
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"25" червня 2019 р. справа № 0940/2053/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Біньковська Н.В., розглянувши матеріали заяви про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до державного підприємства "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№41)" про накладення арешту на кошти та інші цінності, в межах суми податкового боргу в розмірі 1241371,90 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 09.01.2019 у справі №0940/2053/18 задоволено позов Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до державного підприємства "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№41)" про накладення арешту на кошти та інші цінності, в межах суми податкового боргу в розмірі 1241371,90 грн.
20.06.2019 на адресу суду подано заяву про відстрочення виконання вказаного рішення суду, терміном на 24 місяці.
Вирішуючи питання щодо прийняття заяви до розгляду, суд виходить з наступного.
Відповідно до вимог частини 1 статті 378 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення рішення, ухвали, постанови (ч.5 ст.378 КАС України).
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення передбачені вимогами частини 1 статті 167 КАС України. Пунктом 7 частини 1 цієї статті визначено, що будь-які письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Згідно частини 1 статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Відповідно до частини 3 статті 43 КАС України здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Згідно частини 1 статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника (частини 3 статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України).
У відповідності до частини 1 статті 57 Кодексу адміністративного судочинства України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Частиною 8 статті 59 КАС України визначено, що у разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Судом встановлено, що заява про відстрочення виконання рішення суду підписана виконуючим обов`язки директора ДП "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№41)" Потятинником Ю.В., однак до матеріалів заяви не додано жодних доказів на підтвердження наявності у вказаної особи встановлених законом повноважень діяти в інтересах ДП "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№41)", зокрема щодо права звернення до суду та підпису заяви від імені такої юридичної особи.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань виконуючим обов`язки керівника ДП "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№41)" з 31.07.2018 значиться ОСОБА_1 .
Таким чином, заява підписана особою, право якої на вчинення таких дій не підтверджено у встановленому законом порядку, а відтак підписано особою, яка не має права її підписувати.
За змістом частини 2 статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
На підставі наведеного, керуючись статтями 55, 57, 59, 167, 378, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Заяву про відстрочення виконання рішення суду від 20.06.2019 у справі №0940/2053/18 - повернути заявнику без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Відповідно до статей 256, 295, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення до суду апеляційної інстанції через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Біньковська Н.В.