
Код суду 233 № 233/3836/19
П О С Т А Н О В А
27.06.2019 року Суддя Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області Міросєді А.І., вивчивши матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з Головного управління ДФС у Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , якийобіймає посадудиректора ПрАТ«Керампром»,одружений,зареєстрований заадресою: АДРЕСА_1 ,зареєстрований яквнутрішньо переміщенаособа заадресою : АДРЕСА_2 , притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 163-1 КУпАП постановою Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області від 31 жовтня 2018 року, - за ст. 163-1 ч.2 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 426/05-99-12-02від 10червня 2019року складений головним державним ревізором інспектором відділом контролю за відшкодування ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Донецькій області Тимошенко Н.М., відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 163-1КУпАП з доданими матеріалами.
ОСОБА_1 до суду не з`явився, причину не явки до суду не повідомив.
Відповідно ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Вивчивши матеріали про адміністративне правопорушення, суддя дійшов таких висновків.
Відповідно до ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом…
Згідно ст. 251 КУпАПдоказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, акти закупки, тощо, а також іншими документами.
Відповідно доч.2ст.251КУпАП обов`язокщодо збираннядоказів покладаєтьсяна осіб,уповноважених наскладання протоколівпро адміністративніправопорушення,визначених статтею255цього кодексу.
В протоколівідсутні підписта поясненняособи,яка притягуєтьсядо адміністративноївідповідальності.Також,відсутній підписособи,яка притягаєтьсядо адміністративноївідповідальності всамому актіперевірки №372/05-99-12-02/24655289від 12квітня 2019 року.При цьому,останньому нероз`ясненійого правата обов`язки відповідно до ст.63 Конституції України і 268 КУпАП.
Окрім іншого, відсутні документи на підтвердження отримання ОСОБА_1 копії вказаного протоколу про адміністративне правопорушення № 426/05-99-12-02 від 10 червня 2019 року.
Так, в матеріалах справи мається копія повідомлення про запрошення директора ПрАТ «Керампром» № 43975/10/05-99-12-02-14 від 31 травня 2019 року, на 14 годину 00 хвилин 07 червня 2019 року для розгляду питання щодо притягнення до адміністративної відповідальності (складання, підписання та вручення примірника протоколу про адміністративне правопорушення) згідно з результатами перевірок ПрАТ «Керампром»» по деклараціях за січень 2019 року від 12 квітня 2019 року №372/05-99-12-02/24655289, за лютий 2019 року від 17 квітня 2019 року № 100/05-99-12-02/24655289, за березень 2019 року від 17 травня 2019 року №126/05-99-12-02/24655289, яке було представником підприємства 08 червня 2019 року, як про те зазначено у акті неявки директора ПрАТ «Керампром» ОСОБА_1 (відповідна копія поштового повідомлення в матеріалах відсутня), що не є належним повідомленням.
Неявка ОСОБА_1 , як про це зазначено в протоколі, для його складання та підписання, не є підставою для визнання факту його складення законною, оскільки законом не передбачено можливості заочного притягнення особи до відповідальності.
Вище зазначені недоліки, допущені при оформленні матеріалу, позбавляють суддю можливості здійснити всебічне, повне і об`єктивне з`ясування всіх обставин правопорушення, як цього вимагає ст. 245 КУпАП та ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти законне і обґрунтоване рішення по ній.
За таких підстав, вважаю за необхіднематеріал проадміністративне правопорушення повернути до Головного управління ДФС у Донецькій області для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 7, 245, 256, 278 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Матеріал про адміністративне правопорушення № 426/05-99-12-02від 10червня 2019року відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 за ч.2ст.163-1 КУпАПз додатками повернути до Головного управління ДФС у Донецькій області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.І.Міросєді