
Справа № 420/2761/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді Бойко О.Я.,
розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення,-
І. Суть спору:
ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із позовом до Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому з урахуванням уточнення позовних вимог просив:
1. Визнати протиправними та скасувати рішення Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 10.08.2018 р. №245 (із змінами відповідно до рішення Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 17.05.2019 р. №156) щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
2.Зобов`язати Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Одеській області зарахувати до пільгового стажу періоди роботи ОСОБА_1 на посаді тракториста в колгоспі ім. Леніна, в селі Каракурт (Жовтневе) Болградського району Одеської області у період з 01.01.1989 р. по 31.12.1990 р. та в якості тракториста в ТОВ «Агро-Модуль» у період з 05.09.2005 р. по 01.12.2002 р. та з 07.04.2006 р. по 20.10.2006 р., в якості механізатора в ТОВ «Агро-Модуль» у період з 01.03.2007 р. по 01.11.2007 р. з 21.04.2008 р. по 19.11.2008 р. з 02.04.2009 р. по 02.11.2009 р. та з 06.05.2010 р. по 01.09.2010 р. в якості механізатора в ТОВ «Аванта» у період з 01.09.2010 р. по 08.11.2010 р., з 11.04.2011 р. по 31.10.2011 р. та з 06.04.2012. по 31.10.2012 р.
3. Зобов`язати Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Одеській області призначити з 10.05.2018 року ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за віком на пільгових умовах як трактористу - машиністу безпосередньо зайнятому у виробництві сільськогосподарської продукції відповідно до ч.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
ІІ. Аргументи сторін
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив наступне.
Позивач ІНФОРМАЦІЯ_1 працював трактористом-машиністом в селі Каракурт Болградського району Одеської області у період з 1985 р. по 2004 р. в колгоспі ім. Леніна, СВК «Жовтневе».
10.05.2018 р. позивач звернувся до Ізмаїльського об`єднаного УПФУ в Одеській області з заявою про призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Ізмаїльського об`єднаного УПФУ в Одеській області від 10.08.2018 р. №245 позивачу будо відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв`язку з відсутністю пільгового стажу роботи. Як зазначено в оскаржуваному рішенні відповідач відмовив у підтвердженні періоду роботи з 01.01.1989 р. по 31.12.1990 р., оскільки заявник в цей час працював на посаді ланкового, а ланкові користуються правом, якщо вони є незвільненими і виконують роботу на посаді тракториста-машиніста. В наявних у відповідача документах нібито така інформація відсутня.
17.05.2019 р. Ізмаїльське об`єднане УПФУ в Одеській області прийняло рішення №156 «Про внесення змін в раніше прийняте рішення від 10.08.2018 р. №245 про відмову у призначенні пенсії за віком гр. ОСОБА_1 ».
У зазначеному рішенні від 17.05.2019 р. відповідач визначив нову підставу для відмови позивачу у призначенні пенсії, а саме - ненадання позивачем протягом 3-х місяців пільгових довідок про стаж його роботи з 05.09.2005 р. по 01.12.2002 та з 07.04.2006 по 20.10.2006 в якості тракториста в ТОВ «Агро - Модуль», з 01.03.2007 по 01.11.2007, з 21.04.2008 по 19.11.2008, з 02.04.2009 по 02.11.2009 та з 06.05.2010 по 01.09.2010 в якості механізатора в ТОВ «Агро-Модуль», з 01.09.2010 по 08.112010, з 11.04.2011 по 31.10.2011 та з 06.04.2012 по 31.10.2012 в якості механізатора в ТОВ «Аванта».
При цьому, в зазначеному рішенні від 17.05.2019 р. відповідач не оспорює сам факт наявності трудового стажу позивача на посаді тракториста у вказаний період часу.
Позивач зазначив, що в міжсезонний період (зимовий період), коли він та його напарник не були зайняті польовими роботами, вони виконували роботи по ремонту трактора, іншої закріпленої за ними сільськогосподарської техніки, перевезенню кормів для тваринної ферми і таке інше, тобто всі роботи, які виконував позивач та його напарник були пов`язані з виробництвом сільськогосподарської продукції з використанням сільськогосподарської техніки - трактора.
28.05.2019 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами загального позовного провадження.
12.06.2019 р. ухвалою занесеною до протоколу судового засідання закрито підготовче провадження та продовжено розгляд справи по суті у порядку письмового провадження.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився про день час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та завчасно.
18.06.2019 р. через канцелярію суду від представника відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, в якому він просив у задоволенні позову відмовити у повному обсязі з підстав викладених у відзиві.
В обґрунтування відзиву представник відповідача зазначив, що Ізмаїльське об`єднане УПФУ в Одеській області відмовило позивачу у призначенні пенсії на пільгових умовах у зв`язку з тим, що у позивача відсутній належним чином підтверджений необхідний стаж для призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Також представник відповідача у відзиві зазначив, що страховий стаж позивача складає 33 роки 11 місяців 07 днів, в тому числі пільговий стаж в якості тракториста - машиніста складає 16 років 01 місяць 15 днів.
Представник відповідача вважає, що за наданими документами у позивача відсутній необхідний пільговий стаж тракториста - машиніста.
Згідно з ч. 9 ст.205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З`ясувавши обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та дослідивши письмові докази, якими вони обґрунтовуються, суд робить висновок, що адміністративний позов належить до задоволення. Свій висновок суд вмотивовує наступним чином.
ІІІ. Обставини, встановлені судом
Так, суд встанови, що позивач ІНФОРМАЦІЯ_1 , після досягнення 55 років звернувся до відповідача із заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
10.05.2018 р. позивач звернувся до Ізмаїльського об`єднаного УПФУ в Одеській області з заявою про призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Ізмаїльського об`єднаного УПФУ в Одеській області від 10.08.2018 р. №245 позивачу будо відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв`язку з відсутністю пільгового стажу роботи. Як зазначено в оскаржуваному рішенні відповідач відмовив у підтвердженні періоду роботи з 01.01.1989 р. по 31.12.1990 р., оскільки заявник в цей час працював на посаді ланкового, а ланкові користуються правом, якщо вони є незвільненими і виконують роботу на посаді тракториста-машиніста. В наявних у відповідача документах нібито така інформація відсутня.
Суд встановив, що відповідач в протоколі №455 від 10.08.2018 р. зазначив, що загальний стаж позивача 33 роки 11 місяців 7 днів із них 16 років 1 місяць 15 днів тракторист - машиніст с с/г робота в колгоспі 3 роки 8 місяців 24 дня, військова служба 2 роки 1 місяць 27 днів, страховий стаж з 01.07.2000 р. 13 років 4 місяці 29 днів, загальний стаж після 2004 р. 9 років 10 місяців 29 днів.(а.с.14)
17.05.2019 р. Ізмаїльське об`єднане УПФУ в Одеській області прийняло рішення №156 «Про внесення змін в раніше прийняте рішення від 10.08.2018 р. №245 про відмову у призначенні пенсії за віком гр. ОСОБА_1 ».
У зазначеному рішенні від 17.05.2019 р. відповідач визначив нову підставу для відмови позивачу у призначенні пенсії, а саме - ненадання позивачем протягом 3-х місяців пільгових довідок про стаж його роботи з 05.09.2005 р. по 01.12.2002 та з 07.04.2006 по 20.10.2006 в якості тракториста в ТОВ «Агро - Модуль», з 01.03.2007 по 01.11.2007, з 21.04.2008 по 19.11.2008, з 02.04.2009 по 02.11.2009 та з 06.05.2010 по 01.09.2010 в якості механізатора в ТОВ «Агро-Модуль», з 01.09.2010 по 08.112010, з 11.04.2011 по 31.10.2011 та з 06.04.2012 по 31.10.2012 в якості механізатора в ТОВ «Аванта».
При цьому, в зазначеному рішенні від 17.05.2019 р. відповідач не оспорює сам факт наявності трудового стажу позивача на посаді тракториста у вказаний період часу.
Позивач зазначив, що в міжсезонний період (зимовий період), коли він та його напарник не були зайняті польовими роботами, вони виконували роботи по ремонту трактора, іншої закріпленої за ними сільськогосподарської техніки, перевезенню кормів для тваринної ферми і таке інше, тобто всі роботи, які виконував позивач та його напарник були пов`язані з виробництвом сільськогосподарської продукції з використанням сільськогосподарської техніки - трактора.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
IV Джерела права та висновки суду.
Статтею 19 Конституції України закріплено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Спірні правовідносини регулюються загальнообов`язкове, Законом України «Про пенсійне забезпечення», Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25.11.2005 року, Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. № 637.
Згідно з загальнообов`язкове (надалі - Закон № 1058-IV), відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: пенсія за віком; пенсія по інвалідності; пенсія у зв`язку з втратою годувальника.
Статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено умови призначення пенсій за віком.
Право на пенсію за віком мають: чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років; жінки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років.
Відповідно п «в» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.
Аналогічна норма міститься в положеннях ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»: чоловікам, які працюють трактористами-машиністами і безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.
Згідно з ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637 (далі - Порядок № 637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.
Згідно з п. 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників від 29.07.1993 № 58 до трудової книжки вносяться: відомості про працівника: прізвище, ім`я та по батькові, дата народження; відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення; відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України; відомості про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв`язку з цим винагороди.
Пунктом 2.4 Інструкції визначено, що усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), але не пізніше тижневого строку, а в разі звільнення - у день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).
Записи виконуються акуратно, ручкою кульковою або з пером, чорнилом чорного, синього або фіолетового кольорів, і завіряються печаткою запис про звільнення, а також відомості про нагородження та заохочення.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка. Проте, якщо у трудовій книжці не зазначені відомості про умови праці та характер виконуваної роботи, то для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Порядок призначення пенсій на пільгових умовах цій категорії працівників роз`яснено у листі Міністерства соціального забезпечення України від 20.01.1992 № 7. До трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільгосппродукції, належать працівники, які оформлені на роботу трактористами-машиністами, мають відповідні посвідчення, постійно зайняті на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах протягом повного сезону сільгоспробіт в рослинництві та тваринництві. Трактористам-машиністам, які відпрацювали повний польовий період на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах, весь рік роботи зараховується до стажу, який дає право на пільгове пенсійне забезпечення, і в тому випадку, якщо в міжпольовий або міжсезонний період вони виконували інші роботи на стаціонарних і причіпних установках та агрегатах, з ремонту сільськогосподарської техніки, на тваринницьких фермах тощо. Віднесення господарства до сільгосппідприємств, трактористи-машиністи яких мають право на пільгову пенсію, здійснюється відповідно до класифікатора галузей народного господарства. До сільськогосподарських належать підприємства, які виробляють продукцію рослинництва і тваринництва. Єдина назва професії «тракторист-машиніст», запроваджена в 1961 році, охоплює такі професії: бульдозерист, бульдозерист-скреперист, грейдерист; комбайнер; машиніст дощувальної установки, змонтованої на базі трактора; машиніст скрепера, скреперист; машиніст чаєзбиральної машини; машиніст екскаватора; машиніст-водій льонозбиральної машини, самохідної широкозахватної сінокосарки; механік-комбайнер, тракторист, тракторист-бульдозерист. До числа трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільгосппродукції, віднесено працівників, прийнятих на роботу трактористами-машиністами, які мають про це відповідні посвідчення.
Суд зазначає, що у позивача наявне посвідчення тракториста - машиніста Серія НОМЕР_2 (а.с.27).
Відповідач у рішенні №156 від 17.05.2019 р. про внесення змін в раніше прийняте рішення від 10.08.2018 р. №245 про відмову у призначенні пенсії за віком позивачу зазначив, що при підрахунку пільгового стажу роботи в якості тракториста- машиніста враховано лише період його роботи в колгоспі ім. Леніна , в подальшому КСП/СВК «Жовтневе» з 01.01.1987 р. по 31.12.1988, з 01.01.1991 р. по 13.11.1992 р. та з 14.11.1992 р. по 14.02.2005 р., який після підрахунку склав 16 років 1 місяць 15 днів, тобто менше 20 років, як передбачено діючим законодавством.
У зазначеному рішенні від 17.05.2019 р. відповідач визначив підставу для відмови позивачу у призначенні пенсії, а саме - ненадання позивачем протягом 3-х місяців пільгових довідок про стаж його роботи з 05.09.2005 р. по 01.12.2002 та з 07.04.2006 по 20.10.2006 в якості тракториста в ТОВ «Агро - Модуль», з 01.03.2007 по 01.11.2007, з 21.04.2008 по 19.11.2008, з 02.04.2009 по 02.11.2009 та з 06.05.2010 по 01.09.2010 в якості механізатора в ТОВ «Агро-Модуль», з 01.09.2010 по 08.112010, з 11.04.2011 по 31.10.2011 та з 06.04.2012 по 31.10.2012 в якості механізатора в ТОВ «Аванта».
Суд зазначає, що стаж роботи позивача на посаді тракториста з 05.09.2005 р. по 01.12.2002 та з 07.04.2006 по 20.10.2006 в якості тракториста в ТОВ «Агро - Модуль», з 01.03.2007 по 01.11.2007, з 21.04.2008 по 19.11.2008, з 02.04.2009 по 02.11.2009 та з 06.05.2010 по 01.09.2010 в якості механізатора в ТОВ «Агро-Модуль», з 01.09.2010 по 08.112010, з 11.04.2011 по 31.10.2011 та з 06.04.2012 по 31.10.2012 в якості механізатора в ТОВ «Аванта» підтверджено записами в трудовій книжці позивача (а.с.17-26).
Щодо стажу роботи на посаді тракториста - машиніста суд зазначає наступне.
У трудовій книжці позивача записано, що він був ланковим тракторної бригади з 1989 р. по 1990 р. На підставі цих записів УПФУ зроблено висновок, що він в ці роки не працював трактористом, а відносився до адмінперсоналу.
Залежно від умов виробництва й організації праці тракторні бригади можуть складатися з ланок, що очолюються ланковими. Ланки у бригаді створюються з робочих однієї зміни.
Отже робота ланковим у тракторній бригаді передбачає, що особа призначена на цю посаду, продовжуючи працювати трактористом, отримує додаткове навантаження у вигляді обов`язків з організації роботи ланки (адміністративна функція) без відриву від виконання основних функцій тракториста.
До трактористів - машиністів, безпосередньо зайнятих у виробництві сільськогосподарської продукції, відносяться працівники, які оформлені на роботу трактористами - машиністами, мають відповідні посвідчення, постійно зайняті на тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах протягом повного сезону сільськогосподарських робіт в рослинництві та тваринництві.
Суд зазначає, що у відповідності до законодавства головними умовами для призначення пенсії за віком на пільгових умовах є виконання робіт на посаді тракториста-машиніста, безпосередня зайнятість у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, досягнення відповідного віку, а також наявність кількості відповідного стажу.
Суд встановив, що позивач звернувся до відповідача після досягнення 55 р. та при наявності 20 років пільгового стажу на посаді машиніста - тракториста.
Отже відповідач протиправно без з`ясування всіх обставин, прийняв рішення від 10.08.2018 р. №245 (із змінами відповідно до рішення від 17.05.2019 р. №156), яким відмовив позивачу в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Таким чином, за сукупності загального стажу роботи більше 20 років, що є очевидним за встановлених судом обставин, позивач має право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" з 10.05.2018 року тобто з моменту звернення до відповідача з відповідною заявою.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з п.3 ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
З огляду на вищевикладене, суд робить висновок, що адміністративний позов належить до задоволення.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивач при зверненні до суду сплатив судовий збір на загальну суму 2305,21 грн., що підтверджується квитанціями №20 від 22.05.2019 р. на суму 1536,80 грн., №41 від 17.12.2018 р. на суму 704,80 грн., №40783308 від 24.04.2019 р. на суму 63,61 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 255, 293, 295, 371 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Визнати протиправними та скасувати рішення Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 10.08.2018 р. №245 (із змінами відповідно до рішення Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 17.05.2019 р. №156) щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
3.Зобов`язати Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Одеській області зарахувати до пільгового стажу періоди роботи ОСОБА_1 на посаді тракториста в колгоспі ім. Леніна, в селі Каракурт (Жовтневе) Болградського району Одеської області у період з 01.01.1989 р. по 31.12.1990 р. та в якості тракториста в ТОВ «Агро-Модуль» у період з 05.09.2005 р. по 01.12.2002 р. та з 07.04.2006 р. по 20.10.2006 р., в якості механізатора в ТОВ «Агро-Модуль» у період з 01.03.2007 р. по 01.11.2007 р. з 21.04.2008 р. по 19.11.2008 р. з 02.04.2009 р. по 02.11.2009 р. та з 06.05.2010 р. по 01.09.2010 р. в якості механізатора в ТОВ «Аванта» у період з 01.09.2010 р. по 08.11.2010 р., з 11.04.2011 р. по 31.10.2011 р. та з 06.04.2012. по 31.10.2012 р.
4. Зобов`язати Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Одеській області призначити з 10.05.2018 року ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за віком на пільгових умовах як трактористу - машиністу безпосередньо зайнятому у виробництві сільськогосподарської продукції відповідно до ч.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
5. Стягнути з Ізмаїльського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 2305 (дві тисячі триста п`ять),21 грн.
6. Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо справу розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П`ятого апеляційного адміністративного суду.
7. Позивач- ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 .
Відповідач - Ізмаїльське об`єднане управління Пенсійного фонду України в Одеській області, адреса: 68609, Одеська область, м. Ізмаїл, вул. Кишинівська,46 код ЄДРПОУ 37743414.
Суддя О.Я. Бойко
.