Постанова № 82773940, 02.07.2019, Подільський міськрайонний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Котовський міськрайонний суд Одеської області)

Дата ухвалення
02.07.2019
Номер справи
506/249/19
Номер документу
82773940
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 506/249/19

Провадження № 3/505/1217/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"02" липня 2019 р. суддя Котовського міськрайонного суду Одеської області Вергопуло А.К., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , селищного голову Окнянської селищної ради Одеської області, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

З Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України до суду надійшло 20 (двадцять) справ про адміністративне правопорушення, передбаченого ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП відносно ОСОБА_1 , які розглядаються одним і тим же суддею.

Згідно ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

За таких обставин, враховуючи, що справи про адміністративні правопорушення розглядаються одним і тим же суддею одночасно, вказані справи слід об`єднати в одне провадження.

Встановлено, що 08 жовтня 2018 року Окнянською селищною радою Одеської області було укладено Договір №150 на постачання товару на суму 5688,00 грн. з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 . Даний договір та специфікація до нього (Додаток №1) з боку Окнянської селищної ради було підписано селищним головою ОСОБА_1 . Даний договір, а також накладна №150 від 08.10.2018 про прийняття товару стали підставою для здійснення платежу Окнянською селищною радою на ФОП ОСОБА_2 , згідно з платіжним дорученням №143 від 08.10.2018 року у розмірі 5688,00 грн.

08 жовтня 2018 року Окнянською селищною радою Одеської області було укладено Договір №16 на постачання товару на суму 783,50 грн. з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 . Даний договір та специфікація до нього (Додаток №1) з боку Окнянської селищної ради було підписано селищним головою ОСОБА_1 . Даний договір, а також накладна №16 від 08.10.2018 про прийняття товару стали підставою для здійснення платежу Окнянською селищною радою на ФОП ОСОБА_2 , згідно з платіжним дорученням №142 від 08.10.2018 року у розмірі 783,50 грн.

12 листопада 2018 року Окнянською селищною радою Одеської області було укладено Договір №24 на постачання товару на суму 5745,00 грн. з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 . Даний договір та специфікація до нього (Додаток №1) з боку Окнянської селищної ради було підписано селищним головою ОСОБА_1 Даний договір, а також накладна №24 від 12.11.2018 про прийняття товару стали підставою для здійснення платежу Окнянською селищною радою на ФОП ОСОБА_2 , згідно з платіжним дорученням №130 від 12.11.2018 року у розмірі 5745,00 грн.

12 листопада 2018 року Окнянською селищною радою Одеської області було укладено Договір №25 на постачання товару на суму 2294,00 грн. з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 . Даний договір та специфікація до нього (Додаток №1) з боку Окнянської селищної ради було підписано селищним головою ОСОБА_1 Даний договір, а також накладна №25 від 12.11.2018 про прийняття товару стали підставою для здійснення платежу Окнянською селищною радою на ФОП ОСОБА_2 , згідно з платіжним дорученням №177 від 12.11.2018 року у розмірі 2294,00 грн.

12 листопада 2018 року Окнянською селищною радою Одеської області було укладено Договір №26 на постачання товару на суму 4231,00 грн. з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 . Даний договір та специфікація до нього (Додаток №1) з боку Окнянської селищної ради було підписано селищним головою ОСОБА_1 . Даний договір, а також накладна №26 від 12.11.2018 про прийняття товару стали підставою для здійснення платежу Окнянською селищною радою на ФОП ОСОБА_2 , згідно з платіжним дорученням №175 від 12.11.2018 року у розмірі 4231,00 грн.

12 грудня 2018 року Окнянською селищною радою Одеської області було укладено Договір №34 на постачання товару на суму 8931,00 грн. з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 . Даний договір та специфікація до нього (Додаток №1) з боку Окнянської селищної ради було підписано селищним головою ОСОБА_1 . Даний договір, а також накладна №34 від 12.12.2018 про прийняття товару стали підставою для здійснення платежу Окнянською селищною радою на ФОП ОСОБА_2 , згідно з платіжним дорученням №200 від 12.12.2018 року у розмірі 8931,00 грн.

14 грудня 2018 року Окнянською селищною радою Одеської області було укладено Договір №14 на постачання товару на суму 2938,00 грн. з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 . Даний договір та специфікація до нього (Додаток №1) з боку Окнянської селищної ради було підписано селищним головою ОСОБА_1 Даний договір, а також накладна №14 від 14.12.2018 про прийняття товару стали підставою для здійснення платежу Окнянською селищною радою на ФОП ОСОБА_2 , згідно з платіжним дорученням №203 від 14.12.2018 року у розмірі 2938,00 грн.

14 грудня 2018 року Окнянською селищною радою Одеської області було укладено Договір №15 на постачання товару на суму 1245,00 грн. з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 . Даний договір та специфікація до нього (Додаток №1) з боку Окнянської селищної ради було підписано селищним головою ОСОБА_1 Даний договір, а також накладна №15 від 14.12.2018 про прийняття товару стали підставою для здійснення платежу Окнянською селищною радою на ФОП ОСОБА_2 , згідно з платіжним дорученням №204 від 14.12.2018 року у розмірі 1245,00 грн.

26 грудня 2018 року Окнянською селищною радою Одеської області було укладено Договір №37 на постачання товару на суму 3433,00 грн. з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 . Даний договір та специфікація до нього (Додаток №1) з боку Окнянської селищної ради було підписано селищним головою ОСОБА_1 . Даний договір, а також накладна №37 від 26.12.2018 про прийняття товару стали підставою для здійснення платежу Окнянською селищною радою на ФОП ОСОБА_2 , згідно з платіжним дорученням №213 від 26.12.2018 року у розмірі 3433,00 грн.

26 грудня 2018 року Окнянською селищною радою Одеської області було укладено Договір №38 на постачання товару на суму 3100,00 грн. з фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 . Даний договір та специфікація до нього (Додаток №1) з боку Окнянської селищної ради було підписано селищним головою ОСОБА_1 . Даний договір, а також накладна №38 від 26.12.2018 про прийняття товару стали підставою для здійснення платежу Окнянською селищною радою на ФОП ОСОБА_2 , згідно з платіжним дорученням №212 від 26.12.2018 року у розмірі 3100,00 грн.

Також встановлено, що ОСОБА_2 перебуває в шлюбних відносинах з ОСОБА_1 з 13.06.1992 року, згідно з актовим записом №20, про що свідчать відомості з листа від Окнянського РВ ДРАЦС ГТУЮ в Одеській області від 19.03.2019 року. Крім того, ФОП ОСОБА_2 , згідно з даними ЄДРПОУ, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , тобто адреса реєстрації збігається з адресою мешкання ОСОБА_1 Таким чином встановлено, що ФОП ОСОБА_2 є дружиною Окнянського селищного голови ОСОБА_1 .

Датою виявлення адміністративних правопорушень є 17.05.2019 року.

Таким чином, ОСОБА_1 своїми діями, що виразились у неповідомленні про наявність у нього реального конфлікту інтересів та у вчиненні дій в умовах реального конфлікту інтересів, скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та щиро розкаявся. В судовому засіданні ОСОБА_1 були роз`ясненні права, передбачені ст. 268 КУпАП, ст.63 Конституції України.

В судовому засіданні прокурор Бургарт О. В. підтвердила обставини, зазначені в протоколах про адміністративні корупційні правопорушення, вважає, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних корупційних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП, тому він підлягає відповідальності за їх вчинення.

Диспозицією ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Отже, для висновку про наявність в особи реального конфлікту інтересів та про прийняття нею рішення в умовах реального конфлікту інтересів необхідно встановити: 1) наявність в особи приватного інтересу; 2) наявність суперечності між приватним інтересом особи та її представницькими повноваженнями; 3) наявність впливу цієї суперечності на об`єктивність або неупередженість рішення; 4) наявність повноважень на прийняття рішення.

При цьому, має бути беззаперечно визначено, в чому саме полягає приватний інтерес конкретної особи, в чому саме проявляється суперечність між приватним інтересом та представницькими повноваженнями цієї особи та її вплив на прийняття рішення.

Так, відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , як голова Окнянської селищної ради Одеської області, є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення.

Частиною 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» закріплено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 ч. 1 ст.3 цього Закону, зобов`язані:

1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;

4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

На підставі ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Приватний інтерес, це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв`язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об`єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Відповідно до ч. 1 ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.

Статтею 35 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом. Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.

Таким чином, суперечність між приватним інтересом ОСОБА_1 та повноваженнями ОСОБА_1 , як селищного голови, виражається у тому, що будучи наділеним повноваженнями укладати договори від імені територіальної громади, в тому числі щодо здійснення публічних закупівель, ОСОБА_1 , всупереч встановленим законом принципам здійснення таких закупівель, уклав договір на постачання товару з власною дружиною ФОП ОСОБА_2 , що стало підставою для витрат коштів місцевого бюджету та отримання пов`язаною з ним особою доходу.

Вина правопорушника підтверджується наданими суду матеріалами: протоколом про адміністративне правопорушення №413/7 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №413/6 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №414/8 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №414/4 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №414 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №414/1 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №414/6 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №414/2 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №414/5 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №414/3 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №414/9 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №414/7 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №413/5 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №413/4 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №413/1 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №413 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №413/8 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №413/2 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №413/3 від 17 травня 2019 року, протоколом про адміністративне правопорушення №413/9 від 17 травня 2019 року, рапортами працівників Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, копією електронної декларації ОСОБА_1 , копією листа Управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України №295кор від 06.05.2019 року, копією відповіді Окнянської селищної ради Окнянського району Одеської області №02-20/229 від 14.03.2019 року, копією додатку до рішення селищної ради від 23.05.2018 року №5/1-VІІ, копією додатку до рішення селищної ради від 23.05.2018 року №6/1-VІІ, копією рішення Окнянської селищної ради Окнянського району Одеської області від 23.05.2018 року №6/1-VІІ, копією рішення Окнянської селищної ради Окнянського району Одеської області від 23.05.2018 року №2/1-VІІ, копією рішення Окнянської селищної ради Окнянського району Одеської області від 23.05.2018 року №5/1-VІІ, копією присяги посадової особи місцевого самоврядування від 24.05.2018 року, копією попередження від 24.05.2018 року, копією договору купівлі-продажу №34 від 12.12.2018 року, копією договору купівлі-продажу №15 від 14.12.2018 року, копією договору купівлі-продажу №25 від 12.11.2018 року, копією договору купівлі-продажу №37 від 26.12.2018 року, копією договору купівлі-продажу №24 від 12.11.2018 року, копією договору купівлі-продажу №16 від 08.10.2018 року, копією договору купівлі-продажу №150 від 08.10.2018 року, копією договору купівлі-продажу №38 від 26.12.2018 року, копією договору купівлі-продажу №14 від 14.12.2018 року, копією договору купівлі-продажу №26 від 12.11.2018 року, копіями специфікацій до договорів, копіями накладних, копіями платіжних доручень, копією відповіді Окнянського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ в Одеській області №547/62-17 від 19.03.2019 року, копією запису акту про укладення шлюбу №20 від 13.06.1992 року, копією відповіді Окнянської селищної ради Окнянського району Одеської області №02-20/289 від 21.03.2019 року, копією відповіді Національного агентства з питань запобігання корупції №05-17/173/5/17 від 30.05.2017 року, копією листа Департаменту захисту економіки Національної поліції України №6617/39/04-2017 від 05.05.2017 року, копією відповіді Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності №04-18/10-1584 від 11.09.2018 року.

При таких обставинах, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП, об`єктивна сторона якого полягає у неповідомленні ним про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час укладання договорів на постачання товару. Крім того, ОСОБА_1 не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів та уклав договори на постачання товару в умовах реального конфлікту інтересів.

При накладенні адміністративного стягнення у відповідності з вимогами ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Відповідно до ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Враховуючи наведені обставини, характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , який до адміністративної відповідальності притягається вперше, суд вважає за доцільне накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу, та відповідно до ст. 36 КУпАП остаточно накласти на ОСОБА_1 , стягнення за ч. 2 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу у розмірі 3400 грн.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути судовий збір, згідно Закону України «Про судовий збір» у розмірі 384 грн. 20 коп.

Керуючись ст.ст. 172-7, 221, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , селищного голову Окнянської селищної ради Одеської області, визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення:

- за ч.1 ст. 172-7 КУпАП - у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн.;

- за ч.2 ст. 172-7 КУпАП - у виді штрафу в розмірі в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн.

На підставі статті 36 КУпАП, остаточно накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , селищного голову Окнянської селищної ради Одеської області, адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , селищного голову Окнянської селищної ради Одеської області, на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; Код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: 31211256026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в сумі 384,20 грн.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови безпосередньо до Одеського апеляційного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Котовський міськрайонний суд Одеської області.

Суддя - А. К. Вергопуло