Постанова № 82720629, 27.06.2019, Роменський міськрайонний суд Сумської області

Дата ухвалення
27.06.2019
Номер справи
585/1788/19
Номер документу
82720629
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 585/1788/19

Номер провадження 3/585/387/19

П О С ТА Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2019 року м.Ромни

Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області Євтюшенкова В.І., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Північно - Східного офісу Держаудитслужби в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, мешканки АДРЕСА_1 , ІН НОМЕР_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и в:

Окружною виборчою комісією з виборів Президента України територіального виборчого округу № 161, як замовником у розумінні Закону України №922, здійснювалися закупівлі товарів, вартість яких є меншою за 1500, 0 тис. грн. та є більшою за 50, 0 тис. грн., без застосування вимог Закону № 922, а саме: без використання електронної системи закупівель за двома договорами: - договір поставки бензину А -92 та дизпалива від 25.04.2019 року № 148/126, укладений з ТОВ «Лівайн - Торг», на суму 199960, 00 грн.; - договір на постачання канцелярських товарів від 26.04.2019 року № 196/2, укладений з ФОП ОСОБА_2 , на суму 120679, 00 грн. Встановлено, що в Окружній виборчій комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 161 протягом ревізуємого періоду не створювався тендерний комітет та не визначалася уповноважена особа, відповідальна за організацію та проведення процедур закупівлі. Станом на 10 травня 2019 року звіти про укладені договори Окружною виборчою комісією з виборів Президента України територіального виборчого округу № 161 з ТОВ «Лівайн - Торг» та з ФОП ОСОБА_2 , в інформаційно - телекомунікаційній системі закупівель Рrozorro - відсутні. Тобто, Окружною виборчою комісією з виборів Президента України територіального виборчого округу № 161, як замовником, при здійсненні закупівель товарів згідно вищезазначених договорів, не оприлюднено звіти про укладені договори протягом одного дня з дня укладення договорів в системі електронних закупівель відповідно до абзацу 11 ч. 1 ст. 10 Закону України № 922, що є порушенням вимоги абзацу 5 ч. 1 ст. 2 цього Закону. Не оприлюднення звітів про укладені договори в інформаційно - телекомунікаційній системі закупівель Рrozorro допущено замовником - Окружною виборчою комісією з виборів Президента України територіального виборчого округу № 161, в особі голови Окружної виборчої комісії з виборів Президента України територіального виборчого округу № 161 ОСОБА_1, якою укладалися та підписувалися вищезазначені договори, чим остання вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.

ОСОБА_1 належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи, в суд не з`явилася, причини неявки суду не повідомила, клопотання про відкладення розгляду справи не надала. За таких обставин є підстави розглядати справу без її участі. В минулому судовому засіданні пояснила, що вона була призначена головою комісії ТВО № 161 18.04.2019 року, це за два дні до проведення самих виборів Президента. Вони перереєстровували своє підприємство - окружну виборчу комісію ТВО у робочий день 19.04.2019 року о 16 годині, це була п`ятниця, тому тільки в понеділок могли отримати електронні ключі. Згідно п. 2 ст. 39 ЗУ «Про вибори Президента України» закупівля товарів, оплата робіт, послуг для підготовки і проведення виборів Президента України під час виборчого процесу здійснюються виборчими комісіями за рахунок коштів Державного бюджету України без застосування тендерних (конкурсних) процедур в порядку, встановленому Центральною виборчою комісією. Все було закуплено ще до її призначення, товари вже були замовлені комісією, яка працювала до неї. Вважає, що вона не повинна проводити тендер на закупівлю, оскільки ціна договорів не вийшла за рамки двохсот тисяч гривень. Крім того, електронні ключі їм було видано не вчасно, отже, оголошення на Рrozorro не виставила.

Свідок ОСОБА_3 в судовому засіданні пояснила, що з першого до останнього туру виборів Президента вона була головним бухгалтером на виборчій дільниці. В її функції входило робота з казначейством і фінансова діяльність, правильність нарахування заробітної плати і складання усіх фінансових звітів перед казначейством. Згідно п. 2 ст. 39 ЗУ «Про вибори Президента України» здійснюється за рахунок бюджету без тендеру. Вони звернулися до ЦВК і їм було надано роз`яснення керуватись Єдиним державним закупівельним словником - це класифікатор по виду самих закупівель. Згідно ЗУ «Про аудиторську закупівлю» тендер на закупівлю повинен оголошуватись за два місяці до виборів, у них часу на це не було, чому цього не зробило ЦВК - вона не знає. Вони не вийшли за рамки двохсот тисяч грн. Канцтовари також були придбані по Словнику. Їх консультував по всіх питанням куратор з ЦВК, був проведений семінар і сказали керуватись класифікатором по виду закупівель. 04.03.2019 року приїхала ревізія і ОСОБА_4 їм сама говорила, що тендер їм не потрібен. Оголошення в інформаційно - телекомунікаційній системі закупівель Рrozorro не виставлено до цього часу.

Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснила, що Окружна виборча комісія є юридичною особою і якщо закупівля не перевищує більше 200000 грн. тендерні процедури не повинні були застосовувати, це передбачено Закон України «Про публічну закупівлю». Але якщо зроблено закупівлю, яка перевищує 200000 грн. повинні були оприлюднити укладені договори, не пізніше наступного дня, в Системі Рrozorro, що передбачено ст. 2 і ст. 10 Закону «Про закупівлю». Було також роз`яснення ЦВК. Адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 складений за те, що не оприлюднили звіт, а не за те, що не провели тендери. Взагалі з 10.04.2019 року по 10.05.2019 року було укладено два договори на закупівлю паливно - мастильних матеріалів на суму 199 тис. грн. і 120 тис. грн. канцелярських товарів, але ці договори не були оприлюднені взагалі.

Крім того, факт вчинення ОСОБА_1 зазначеного вище правопорушення підтверджується матеріалами справи, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення № 18/0026/2019/пр від 10.05.2019 р., складеного відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 -14 КУпАП (а. с. 1); актом від 10.05.2019 року № 18.8-19/05, згідно якого ревізією встановлено, що ОВК № 161 в особі ОСОБА_1 не оприлюднено в інформаційно - телекомунікаційній системі закупівель Рrozorro звіти про укладені договори від 25.04.2019 року та від 26.04.2019 року, чим порушено абз. 5 ч. 1 ст. 2 Закону № 922 (а. с. 2-6); запитами Управління Північно - Східного офісу держаудитслужби в Сумській області на ім`я голови ОВК ТВО № 161 ОСОБА_1 від 06.05.2019 р. про причини не створення тендерного комітету або не визначення уповноваженої особи у відповідності до вимог ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі»; а також про причини не оприлюднення звітів про укладені договори (а. с. 7, 8); постановою ЦВК від 17.04.2019 р., згідно якої ОСОБА_1 було призначено головою комісії ОВК з виборів Президента України ТВО № 161 (а. с. 9).

Заперечення ОСОБА_1 проти вчинення нею адміністративного правопорушення не можуть бути взяті до уваги, так як остання не надала доказів на підтвердження того, що електронні ключі їй були видані не вчасно, інформація ж про закупівлі щодо вказаних в протоколі договорів взагалі не оприлюднена. Крім того, договір поставки бензину та дизпалива датований 25 квітня 2019 року, а договір на постачання канцтоварів - 26 квітня 2019 року, тобто дані договори укладені на той час, коли ОСОБА_1 вже була призначена головою ОВК № 161.

Частина перша статті 164-14 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.

Згідно абз. 5 ч. 1 ст. 2 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі» у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов`язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до статті 10 цього Закону.

За приписами ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме: зокрема, договір про закупівлю - протягом двох днів з дня його укладення; повідомлення про внесення змін до договору - протягом трьох днів з дня внесення змін; звіт про виконання договору - протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання; звіт про укладені договори - протягом одного дня з дня укладення договору.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, оскільки порушила порядок оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства.

Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини передбачені ст. ст. 34-35 КУпАП та керуючись ст. ст. 164-14, 221, 283-284, ст. 287 ч. 2 КУпАП,

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 700 неоподатковуваних доходів громадян, що становить 11900 (одинадцять тисяч дев`ятсот) гривень.

Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 384 грн. 20 коп. на рахунок: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача - 31211256026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Сумського апеляційного суду через Роменський міськрайонний суд Сумської області шляхом подачі скарги протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя: підпис...

Копія вірна:

СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В. І. Євтюшенкова