
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
01 липня 2019 р. Справа №200/7997/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Волгіна Н.П., ознайомившись із матеріалами адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування податкового повідомлення-рішення, скасування боргу та скасування пені, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління ДФС у Донецькій області, в якому просить суд:
- скасувати податкове повідомлення-рішення № 43153-4982-0538 від 16 травня 2019 року у розмірі 100 080,03 грн;
- скасувати борг відповідно до податкового повідомлення-рішення № 43153-4982-0538 від 16 травня 2019 року у розмірі 47 582,45 коп;
- скасувати пеню відповідно до податкового повідомлення-рішення № 43153-4982-0538 від 16 травня 2019 року у розмірі 3013,75 грн.
Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частин, та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Як вбачається зі змісту позовної заяви (п. 2 та п. 3 прохальної частини адміністративного позову) позивач заявляє до суду позовні вимоги про скасування боргу та пені, що не відповідає вимогам ч. 4 ст. 105 КАС України.
Згідно п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачем у позовній заяві не зазначено власного підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та таких самих підстав.
Крім цього, як вбачається з п. 8 ч. 1 ст. 4 КАС України позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду.
Згідно ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом
За загальним правилом особа - це фізична або юридична особа; при цьому при здійсненні фізичною особою господарської (підприємницької) діяльності та за наявності відповідної державної реєстрації, фізична особа наряду із юридичними особами набуває статусу суб`єкта господарювання (суб`єкта підприємницької діяльності), і відповідно до ст. 51 Цивільного кодексу України до підприємницької діяльності таких фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб.
Як вбачається із позовної заяви, в її вступній частині в якості позивача зазначений «ФОП ОСОБА_1 », разом із цим, позовними вимогами є вимоги про скасування податкового повідомлення-рішення № 43153-4982-0538 від 16 травня 2019 року, прийнятого щодо фізичної особи ОСОБА_1 , а не ФОП ОСОБА_1 .
За змістом позовної заяви вбачається, що позивач відокремлює себе і як суб`єкта господарювання (фізичну особу-підприємця, який сплачує земельний податок), і як фізичну особу; при цьому позовна заява заявлена саме від імені фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , а не від фізичної особи ОСОБА_1 .
Враховуючи наведене вище, суд вважає за необхідне запропонувати позивачу уточнити особу позивача або надати суду пояснення щодо заявлення позовних вимог від позивача як суб`єкта господарювання (суб`єкта підприємницької діяльності) та що спірне рішення відповідача стосується ОСОБА_1 як фізичної особи, а не як фізичної особи-підприємця, а позов заявлений ним від імені ОСОБА_1 як фізичної особи-підприємця (як суб`єкта господарювання), суд вважає за необхідне запропонувати позивачу уточнити особу позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу 10-денного строку з дня вручення даної ухвали для усунення недоліків.
Тобто, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 106 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В АЛ И В:
Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Донецькій області про скасування податкового повідомлення-рішення, скасування боргу та скасування пені - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, протягом якого позивач має:
- уточнити позовні вимоги, які містяться у пунктах 2 та 3 прохальної частини адміністративного позову, тобто, привести їх у відповідність до вимог ст. 5 КАС України;
- надати суду власне письмове підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та таких самих підстав;
- уточнити особу позивача або надати суду пояснення стосовно заявлення позовних вимог від ОСОБА_1 як суб`єкта господарювання (суб`єкта підприємницької діяльності.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись не поданою і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.П. Волгіна