Рішення № 82706261, 27.06.2019, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.06.2019
Номер справи
420/3174/19
Номер документу
82706261
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/3174/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 червня 2019 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вовченко О.А., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження в письмовому провадженні в приміщенні суду справу за позовом ОСОБА_1 до Роздільнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області про визнання протиправним та скасування рішення та про зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

27 травня 2019 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Роздільнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області, в якому позивач просить суд:

1. Визнати протиправним та скасувати рішення Роздільнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області від 03.05.2019 р. №6 щодо відмови ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у призначенні пенсії за вислугу років відповідно до п. «а» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

2. Зобов`язати Роздільнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області призначити з часу звернення із заявою про призначення пенсії, а саме з 06.03.2019 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки села Нові Шомполи, Іванівського району, Одеської області, громадянки України пенсію за вислугу років, як працівнику, яка безпосередньо здійснювала організацію перевезень і забезпечувала безпеку руху на залізничному транспорті відповідно до п. «а» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Ухвалою суду від 31 травня 2019 року відкрито провадження у даній справі, ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 12 лютого 1991 по теперішній час працює на виробничому підрозділі Служби вагонного господарства «Експлуатаційне вагонне депо Одеса-Застава 1» регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Українська залізниця» на посадах слюсаря з ремонту рухомого складу, оглядача-ремонтника вагонів, оглядача вагонів магістральних залізниць, зайняті на пунктах технічного обслуговування вагонів, пунктах контрольно-технічного обслуговування вагонів станцій. 06.03.2019 року позивач звернулася до Роздільнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області з заявою про призначення пенсії за вислугу років згідно п. «а» ст.55 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Рішенням Роздільнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області від 03.05.2019 р. № 6 позивачу було відмовлено в призначенні пенсії за вислугу років у зв`язку з відсутністю стажу роботи як робітника локомотивних бригад згідно п. «а» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Як зазначено в оскаржуваному рішенні відповідача, фактичною підставою для відмови в призначені пенсії було зазначено, що «стаж як робітника локомотивних бригад відсутній». З названим рішенням позивач не згідна, оскільки згідно записів в трудовій книжці відпрацювала більше 25-ти років слюсарем з ремонту рухомого складу, оглядачем-ремонтником вагонів, оглядачем вагонів магістральних залізниць, зайнята на пунктах технічного обслуговування вагонів, пунктах контрольно-технічного обслуговування вагонів станцій позакласних, що передбачено списком код КП 7233 ст.55 п. «а» Закону України «Про пенсійне забезпечення» Постановою КМУ №583 від 12.10.1992 р. і її діяльність була безпосередньо пов`язана з роботою на Одеській залізниці. Позивач вказує, що зазначене рішення є протиправним та повинно бути скасоване, а на Роздільнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області має бути покладений обов`язок нарахувати та виплатити пенсію позивачу за вислугу років. Загальний стаж роботи позивача складає 27 років 11 місяців та 19 днів. Згідно належної позивачу трудової книжки НОМЕР_3 у період з 12.02.1991 р. по травень 2019 р. та довідки №25 від 26.02.2019 р. позивач працює оператором з обслуговування та ремонту вагонів 4 розряду пункту технічного обслуговування вагонів Чорноморська. Посилаючись на ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Постанову Кабінету Міністрів України № 583 від 12.10.1992 р., Класифікатор професій ДК 003:2010, Порядок підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, затвердженого постановою Пенсійного фонду України № 18-1 від 10.11.2006 року зазначає, що відповідачем не було дотримано вимог зазначеного нормативно-правового акту та було розглянуто заяву за відсутності позивача, без повідомлення про дату, час та місце її розгляду, що суперечить п.9 Порядку. Позивач була позбавлена можливості прийняти участь у розгляді заяви та бути заслуханою на засіданні комісії, подати додаткові відомості, що підтверджують виконання робіт, які дають право на призначення пенсії за вислугу років, заявити клопотання про залучення до участі у розгляді заяви в якості консультантів фахівців. Крім того, рішення відповідача за відсутності позивача, без з`ясування будь-яких фактичних даних, зі змісту яких можливо було б встановити або спростувати факт виконання роботи локомотивних бригад, свідчить про те, що відповідач ухилився від з`ясування дійсних відомостей про роботу яку позивач виконувала фактично.

21 червня 2019 року від відповідача за вх.№22299/19 надійшов відзив на позов (а.с.39-41), у якому відповідач зазначає, що 06.03.2019 позивач звернулася до об`єднаного управління щодо призначення пенсії згідно п.«а» ст.55 Закону 1788. Рішенням № 6 від 03.05.2019 ОСОБА_1 було відмовлено у призначенні пенсії, оскільки згідно довідки, що визначає право на пенсію за вислугу років від 26.02.2019 № 25, записів у трудовій книжці, та з урахуванням даних зустрічної перевірки, позивач працювала на посадах (слюсаря з ремонту рухомого складу, оглядачем ремонтником вагонів, оглядачем вагонів магістральних залізниць, зайнятих на пунктах контрольно-технічного обслуговування вагонів позакласних), які не передбачені Списком. Тому загальний стаж роботи позивача становить 27 років 11 місяців 19 днів, але стаж що враховується для призначення пенсії за вислугу років відсутній.

Враховуючи викладене, відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовної заяви.

Дослідивши матеріали справи та обставини, якими обґрунтовуються вимоги та докази, якими вони підтверджуються, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 06 березня 2019 року ОСОБА_1 звернулася до Роздільнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області із заявою про призначення пенсії за вислугу років (а.с.51).

До вказаної заяви позивач додала наступні документи: довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру, паспорт, трудову книжку.

03 травня 2019 року Роздільнянським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Одеської області винесено рішення №6 про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії (а.с.15, 43).

Так, вказане рішення обґрунтоване з посиланням на п. «а» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» тим, що відповідно довідки № 25 від 26.02.2019 р., трудової книжки НОМЕР_3 та акту зустрічної перевірки № 4050 від 15.04.2019 р. (а.с.65-66) ОСОБА_1 працювала повний робочий день на виробничому підрозділі служби вагонного господарства «Експлуатаційне вагонне депо «Одеса-Застава 1» регіональної філії «Одеська залізниця» AT «Укрзалізниця» на посадах, які не передбачені Списком, затвердженим постановою КМУ від 12.10.1992 р. № 583, а саме: слюсар з ремонту рухомого складу, оглядач-ремонтник вагонів, оглядач вагонів магістральних залізниць зайнятих на пунктах контрольно-технічного обслуговування вагонів станцій позакласних. Згідно наданих документів загальний страховий стаж гр. ОСОБА_1 становить 27 років 11 місяці 19 днів. Стаж як робітника локомотивних бригад відсутній, тому в призначені пенсії за вислугу років заявниці відмовлено.

Не погоджуючись з такою позицією суб`єкта владних повноважень, позивач звернулася з цим позовом до суду.

Відповідно до записів у трудовій книжці серії НОМЕР_3 (а.с.17-18, 60-64), ОСОБА_1 :

- 12 лютого 1991 року прийнята слюсарем по ремонту рухомого складу 2 розряду пункту контрольно-технічного обслуговування вагонів станції Чорноморська;

- 07 травня 1992 року переведена оглядачем вагонів-ремонтником 4 розряду;

- 01 травня 1997 року переведена оглядачем вагонів 4 розряду;

- 10 березня 2017 року переведена учнем оператора з обслуговування та ремонту вагонів 3 розряду ПКТО Чорноморська;

- 01 червня 2017 року переведена оператором з обслуговування та ремонту вагонів пункту контрольно-технічного обслуговування вагонів станції Чорноморська (цех 29);

- 14 травня 2018 року переведена оператором з обслуговування та ремонту вагонів 4 розряду пункту технічного обслуговування вагонів станції Чорноморська.

Відповідно до наказу №01/ОС від 01 грудня 2015 року (а.с.21) вбачається, що відокремлений структурний підрозділ «Експлуатаційне вагонне депо Одеса-Застава 1» реорганізовано шляхом перетворення у виробничий підрозділ «Експлуатаційне вагонне депо Одеса-Застава 1» Служби вагонного господарства філії «Одеська залізниця» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця».

Згідно з наказом №428/В4ДЕ від 28.04.2017 року (а.с.20) реорганізовано пункт контрольно-технічного обслуговування вагонів станції Чорноморська в пункт технічного обслуговування вагонів станції Чорноморська.

Відповідно до довідки виробничого підрозділу Служби вагонного господарства «Експлуатаційне вагонне депо Одеса-Застава 1» регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Українська залізниця» №25 від 26.02.2019 року (а.с.19, 65) ОСОБА_1 працювала повний робочий день на виробничому підрозділі служби вагонного господарства «Експлуатаційне вагонне депо Одеса-Застава 1» регіональної філії «Одеська залізниця» АТ «Укрзалізниця»: у період з 12.02.1991 по 07.05.1992 слюсарем з ремонту рухомого складу 2 розряду пункту контрольно-технічного обслуговування вагонів Чорноморська магістральних залізниць, зайняті на пунктах технічного обслуговування вагонів станцій позакласних; з 07.05.1992 по 01.05.1997 оглядачем-ремонтником вагонів 4 розряду пункту контрольно-технічного обслуговування вагонів Чорноморська магістральних залізниць, зайняті на пунктах технічного обслуговування вагонів станцій позакласних; з 01.05.1997 по 10.03.2017 оглядачем вагонів 4 розряду пункту контрольно-технічного обслуговування вагонів Чорноморська магістральних залізниць, зайняті на пунктах технічного обслуговування вагонів станцій позакласних - за професією, посадою слюсар з ремонту рухомого складу, оглядач - ремонтник вагонів, оглядач вагонів магістральних залізниць зайняті на пунктах технічного обслуговування вагонів, пунктах контрольно-технічного обслуговування вагонів станцій позакласних, що передбачена Списком код КП 7233 підстава ст. 55 п.а Закон України «Про пенсійне забезпечення», Постанова КМУ№ 583 від 12.10.1992 року.

Статтею 8 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» передбачене право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

Відповідно до ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрат професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на призначення пенсії за віком.

Згідно з абз.2 ч. 1 ст. 52 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають, зокрема, робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітені.

Відповідно до пункту «а» ч. 1 ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (зі змінами, внесеними законами України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 2 березня 2015 року № 213-VIII, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911-VIII) право на пенсію за вислугу років мають робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах, - за списками професій і посад, що затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України: - після досягнення 55 років і при стажі роботи: для жінок - не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначеній роботі.

При цьому суд зазначає, що положення пункту «а» ч. 1 ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» у вказаній редакції рішенням Конституційного Суду України у справі № 1-13/2018 (1844/16, 3011/16) від 04 червня 2019 року визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) та такими, що втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.

При цьому згідно з п. «а» ч.1 статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» (у редакції до внесення змін Законом України від 2 березня 2015 року № 213-VIII та Законом України від 24 грудня 2015 року № 911-VIII) право на пенсію за вислугу років мають робітники локомотивних бригад і окремі категорії працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та метрополітенах, - за списками професій і посад, що затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України: жінки - після досягнення 50 років і при загальному стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначеній роботі.

Суд зазначає, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , має загальний стаж роботи згідно оскаржуваного рішення станом на 03.05.2019 року 27 років 11 місяців 19 днів.

Згідно з п.2-1 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» особам, які на день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», пенсія за вислугу років призначається за їхнім зверненням з дотриманням умов, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Роз`ясненням Міністерства соціального забезпечення України №25 від 18.11.1992 року «Про деякі питання призначення пенсій на пільгових умовах та пенсій за вислугу років» було визначено, що відповідно до ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають зазначені в ній категорії працівників згідно з затвердженими Кабінетом Міністрів України переліками і списками. Якщо в ці переліки і списки включені професії та посади під загальною назвою, то правом на пенсію за вислугу років користуються працівники всіх найменувань по цих професіях та посадах, тобто старші, головні, провідні, а також помічники.

Професія «слюсар з ремонту рухомого складу, оглядач вагонів, оглядач-ремонтник на пунктах технічного та контрольно-технічного обслуговування вагонів» передбачена розділами 34, 35, 66 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 66 Залізничний транспорт і метрополітен), затвердженого наказом Міністерства транспорту України №601 від 17.12.1999 року та погодженого Міністерством праці та соціальної політики України (діяв до 20.05.2016 року), а також розділами 44, 45, 71 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 66 Залізничний транспорт і метрополітен), затвердженого наказом Міністерства інфраструктури України №181 від 20.05.2016 року, в якому визначені завдання та обов`язки, необхідні знання та кваліфікаційні вимоги до професії 2-7 розрядів.

Відповідно до вищевказаної довідки №25 від 26.02.2019 року, код професії позивача - 7233.

Постановою Кабінету Міністрів України № 583 від 12.10.1992 р. затверджений Список професій і посад робітників локомотивних бригад і окремих категорій працівників, які безпосередньо здійснюють організацію перевезень і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті та в метрополітенах і користуються правом на вислугу років, в якому передбачені посади «оглядачі вагонів магістральних залізниць, зайняті на пунктах технічного (технічного і комерційного) обслуговування вагонів станцій позакласних, 1 та 2 класу», «оглядачі-ремонтники вагонів магістральних залізниць, зайнятих на пунктах технічного (технічного і комерційного) обслуговування вагонів станцій позакласних, 1 та 2 класу» та «слюсарі по ремонту рухомого складу магістральних залізниць, зайняті на пунктах технічного (технічного і комерційного) обслуговування вагонів станцій позакласних, 1 та 2 класу».

Суд критично ставиться до посилання відповідачем у оскаржуваному рішенні (здійснене шляхом виділення жирним курсивом словосполучення «контрольно-технічного обслуговування») та у відзиві на позов як на підставу відмови позивачу у призначенні пенсії за вислугу років на те, що списками не передбачено таких професій, як слюсар, оглядач та оглядач-ремонтник вагонів магістральних залізниць, зайнятих на пунктах контрольно-технічного обслуговування вагонів станцій позакласних.

Додатком А до Класифікатора професій ДК 003:2010, затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 28.07.2010 № 327, передбачено професійну назву роботи «оглядач вагонів», «Оглядач-ремонтник вагонів», «Слюсар з ремонту рухомого складу» за кодом КП 7233.

Відповідно до примітки 2 Додатка В до «Класифікатора професій» назви професій можуть бути розширені за потреби користувача для внутрішнього використання термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо інше не передбачено у Класифікаторі професій чи відповідних нормативно-правових актах.

Отже, суд вважає слово «контрольно-» у назві професії позивача конкретизуючим, таким, що уточнює місце роботи позивача та таким, що не змінює суті виконуваної позивачем роботи, яка в результаті надає особі право на пенсію за вислугу років.

Конституційний Суд України у своєму рішенні по справі № 1-13/2018 (1844/16, 3011/16) від 04 червня 2019 року зазначив, що відповідно до статті 51 Закону № 1788 пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком. Тобто у зазначеній нормі йдеться про роботи, які мають безпосередній вплив на здоров`я працівника і можуть призвести до втрати професійної працездатності (здатності виконувати роботу за професією) до настання віку, що дає право на пенсію за віком, а отже, до неможливості ефективно виконувати роботу без шкоди для власного здоров`я і безпеки оточуючих. Мета призначення пенсії за вислугу років - забезпечити потрібні умови життя особам, робота яких пов`язана зі швидкою втратою професійних навичок (працездатності), що може настати до досягнення цими особами віку, потрібного для набуття права на пенсію за віком. Призначення пенсії за вислугу років є додатковою соціальною гарантією для осіб, які в особливих умовах виконували певні професійні функції.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, те, що стаж роботи ОСОБА_1 на посадах слюсаря, оглядача та оглядача-ремонтника вагонів магістральних залізниць, зайнятих на пунктах контрольно-технічного обслуговування вагонів станцій позакласних становить 27 років та 29 днів, загальний стаж роботи позивача станом на момент винесення даного рішення становить більше 28 років, суд вважає за доцільне визнати протиправним та скасувати рішення Роздільнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області від 03.05.2019 року №6 щодо відмови ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у призначенні пенсії за вислугу років відповідно до п. «а» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Щодо вимоги позивача зобов`язати Роздільнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області призначити з часу звернення із заявою про призначення пенсії, а саме з 06.03.2019 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці села Нові Шомполи, Іванівського району, Одеської області, громадянки України пенсію за вислугу років як працівнику, яка безпосередньо здійснювала організацію перевезень і забезпечувала безпеку руху на залізничному транспорті відповідно до п. «а» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», суд зазначає наступне.

Згідно з п.23 ч.1 ст.4 КАС України похідна позовна вимога - вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги).

Оскільки вимога позивача про зобов`язання відповідача вчинити певні дії є похідною вимогою від вимоги про визнання протиправним та скасування рішення від 03.05.2019 року №6 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за вислугу років відповідно до п. «а» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення», вона також є обґрунтованою та, з урахуванням вимог статті 9 КАС України, підлягає задоволенню шляхом зобов`язання Роздільнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 06.03.2019 року пенсію за вислугу років відповідно до п. «а» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Відповідно до ч. 1. ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1, ч.5 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене у сукупності, позовна заява ОСОБА_7 підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З матеріалів справи вбачається, що, позивачем за подачу даного адміністративного позову позивачем сплачено судовий збір у розмірі 768,40 грн. згідно квитанції №0.0.1365833491.1 від 27 травня 2019 року (а.с.5).

Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність стягнення з Роздільнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за рахунок бюджетних асигнувань Роздільнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на користь ОСОБА_1 судового збору у розмірі 768,40 грн.

Керуючись ст.ст.7, 9, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Роздільнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області від 03.05.2019 року №6 щодо відмови ОСОБА_1 у призначенні пенсії за вислугу років відповідно до п. «а» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Зобов`язати Роздільнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з 06.03.2019 року пенсію за вислугу років відповідно до п. «а» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Стягнути з Роздільнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області за рахунок бюджетних асигнувань Роздільнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області на користь ОСОБА_1 768,40 грн. судового збору, сплаченого згідно квитанції №0.0.1365833491.1 від 27 травня 2019 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Одеський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4 ).

Відповідач - Роздільнянське об`єднане управління Пенсійного фонду України Одеської області (вул.Незалежності, 7, м.Роздільна, Роздільнянський р-н., Одеська обл., 67400, код ЄДРПОУ41249863).

Суддя Вовченко O.A.

.