Рішення № 82676467, 26.06.2019, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.06.2019
Номер справи
809/974/18
Номер документу
82676467
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" червня 2019 р. справа № 809/974/18

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Боршовського Т.І., судді Микитин Н.М., Гундяка В.Д.,

за участю секретаря судового засідання Савченко Н.В.,

позивача ОСОБА_1

представника позивача Олійника Я.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду за правилами спрощеного позовного провадження заяву ОСОБА_1

про перегляд судового рішення за виключними обставинами в адміністративній справі № 809/974/18

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 в інтересах ОСОБА_1 (надалі – позивач) 27.05.2019 звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з заявою про перегляд судового рішення за виключними обставинами в адміністративній справі № 809/974/18 за позовом ОСОБА_1 до Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області (надалі – відповідач) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії (а.с.119-121).

Заява мотивована тим, що Конституційний Суд України рішенням від 25.04.2019 в справі № 1-р(ІІ)/2019 визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення “дійсної строкової”, яке міститься в положеннях частини третьої статті 59 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, відповідно до якої визнання розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії, виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби, внаслідок цього стали особами з інвалідністю. Наведені положення частини третьої статті 59 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” застосовані Івано-Франківським окружним адміністративним судом при вирішенні адміністративної справи № 809/974/18 за позовом ОСОБА_1 до Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 29.05.2019 відкрито провадження за заявою ОСОБА_1 про перегляд судового рішення від 11.07.2018 за виключними обставинами в адміністративній справі № 809/974/18 за позовом ОСОБА_1 до Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, розгляд справи визначено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою від 12.06.2019 суд задовольнив клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області та замінив відповідача в адміністративній справі № 809/974/18: Коломийське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області в порядку процесуального правонаступництва на: Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26.06.2019 відмовлено в задоволенні клопотань представника позивача від 12.06.2019 року в частині уточнення первинних позовних вимог та відмови від первинних позовних вимог та повернуто без розгляду клопотання представника позивача від 12.06.2019 в частині заміни відповідача.

В судовому засіданні позивач та представник позивача підтримали заяву про перегляд рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2019 за виключними обставинами в адміністративній справі № 809/974/18.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, хоча належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення 24.06.2019 року та складеною секретарем судового засідання телефонограмою від 21.06.2019 року. З огляду на вказане, відповідно до частини 2 статті 368 Кодексу адміністративного судочинства України неявка представника відповідача в судове засіданні не є перешкодою судовому розгляду.

Розглянувши заяву про перегляд судового рішення за виключними обставинами в адміністративній справі № 809/974/18, заслухавши пояснення позивача та його представника, суд дійшов таких висновків.

ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку в Коломийському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Івано-Франківської області як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, є особою з інвалідністю другої групи, із захворюванням, пов`язаним із виконанням обов`язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується копіями посвідчень серії НОМЕР_1 від 04.08.2016 (а.с.10), серії Б № 074272 від 21.03.2017 та серії АА № 392035 від 06.03.2018 (а.с.11).

23.05.2018 позивач звернувся до Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області з заявою про проведення перерахунку пенсії з 01.10.2017 як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року (а.с.18).

25.05.2018 Коломийське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області відмовило позивачу в перерахунку пенсії, з тих підстав, що позивач не належить до категорії осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього став інвалідом (а.с.8-9).

Вважаючи таку відмову протиправною, Тимків Д.І. 07.06.2018 звернувся до Івано-Франківського окружного адміністративного суду з позовом до Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, в якому просив: визнати протиправною відмову Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області у перерахунку пенсії позивача в розмірі відшкодування фактичних збитків особі, яка отримала ядерну шкоду здоров`ю, із врахуванням п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2018 відповідно до статті 59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постанови Кабінету Міністрів України № 851 від 15.11.2017; зобов`язати Коломийське об`єднане управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області невідкладно перерахувати та виплачувати ОСОБА_1 пенсію в розмірі відшкодування фактичних збитків особі, яка отримала ядерну шкоду здоров`ю, із врахуванням п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01.01.2018 відповідно до статті 59 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постанови Кабінету Міністрів України № 851 від 15.11.2017, як ліквідатору наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії зі статусом інваліда війни із 07.01.2018 із врахуванням виплачених сум.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 липня 2018 року в цій справі відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 до Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії (а.с.42-45).

Не погоджуючись із вказаним рішенням від 11.07.2018 позивач подав апеляційну скаргу. Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 28.11.2018 залишено без задоволення апеляційну скаргу ОСОБА_1 , а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 у справі № 809/974/17 без змін (а.с.108-112).

В рішенні від 11.07.2018 Івано-Франківський окружний адміністративний суд зазначив, що визначальними умовами для отримання пенсії, згідно частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в п`ятикратному розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, є:

по-перше: участь особи у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї;

по-друге: така участь здійснюється під час проходження дійсної строкової служби;

по-третє: встановлення інвалідності внаслідок такої участі.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 липня 2018 року в цій справі судом встановлено, що позивач в період з 23.11.1972 до 30.11.1974 проходив строкову військову службу в Радянській армії. В період з 18.07.1986 до 16.08.1986 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, і у цей період не перебував на дійсній строковій службі. Вказані обставини встановлені і не заперечувалися сторонами.

Як наслідок, суд дійшов висновку, що в позивача відсутні підстави для отримання пенсії в п`ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, що передбачено частиною 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції Закону, чинного з 11.10.2017), оскільки відсутня одна з умов для призначення позивачу пенсії згідно з частиною 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а саме: участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС під час проходження дійсної строкової служби.

Частиною 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції Закону, чинного з 11.10.2017) передбачено, що особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, інших ядерних аварій та випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, пенсія по інвалідності обчислюється відповідно до цього Закону або за бажанням таких осіб - з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

За таких обставин, суд в рішенні від 11 липня 2018 року дійшов висновку про те, що Коломийським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Івано-Франківської області правомірно відмовлено позивачу в проведенні перерахунку пенсії з 01.10.2017 як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня відповідного року.

Водночас, Конституційний Суд України рішенням від 25.04.2019 у справі № 3-14/2019 (402/19, 1737/19) (№ 1-р(II)/2019) вирішив:

1) визнати таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), словосполучення "дійсної строкової", яке міститься у положеннях частини 3 статті 59 Закону №796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю;

2) словосполучення "дійсної строкової", що міститься в положеннях частини 3 статті 59 Закону № 796-XII зі змінами, за якими визначення розміру відшкодування заподіяної внаслідок ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС шкоди при обчисленні пенсії виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, поширюються лише на категорію військовослужбовців, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Відповідно до частини 1 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яким закінчено розгляд справи і яке набрало законної сили, може бути переглянуто за нововиявленими або виключними обставинами.

Згідно з пунктом 1 частини 5 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України підставою для перегляду судових рішень у зв`язку з виключними обставинами є встановлена Конституційним судом України неконституційність (конституційність) закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого (не застосованого) судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконане.

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 363 Кодексу адміністративного судочинства України заяву про перегляд судового рішення за виключними обставинами може бути подано з підстави, визначеної пунктом 1 частини п`ятої статті 361 цього Кодексу, - учасниками справи протягом тридцяти днів з дня офіційного оприлюднення відповідного рішення Конституційного суду України.

Статтею 94 Закону України «Про Конституційний суд України» від 13 липня 2017 року № 2136-VІІІ передбачено, що оприлюднення усіх актів Суду за результатами конституційного провадження здійснюється на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України або в окремих випадках за ухвалою Суду в Залі засідань Суду.

Відповідно до статті 91 Закону України "Про Конституційний Суд України" закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Отже, вимога частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо участі у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та військових навчаннях лише під час проходження дійсної строкової служби втратила чинність з 25.04.2019.

Статтею 10 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено, що учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вважаються громадяни, які безпосередньо брали участь у будь-яких роботах, пов`язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження у 1986-1987 роках незалежно від кількості робочих днів, а у 1988-1990 роках - не менше 30 календарних днів, у тому числі проведенні евакуації людей і майна з цієї зони, а також тимчасово направлені або відряджені у зазначені строки для виконання робіт у зоні відчуження, включаючи військовослужбовців, працівники державних, громадських, інших підприємств, установ і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості, а також ті, хто працював не менше 14 календарних днів у 1986 році на діючих пунктах санітарної обробки населення і дезактивації техніки або їх будівництві. Перелік цих пунктів визначається Кабінетом Міністрів України.

В примітці до вказаної Статті зазначено, що тут і надалі до військовослужбовців належать: особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці надстрокової служби, військовозобов`язані, призвані на військові збори, військовослужбовці-жінки, а також сержанти (старшини), солдати (матроси), які перебувають (перебували) на дійсній строковій службі у збройних силах, керівний і оперативний склад органів Комітету державної безпеки, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, а також інших військових формувань.

У період перебування позивача на військових зборах діяв Закон СРСР від 12 липня 1967 року № 1950-VII «Про загальний військовий обов`язок». Відповідно до статей 5, 6 цього Закону (зі змінами, внесеними Указом Президії Верховної Ради СРСР від 17 грудня 1980 року № 3535-Х) військова служба складається з дійсної військової служби та служби в запасі Збройних Сил СРСР. Громадяни, які перебувають на дійсній військовій службі, іменуються військовослужбовцями, а ті, що перебувають у запасі, - військовозобов`язаними.

Таким чином, суд вважає, що з 25.04.2019 року особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, будучи військовослужбовцями під час проходження військових зборів, і внаслідок цього стали особами з інвалідністю, має бути здійснений перерахунок пенсії по інвалідності, виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, за умови, якщо такі особи висловили бажання про таке обчислення пенсії.

Відповідно до частини 1 статті 365 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судового рішення першої інстанції з підстав, визначених частиною другою, пунктами 1, 2 частини п`ятої статті 361 цього Кодексу, подається до суду, який ухвалив судове рішення.

З огляду на вказане, суд дійшов висновку, що відповідно до частини 1 пункту 1 статті 361 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення Конституційного Суду України № 1-р(ІІ)/2019 від 25.04.2019 року у справі № 3-14/2019 є виключною обставиною для перегляду рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 у справі № 809/974/18.

Частиною 2 статті 368 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що справа розглядається за правилами, встановленими цим Кодексом для провадження у суді тієї інстанції, яка здійснює перегляд. В суді першої інстанції справа розглядається у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням учасників справи.

Отже, розгляд заяви позивача про перегляд рішення за виключними обставинами здійснюється за правилами, встановленими цим Кодексом для провадження справи в порядку спрощеного провадження як для суду першої інстанції.

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11 липня 2018 року в цій справі встановлено, що позивач в період з 23.11.1972 до 30.11.1974 проходив строкову військову службу в Радянській армії. В період з 18.07.1986 до 16.08.1986 приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, і у цей період не перебував на дійсній строковій службі. Вказані обставини встановлені і не заперечувалися сторонами. Згідно запису у військовому квитку та довідки командира військової частини, ОСОБА_1 з 18.07.1986 по 16.08.1986 знаходився на учбових зборах та виконував обов`язки по ліквідації наслідків аварії в 30 км. зоні Чорнобильської АЕС (а.с. 12, 32). Згідно довідок до акту огляду медико-соціальною експертною комісією АВ № 0779927, про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності у відсотках, потреби у наданні медичної та соціальної допомоги АБ № 0012874, експертного висновку Львівської регіональної міжвідомчої експертної комісії від 10.06.2016 року, ОСОБА_1 підтверджено ІІ групу інвалідності, внаслідок захворювання, яке пов`язане з виконанням обов`язку військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. 23.05.2018 року ОСОБА_1 подав до Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України заяву про перерахунок пенсії в розмірі відшкодування фактичних збитків із врахуванням п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року відповідно до статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постанови Кабінету Міністрів України № 851 від 15.11.2017 року.

Враховуючи зазначені обставини, з огляду на рішення Конституційного Суду України № 1-р(ІІ)/2019 від 25.04.2019 року у справі № 3-14/2019, з 25.04.2019 року позивачу як особі, яка брала участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, під час проходження військових зборів як військовослужбовцем, і внаслідок цього стала особою з інвалідністю, враховуючи висловлене ним заявою від 23.05.2018 року бажання щодо обчислення пенсії з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року, має бути здійснений перерахунок пенсії по інвалідності, виходячи з п`ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

Відповідно до частини 4 статті 368 Кодексу адміністративного судочинства України за результатами перегляду рішення, ухвали за нововиявленими або виключними обставинами суд може:

1) відмовити в задоволенні заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами та залишити відповідне судове рішення в силі;

2) задовольнити заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, скасувати відповідне судове рішення та ухвалити нове рішення чи змінити рішення;

3) скасувати судове рішення і закрити провадження у справі або залишити позов без розгляду.

Оскільки підставою для відмови у позові ОСОБА_1 було те, що він приймав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, однак не під час проходження дійсної строкової військової служби і вказане словосполучення визнане Конституційним Судом України таким, що не відповідає Конституції України, суд вважає, враховуючи наявність всіх інших умов для перерахунку пенсії по інвалідності передбачених частиною 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», заяву позивача про перегляд рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 у справі № 809/974/18 за виключними обставинами обґрунтованою, а тому її належить задовольнити.

В той же час, суд вважає, що оскільки право позивача на перерахунок пенсії виникло у позивача лише з 25.04.2019 року, то дії Коломийського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови позивачу в перерахунку пенсії, оформлені листом від 25.05.2018 року № 81/Т-15, з тих підстав, що позивач не належить до категорії осіб, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, під час проходження дійсної строкової служби і внаслідок цього став інвалідом, є правомірними. Таким чином, на переконання суду, рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в частині відмови в позову про протиправність таких дій відповідача та зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплачувати пенсію з врахуванням виплачених сум з 01.10.2018 року прийнято з дотриманням частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», а тому не може бути скасованим відповідно до пункту 2 частини 4 статті 368 Кодексу адміністративного судочинства України. В той же час, з огляду на рішення Конституційного Суду України від 25.04.2019 у справі № 3-14/2019 (402/19, 1737/19) (№ 1-р(II)/2019) щодо часткової неконституційності з 25.04.2019 року норми частини 3 статті 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», враховуючи задоволення заяви позивача про перегляд рішення суду за виключними обставинами, з метою ефективного захисту права позивача на перерахунок пенсії з 25.04.2019 року, суд вважає що рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 у справі № 809/974/18 належить змінити в частині відмови в позові про зобов`язання здійснити перерахунок пенсії. Викласти рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в цій частині позову в такій редакції: «Позов задовольнити частково. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, (код 20551088, вулиця Січових Стрільців, 15, місто Івано-Франківськ, 76018) перерахувати ОСОБА_3 (код НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 - АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 ) з 25 квітня 2019 року пенсію по інвалідності відповідно до частини 3 статті 59 закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", обчисливши її в п`ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року». В решті рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в справі № 809/974/18 залишити без змін.

Щодо вимоги позивача про допущення рішення суду до негайного виконання, то суд зазначає, що відповідно до пункту 1 частини 1 статті 371 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів - у межах суми стягнення за один місяць - виконуються негайно.

Як випливає зі змісту зазначеної норми, умовою допущення рішення суду до негайного виконання в межах суми стягнення за місяць є визначення конкретної суми, що підлягає сплаті.

Однак ні рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018, ні цим рішенням суду не присуджено до стягнення конкретної суми пенсії. Судом зобов`язано відповідача провести перерахунок пенсії, здійснення якого відноситься до компетенції відповідача, а тому в суду відсутня можливість визначити грошовий розмір пенсії, що підлягає стягненню за місяць. Отже, заява позивача про допущення рішення до негайного виконання не підлягає до задоволення.

Щодо розподілу судових витрат у справі.

Згідно з копією посвідчення серії НОМЕР_1 від 04.08.2016, ОСОБА_1 є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії (а.с.10). Відповідно до пункту 10 частини 1 статті 5 Закону України “Про судовий збір” позивач звільнений від сплати судового збору. З огляду на те, що позивач не поніс судових витрат по сплаті судового збору чи інших витрат, за відсутності доказів понесення відповідачем судових витрат у справі, керуючись частинами 3, 5 статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про те, що відсутні підстави для розподілу судових витрат.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262, 361-369 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за виключними обставинами в адміністративній справі № 809/974/18 задовольнити.

Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в справі № 809/974/18 змінити в частині відмови в позові про зобов`язання здійснити перерахунок пенсії. Викласти рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в справі № 809/974/18 в цій частині позову в такій редакції:

Позов задовольнити частково.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, (код 20551088, вулиця Січових Стрільців, 15, місто Івано-Франківськ, 76018) перерахувати ОСОБА_3 (код НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 Івано- АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 ) з 25 квітня 2019 року пенсію по інвалідності відповідно до частини 3 статті 59 закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", обчисливши її в п`ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.

В решті рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в справі № 809/974/18 залишити без змін.

Розподіл судових витрат не проводити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

Позивач – ОСОБА_1 , код 2000703252, вулиця Леонтовича, 26/10, м. Коломия, Івано- АДРЕСА_3 , АДРЕСА_4 .

Відповідач – Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, код 20551088, вулиця Січових Стрільців, 15, місто Івано-Франківськ, 76018.

Головуючий-суддя /підпис/ Боршовський Т.І.

судді /підпис/ Микитин Н.М.

/підпис/ Гундяк В.Д.

Рішення складене в повному обсязі 27.06.2019