Рішення № 82649758, 25.06.2019, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.06.2019
Номер справи
520/4311/19
Номер документу
82649758
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

25 червня 2019 р. № 520/4311/19

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Зінченко А.В.

при секретарі - Алавердян Е.А.

за участі сторін:

позивача - ОСОБА_1

відповідача - не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області (вул. Троїцька, буд. 20 А,м. Дніпро,49101, код ЄДРПОУ 40108866) про зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив суд зобов`язати Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області виплатити мені суму у 7 900 гривень 22 копійки у якості винагороди за безпосередню участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях за 2018 рік, що передбачена Інструкцією "Про розміри та умови виплати винагороди поліцейським за безпосередню участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях чи в антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду", що затверджена наказом МВС №259 від 06.04.2016, згідно розрахунку.

Позивач в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, але наддав до суду відзив на позов, в якому проти позовних вимог заперечував, в задоволенні позову просив відмовити.

Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

У періоди з 03.08.2018-01.09.2018, 01.09.2018-02.09.2018, 30.09.2018-29.10.2018, 29.10.2018-13.11.2018, згідно Довідки ГУ НП в Дніпропетровській області №20/7-Б-120 від 28.11.2018, ОСОБА_1 виконував завдання, визначені Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", під час службових відряджень до складу угруповання Об`єднаних сил.

Але, як вбачається з розрахункових листів за період з серпня 2018 р. по лютий 2019 року, які дослідженні судом, з часу відрядження до зони проведення ООС та до часу переведення для проходження подальшої служби до ГУ НП в Харківській області, позивач грошову винагороду, передбачену п. 1 Розділу III Інструкції "Про розміри та умови виплати винагороди поліцейським за безпосередню участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях чи в антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду", затвердженою наказом МВС №259 від 06.04.2016 р., від ГУ НП в Дніпропетровській області не отримав.

Суд вказує, що згідно приписів ч. 2 ст. 19 Конституції України та ст. 8 Закону України «Про Національну поліцію» поліція діє виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2016 р. № 18 установлено, що в особливий період або під час проведення антитерористичної операції військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони. Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Генеральної прокуратури України, особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій та поліцейським за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у розмірах, визначених керівниками відповідних державних органів за погодженням з Міністерством фінансів та Міністерством соціальної політики, у межах бюджетних призначень.

Розміри та умови виплати винагороди поліцейським за участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, в антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду визначено (далі - Заходи) Інструкцією про розміри та умови виплати винагороди поліцейським в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій затвердженою наказом МВС України №259 від 06.04.2016 року (далі - Інструкція).

Пунктом 2 розділ 1 Інструкції передбачено, що виплата поліцейському винагороди здійснюється за місцем проходження служби поліцейського на підставі наказів про виплату такої винагороди.

Відповідно до п. 4 розділу II Інструкції наказ про виплату винагороди видається з урахуванням документів, зазначених у пункті 3 розділу II Інструкції.

Пунктом 3 розділу II Інструкції визначено, що підтвердженням безпосередньої участі в Заходах для виплати винагороди є: наказ центрального органу управління поліцією про визначення граничної чисельності поліцейських, що можуть бути залучені в Заходах; накази про відрядження (залучення) поліцейських до складу сил та засобів (у межах визначеної центральним органом управління граничної чисельності); витяг із розпорядчого документа одного із органів військового управління (Генерального штабу Збройних сил України, штабу АТО, Об`єднаного оперативного штабу Збройних сил України, штабів оперативно - тактичних угруповань, інших уповноважених органів) про включення і виключення поліцейських до (зі) складу сил та засобів, що беруть безпосередню участь у Заходах.

Отже, Інструкцією встановлено вичерпний перелік документів на підставі яких ГУНП в Дніпропетровській області має правові підстави для видання наказу з про виплату ОСОБА_1 винагороди за участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, в антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду.

Наказами Національної поліції України від 21.09.2018 року №893 дек, від 30.1 1.2018 року №1109 дск визначено граничну чисельність поліцейських, що можуть бути залучені в Заходах.

Наказами ГУ НП від 02.08.2018 №213 о/с дск (в період з 03.08.2018 по 09.09.2018), від 07.09.2018 №248 о/с дск (в період з 01.09.2018 по 01.09.2018) від 27.09.2018 №266 о/с дск (в період з 30.09.2018 по 29.10.2018) від 29.10.2018 № 300 о/с дск (в період з 29,10.2018 по 13.11.2018) ОСОБА_1 , проходячи службу в ГУ НП в Дніпропетровській області, відряджався до складу угруповання Об`єднаних сил для виконання завдань, зазначених Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» .

Як встановлено судом, відповідно до обліків ГУ НП в Дніпропетровській області відсутні витяги із наказів Командувача ОС (по стройовій частині) про прибуття/вибуття до складу сил та засобів, та прийняття безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях на деяких працівників ГУ НП.

У зв`язку з наведеним, 04.03.2019 року керівництво ГУ НП звернулося з доповідною запискою до Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України, але до цього часу їх не отримало.

Таким чином, суд приходить до висновку, що дані обставини свідчать про протиправну бездіяльність відповідача через що було порушено права позивача. А тому позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та правомірними.

Суд зазначає, що згідно з вимогами ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з ме тою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтер есів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів влад них повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень тау спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім фор мам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, протягом розумного строку.

Статтею 6 Кодексу адміністративного судочинства визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Таким чином, проаналізувавши наведене, суд вважає за необхідне вказати, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджені нормативно та документально, а тому є такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст. 243, 244, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області (вул. Троїцька, буд. 20 А, м. Дніпро,49101, код ЄДРПОУ 40108866) про зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.

Зобов`язати Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області виплатити ОСОБА_1 суму у 7 900 (сім тисяч дев`ятсот) гривень 22 копійки у якості винагороди за безпосередню участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях за 2018 рік, що передбачена Інструкцією "Про розміри та умови виплати винагороди поліцейським за безпосередню участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях чи в антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду", що затверджена наказом МВС №259 від 06.04.2016, згідно розрахунку.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подачі безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду у відповідності до ст. 295 цього Кодексу.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст рішення виготовлено 26 червня 2019 року.

Суддя Зінченко А.В.