Рішення № 82753524, 01.07.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.07.2019
Номер справи
420/3382/19
Номер документу
82753524
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/3382/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 липня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гусева О.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС в Одеській області до Раухівського житлово-експлуатаційного підприємства про стягнення суми податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності - 18 554, 64 грн., -

В С Т А Н О В И В :

До Одеського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДФС в Одеській області до Раухівського житлово-експлуатаційного підприємства, за результатом якого якому просить суд:

- cтягнути з усіх відкритих рахунків в банках, обслуговуючих Раухівське житлово-експлуатаційне підприємство (ЄДРПОУ 39564364): суму податку прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності - 18 554 грн. 64 коп. на бюджетний рахунок №33211806015136 банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код 37983953, КБК 11020202, отримувач коштів УК у Березівському районі.

Ухвалою суду від 10.06.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Вирішено здійснити розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 26 червня 2019 року було закрито підготовче провадження у справі та призначено розгляд справи по суті в порядку письмового провадження у відповідності до приписів ст. 205 КАС України.

Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження.

До судового засідання відповідач не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Відповідачем не наданий відзив на позовну заяву.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, повно, всебічно, об`єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.

Раухівське житлово-експлуатаційне підприємство зареєстроване Березівською районною державною адміністрацією Одеської області 24.12.2014 року за №15291020000000905та перебуває на обліку як платник податків у Лиманській ОДПІ ГУ ДФС (Березівське відділення) з 25.12.2014 року № 151014167071.

Станом на 14.03.2019 року, відповідно до розрахунку заборгованості, довідки- розрахунку заборгованості до бюджету та інтегрованої картки платника (ІКП), податкова заборгованість по податку на прибуток підприємств та фінансових установ комінальної власності Раухівського житлово-експлуатаційного підприємства перед бюджетом становить 18 554 грн. 64 коп.

Зазначена заборгованість виникла в результаті проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток та складення акту від 01.03.2018 № 3821/15-32-12-10/39564364, на підставі якого було винесено податкове повідомлення-рішення від 21.03.2018 № 0049871210 на суму 2 153 грн. (1 722 грн. (основний платіж) та 431 грн. (ш/с));

в результаті проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток та складення акту від 10.04.2018 року №7015/15-32-12-12/39564364, на підставі якого було винесено податкове повідомлення-рішення від 26.04.2018 року № 0080491210 на суму 233 грн. 70 коп.(ш/с); (18 грн. 40 коп.(ш/с)+ 215 грн. 30 коп.(ш/с)):

в результаті проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток та складення акту від 11.09.2018 року № 26468/15-32-12-12/39564364, на підставі якого було винесено податкове повідомлення-рішення від 11.09.2018 року № 0188351209 на суму 46 грн. 74 коп.(ш/с);

в результаті нарахування податкової декларації від 05.03.2018 року № 9299594616 на загальну суму 9 198 грн. (основний платіж);

в результаті нарахування податкової декларації від 13.03.2019 року № 9311324960 на загальну суму 9 198 грн. (основний платіж).

Також, платнику податків була нарахована пеня на загальну суму - 309 грн. 90 коп., відповідно до п.п. 129.1.2 ст.129 Податкового кодексу України та ч.4 гл.2 розділу 111 «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422.

Відповідно до пп. 54.3.3 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов`язаний самостійно визначити суму грошових зобов`язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток або від`ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо, зокрема, згідно з податковим та іншим законодавством особою, відповідальною за нарахування сум податкових зобов`язань з окремого податку або збору, застосування штрафних (фінансових) санкцій та пені, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, є контролюючий орган.

Згідно п. 57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Судом з`ясовано, що з метою погашення заборгованості податковим органом на адресу Раухівського житлово-експлуатаційного підприємства направлялась податкова вимога форми "Ю" №31022-17 від 15.03.2018 року, яка надіслана Раухівському житлово-експлуатаційному підприємству засобами поштового зв`язку, та отримана повноважним представником, про що свідчить копія рекомендованого повідомлення про вручення.

Після направлення Раухівському житлово-експлуатаційному підприємству податкової вимоги форми "Ю" №31022-17 від 15.03.2018 року податковий борг не був погашений.

Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Згідно п.п. 14.1.153. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Підпунктом 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Тобто, податкове зобов`язання платника податків, вважається узгодженим та набуло статусу податкового боргу.

Згідно п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Підпунктом 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 95.1 та п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Згідно п.п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно з п. 95.4 ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України, від 29.12.2010 № 1244 «Про деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України» встановлений Порядок, яким визначений механізм стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу.

Так, згідно п.п. 2-4 Порядку вилучення готівки у платника податків у рахунок погашення його податкового боргу здійснюється працівниками контролюючого органу з урахуванням вимог пунктів 95.2 - 95.5 статті 95 Податкового кодекс) України. Під час вилучення готівки працівники рахують наявні кошти. У разі коли обсяг готівки у платника податків перевищує суму його податкового боргу, вилученню підлягає готівка на суму боргу. У рахунок погашення податкового боргу спрямовується також готівка, виявлена працівниками у касі платника податків, у тому числі в скриньці реєстратора розрахункових операцій, та в інших місцях зберігання коштів.

Зважаючи на вищевикладене, погашення податкового боргу згідно чинного законодавства здійснюється за рішенням суду, як з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника так і за рахунок готівки.

Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Згідно ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих доказів, суд вважає, що адміністративний позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 14, 22, 194, 243, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Задовольнити позовну заяву Головного управління ДФС в Одеській області до Раухівського житлово-експлуатаційного підприємства про стягнення суми податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності - 18 554, 64 грн.

Стягнути з усіх відкритих рахунків в банках, обслуговуючих Раухівське житлово-експлуатаційне підприємство (ЄДРПОУ 39564364): суму податку прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності - 18 554 грн. 64 коп. на бюджетний рахунок №33211806015136 банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код 37983953, КБК 11020202, отримувач коштів УК у Березівському районі.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку передбаченому п.п. 15.5. п. 15 ч. 1 Розділу VII Перехідних положень КАС України до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.

В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено та підписано суддею 01 липня 2019 року.

Суддя О.Г. Гусев

.