Постанова № 82787063, 02.07.2019, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
02.07.2019
Номер справи
405/4010/19
Номер документу
82787063
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 405/4010/19

3/405/905/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.07.2019 року суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Льон С.М., при секретарі Люльчак А.А., за участю прокурора Мельникової Г.В., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кропивницький протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, складений відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженця м. Кропивницький, українця, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

за 1 ст.172-6 КУпАП,

встановив:

19 лютого 2019 року в.о. начальника ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» ОСОБА_2 повідомлено Національне агентство з питань запобігання корупції відповідно до ч.2 ст.49 Закону України «Про запобігання корупції» про встановлення факту несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, а саме перед звільнення в 2019 році. За результатом проведеної перевірки УЗЕ в Кіровоградській області ДЗЕ Націоналшьної поліції України встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подано декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до частини 2 статті 49 Закону України «Про запобігання корупції».

ОСОБА_1 проходив службу в органах Державної кримінально-виконавчої служби України, а саме в Державній установі «Кропивницький слідчий ізолятор» на посаді молодшого інспектора відділу режиму та охорони. На вказану посаду був призначений на підставі наказу начальника ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» за № 441/ос- 18 від 20 грудня 2018 року. 10.01.2019 ОСОБА_1 особисто за власним бажанням було написано відповідний рапорт щодо звільнення його з органів ДКВС України за власним бажанням. 17.01.2019 на підставі наказу начальника ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» за № 22/ос-19 від 17.01.2019 ОСОБА_1 звільнено з вищевказаної установи на підставі його рапорту.

Відповідно до інформації, яка опублікована на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції «https://public.nazk.gov.ua», ОСОБА_1 27 січня 2019 року подав декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), тобто, несвоєчасно, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

У судове засідання ОСОБА_1 з`явився, йому роз`яснені права особи, що притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст.268 КУпАП, вину у вчиненні адміністративного правопорушення за обставин, вказаних у протоколі, визнав повністю та суду пояснив, що з вимогами антикорупційного законодавства ознайомлений, не подав своєчасно декларацію, оскільки не зовсім зрозумів вимоги закону.

Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, зважаючи на підстави, викладені в протоколі, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення вимог фінансового контролю – несвоєчасне, без поважної причини, подання декларації особою, уповноваженої на виконання функції держави, при звільненні із служби.

Вислухавши пояснення учасників судового провадження, вивчивши матеріали справи та оцінивши докази як кожен окремо, так і в їх сукупності, суд приходить до висновку, про винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, від 23.05.2019 за № 173/19 (а.п. 1-8), копією декларації (перед звільненням) з сайту НАЗК (а.п. 20-27), наказом від 20.12.2018 за № 441/06-18 Про особовий склад (а.п. 11), рапортом ОСОБА_3 В. від 10.01.2019 про звільнення з органів ДКВС України за власним бажанням (а.п. 12), зобов`язанням поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» при звільненні зі служби (а.п. 16), наказом від 17.01.2019 за № 22/ос-19 Про особовий склад (а.п. 13), довідкою ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» від 04.04.2019 за № 2/67 (а.п. 28), письмовими поясненнями самого ОСОБА_1 , що містяться в матеріалах справи, та надані останнім в судовому засіданні під час розгляду справи, відповідно до яких з положеннями антикорупційного законодавства він ознайомлений, про необхідність подачі декларації при звільненні знав, доступ до мережі Інтернет мав, документально підтверджені поважні причини, які б перешкоджали подачі декларації, відсутні (а.п. 9-10).

Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно вимог ст. ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП України при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин справи, зокрема підлягають з`ясуванню питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Водночас рішення приймається на підставі доказів, долучених у суді й оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив службу в Державній установі «Кропивницький слідчий ізолятор» на посаді молодшого інспектора відділу режиму та охорони. На вказану посаду був призначений на підставі наказу начальника ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» за № 441/ос- 18 від 20 грудня 2018 року (а.п. 11).

10.01.2019 ОСОБА_1 подано рапорт щодо звільнення його з органів ДКВС України за власним бажанням (а.п. 12).

На підставі наказу начальника ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» за № 22/ос-19 від 17.01.2019 ОСОБА_1 звільнено (за власним бажанням) з вищевказаної установи (а.п. 13). Таким чином, останнім днем роботи ОСОБА_1 , молодшого інспектора відділу режиму та охорони є 17.01.2019.

Відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10 червня 2016 року, яке 15 липня 2016 року зареєстроване в Міністерстві юстиції України за № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення. Декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

З урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що звільнення ОСОБА_1 в розумінні положення з п. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3 свідчить про те, що ОСОБА_1 звільнений з посади молодшого інспектора відділу режим) та охорони на підставі рапорт) Токар О.В. від 10.01.2019, а тому граничною датою подання декларації ОСОБА_1 як суб`єкта декларування, який припинив діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, визначається дата не пізніше дня такого припинення, а саме - 17.01.2019.

Відповідно до зобов`язанням поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб`єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених Законом України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 19.12.2018 ознайомлений з вимогами ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» (а.п. 16).

В своїх письмових поясненнях повідомив, що його особисто ознайомлювали під підпис зі змістом ст. ст. 364, 368,369 КК України та попередженням про кримінальну відповідальність за скоєння дій пов`язаних із зловживанням владою або службовим становищем та був ознайомлений відповідальною особою з питань запобігання корупції в Державній установі «Кропивницький слідчий ізолятор» про спеціальні обмеження, передбачені законодавством України та вимогами фінансового контролю Закону України «Про запобігання корупції». В день звільнення на лікарняному чи за кордоном не перебував, мав фізичну можливість доступу до мережі Інтернет (а.п. 9-10).

Відповідно до інформації, яка опублікована на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції «https://public.nazk.gov.ua», та витягу з інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі ІТС Реєстр) щодо послідовності дій ОСОБА_1 , останній 27.01.2019 о 11:06:42 подав декларацію суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням), тобто з порушенням встановленого Законом строку – а.п. 18-19, 20-27.

На лікуванні ОСОБА_1 перебував з 01.01.2019 по 11.01.2019, ознайомлений письмово з вимогами антикорупційного законодавства щодо подачі декларації при звільненні зі служби, мав фізичну та технічну можливість подати до НАЗК е-декларацію. Підтверджуючих документів поважності причин несвоєчасної подачі е-декларації ОСОБА_1 суду не надано, відсутні докази щодо поважності невиконання вимог фінансового контролю і в матеріалах справи.

Таким чином, несвоєчасна подача без поважних причин молодшим інспектором відділу режиму та охорони ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» декларації суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконання функцій держави, є протиправною, тобто такою, що порушує положення ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».

Оскільки адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, в діях ОСОБА_1 є склад даного адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

При накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі санкції статті та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з правопорушника судовий збір.

Керуючись ст.12 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», ч.1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284, 285, 294 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»,

постановив:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. (вісімсот п`ятдесят гривень), за наступними реквізитами: р/р 31117149011001, банк - Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37918230, код бюджетної класифікації - 21081300.

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у вказаний строк постанова надсилається для примусового виконання, в порядку якого з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача – 31211256026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106, призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення ( ОСОБА_1 ), Ленінський районний суд м. Кіровограда.

Постанова в поможе бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ленінського

районного суду

м. Кіровограда Світлана Михайлівна Льон