Постанова № 82660507, 26.06.2019, Петрівський районний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
26.06.2019
Номер справи
400/757/19
Номер документу
82660507
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 400/757/19

Провадження № 3/400/298/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2019 року

Суддя Петрівського районного суду Кіровоградської області Колесник С. І., при секретарі Романенко С.В., з участю прокурора Писаренко Л.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Йосипівка Петрівського району Кіровоградської області, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , працюючої секретарем Йосипівської сільської ради Петрівського району Кіровоградської області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

В С Т А Н О В И В:

До суду від Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшли адміністративні матеріали щодо скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією та передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, за наступних обставин.

Встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до Рішення № 2 першої сесії сьомого скликання Йосипівської сільської ради «Про обрання секретаря Йосипівської сільської ради» є секретарем з 05.11.2015 року.

Таким чином, ОСОБА_1 станом на 00 год. 00 хв. 01.01.2018 року була суб`єктом декларування у розумінні та відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону «Про запобігання та протидії корупції» та суб`єктом, на якого поширюється і поширювалася дія цього Закону.

Разом з тим, відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом.

З урахуванням положень вказаних нормативних актів можна дійти до висновку, що у суб`єкта декларування - секретаря сільської ради Коваленко Л.В. 01.01.2018 року виник обов`язок подати декларацію за 2017 рік у період з 00 год. 00 хв. 01.01.2018 року до 00 год. 00 хв. 01.04.2018 року.

Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація за 2017 рік ОСОБА_1 , як суб`єкта декларування, опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 04.04.2018 року о 16 год. 24 хв., тобто після кінцевої дати подачі такої декларації - несвоєчасно (гіперпосилання на Декларацію в Реєстрі -https://public.nazk.gov.ua/declaration/8169e845-b5d0-4d9d-aeb8-eb43b433a8b6).

Разом з тим, Рішенням від 04.04.2017 року № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що:

поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

період (періоди) неналежного функціонування Реєстру визначається окремим Рішенням НАЗК на підставі інформації, наданої адміністратором Реєстру, та акта (актів), підписаного посадовими особами НАЗК та адміністратора Реєстру.

Рішенням від 08.06.2017 року № 224 «Про визначення періодів, протягом яких спостерігалися перебої у роботі інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК взято до відома інформацію від адміністратора ITC Реєстр ДП «Українські спеціальні системи» та визначено періоди неналежного функціонування ITC Реєстр у березні місяці, а саме:

02.03.2017 року з 09 год. 00 хв. до 12 год. 00 хв.;

12.03.2017 року з 02 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв.;

15.03.2017 року з 22 год. 00 хв. до 24 год. 00 хв.;

16.03.2017 року з 00 год. 00 хв. до 03 год. 00 хв., з 07 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.;

19.03.2017 року з 08 год. 00 хв. до 11 год. 00 хв.;

24.03.2017 року з 08 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.;

26.03.2017 року з 12 год. 00 хв. до 24 год. 00 хв.;

27.03.2017 року з 00 год. 00 хв. до 08 год. 00 хв.;

28.03.2017 року з 01 год. 00 хв. до 10 год. 00 хв.

Крім того, НАЗК листом від 23.05.2017 року № 93-05/16382/18 інформувало Департамент захисту економіки НПУ про те, що актом обстеження окремих функцій ITC Реєстр від 25.01.2017 року засвідчено некоректну роботу програмного забезпечення в період з 01.01.2017 року по 19 год. 30 хв. 04.01.2017 року. Відповідно до цього ж листа, з метою створення належних умов для суб`єктів декларування адміністратором ITC Реєстр ДП «Українські спеціальні системи» спільно з Державною службою спеціального зв`язку та захисту інформації України протягом 24-28 березня 2017 року здійснювались заходи з оптимізації та пере конфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ITC Реєстр в цілому.

Крім того, встановлено, що ОСОБА_1 була проінформована про необхідність подання декларації за 2017 рік.

Опитана з даного приводу ОСОБА_1 пояснила, що являється секретарем Йосипівської сільської ради Петрівського району Кіровоградської області з 05.11.2015 року. Несвоєчасно подала декларацію до НАЗК за 2017 рік в зв`язку з тим, що флеш-носій з електронним ключем вийшов з ладу. Після отримання нового електронного ключа було змінено електронну адресу для підтвердження. Потім було написано листа на зміну електронної адреси де пройшов тривалий час та в зв`язку з чим декларацію подала не своєчасно. Доступ до мережі Інтернет мала у Йосипівській сільській раді.

З урахуванням викладеного, ОСОБА_1 мала фізичну та технічну можливість вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2017 рік, а поважні причини не подачі не встановлені.

Відповідно до положень ст. 172-6 КУпАП за порушення вимог фінансового контролю, у т.ч., що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Разом з тим, першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов`язаним з корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, отже таке правопорушення не може бути визнане, як малозначне.

Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов`язкового елементу об`єктивної сторони, в той час як обов`язковим елементом об`єктивної сторони формального складу завжди є діяння.

Отже, відсутність суспільної шкоди від адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, так само як і відсутність шкідливих наслідків від нього не є тими необхідними та достатніми підставами для застосування вимог статті 22 КУпАП.

Таким чином, з урахуванням викладеного, положень зазначених законодавчих та підзаконних актів в сукупності, а також встановлених обставин ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, вчасно (до 01.04.2018 року включно) не подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік, що є порушенням вимог частини 1 статті 45 Закону «Про запобігання та протидії корупції», з урахуванням пункту 6 розділу II Закону № 1975-VІІІ від 23.03.2017 року, натомість подала вказану декларацію 04.04.2018 року о 16 год. 24 хв., чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є місце розташування Йосипівської сільської ради, а саме за фактичною адресою: АДРЕСА_1 Йосипівка, АДРЕСА_2 . Шкільна АДРЕСА_3 .

Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є датою часом несвоєчасного подання декларації, тобто 01.04.2018 року о 00 год. 00 хв.

Фактичним моментом виявлення вчиненого ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є дата складання адміністративного протоколу, тобто 29.05.2019 року.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала повністю.

Вина порушника підтверджується матеріалами справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення № 188/19 від 29.05.2019 року, який відповідно до ст.251 КУпАП є доказом у справі про адміністративне правопорушення, матеріалами перевірки щодо порушення вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання та протидії корупції» секретарем Йосипівської сільської ради Петрівського району ОСОБА_1 та іншими документами.

Таким чином, суд вбачає підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, диспозиція якої передбачає несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та вважає за необхідне застосувати до неї адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу у розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень, за своїм видом і розміром є справедливим, необхідним і достатнім для її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню нових правопорушень як нею самою, так і іншими особами.

На підставі ст. 45 Закону України «Про запобігання та протидії корупції» та керуючись ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у дохід держави в розмірі 50 (п`ятдесяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят)гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 384 (триста вісімдесят чотири) гривні 20 копійок.

Роз`яснити порушнику, що відповідно до ч.1 ст.307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Постанова може бути оскаржена або на неї може бути винесено протест прокурора протягом 10 днів до Кропивницького апеляційного суду через Петрівський районний суд.

Суддя (підпис)

З оригіналом згідно

Суддя Петрівського районного суду С. І. Колесник

Постанова набрала законної сили "___" ______ 2019 року

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3 (трьох) місяців.

Суддя Петрівського райсуду С. І. Колесник