
Дата документу 27.06.2019
Справа № 501/1778/19
3/501/595/19
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2019 року суддя Іллічівського міського суду Одеської області Семенов О.А., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , відомості про рік народженння відсутні, працюючого на посаді керівника ТОВ «ПРІНСТОН», який мешкає за адресою: не зазначено ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду керівника ТОВ «ПРІНСТОН», вчинив порушення, а саме несвоєчасне подання платіжного доручення на сплату податку на прибуток до установи банку згідно декларації з податку на прибуток за 2018 рік по терміну сплати 11.03.2019 року, визначених п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України (далі-ПКУ), про результати камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток 19 квітня 2019 року складено акт №1719/15-32-53-06/39158987.
Вивчивши матеріали справи, суд доходить таких висновків.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення мають бути зазначені відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, а саме - відсутня адреса проживання ОСОБА_1 та рік народження, протокол не підписаний особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Тобто особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, вказаний протокол про адміністративне правопорушення не підписувала, фактично вона була позбавлена права подавати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викладення мотивів свого можливого відмовлення від його підписання, та реалізувати свої права, які передбачені ст.268 КУпАП та ст.ст.59,63 Конституції України.
Наведена невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст.256 КУпАП позбавляють суд зробити однозначний законний та обґрунтований висновок про наявність чи відсутність вини конкретної особи у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП.
Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Крім того, відповідно до ст.278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) вирішує, в тому числі, чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Статтею 276 КУпАП встановлено, що справи про адміністративні правопорушення, відповідальність за вчинення яких передбачена ст.163-2 ч.1 КУпАП, розглядаються судами за місцем їх вчинення.
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що місцем вчинення правопорушення є: АДРЕСА_1.
З цих підстав, суд вважає, що протокол про адміністративне правопорушення, підлягає поверненню до ГУ ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 268 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП, - повернути до Головного управління ДФС в Одеській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя