
Провадження № 3/760/3364/19
в справі 760/8950/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 березня 2018 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Коробенко С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки України ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України для виїзду за кордон НОМЕР_1 виданий 09.06.2015, яка прописана (зареєстрована) та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст.471 Митного кодексу України, -
В С Т А Н О В И В :
27 березня 2019 року до Солом`янського районного суду м. Києва надійшов протокол про порушення митних правил № 00189/10000/19 від 09.03.2019, з якого вбачається, що 09.03.2019 року приблизно о 10 годині 45 хвилин на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Приліт» терміналу А Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), для проведення вибіркового було зупинено громадянку України ОСОБА_1 , яка слідувала рейсом EG 273 сполученням «Бергамо (Мілан) - Київ».
Для здійснення митних формальностей пасажирку було запрошено до службового приміщення для проведення огляду багажу та ручної поклажі.
В ході проведення митного огляду було встановлено, що в ручній поклажі та багажі пасажирки знаходились особисті речі, що були у використанні та нові речі, що належать громадянці ОСОБА_1 , а саме: жакет жіночий торгівельної марки «Crossway» - 1(одна) одиниця, джинси жіночі «Missimo Duty» 1(одна) одиниця, пальто з вовни чорного кольору торгової марки «Versace» - 1(одна) одиниця, туалетна вода торгової марки «Versace» - 1(одна) одиниця, на загальну суму - 2 207,69 євро.
Усі вище перелічені речі мають ярлики та без ознак бувших у використанні.
Також при митному огляді виявлено документ на повернення податків № 20014040 від 06.03.2019, в якому зазначено вартість товарів по яких було повернено податки.
Товари переміщувалися без ознак приховування.
З метою забезпечення сплати митних платежів в повному обсязі, з суми вартості, що перевищує еквівалент 1000 євро, громадянкою України ОСОБА_1 були самостійно сплачені митні платежі в сумі 11 569,44 грн. Складено УМД форми МД-1 серії КВА № 056796 від 09.03.2019.
У ході проведення усного опитування працівниками митного органу встановлено, що злого умислу громадянка ОСОБА_1 не мала, про те, що для переміщення через митний кордон України на дані речі необхідні дозвільні документи, не знала. Своє порушення громадянка ОСОБА_1 визнала, мотивуючи незнанням порядку переміщення предметів через митний кордон України.
Відповідно до ч. ч. 4, 5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
В протоколі зазначено, що громадянка ОСОБА_1 митної декларації не заповнювала, з приводу декларування до інспекторів митниці не зверталася, самостійно обрала форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", чим засвідчила про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.
Статтями 196, 197 Митного кодексу України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Дії громадянки ОСОБА_1 , як стверджує представник митного органу, мають ознаки порушення митних правил, передбачені статтею 471 Митного кодексу України.
Відповідно до статті 369 МК України особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України підлягають декларуванню шляхом учинення дій, усно, або, за бажанням власника чи на вимогу митного органу, письмово та не оподатковуються.
Статтею 370 МК України визначений перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян.
Відповідно до п.1 ст.374 МК України товари (за винятком підакцизних), що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро та загальна вага яких не перевищує 50 кг, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених ч. 2 цієї статті) та не є об`єктом оподаткування митними платежами.
Таким чином громадянка ОСОБА_1 порушила встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістив товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України
Представники митного органу в судовому засіданні підтримали позицію Київської міської митниці ДФС щодо притягнення громадянки ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України, посилаючись на наявність в матеріалах справи достатніх доказів, які свідчать про порушення останнім митних правил.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляду справи повідомлялась.
Суд заслухавши пояснення представника митниці, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності з наступних підстав.
Згідно з ст. 486 Митного кодексу України, завданням провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким порушенням.
Відповідно до пункту 2 статті 459 Митного кодексу України суб`єктами адміністративної відповідальності можуть бути громадяни, які на момент вчинення порушення митних правил досягли 16-річного віку, а при вчиненні таких порушень підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Згідно з ст. 471 Митного кодексу України порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що винуватість громадянки ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами, які містяться в матеріалах справи.
Таким чином, враховуючи, що безпосереднім предметом правопорушення митних правил є товар - «жакет жіночий торгівельної марки «Crossway» - 1(одна) одиниця, джинси жіночі «Missimo Duty» 1(одна) одиниця, пальто з вовни чорного кольору торгової марки «Versace» - 1(одна) одиниця, туалетна вода торгової марки «Versace» - 1(одна) одиниця», переміщення якого через митний кордон України не заборонено або обмежено законодавством України, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу без конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил.
Керуючись ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 373, 471, 511, 527-529 Митного кодексу України, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винною громадянку ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.
Накласти на громадянку ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень, який необхідно сплатити за наступними реквізитами: Одержувач: УДКСУ у Солом`янському районі; Код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 899998; Банк одержувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, р/р №31119106526010. Призначення платежу: код 050 від (ПІП платника), за ПМП 0159/10000/19 від 22.02.2019, згідно з ст. 471 МКУ та постанови суду від 12.04.2019.
Стягнути з громадянки ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 384,20 грн., який підлягає сплаті за наступними реквізитами: УДК СУ Солом`янського району м. Києва, код одержувача /код за ЄДРПОУ/: 38050812, рахунок одержувача: 31212206700010, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, код банку одержувача /МФО/: 820019, код класифікації доходів бюджету: 220301 01.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: