
Справа № 592/8110/19
Провадження № 3/592/1312/19
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2019 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Костенко Владислав Геннадійович, з участю ОСОБА_1 , захисника - адвоката Петрищева О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Північно-Східного офісу держаудитслужби в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродж. с. Герасимівка Роменського району Сумської області, громадянки України, працюючої провідним економістом централізованої бухгалтерії відділу освіти Сумської районної державної адміністрації, члена тендерного комітету, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 164-14 КпАП України,
В С Т А Н О В И В :
Відповідно до протоколу засідання тендерного комітету Відділу освіти Сумської районної державної адміністрації, що розташована за адресою м.Суми вул. Іллінська, 97, від 15.01.2019 №1 членом тендерного комітету відділу освіти ОСОБА_1 разом з іншими членами тендерного комітету затверджено Річний план закупівель Відділу освіти на 2019 рік, яким передбачено здійснити закупівлю вершкового масла за процедурою відкриті торги очікуваною вартістю 462 375,00 грн (оголошення про проведення відкритих торгів опубліковано на веб-порталі Уповноваженого органу 23.01.2019 за номером ID: UA-2019-0 -23-000760-b).
Разом з цим, відповідно до протоколу засідання тендерного комітету Відділу освіти Сумської районної державної адміністрації від 17.01.2019 №3 членом тендерного комітету Відділу освіти ОСОБА_1 разом з іншими членами тендерного комітету затверджено додаток до Річного плану закупівель Відділу освіти на 2019 рік, яким передбачено здійснити закупівлю вершкового масла без застосування визначених ЗУ «Про публічні закупівлі» процедур на суму 50 083,00 грн. (опублікувати звіт про укладений договір).
Внаслідок цього рішення відділом освіти Сумської районної державної адміністрації укладено з ФОП ОСОБА_2 договір на поставку продуктів харчування від 21.01.2019 № 15 вартістю 50 083,00 грн., який передбачав оплату товару (вершкового масла) до проведення процедур, визначених ЗУ «Про публічні закупівлі» з даного предмету закупівлі, та відповідно до якого в період з 21.01.2019 по 28.03.2019 здійснено закупівлю товару (вершкового масла) без застосування визначених ЗУ «Про публічні закупівлі» процедур закупівель на суму 50 054,00 грн..
Зазначені порушення виявлені 21.05.2019 Управлінням Північно-Східного офісу держаудитслужби в Сумській області при здійсненні перевірки проведення закупівель Відділом освіти Сумської районної державної адміністрації, що розташована за адресою м.Суми вул. Іллінська, 97, встановлено порушення законодавства про закупівлі, а саме: здійснення закупівлі товару без застосування визначених законодавством процедур закупівель (здійснено закупівлю вершкового масла без застосування визначених ЗУ «Про публічні закупівлі» процедур закупівель на суму 50 054,00 грн.), що відображено у Акті перевірки закупівель Відділу освіти Сумської районної державної адміністрації від 21.05.2019 №18.31-12/2.
Згідно ч. 7 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом, та укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону.
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 1 Закону замовники це органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а згідно п. 31 тендерний комітет це службові (посадові) та інші особи замовника, призначені відповідальними за організацію та проведення процедур закупівлі згідно із цим Законом.
Згідно ч. 2 ст. 38 Закону України «Про публічні закупівлі» за порушення вимог, установлених цим Законом в частині прийнятих рішень, вибору і застосування процедур закупівлі, відповідальність несуть члени тендерного комітету або уповноважена особа (особи) персонально.
Своїми діями ОСОБА_1 порушила ч. 7 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.
ОСОБА_1 під час розгляду справи вину не визнала, однак пояснила, що працює у відділі освіти Сумської районної державної адміністрації, що розташована за адресою м.Суми вул. Іллінська, 97. Підтвердила, що 15.01.2019 рішенням тендерного комітету затверджено річний план закупівлі вершкового масла. Втім, через потребу забезпечення закладів освіти продуктами, на засіданні тендерного комітету вирішили придбати вершкове масло на суму 50 083 грн. без проведення визначених законом процедур відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі», тобто тендерних процедур. Основною процедурою закупівлі при мінімальних розрахунках займе 30 днів. На підставі такого рішення було здійснено закупівлю. Вважає, що порушень немає.
Незважаючи на таке ставлення ОСОБА_1 до своїх дій, її вина повністю підтверджується наведеними її поясненнями даними під час судового розгляду та наступними доказами у сукупності, підстав яким не довіряти немає.
Протоколом про адміністративне правопорушення № 18/0041/2019/пр від 22.05.2019, актом перевірки закупівель Відділу освіти Сумської РДА № 18.31-12/2 від 21.05.2019, яких вбачаються наведені вище обставини виявлення правопорушення.
Протоколом засідання тендерного комітету Відділу освіти Сумської РДА № 1 від 15.01.2019, річним планом закупівель на 2019 рік Відділу освіти Сумської РДА, протоколом засідання тендерного комітету Відділу освіти Сумської РДА № 3 від 17.01.2019, додатком до річного плану закупівель на 2019 рік Відділу освіти Сумської РДА, звітом про укладений договір UA-2019-01-21-001390-c, договором № 15 на поставку продуктів харчування від 21.01.2019, копії яких містяться в матеріалах справи.
Зазначені протоколи підтверджують факт прийняття зазначених рішень та участі при їх прийнятті ОСОБА_1 ..
Пояснення ОСОБА_1 , у частині невизнання вини та доводу щодо відсутності підстав притягнення до відповідальності спростовуються наведеними вище обставини, положеннями закону та висновками судді.
Строки накладення стягнення встановлені у ст. 38 КпАП України не закінчилися. Протокол складений уповноваженою особою згідно п. 1 ч . ст. 255 КпАп України та не містить істотних недоліків, які б перешкоджали прийняттю постанови.
Враховуючи характер скоєного правопорушення, особу, що притягується до адміністративної відповідальності, вважаю за необхідне за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Керуючись ч.1 ст. 164-14 КпАП України,
П О С Т А Н О В И В :
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 11 900 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 384 грн. 20 коп. на рахунок № 31211256026001, одержувач – ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ – 37993783, банк одержувача – Казначейство України (ЕАП), МФО – 899998, код платежу – 22030106, ЄДРПОУ суду – 02886462, пункт 5 з таблиці ставок судового збору.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Сумського апеляційного суду.
Суддя В.Г. Костенко