
Справа № 357/4460/19
2/357/2664/19
Категорія
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 червня 2019 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді – Кошель Л. М. ,
при секретарі – Вангородська О. С.,
за участі позивача ОСОБА_1 ВУ., представника позивача ОСОБА_2 І ОСОБА_3 ,
представників відповідачів Закрасняної Ю.П., Вакурової І.П.,
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до Департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради, Приватного акціонерного товариства « КАТП-1028» про зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_4 звернувся до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що він є власником житлового будинку АДРЕСА_1 , напроти будинку на узбіччі проїзної частини вулиці ПрАТ « КАТП-1028» незаконно, з порушенням санітарних норм розмітив контейнер для збору сміття , який належним чином не утримується, не огороджений, не закривається, смердить, чим спричинює незручності для самого позивача та його сім`ї. Позивач просив суд зобов`язати Департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради та Приватне акціонерне товариство « КАТП-1028» прибрати контейнер для збору побутових відходів, розташований навпроти житлового будинку № 71 АДРЕСА_2 вул. Голуба АДРЕСА_1 в м.Біла Церква та привезти вивільнену земельну ділянку в належний санітарний стан.
Відповідачами подано відзиви на позов, заперечуючи проти позовних вимог, вказано на те, що контейнер для збору побутових відходів розміщено у відповідності до наказу МОЗ № 145 від 17.03.2011 р. на відстані близько 10 м до межі домоволодіння АДРЕСА_1 , таке розташування є найбільш зручним для цієї місцевості, оскільки садибна забудова є досить щільною, а проїзна частина вулиці вузькою , звернення ОСОБА_4 до суду викликано конфліктом з іншими мешканцями вулиці, а не через незручності зі сміттєвим контейнером.
Суд, повно та всебічно дослідивши обставини справи та відповідні їм правовідносини, дійшов наступних висновків.
Відповідно до наказу Управління житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради № 35-ОД від 17.08.2012 р. Приватне акціонерне товариство « КАТП-1028» визначено виконавцем послуг з вивезення \ перевезення та захоронення\ твердих побутових відходів в м.Біла Церква на строк до 31.12.2019 р.
Між управлінням житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради\ замовник\ та Приватним акціонерним товариством « КАТП-1028» \ виконавець\ 23.08.2012 р. укладено договір № 49\568 на надання послуг з вивезення \ перевезення та захоронення\ твердих побутових відходів, строк дії якого з 25.08.2012 р. до 31.12.2019 р.
Встановлено, що позивач ОСОБА_4 є власником житлового будинку АДРЕСА_1 .
У відповідності до вказаного вище договору та своєї статутної діяльності ПрАТ « КАТП-1028» розміщено контейнер для збору побутових відходів на узбіччі перехрестя вулиці Професора Голуба будинки 30 , 32 та 2-го провулку Професора Голуба через дорогу від будинку № 71 АДРЕСА_2 вулиці Професора Голуба, де проживає позивач.
Протягом 2018-2019 років ОСОБА_5 неодноразово звертався до Департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради, Приватного акціонерного товариства « КАТП-1028» та інших організацій та установ з приводу незадоволення розміщенням сміттєвого контейнера поблизу його будинку. Скарги ґрунтувалися на недотриманні санітарних норм щодо відстані між сміттєвим баком та приватним житловим будинком, антисанітарним станом контейнера, постійним запахом смороду від нього.
Декілька разів комісії з працівників Департаменту житлово-комунального господарства, ПрАТ « КАТП-1028» здійснювали виїзд на місце з метою вирішення конфлікту між ОСОБА_4 та іншими мешканцями АДРЕСА_3 Професора Голуба, викликаним розміщенням сміттєвого баку саме в цьому місці. Комісіями встановлено, що контейнер для збору побутових відходів знаходиться на узбіччі проїзної частини перехрестя вулиці Професора Голуба та 2-го провулку Професора Голуба на відстані 10 м до межі земельної ділянки домоволодіння АДРЕСА_1 , що відповідає приписам наказу МОЗ № 145 від 17.03.2011 р. щодо відстані не менш як 5 м від контейнерних майданчиків до меж присадибних ділянок на території садибної забудови населених пунктів, сам контейнер розміщений на бетонному майданчику, сміття біля нього виявлено не було, перенесення контейнера в інше місце є неможливим з огляду на щільність забудови та вузьку проїзну частину вулиці.
Суд з`ясував, що розміщення сміттєвого контейнера саме на цьому місці відбулося за ініціативи мешканців вулиці Професора Голуба та 2-го АДРЕСА_4 Професора Голуба, які неодноразово зверталися до відповідачів з відповідними заявами.
При вирішенні спору суд виходить з наступного.
Діяльність з надання послуг з вивезення побутових відходів врегульована декількома нормативними актами, зокрема , Законом України від 05.03.1998 р. № 187\98-ВР « Про відходи» , Законом України від 06.09.2005р. № 2807-ІУ « Про благоустрій населених пунктів» , Правилами надання послуг з поводження з побутовими відходами, затвердженими постановою КМУ від 10.12.2008 р. № 1070\ в редакції постанови КМУ від 27.03.2019 р. № 318\, наказом Міністерства охорони здоров`я України № 145 від 17.03.2011 р. « Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць», наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово0комунального господарства України № 506 від 22.10.2013 р. « Про прийняття національного стандарту ДСТУ-Н Б Б .2.2-7: 2013 « Настанова з улаштування контейнерних майданчиків».
Згідно ст.21 Закону України « Про відходи» органи місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами забезпечують:
а) виконання вимог законодавства про відходи;
б) розроблення та затвердження схем санітарного очищення населених пунктів;
в) організацію збирання і видалення побутових відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, створення полігонів для їх захоронення, а також організацію роздільного збирання корисних компонентів цих відходів;
г) затвердження місцевих і регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням тощо.
Настанова з улаштування контейнерних майданчиків ДСТУ-Н Б підлягає до застосування суб`єктами господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері поводження з побутовими відходами та в сфері благоустрою – органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами , організаціями тощо. Згідно п.п.3, 4 Настанови житлові масиви і внутрішньо дворові території, дороги загального користування та інші об`єкти благоустрою населених пунктів, а також місця проведення масових заходів обладнуються контейнерними майданчиками.
Контейнерний майданчик – це спеціально обладнані майданчики для розміщення контейнерів для зберігання побутових відходів із зручними під`їздами для спеціально обладнаних транспортних засобів.
Улаштування контейнерного майданчика вздовж наскрізного проїзду допускається, якщо ширина проїзду складає не менше ніж 3,5 м у разі одностороннього руху та не менше ніж 6 м у разі двохстороннього руху.
Обов`язковий перелік елементів благоустрою на контейнерному майданчику має включати ; тверді види покриття, елементи сполучення поверхні майданчика з прилеглими територіями, контейнери для збирання побутових відходів, освітлювальне обладнання, озеленення.
На території садибної забудови населених пунктів відстані від контейнерних майданчиків до меж присадибних ділянок зі сторони вулиць повинна складати не менше ніж 5 м.
Наказом МОЗ України № 145 від 17.03.2011 р. затверджено Державні санітарні норми та правила утримання територій населених місць, якими визначено вимоги щодо санітарного очищення територій населених місць\ пункти 2.6 – 2.10\, де мова ведення про обов`язкове облаштування спеціально обладнаних контейнерних майданчиків для розміщення контейнерів для зберігання побутових відходів.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що розміщення контейнеру для збору побутових відходів без облаштування контейнерного майданчика суперечить санітарним нормам та правилам, на які вказано у рішенні вище, та національним стандартам ДСТУ-Н Б Б .2.2-7: 2013 « Настанова з улаштування контейнерних майданчиків».
Суд вважає, що в даному спорі відповідачами порушено вимоги законодавства і не облаштовано контейнерний майданчик, тому контейнер для збору побутових відходів на узбіччі проїзної частини перехрестя вулиці Професора Голуба та 2-го провулку Професора Голуба встановлено незаконно, вимоги позивача ОСОБА_4 є обґрунтованими і підлягають до задоволення у спосіб, визначений позивачем.
Згідно ст.141 ЦПК України судові витрати, понесені позивачем , підлягають відшкодуванню відповідачами порівну по 768,40 грн з кожного.
На підставі викладеного, керуючись Законом України від 05.03.1998 р. № 187\98-ВР « Про відходи» , Законом України від 06.09.2005р. № 2807-ІУ « Про благоустрій населених пунктів» , Правилами надання послуг з поводження з побутовими відходами, затвердженими постановою КМУ від 10.12.2008 р. № 1070\ в редакції постанови КМУ від 27.03.2019 р. № 318\, наказом Міністерства охорони здоров`я України № 145 від 17.03.2011 р. « Про затвердження Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць», наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово0комунального господарства України № 506 від 22.10.2013 р. « Про прийняття національного стандарту ДСТУ-Н Б Б .2.2-7: 2013 « Настанова з улаштування контейнерних майданчиків», ст.ст. 12, 81, 141, 259, 263-265, 268 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_4 задовольнити.
Зобов`язати Департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради \ код ЄДРПОУ 03346696\ та Приватне акціонерне товариство « КАТП-1028»\ код ЄДРПОУ 05447639\ прибрати контейнер для збору побутових відходів, розташований навпроти житлового будинку № 71 по вул. Голуба Андрія Професора в м.Біла Церква та привезти вивільнену земельну ділянку в належний санітарний стан.
Стягнути з Департамента житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради \ код ЄДРПОУ 03346696\ та Приватного акціонерного товариства « КАТП-1028»\ код ЄДРПОУ 05447639 на користь ОСОБА_4 \ РНКПО НОМЕР_1 \ по 768,40 грн судових витрат з кожного.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Білоцерківський міськрайонний суд.
Повне рішення складено 01.07.2019 р.
СуддяЛ. М. Кошель