
П О С Т А Н О В А
Справа № 126/1047/19
Провадження № 3/126/662/2019
"12" червня 2019 р. м. Бершадь
Суддя Бершадського районного суду
Вінницької області
Гуцол В. І.
розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 до адміністративної відповідальності не притягувався ,
за ст. ст. 122-2, 130 ч. 1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 000853 від 29.04.2019 року, 29.04.2019 року о 12 год. 50 хв. в с. М`якохід по вул. Степовій водій ОСОБА_1 керував автомобілем "ВАЗ-2101" д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп`яніння. Медичне освідування на факт вживання спиртних напоїв проводився у встановленому законом порядку у лікаря в приймальному відділені Бершадській ОЛІЛ, за допомогою приладу "Драгер алкотестер", показники якого становили 2.20%0, чим порушив вимоги п. 2.9 а ПДР, за що відповідальність передбачена ст. 130 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 000874 від 29.04.2019 року, 29.04.2019 року о 12 год. 50 хв. в с. М`якохід по вул. Степовій водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем "ВАЗ-2101" д.н.з. НОМЕР_2 на вимогу працівників поліції про зупинку транспортного засобу, завчасно подану за допомогою жезла та проблискових маячків червоно-синього кольору не зупинився, чим порушив вимоги п. 2.4 ПДР, за що відповідальність передбачена ст. 122-2 КУпАП.
Враховуючи, що в провадженні судді Бершадського районного суду Гуцола В.І. одночасно знаходяться дві справи про адміністративне правопорушення відносно однієї особи, для повного та всебічного розгляду, справи № 126/1047/19 (провадження № 3/126/662/2019) та № 126/1049/19 (провадження № 3/126/663/2019) відповідно до ст. 36 КУпАП слід об`єднати в одне провадження. Об`єднаній справі присвоїти № 126/1047/19 (провадження № 3/126/662/2019).
Перед початком судового розгляду справи ОСОБА_1 було роз`яснено права у відповідності до ст. 268 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у скоєних правопорушеннях визнав повністю та щиро розкаявся. Однак просив суд суворо його не карати та не накладати на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу, оскільки матеріальне положення його сім`ї дуже важке. Він являється єдиним годувальником. На його утриманні перебувають п`ятеро дітей. Таким чином, накладення на нього стягнення у вигляді штрафу поставить в скрутне становище не лише його але й членів його сім`ї. Запевнив суд, що в подальшому не порушуватиме правил дорожнього руху. На підтвердження своїх слів надав копії свідоцтв про народження дітей.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали адміністративної справи, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаних правопорушеннях доведена матеріалами справи, дослідженими в судовому засіданні, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення серії ОБ № 000853 від 29.04.2019 року; серії ОБ № 000874 від 29.04.2019 року; письмовими поясненнями; висновком № 50 від 29.04.2019 року виданого лікарем Бершадської ОЛІЛ.
Призначаючи ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинені адміністративні правопорушення, у відповідності до ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення, враховується характер вчинених адміністративних правопорушень, особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь його вини у вчиненому правопорушенні, враховується його майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинені адміністративні правопорушення у відповідності до ст. 34 КУпАП, є щире розкаяння винного у вчинених правопорушеннях.
Обставин, що обтяжують відповідальність за вчинені адміністративні правопорушення у відповідності до ст. 35 КУпАП судом не встановлено.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого:
- ст. 122-2 КУпАП - невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу;
- 130 ч.1 КУпАП - керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, і тому його слід притягнути до адміністративної відповідальності та накласти адміністративне стягнення.
Накладаючи адміністративне стягнення, враховую характер вчинених правопорушень, особу винного, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, матеріальне становище особи, яка притягується до адміністративної відповідальності і прийшов до наступних висновків.
Адміністративне стягнення має на меті покарання порушника, запобігання скоєнню нових правопорушень. Проте покарання не є самоціллю, воно виступає необхідним засобом виховання правопорушника і запобігання скоєнню правопорушень.
В статті 17 Закону України від 23.02.2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено, що «при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Суду як джерело права».
Європейський суд з прав людини поширює стандарти, які встановлює Конвенція для кримінального провадження, на провадження у справах про адміністративні правопорушення (справа «Надточий проти України від 15 травня 2008 року»). ЄСПЛ зазначив, що український уряд визнав кримінально-правовий характер Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Частина 2 ст. 61 Конституції України передбачає, що юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Системний аналіз та юридичний зміст положень ч. 2 ст. 61 Конституції України свідчить про те, що в основу притягнення до юридичної відповідальності має бути покладений конкретний склад правопорушення, яке скоїла особа. Відмінність у складі правопорушення (як в цілому, так і в конкретних його елементах) дає підстави для притягнення особи до різних видів юридичної відповідальності. Також, юридична відповідальність встановлюється за скоєння конкретного правопорушення конкретною особою, тобто вона має індивідуальний характер і характеризується, зокрема наявністю системи покарань та стягнень, можливістю призначення більш м`якого покарання та звільнення від нього тощо. Цей принцип забезпечується можливістю застосування виду юридичної відповідальності в залежності від ступеня суспільної небезпечності скоєного правопорушення. При цьому, принцип індивідуалізації відповідальності знаходить також свій вираз в тому, що при призначенні покарання (стягнення) мають враховуватися всі особливості та обставини справи, характер правопорушення, ступінь здійснення винною особою протиправного наміру, ступінь вини, властиві їй індивідуальні риси, спосіб життя, мотиви скоєння правопорушення і інше.
У Кодексі України про адміністративне правопорушення відсутня стаття, яка б передбачала можливість призначення більш м`якого стягнення, ніж передбачено законом. Проте діючий Кримінальний кодекс України має відповідну статтю про призначення більш м`якого покарання, ніж передбачено законом. При розгляді даних матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 слід застосувати аналогію права.
Беручи до уваги наведене, з урахуванням особи винного суд, умотивувавши своє рішення, може призначити основне стягнення, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті 130 ч.1 КпАП України.
Враховуючи вищевикладені обставини, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу винного, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, також матеріальне становище особи, яка притягується до адміністративної відповідальності враховуючи, що накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у вигляді штрафу, поставить його і членів його сім`ї у важке матеріальне положення, оскільки він являється єдиним годувальником в сім`ї, на його утриманні перебувають п`ятеро дітей і ці обставини свідчать про тяжке соціальне і майнове становище правопорушника, те що накладення на нього стягнення у вигляді штрафу поставить в скрутне становище не лише його але й членів його сім`ї. Крім того, приймаючи до уваги те, що вчинене ОСОБА_1 правопорушення не завдало значної шкоди суспільним чи державним інтересам, правам та свободам інших громадян, вважаю, що останньому слід призначити адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на 1 рік без призначення стягнення у вигляді штрафу, що буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети - виховного впливу та запобіганню вчинення ОСОБА_1 нових правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 124, 130 ч.1, 40-1, 33-35, 268, 283-285, 289, 290 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-2, 130 ч.1 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік без накладення штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 384 грн. 20 коп. судового збору на користь Державної судової адміністрації України (вул. Липська 18/5 м. Київ, 01601 код ЄДРПОУ 26255795) отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки визначені Кодексом України про адміністративне правопорушення, з урахуванням норм статей 287-291 даного Кодексу, і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя В. І. Гуцол