
Справа № 354/416/19
Провадження № 3/354/413/19
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 червня 2019 року м.Яремче
Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Польська М.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Державної фіскальної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, керівника ТзОВ «ЕДЕМ-РЕЗОРТ ЕНД СПА», жителя АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 , за ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в:
29.05.2019 р. з Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Державної фіскальної служби України до суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №475 від 21.05.2019 р., ОСОБА_1 несвоєчасно подав платіжне доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів): акцизний податок за січень 2019 року по терміну сплати 02 березня 2019 року, фактично оплачено 12 березня 2019 року, чим порушено п.57.1 та п.57.3 ст.57 та пп.222.1.1 п.222.1 ст.222 Податкового Кодексу України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-2 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про день та час слухання справи був повідомлений відповідно до вимог закону, на адресу суду надійшло клопотання про закриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 дійсно вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-2 КУпАП.
Згідно зі ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст.163-2 КУПАП передбачено, що неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів), - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отже, виходячи з вимог даної статті особою, яка вчинила адміністративного правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-2 КУпАП, є посадова особа підприємств, установ та організацій, яка несвоєчасно подала платіжні доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
ОСОБА_1 є керівником ТзОВ «ЕДЕМ-РЕЗОРТ ЕНД СПА», тобто посадовою особою ТзОВ «ЕДЕМ-РЕЗОРТ ЕНД СПА», яке взяте на облік 20.11.2012 року в Яремчанському відділенні Надвірнянської ОДПІ (основне місце обліку -Головне Управління ДФС у Львівській області, Буське управління, Перемишлянська Державна податкова інспекція (Перемишлянський район).
Згідно вище вказаного протоколу про адміністративне правопорушення№475 від 21.05.2019 р., ОСОБА_1 несвоєчасно, тобто через 10 днів, а саме 12.03.2019 року подав платіжне доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів): акцизний податок за січень 2019 року, при цьому останній термін сплати 02 березня 2019 року.
Згідно копії акту камеральної перевірки, складеного 21.05.2019 року посадовою особою ГУ ДФС в Івано-Франківській області, ОСОБА_1 копію даного акту перевірки отримав, про що свідчить його особистий підпис у даному акті, будь-яких заперечень чи пояснень з приводу його складення не зазначав та не подавав.
ОСОБА_1 26.06.2019 року подав до суду заяву, нічим не обґрунтовану, про закриття провадження у справі у зв`язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 КУпАП, оскільки дій, визначених ст.163-2 КУпАП, ним не вчинялося.
Однак, жодних доказів на підтвердження своєї заяви про відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 КУпАП, ОСОБА_1 до заяви не додав.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП, стверджується протоколом про адміністративне правопорушення №475 від 21.05.2019 р.(а.с.1), копією акту камеральної перевірки, складеного 21.05.2019 року (а.с.2-3).
За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення передбачене санкцією ч.1 ст.163-2 КУпАП у виді штрафу.
Згідно ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у зв`язку з постановленням судом постанови про накладання на правопорушника адміністративного стягнення, з ОСОБА_1 підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 384,20 грн.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 9, 33, ч.2 ст.123, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП,суддя, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі5 (п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п`ять) гривень.
Штраф сплатити на рахунок №31112106009017, банк отримувача: Казначейство України, одержувач: УК у м.Яремче, 21081100, МФО 899998, ЄДРПО 38006907 (адміністративні штрафи та інші санкції (державний бюджет).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження: вул.Липська, 18/5, м. Київ, 01601, з зарахуванням на рахунок 31211256026001, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 384 гривні 20 копійок судового збору.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Івано-Франківського апеляційного суду через Яремчанський міський суд.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя: М. В. Польська