
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
25 червня 2019 року м. Київ № 320/3123/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1
до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області
про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на роботі та
стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
В С Т А Н О В И В :
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, у якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати наказ «Про звільнення ОСОБА_1 » від 17.05.2019 № 101-К, виданий Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області;
- поновити ОСОБА_1 на посаді начальника Миронівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області;
- стягнути з Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області (код 40323081) на користь ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ) середній заробіток за час вимушеного прогулу з 20.05.2019 по день прийняття судового рішення з розрахунку 304,44 грн. за кожен день вимушеного прогулу.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви позивач просить суд розглядати справу у порядку спрощеного позовного провадження.
Розглянувши доводи вказаного клопотання суд дійшов висновку, що воно не підлягає задоволеню з таких правових підстав.
Згідно з частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частини 9 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Отже, визначення форми адміністративного судочинства, за правилами якого буде розглядатися справа, є обов`язковою умовою процесуального законодавства.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (ч. 2 ст. 12 КАС України).
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні(ч. 3 ст. 12 КАС України).
Відповідно до частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справам незначної складності є справи, зокрема щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України «Про запобігання корупції» займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Отже, дана норма містить чітке застереження відносно осіб, які відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції» займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Так, відповідно до вимог частини другої статті 50 цього Закону під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміються особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б".
У свою чергу, як вбачається із оспорюваного наказу від 17.05.2019 № 101-К посада, яку займав позивач, відноситься до посад державного службовця в межах категорії "Б".
Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, відповідно до вимог статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Частиною другою вказаної статті передбачено, за наслідками розгляду відповідно клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може:
1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження; або
2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
Отже, враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що справу необхідно розглядати за правилами загального позовного провадження, тому у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження слід відмовити.
Згідно з частиною 1 статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 171, 243 та 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
1. У задоволенні клопотання позивача про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження, - відмовити.
2. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися одноособово суддею Панова Г. В. за правилами загального позовного провадження.
3. Розпочати підготовку справи до судового розгляду.
4. Призначити підготовче засідання на 23 липня 2019 року о 14:30 год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під`їзд, 10-й поверх).
5. Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).
6. Витребувати від позивача:
- належним чином засвідчені копії трудової книжки;
від відповідача:
- належним чином засвідчену копію Наказу «Про звільнення ОСОБА_1 » від 17.05.2019 № 101-К, виданий Головним управлінням Держпродспоживслужби в Київській області з доказами ознайомлення з ним позивача;
- витяги з усіх наказів про призначення ОСОБА_1 на посаду начальника Миронівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Київській області, переміщення по службі, про застосування дисциплінарних стягнень до позивача;
- належним чином засвідчені матеріали дисциплінарного провадження стосовно начальника Миронівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області ОСОБА_1 ;
- належним чином засвідчену копію особової справи ОСОБА_1 ;
- довідку про суму нарахованого середньомісячного та середньоденного грошового забезпечення за останні два місяці роботи позивача із зазначенням кількості відпрацьованих днів у кожному місяці (у довідці зазначити нараховані види грошового забезпечення по видах, суми утримань та компенсації податків, а також суму до виплати);
7. Запропонувати відповідачеві подати до суду відзив на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Роз`яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
8. Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
9. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Панова Г. В.