Рішення № 82814540, 04.07.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.07.2019
Номер справи
420/945/19
Номер документу
82814540
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/945/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Харченко Ю.В. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД" до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправною та скасування Постанови щодо накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №97/1015-05/1-9607 від 18.10.2018р., -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД" звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд визнати протиправною та скасувати Постанову Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №97/1015-05/1-9607 від 18.10.2018р.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що об`єкт нерухомості (асфальтобетонний завод), що розташований за адресою: АДРЕСА_1, перевірку якого здійснено фахівцем Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, належить ДП «Одеський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», та в жодному разі не ТОВ "ДБК АГРОШЛЯХБУД". Також, позивач зазначає, що в жодному із складених перевіряючим документів не зазначено з урахуванням перевірки яких, зокрема, документів встановлено особу директора ТОВ "ДБК АГРОШЛЯХБУД" ОСОБА_2. Крім того, позивач стверджує, що направлення на перевірку ТОВ "ДБК АГРОШЛЯХБУД" було отримано несвоєчасно. Окрім того, суб`єктом владних повноважень про дату, час та місце розгляду справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності Товариство позивача повідомлено не належним чином.

Відповідач - Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмовому відзиві на позовну заяву (від 15.03.2019р. вхід.№9422/19), наголошуючи, зокрема, на правомірності винесення контролюючим органом спірної Постанови щодо накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №97/1015-05/1-9607 від 18.10.2018р., оскільки перевірку з питань дотримання ТОВ "ДБК АГРОШЛЯХБУД" вимог містобудівного законодавства на об`єкті будівництва, фахівцем контролюючого органу проведено з повним дотриманням вимог чинного законодавства.

Ухвалою суду від 21.02.2019р. поновлено Товариству з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД" строк звернення до суду з даним адміністративним позовом. Прийнято позовну заяву до розгляду, та відкрито загальне позовне провадження у справі №420/945/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД" до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправною та скасування Постанови щодо накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №97/1015-05/1-9607 від 18.10.2018р.

Ухвалою суду від 26.04.2019р. провадження у справі №420/945/19 зупинено відповідно до п.1 ч.2 ст.236 КАС України.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 04.07.2019р., у зв`язку з усуненням обставин, котрі слугували підставою для зупинення провадження, поновлено провадження по справі №420/945/19.

Ухвалою суду від 04.07.2019р., з урахуванням приписів п.3 ч.2 ст.183 КАС України, закрито підготовче провадження.

Ухвалою суду від 04.07.2019р. у задоволенні клопотання відповідача - Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (від 15.03.2019р. вхід.№9422/19) про залишення без розгляду адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД", з підстав пропуску позивачем строку звернення до суду, відмовлено.

Відповідно до ч.3 ст.194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що повноважні представника позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД", та відповідача - Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області звернулись до суду з клопотаннями (від 12.06.2019р. вхід.№21180/19, вхід.№ЕП/4346/19) про розгляд справи без їх участі, розгляд даної адміністративної справи, з урахуванням приписів ч.3 ст.194 КАС України, здійсненюється в порядку письмового провадження.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.

Як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, 10.10.2018р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазур В.М., відповідно до ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011р. №533, на підставі Наказу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області №169П від 24.09.2018р., Направлення для проведення позапланового заходу №841 від 24.09.2018р., здійснено позаплановий захід державного нагляду з питань дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД" вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил на об`єкті: «Будівництво асфальтобетонного заводу за адресою: АДРЕСА_1»

За наслідками вказаного заходу контролю Департаментом Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області складено Акт за результатами проведення позапланового заходу державного контролю щодо дотримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт №841, у якому зазначено, що в результаті контролю щодо виконання вимог, передбачених приписом від 30.05.2018р., перевіркою з виїздом за адресою: АДРЕСА_1, встановлено його невиконання. Зокрема, до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області не надано проектно-правової документації щодо вказаного об`єкта, та не допущено посадових осіб Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на зазначений об`єкт для проведення перевірки у термін визначений вимогами припису від 30.05.2018р., що призвело до порушення положень п.п.«а» п.3 ч.3 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

10.10.2018р. головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазур В.М., відповідно до ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», та Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», складено Протокол «Про правопорушення у сфері містобудівної діяльності».

Судом з`ясовано, що за результатами розгляду матеріалів справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності - акта, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного контролю щодо дотримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт №841 від 10.10.2018р., протоколу про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 10.10.2018р., фотофіксації від 10.10.2018р., головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області Мазур В.М. винесено Постанову «Про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» від 18.10.2018р. №97/1015-05/1-9607, в якій зазначено, що перевіркою з виїздом за адресою: АДРЕСА_1, встановлено невиконання вимог припису від 30.05.2018р. Зокрема, до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області не надано проектно-правової документації щодо вказаного об`єкта, та не допущено посадових осіб Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на зазначений об`єкт для проведення перевірки у термін визначений вимогами припису від 30.05.2018р., що призвело до порушення положень п.п.«а» п.3 ч.3 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у зв`язку з чим Товариство з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД" визнано винним у вчинені правопорушення, передбаченого п.1 ч.6 ст.2 Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності», та накладено штраф у сумі 27615грн.

Не погодившись з Постановою Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області щодо накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 18.10.2018р. №97/1015-05/1-9607, позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД" звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою про визнання її протиправною та скасування.

Так, на думку суду, оскаржувану позивачем Постанову Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області щодо накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 18.10.2018р. №97/1015-05/1-9607, контролюючим органом винесено неправомірно, безпідставно, та у порушення положень чинного містобудівного законодавства України, виходячи з наступного.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, на підставі Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяження (з відкриттям розділу) індексний номер 25025870 від 05.10.2015р., винесеного державним реєстратором Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Одеській області Калашнік Д.С., до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності внесено запис №11468672 від 30.09.2015р. про державну реєстрацію за ПАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» права власності на асфальто-бетонний завод, загальною площею 42,7кв.м., розташований за адресою: Одеська область , Подільський район, с.Малий Фонтан, вул.Гагаріна,1-Б, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 20.06.2018р. №128208720.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлено Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011р. №3038-VI (зі змінами та доповненнями), котрий спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст.41 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Орган державного архітектурно-будівельного контролю розглядає відповідно до закону справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Згідно зі ст.10 Закону України «Про архітектурну діяльність» для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об`єктів архітектури додержання суб`єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд. Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

Процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт визначено Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011р. №553 відповідно до якого державний архітектурно-будівельний контроль відповідно до повноважень, визначених статтею 7 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", здійснюється такими органами державного архітектурно-будівельного контролю: виконавчими органами з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад; структурними підрозділами з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських держадміністрацій; Держархбудінспекцією.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за дотриманням: 1) вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, державних стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об`єктів містобудування, технічних умов, інших нормативних документів під час виконання підготовчих і будівельних робіт, архітектурних, інженерно-технічних і конструктивних рішень, застосування будівельної продукції; 2) порядку здійснення авторського і технічного нагляду, ведення загального та (або) спеціальних журналів обліку виконання робіт (далі - загальні та (або) спеціальні журнали), виконавчої документації, складення актів на виконані будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи; 3) інших вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, правилами та проектною документацією, щодо створення об`єкта будівництва.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється посадовими особами органів державного архітектурно-будівельного контролю відповідно до їх посадових інструкцій та функціональних повноважень.

Згідно з п.п.5, 11 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011р. №553 державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, серед іншого, мають право: складати протоколи про вчинення правопорушень та акти перевірок, і накладати штрафи у межах повноважень, передбачених законом; видавати обов`язкові для виконання приписи щодо: усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Відповідно до п.12 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011р. №553 посадові особи органу державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю зобов`язані: у повному обсязі, об`єктивно та неупереджено здійснювати державний архітектурно-будівельний контроль у межах повноважень, передбачених законодавством; дотримуватися ділової етики у взаємовідносинах із суб`єктами господарювання та фізичними особами; ознайомлювати суб`єкта містобудування чи уповноважену ним особу з результатами державного архітектурно-будівельного контролю у строки, передбачені законодавством; за письмовим зверненням суб`єкта містобудування надавати консультативну допомогу у здійсненні державного архітектурно-будівельного контролю; надсилати повідомлення про проведення планової перевірки суб`єкту містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, рекомендованим листом та/або за допомогою електронного поштового зв`язку або вручати особисто під розписку керівнику суб`єкта містобудування чи його уповноваженій особі із зазначенням дати початку та дати закінчення перевірки не пізніше ніж за десять днів до її початку.

У разі відмови суб`єкта містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, у допуску посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю до проведення перевірки, відмови суб`єкта містобудування в наданні документів, необхідних для здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю, відсутності суб`єкта містобудування, якому у визначений цим Порядком строк було надіслано повідомлення про проведення перевірки, або його уповноваженої особи (за довіреністю) на об`єкті під час перевірки складається відповідний акт.

Пунктами 13, 14 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011р. №553 передбачено, що суб`єкт містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, має право: вимагати від посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю дотримання вимог законодавства; перевіряти наявність у посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю службових посвідчень; бути присутнім під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю; за результатами перевірки отримувати та ознайомлюватись з актом перевірки, складеним органом державного архітектурно-будівельного контролю; подавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до акта перевірки, складеного органом державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.

Суб`єкт містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, зобов`язаний: допускати посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю до проведення перевірки за умови дотримання ними порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю; одержувати примірник припису органу державного архітектурно-будівельного контролю за результатами здійсненого планового чи позапланового заходу; виконувати вимоги органу державного архітектурно-будівельного контролю щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; надавати документи, пояснення в обсязі, який він вважає необхідним, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.

Згідно з п.п.16, 17 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011р. №553 за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою органу державного архітектурно-будівельного контролю складається акт перевірки відповідно до вимог, установлених цим Порядком.

У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, крім акта перевірки, складається протокол, видається припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил або припис про зупинення підготовчих та/або будівельних робіт.

У приписі обов`язково встановлюється строк для усунення виявлених порушень згідно з додатком.

Так, як встановлено судом, та зазначено у Акті за результатами проведення позапланового заходу державного контролю щодо дотримання суб`єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт №841 від 10.10.2018р., у проведенні заходу державного контролю брав участь керівник суб`єкта господарювання ОСОБА_2 .

Водночас, суд вважає за необхідне наголосити, що відповідачем не надано суду належних доказів, з урахуванням котрих фахівцями Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області було встановлено особу, в присутності якої, як зазначено в акті державного нагляду, контролюючим органом здійснено перевірку, а також не окреслено документи, що підтверджують повноваження вказаної особи.

Згідно з ч.3 ст.6 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" суб`єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю). Натомість, будь-які докази на підтвердження вручення перевіряючим посадовій особі Товариства з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД" посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), у матеріалах справи відсутні.

Також, суб`єктом владних повноважень, на виконання вимог ч.2 ст.77 КАС України, до матеріалів справи не надано жодних доказів на підтвердження сповіщення Товариство з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД" щодо проведення заходу державного контролю.

Зокрема, як встановлено судом, та зазначено вище, на підставі Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяження (з відкриттям розділу) індексний номер 25025870 від 05.10.2015р., винесеного державним реєстратором Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції в Одеській області Калашнік Д.С., до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності внесено запис №11468672 від 30.09.2015р. про державну реєстрацію за ПАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» права власності на асфальто-бетонний завод, загальною площею 42,7кв.м., розташований за адресою: АДРЕСА_1, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 20.06.2018р. №128208720.

Отже, з урахуванням наведеного, судом з`ясовано, що на момент проведення заходу державного контролю з питань щодо дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил на об`єкті: «Будівництво асфальтобетонного заводу за адресою: АДРЕСА_1», об`єкт нерухомості перебував у власності іншої особи.

Крім того, як встановлено судом, Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 04.09.2018р. у справі №815/3004/18, задоволено адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД". Визнано протиправною та скасовано Постанову Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області №51/1015-05/1-5324 від 07.06.2018року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, передбаченого п.2 ч.6 ст.2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" у розмірі 52860грн.

Ухвалою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 28.11.2018р. у справі №815/3004/18 апеляційну скаргу Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області на Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 04 вересня 2018р., повернуто скаржнику.

Відповідно до ч.2 ст.325 КАС України ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Таким чином, судом з`ясовано, що Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 28.11.2018р. у справі №815/3004/18 набрало законної сили.

Зокрема, в межах розгляду означеної справи судом першої інстанції встановлено порушення порядку проведення позапланового заходу державного нагляду з питань дотримання Товариством з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД" вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил на об`єкті, а також порядку розгляду справи про правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Відтак, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку щодо неправомірності, та безпідставності винесення суб`єктом владних повноважень спірної Постанови Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №97/1015-05/1-9607 від 18.10.2018р., та відповідно наявності законодавчо передбачених підстав для задоволення позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД" .

Вищевикладене спростовує твердження відповідача, наведені у письмовому відзиві на позовну заяву.

Згідно з ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі статтею 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Відповідно до статей 74-76 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Статтею 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Згідно зі ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Відтак, беручи до уваги вищевикладене, та оцінюючи наявні в матеріалах справи письмові докази в сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД" правомірні, документально підтверджені та обґрунтовані, базуються на положеннях чинного містобудівного законодавства, отже підлягають задоволенню повністю.

Керуючись ст.ст.72-77, 139, ч.3 ст.194, ст.ст.241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД" до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про визнання протиправною та скасування Постанови щодо накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №97/1015-05/1-9607 від 18.10.2018р., задовольнити.

2. Визнати протиправною та скасувати Постанову Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №97/1015-05/1-9607 від 18.10.2018р.

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної архітектурно-будівельної інспекції України (01133, м.Київ, бульвар Лесі Українки,26, код ЄДРПОУ 37471912) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ДБК АГРОШЛЯХБУД" (67300, Одеська область м.Березівка, вул.Ворошилова,80, код ЄДРПОУ 39719336) судові витрати по сплаті судового збору у сумі 1921(одна тисяча дев`ятсот двадцять одна)грн.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст.ст.293,295 КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст.255 КАС України.

Суддя Харченко Ю.В.

.