
Справа № 310/3602/19
3/310/1066/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 липня 2019 рокум. Бердянськ
Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Полянчук Б.І., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 91 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
25.04.2019 року стосовно ОСОБА_1 складено адміністративний протокол за ст. 91 КУпАП в якому зазначено, що він о 12 годині 30 хвилин на території Мисливського господарства Приазовського національного природного парку в районі лиман «Красноперий» порушив режим зони регульованої рекреації, а саме здійснив засмічення території природного заповідного фонду шляхом викидання господарсько-побутових відходів у кількості 50 пакетів, що є заборонено.
Також 25.04.2019 року стосовно ОСОБА_1 складено адміністративний протокол за ст. 91 КУпАП в якому зазначено, що о 12 годині 00 хвилин 25.04.2019 року на території Приазовського національного природного парку, район Мисливського господарства лиман «Красноперий» встановлений факт порушення режиму зони регульованої рекреації громадянин ОСОБА_1 проїхав територію природно-заповідного фонду на особистому автомобілі «Мерседес-бенз» вантажний державний номер НОМЕР_1 на відстань 300 метрів, що є порушенням ст. ст. 21, 64 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України», п.4.3.2 Положення «Про Приазовський національний природний парк».
ОСОБА_1 викликався в суд 10.06.2019 року, 03.07.2019 року, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив. При вирішенні питання про можливість розгляду справи у відсутності ОСОБА_1 слід взяти до уваги, що з цього приводу Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року наголосив, що «сторони в розумінні інтервалу часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений у практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП). Враховуючи, що така поведінка ОСОБА_1 призвела до затягування розгляду справи і строки притягнення останнього до адміністративної відповідальності закінчуються, вважаю можливим розглянути справу у відсутності останнього.
Згідно ст. 91 КУпАП здійснення в межах територій та об`єктів природно-заповідного фонду, їх охоронних зон, а також територій, зарезервованих для наступного заповідання, забороненої господарської та іншої діяльності, порушення інших вимог режиму цих територій та об`єктів, самовільна зміна їх меж, невжиття заходів для попередження і ліквідації негативних наслідків аварій або іншого шкідливого впливу на території та об`єкти природно-заповідного фонду - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від дев`яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від п`ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи, що справи відносно ОСОБА_1 розглядаються судом одночасно, вважає необхідним об`єднати їх в одне провадження.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 91 КУпАП підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення від 25.04.2019 року, письмовими поясненнями правопорушника, в яких він визнав факт порушення режиму зони регульованої рекреації, оскільки в`їхав на територію Національного природного парку та викинув там будівельне сміття.
Дослідивши матеріали справи та беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, обставини, що обтяжують та пом`якшують відповідальність, вважаю за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 91 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Керуючись ст. ст. 33, 36, 40-1, 91, 213, 221, 283-285, 294 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Об`єднати в одне провадження відносно ОСОБА_1 справу №310/3602/19 (провадження №3/310/1066/19) за ст. 91 КУпАП зі справою №310/3604/19 (провадження №3/310/1067/19) за ст. 91 КУпАП, присвоївши спільний номер справи №310/3602/19 провадження №3/310/1066/19.
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 91 КУпАП і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. 00 коп. стягнувши суму на р/р 31119106008011, отримувач: Бердянське УК/Бердянськ/21081100, код ЄДРПОУ отримувача: 38042560, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку (МФО ГУДКСУ) 899998, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 384 грн. 20 коп., стягнувши суму на р/р 31211256026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір у справі про адміністративне правопорушення.
Постанова про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя