ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
____________________________
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"23" липня 2007 р. Справа № 9/380-АП-07
м.Херсон, зал судового засідання №322, 10 год. 10 хв.
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Кузьменко Н.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції, смт.Чаплинка Херсонської області
до Приватного підприємця ОСОБА_1, смт.Каланчак Херсонської області
про стягнення 1700 грн. 00 коп.
За участю представників сторін:
від позивача -не прибув
від відповідача -ОСОБА_2 -представник, дов. від 18.07.2007р.
Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з відповідача (ПП ОСОБА_1) фінансову санкцію в сумі 1700 грн. 00 коп. за порушення вимог Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ”.
Представник позивача в судове засідання не прибув, але надіслав лист № 3161/10-019 від 27.07.2007р., в якому просить суд розглянути справу без його участі.
Представник відповідача проти позову не заперечує..
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника відповідача, суд
В С Т А Н О В И В:
ПП ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності Каланчацької районною державною адміністрацією НОМЕР_7.
Матеріали справи свідчать, що посадовими особами відділу оперативного контролю ДПА в Херсонській області здійснено перевірку проведено перевірку підприємства торгівлі -торгового дому “ІНФОРМАЦІЯ_1”, розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що належить ПП ОСОБА_1 перевірка здійснювалась головним державним ревізором-інспектором ОСОБА_3(направлення на перевірку НОМЕР_1) та головним державним податковим ревізором-інспектором ОСОБА_4(направлення на перевірку НОМЕР_2).
Перевірка здійснювалась у присутності продавця ОСОБА_5 якій перевіряючими особами були представлені як службові посвідчення, так і направлення на проведення перевірки.
За результатами перевірки складено акт НОМЕР_3. По кожному відображеному в акті факту порушення, встановленому на момент перевірки, чітко викладено зміст порушення з посиланням на конкретні статті та пункти законодавчих актів.
В ході перевірки встановлено зберігання та реалізація алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, а саме на вітрині магазину у реалізації знаходилась пляшка вина “Кагор Український” без марки акцизного збору, ціна пляшки складає 12 грн. 70 коп., що порушенням вимог ст. 11 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР.
Статтею 17 Закону України № 481/95-ВР передбачено, що у разі зберігання, транспортування, реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція в розмірі -100% вартості товару, але не менше 1700 грн.
Згідно акту перевірки НОМЕР_3 позивачем було винесено рішення про застосування до ПП ОСОБА_1 фінансових санкцій НОМЕР_4(арк. справи № 11-12) в сумі 1700 грн.
Дане рішення ні в судовому, ні в адміністративному порядку відповідачем не оскаржувалось.
Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. № 790 визначено, що у разі невиконання суб”єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Статус органів державної податкової служби, її функції, завдання та правові засади діяльності встановлено Законом України “Про державну податкову службу в Україні”.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов”язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог і визнав їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі -1700 грн. 00 коп.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представника відповідача про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 98, 158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_2 (р/рахунок НОМЕР_5АППБ “Аваль”, Каланчацьке відділення, ідентифікаційний код НОМЕР_6) до Державного бюджету (на р/рахунок 31117106700186, одержувач державний бюджет Каланчацький район, код одержувача 24103802, банк УДК м.Херсон, МФО 852010) фінансову санкцію в сумі 1700 грн. 00 коп., стягувач Чаплинська МДПІ.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.В. Ребриста
Постанову складено у повному обсязі 26.07.2007р.