
справа № 631/1395/18
провадження № 3/631/26/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 травня 2019 року селище міського типу Нова Водолага
Суддя Нововодолазького районного суду Харківської області Трояновська Т.М., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Харкова, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , працюючого директором Приватного акціонерного товариства «Нововодолазький молокозавод», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
До Нововодолазького районного суду Харківської області від Головного управління Державної фіскальної служби у Харківській області для розгляду по суті надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 .
Зі змісту протоколу про адміністративне правопорушення № 95, складеного головним державним ревізором – інспектором відділу моніторингу ризикових операцій управління аудиту Головного управління ДФС у Харківській області 22 листопада 2018 року вбачається, що керівникорм Приватного акціонерного товариства «Нововодолазький молокозавод» ОСОБА_2 було порушено порядок ведення податкового обліку, а саме занижено суму доходів, що враховується при визначенні об`єкта оподаткування декларації з податку на прибуток за 2017 рік, І квартал 2018 року, півріччя 2018 року та 9 місяців 2018 року на загальну суму 16 621 250 грн.; занижено податкові зобов`язання на суму податку на додану вартість 1 310 133 грн. по не підтвердженим операціям в реалізації товарів «покупцю» СВК «Молочна Країна»; занижено податкові зобов`язання на суму податку на додану вартість 1 310 133 грн. внаслідок поставки товару за невідомим напрямком; занижено податок на додану вартість в період, що перевірявся на загальну суму 2 954 608 грн.; занижено суму податку на додану вартість, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у розмірі 2 772 676 грн.; порушено терміни реєстрації податкових накладних (розрахунків, коригувань) у Єдиному реєстрі податкових накладних за червень 2017 року на загальну суму податку на додану вартість 1273,90 грн.; підприємством не здійснено реєстрацію податкових накладних на реалізацію товарів у сумі податку на додану вартість 1 310 133,72 грн. Факт порушення встановлено актом перевірки від 22.11.2018 року № 4848/20-40-14-12-11/00447480.
Кость С.Ю. у судове засідання по розгляду вищевказаного адміністративного матеріалу не з`явився, раніше на адресу суду надавав заяву, зареєстровану за вхідним № 380/19-вх від 18.01.2019 року, відповідно якої зазначав, що не згоден із встановленими порушеннями порядку ведення податкового обліку, просив відкласти розгляд справи, посилаючись на те, що у Харківському окружному адміністративному суді розглядається справа № 520/11458/18 про оскаження виявлених податковим органом правопорушень.
23.04.2019 року на електронну адресу суду за вхідним № ЕП-441/19-вх ОСОБА_1 направив копію рішення Харківського окружного адміністративного суду від 07 лютого 2019 року по справі № 520/11458/18 відповідно до якого позов Приватного акціонерного товариства «Нововодолазький молокозавод» до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задоволено, податкові повідомлення рішення форми «В4» № 00001731412 від 11.12.2018 року, форми «Р» №00001711412 від 11.12.2018 року, форми «Р» №00001721412 від 11.12.2018 року, форми «ПС»№00001761412 від 11.12.2018 року, форми «Н»№00001741412 від 11.12.2018 року, форми «ПН»№00001751412 від 11.12.2018 року, форми «Д» №00009621307 від 11.12.2018 року та рішення № 00009651307 від 11.12.2018 року Головного управління ДФС у Харківській області, які винесені відносно Приватного акціонерного товариства «Нововодолазький молокозавод» на підставі акту перевірки від 22.11.2018 року № 4848/20-40-14-12-11/00447480, скасовані.
Суддя, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, прийшов до наступного висновку.
Статтею 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до статті 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Виходячи з приписів статті 62 Конституції України, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише у разі доведення її вини в установленому законом порядку належними та допустимим доказами, що є складовою справедливого правосуддя у розумінні статті 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод.
Так, стаття 62 Основного Закону України, в якій йдеться про презумпцію невинуватості представляє собою певну конституційну конструкцію, яка є узагальненим виразом гарантій прав особи.
Зазначена презумпція є джерелом гарантій для особи, яка притягується до відповідальності.
У відповідності до статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
З огляду на пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод суд має забезпечувати належне вивчення та оцінку доказів і аргументів, представлених сторонами.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у підстав відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
В зв`язку з вищевикладеним, приймаючи до уваги, що рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 07 лютого 2019 року по справі № 520/11458/18 за позовом Приватного акціонерного товариства «Нововодолазький молокозавод» до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, що набрало законної сили 24 квітня 2019 року, було скасовано податкові повідомлення рішення форми «В4» № 00001731412 від 11.12.2018 року, форми «Р» №00001711412 від 11.12.2018 року, форми «Р» №00001721412 від 11.12.2018 року, форми «ПС»№00001761412 від 11.12.2018 року, форми «Н»№00001741412 від 11.12.2018 року, форми «ПН»№00001751412 від 11.12.2018 року, форми «Д» №00009621307 від 11.12.2018 року та рішення № 00009651307 від 11.12.2018 року Головного управління ДФС у Харківській області, які прийняті відносно Приватного акціонерного товариства «Нововодолазький молокозавод» на підставі спірного акту перевірки № від 22.11.2018 року № 4848/20-40-14-12-11/00447480, суд вважає за необхідне закрити провадження у справі на підставі пункту 1 частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за відсутністю в діях директора Приватного акціонерного товариства «Нововодолазький молокозавод» ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення, у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. В зв`язку із закриттям справи про адміністративне правопорушення, судовий збір стягненню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись статтею 62 конституції України, статтями 7, 9, 163-1, 245, 247, 279, 280, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя –
ПОСТАНОВИВ:
Провадження в адміністративній справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити на підставі пункту 1 частини 1 статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Нововодолазький суд Харківської області протягом десяти днів з моменту її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Якщо апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку, у разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: Т.М. Трояновська