
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
25 червня 2019 року м. Київ № 320/3136/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Білоцерківського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Київській області про визнання протиправними та скасування постанови, рішень та зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Білоцерківського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Київській області, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправною постанову у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , яку виніс Білоцерківський районний відділ управління ДМСУ в Київській області;
- визнати протиправним та скасувати рішення про примусове повернення та заборону в`їзду на територію України відносно ОСОБА_1 , яке прийняв Білоцерківський районний відділ управління ДМСУ в Київській області;
- зобов`язати Білоцерківський районний відділ управління ДМСУ в Київській області вчинити певні дії, а саме визнати ОСОБА_1 особою, яка потребує додаткового або тимчасового захисту.
Також у позовній заяві позивач заявив клопотання про забезпечення позову, шляхом призупинення до прийняття судом рішення дії незаконного рішення Білоцерківського районного відділу управління ДМСУ в Київській області відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
За результатом розгляду матеріалів позовної заяви суд дійшов висновку про необхідність її повернення з огляду на таке.
Частиною першою ст.21 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позивач може заявити кілька вимог в одній позовній заяві, якщо вони пов`язані між собою.
Згідно з частиною першою ст.172 Кодексу адміністративного судочинства України в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги.
Відповідно до частини шостої ст.21 Кодексу адміністративного судочинства України та частини четвертої ст.172 Кодексу адміністративного судочинства України не допускається об`єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст.286 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Отже, заявлена позивачем вимога про визнання протиправною постанови у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , яку виніс Білоцерківський районний відділ управління ДМСУ в Київській області, має бути розглянута місцевим загальним судом як адміністративним судом.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.20 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства.
Згідно з ч.1 ст.288 Кодексу адміністративного судочинства України позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну, а також позовні заяви центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органів охорони державного кордону або Служби безпеки України про примусове видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України подаються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, його територіальних органів і підрозділів, органу охорони державного кордону чи Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
Враховуючи вказані положення КАС України, суд дійшов висновку про те, що заявлені позивачем вимоги про визнання визнання протиправною постанови у справі про адміністративне правопорушення та про визнання протиправним та скасування рішення про примусове повернення мають бути розглянуті місцевим загальним судом як адміністративним судом за місцезнаходженням Білоцерківського районного відділу управління ДМСУ в Київській області.
В той же час позивачем оспорюється у даній справі також рішення про заборону в`їзду на територію України відносно ОСОБА_1 , яке прийняв Білоцерківський районний відділ управління ДМСУ в Київській області, про наявність якого свідчить окремий штамп в паспортному документі іноземця.
Отже, вимога про визнання протиправним та скасування рішення про заборону в`їзду на територію України підсудна Київському окружному адміністративному суду.
Таким чином, позивачем у даній позовній заяві об`єднано позовні вимоги, які мають розглядатись в порядку різного судочинства, що у свою чергу, не відповідає правилам об`єднання позовних вимог, які викладені у статті 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з п.6 частини четвертої ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо порушено правила об`єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 172 цього Кодексу).
З огляду на те, що позивачем порушено правила об`єднання позовних вимог, встановлені КАС України, суд вважає за необхідне позовну заяву ОСОБА_1 до Білоцерківського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Київській області про визнання протиправними та скасування постанови, рішень та зобов`язання вчинити певні дії, - повернути позивачеві з усіма доданими до неї документами.
Відповідно до частини восьмої ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Крім того, враховуючи постановлення судом ухвали про повернення позовної заяви, клопотання позивача про забезпечення позову також підлягає поверненню позивачу разом із позовною заявою.
Керуючись статтями 169, 172, 243, 248, 286, 288 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Білоцерківського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Київській області про визнання протиправними та скасування постанови, рішень та зобов`язання вчинити певні дії, - повернути позивачеві з усіма доданими до неї документами.
2. Клопотання ОСОБА_2 ОСОБА_3 про забезпечення позову повернути позивачеві разом із позовною заявою.
3. Роз`яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
4. Копію ухвали разом з матеріалами позовної заяви надіслати позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Дата складення повного тексту ухвали - 25.06.2019 р.
Суддя Кушнова А.О.