Постанова № 82746268, 01.07.2019, Слов'янський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
01.07.2019
Номер справи
243/6396/19
Номер документу
82746268
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

243/6396/19

провадження № 3/243/2041/2019

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

01 липня 2019 року суддя Слов`янського міськрайонного суду Донецької області Мірошниченко Л.Є., за участю секретаря судового засідання Плаксіної Є.В., прокурора – Борисова А.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , спеціаліста І категорії відділу інформаційного забезпечення Слов`янської міської ради, який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1

за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звільняючись з посади спеціаліста 1 категорії відділу інформаційного забезпечення Слов`янської міської ради, будучи суб`єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, перед звільненням.

Так, розпорядженням Слов`янського міського голови №311 від 29.11.2016 року ОСОБА_1 призначено на посаду спеціаліста 1 категорії відділу інформаційного забезпечення Слов`янської міської ради, на виконання ст. 11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», склала Присягу посадової особи місцевого самоврядування.

Таким чином, відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону як на посадову особу місцевого самоврядування та є відповідальним за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень.

Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до п. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим — також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», основними обов`язками посадових осіб місцевого самоврядування є: додержання Конституції і законів України, інших нормативно-правових актів, актів органів місцевого самоврядування; забезпечення відповідно до їх повноважень ефективної діяльності органів місцевого самоврядування; додержання прав та свобод людини і громадянина.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», на посадових осіб місцевого самоврядування поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Розпорядженням Слов`янського міського голови № 60 від 22.02.2019 року ОСОБА_1 звільнено з посади спеціаліста 1 категорії відділу інформаційного забезпечення Слов`янської міської ради за згодою сторін з 22.02.2019 року, згідно п. 1 ст. 36 КЗпП України.

Абзацом 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», передбачено, що особи зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до пп. 2 п. 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року № 959/29089, декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення.

Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларацій. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Також, рішенням Національного агентства від 10.06.2016 року № 3 «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року № 959/29089 затверджено форму декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частиною 1 визначено, що декларація заповнюється та подається особисто суб`єктом декларування на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції через власний персональний електронний кабінет суб`єкта декларування у системі Реєстру, шляхом заповнення електронної форми.

Згідно з відомостями Реєстру, декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, ОСОБА_1 подав 26.02.2019 року о 15годині 37 хвилин (унікальний ідентифікатор декларації «22b7800b-dcef-4fdf-9сее-8908dаес277с»).

У відповідності з даними Реєстру він зареєструвався у ньому 29.03.2017 року. Дії по заповненню декларації перед звільненням в «особистому кабінеті» розпочав лише 26.02.2019 року о 14годині 22 секунд, яку в той же день успішно подав до Реєстру. При цьому, перешкод у доступі до Реєстру в нього не встановлено.

Слід зауважити, що обов`язок належної підготовки суб`єкта декларування для подачі декларації перед звільненням, зокрема, вибір місця її подачі, покладається на самого суб`єкта декларування. Для цього у суб`єкта декларування є час з моменту прийняття ним рішення про своє звільнення та подачі відповідної заяви, яку ОСОБА_1 подав 22.02.2019 року.

Поважних причин, які б перешкоджали вчасно подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями ОСОБА_1 не вказано і в ході збору матеріалів по даному факту не встановлено.

Отже, ОСОБА_1 мав можливість вчасно подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, однак свідомо цього не зробив.

Таким чином, спеціаліст 1 категорії відділу інформаційного забезпечення Слов`янської міської ради Попов О.О., в порушення вимог абз. 1 ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», під час припинення діяльності пов`язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, а саме 26.02.2019 року о 15годині 37 секунд, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив, що подія мала місце, провину визнав, факт вчинення адміністративного правопорушення не заперечив, пояснив, що, він своєчасно не подав декларацію у зв`язку з неорганізованістю, а саме відсутністю ключа для цифрового підпису декларації в день звільнення.

Крім того провина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а саме:

?Протоколом про адміністративне правопорушення № 321 від 12.06.2019 року за ч.1 ст. 172-6 КУпАП;

?Витягом Реєстру, декларацій особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, щодо ОСОБА_1 (унікальний ідентифікатор декларації «22b7800b-dcef-4fdf-9сее-8908dаес277с»);

?Посадовою інструкцією спеціаліста І категорії відділу інформаційного забезпечення Слов`янської міської ради Попова О.О.;

?Розпорядженням міського голови від 29.11.2016 року №311 про призначення ОСОБА_1 та розпорядженням Слов`янського міського голови від 22.02.2019 року №60 про звільнення ОСОБА_1 з посади спеціаліста 1 категорії відділу інформаційного забезпечення з 22.02.2019 року за угодою сторін, згідно п. 1 ст. 36 КЗпПУ;

?Повідомленням Національного агентства про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування від 28.02.2019 року №2.

Суд, вислухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, враховуючи, що правопорушник провину визнав, факт скоєння адміністративного правопорушення не заперечив, ступінь вини останнього, відсутність по справі обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, приходить до висновку, що ОСОБА_1 своїми діями скоїв адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КпАП України і підлягає адміністративній відповідальності у вигляді штрафу, у мінімальному розмірі передбаченому санкцією статті.

Таким чином провина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП доведена у повному обсязі, обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення не встановлено.

Крім того, в порядку ст. 40-1 КУпАП з правопорушника ОСОБА_1 підлягає стягненню сума судового збору у розмірі 384 грн.20 коп.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 34,35,40-1,172-6 ч.1, 283, 284 КУпАП -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у скоєнні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 850 грн. 00 коп. р/р 31114106005075, отримувач Слов`янське УК/м. Слов`янськ 21081100, код ОКПО 3780336, код банку отримувача 899998.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп. Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106,Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783,Банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача 31211256026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Слов`янський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя

Слов`янського міськрайонного суду Л.Є. Мірошниченко