
Справа № 135/662/19
Провадження № 3/135/365/19
ПОСТАНОВА
іменем України
18.06.2019 м. Ладижин Вінницька область
Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Волошина Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли із Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП,
В С Т А Н О В И Л А :
До Ладижинського міського суду Вінницької області 21 травня 2019 року із Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області надійшли матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-14КУпАП.
Як вбачається з протоколу №02/104/2019ПР складеного 13.05.2019 головним державним аудитором відділу організаційної роботи Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області Моргуновим В.О., що ревізією встановлено, що головою ОВК №17 ОСОБА_1 , укладено 2 договори, в яких вартість предмета закупівлі перевищує 50 000 грн та є меншою за вартість, що встановлена в абз. 2, 3 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 №922-VIII, а саме:з ФОП ОСОБА_2 від 22.03.2019 №2 про закупівлю канцелярських товарів на суму 159094,60 грн; з ПП «ОККО-Бізнес Контракт» від 26.03.2019 №25ТЛ-4550/19 про закупівлю палива на суму 100000 грн, що кваліфіковано за ч.1 ст.164-14 КУпАП.
При підготовці до розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-14 КУпАП, суддя встановив наступне.
Стаття 245 КУпАП передбачає, що завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу порушникові роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені ст.268 цього Кодексу, про що робиться відмітка в протоколі.
Згідно з протоколом №02/104/2019ПР від 13.05.2019 вбачається, що місцем проживання ОСОБА_1 зазначена адреса: АДРЕСА_2 .
Так, судом двічі направлявся судовий виклик особі, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , щодо необхідності явки в судові засідання, призначені на 03.06.2019 та 18.06.2019, за адресою: вул АДРЕСА_3 Піонерська АДРЕСА_4 .14, м. Ладижин, Вінницької області. Разом з тим, до суду повернулися зворотні повідомлення про неможливість вручення судового виклику у зв`язку з тим, що така особа як ОСОБА_1 за зазначеною адресою не проживає.
Відповідно до положень ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Враховуючи наведене, оскільки суд позбавлений можливості повідомити особу, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 про час та дату розгляду справи, у зв`язку з тим, що суду достовірно не відомо точної адреси проживання ОСОБА_1 , а інших засобів зв`язку з останнім в матеріалах справи не вказано, а тому суд приходить до висновку про необхідність направлення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відносно ОСОБА_1 за ч.1ст.164-14 КУпАП разом з матеріалами справи для належного оформлення, в ході якого необхідно усунути зазначені недоліки.
Враховуючи наведене, суд позбавлений можливості розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та прийняти законне й обґрунтоване рішення, тому вона підлягає поверненню для належного доопрацювання, в ході якого необхідно усунути зазначені вище недоліки.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 245, 256, ст.268, п.2 ст. 278 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Управління Північного офісу Держаудитслужби у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя