (Отримувач коштів: УК у Балтському р-ні Балтський р-н/21081100, ЄДРПОУ: 37343087; Банк отримувача: ГУДКСУ в Одеській області, Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: 31111106015057; Призначення платежу: *;21081100; 03.07.2019 року; справа № 493/854/19; ОСОБА_1 ).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в сумі 384,20 грн. (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві / м. Київ / ЄДРПОУ: 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО): 899998; Рахунок отримувача: 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106, Призначення платежу: 22030106; 03.07.2019 року; справа № 493/854/19; ОСОБА_1 ).

Роз`яснити ОСОБА_1 , що відповідно до ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

Згідно ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскарженою до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.

СУДДЯ