Постанова № 82660359, 02.04.2019, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
02.04.2019
Номер справи
405/82/19
Номер документу
82660359
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 405/82/19

3/405/21/19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2019 року м. Кропивницький

Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Драний В.В., за участі прокурора Солопова В.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , її захисника Іващенка О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Североморськ Мурманської області Росія, громадянку України, не працюючої, до 18.05.2018 року займала посаду заступника начальника відділу праці Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Подільської районної у місті Кропивницький ради, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКППФО НОМЕР_1 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

04.01.2019 року оперуповноваженим Управління захисту економіки в Кіровоградській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України Калєнніковим О.В. було складено протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 17/19 відносно ОСОБА_1

За змістом цього протоколу, ОСОБА_1 18.05.2018 року звільнена з посади заступника начальника відділу праці управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради за власним бажанням, а тому граничною датою подання декларації ОСОБА_1 , як суб`єктом декларування є 18.05.2018 року. Однак, відповідно до відомостей публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – Реєстру) ОСОБА_1 подала декларацію перед звільненням 23.05.2018 року о 14:18.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи станом на 18.05.2018 року суб`єктом декларування в розумінні Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), а саме особою, зазначеною у підпункті «в» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону, 18.05.2018 року в порушення вимог частини 2 статті 45 цього Закону та абзацу 1 підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не подала своєчасно декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за період не охоплений раніше поданими деклараціями, а подала її 23.05.2018 року о 14:18, тим самим вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

26.03.2019 року захисник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, подав до суду заперечення на протокол, в яких вказав, що протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 17/19 відносно ОСОБА_1 складений з порушенням Порядку оформлення протоколів про адміністративні правопорушення та внесення приписів Національним агентством з питань запобігання корупції, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) від 09.06.2016 року № 5. Також зазначив, що ОСОБА_1 дізналася про своє майбутнє звільнення у травні 2018 року, а з 15.05.2018 року по 18.05.2018 року перебувала у відпустці, а тому вона не могла бути звільнена у період її перебування у відпустці. За таких обставин, просить справу про адміністративне правопорушення закрити у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнала частково та пояснила, що працювала в Управлінні соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради з 03.07.2017 року на посаді заступника начальника відділу та була посадовою особою органу місцевого самоврядування, а відтак є суб`єктом декларування. На початку травня 2018 року її повідомили про скорочення штату і 18.05.2018 року вона була звільнена з виходом на пенсію, у той час, коли вона перебувала у відпустці. При цьому, у зв`язку із звільненням у неї піднявся тиск та вона перебувала у стресі. Декларацію подала 23.05.2018 року. Вказала, що у 2015 році її попереджали лише про необхідність подання щорічних декларацій. Про необхідність подання декларації при звільненні не попереджали, і вона також не знала, що декларацію перед звільненням необхідно подавати у день звільнення. Визнала, що подала декларацію перед звільненням несвоєчасно, та пояснила що зробила це у зв`язку з його незапланованістю. Також зазначила, що в неї вдома відсутній доступ до Інтернету. При цьому, вважає, що це не є корупційним діянням. Просила звільнити її від адміністративної відповідальності.

У судовому засіданні захисник особи, яка притягається до адміністративної відповідальності просив закрити провадження у справі.

Прокурор в судовому засіданні підтримав протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, зважаючи на підстави, викладені в протоколі, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення вимог фінансового контролю та несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та її захисника, думку прокурора, дослідивши матеріали справи та оцінивши всі докази по справі, як кожен окремо так і в їх сукупності, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та її вина повністю підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення № 17/19 від 04.01.2019 року, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону, та, відповідно, вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (а.с. 1-8);

- розпорядженням голови Подільської районної у місті Кропивницькому ради від 03.07.2017 року № 83-к, яким ОСОБА_1 переведено на посаду заступника начальника відділу праці Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради (а.с. 19);

- розпорядженням голови Подільської районної у місті Кропивницькому ради від 15.05.2018 року № 56-к, яким ОСОБА_1 18.05.2018 року звільнено з посади заступника начальника відділу праці Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради за власним бажанням на підставі її заяви від 03.05.2018 року (а.с. 20);

- повідомленням НАЗК про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (а.с. 10);

- попередженням про спеціальні обмеження щодо прийняття на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби, встановлені Законом, з якими ОСОБА_1 ознайомлена 12.05.2015 року (а.с. 21-22).

Вказані докази є належними і допустимими, та на їх основі у визначеному законом порядку в повній мірі встановлено наявність адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та винність ОСОБА_1 в його вчиненні.

Так, відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи місцевого самоврядування. Тобто, ОСОБА_1 являється суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Разом з тим, відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно абзацу 1 підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 6 декларація суб`єкта декларування, визначеного в абзаці першому частини другої статті 45 Закону, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Тобто, у суб`єкта декларування - заступника начальника відділу праці Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради Максимової Н.М. - 18.05.2018 року виник обов`язок подати декларацію за період з 01.01.2018 року по 18.05.2018 року у строк до 24:00 год. 18.05.2018 року, так як вона припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій місцевого самоврядування.

Разом з тим, відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларація ОСОБА_1 перед звільненням за період з 01.01.2018 року по 30.04.2018 року, несвоєчасно опублікована (подана) шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі 23.05.2018 року, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації.

Твердження ОСОБА_1 про те, що у 2015 році її попереджали лише про необхідність подання щорічних декларацій спростовується попередженням про спеціальні обмеження щодо прийняття на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби, встановлені Законом та, зокрема, ч. 2 ст. 45 цього Закону, з якими ОСОБА_1 була ознайомлена 12.05.2015 року. При цьому, враховуючи, що ОСОБА_1 не вперше подавала декларацію, суд вважає, що ОСОБА_1 було відомо про необхідність подачі декларації перед звільненням, а саме до 19.05.2018 року.

Крім того, ОСОБА_1 знаючи, що звільняється з роботи за власним бажанням та володіючи інформацією про день звільнення, мала з урахуванням цього дня, подати декларацію перед звільненням. При цьому, на лікуванні ОСОБА_1 у період з 18.05.2018 року по 23.05.2018 року не перебувала, була письмово ознайомлена з вимогами антикорупційного законодавства щодо подачі декларації при звільненні зі служби, а відтак, усвідомлювала необхідність подачі декларації при звільненні зі служби, знала про наслідки порушення цих вимог та настання відповідальності за них.

Проте, ОСОБА_1 маючи фізичну та технічну можливість подати до Реєстру декларацію, проігнорувши вимоги Закону, не вжила необхідних заходів щодо своєчасної подачі декларації. Підтверджуючих документів поважності причин несвоєчасної подачі декларації ОСОБА_1 суду не надала, докази щодо поважності невиконання вимог фінансового контролю також відсутні і в матеріалах справи.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 будучи суб`єктом, на якого поширюється дія Закону, своєчасно не подала декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 01.01.2018 року по 18.05.2018 року, тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

При накладенні стягнення відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відповідно до вимог ст. 40-1 КУпАП стягнути з неї судовий збір.

Керуючись ст. ст. 33, 40-1, ч.1 ст.172-6, 283, 284, 287 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКППФО НОМЕР_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.

Штраф вноситься до установи банку України за наступними реквізитами: рахунок отримувача 31115106011002, МФО: 899998, код отримувача (ЄДРПОУ): 38037409, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач коштів: УК у м. Кроп./м.Кропивницький/21081100, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), призначення платежу – штраф по справі про адміністративне правопорушення № 405/82/19, 3/405/21/19 ( ОСОБА_1 ).

Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, встановлений ч.1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКППФО НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 384 (триста вісімдесят чотири) грн. 20 коп. за наступними реквізитами: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 37993783, банк отримувача – Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) – 899998, рахунок отримувача – 31211256026001, код класифікації доходів бюджету – 22030106 , призначення платежу - Судовий збір, адміністративне правопорушення ( ОСОБА_1 ), Ленінський районний суд м. Кіровограда.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Ленінського районного суду

м. Кіровограда Владислав Вікторович Драний